Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#876 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Mrvice_ba »

Ima li kakvih novosti za Tunis?
immuno
Posts: 2017
Joined: 07/04/2010 11:05

#877 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by immuno »

Mrvice_ba wrote: 28/05/2021 10:07 Ima li kakvih novosti za Tunis?
Ti hoces u Tunis oa kako god 😂 razumijem, trenutna situacija je da tesko mozes uci u zemlju a i ako moras ( diplomat a, poslovno it'd) moras imati PCR test I sedam dana karantene. To je zbog covid 19,politicki nestabilno zbog Libije I Alzira pojacane su kontrole, policija, vojska. Nepreporucuju da se ide ako nemora, eh to je ono oficijelno mada tu bude odstupanja pogotov sa covidom19. Razmisli dobro I jos Tunis za ljetovanje nije bas pogodan velike vrucine, ovo iz iskustva drugih, ja sam bila krajem septembra. Sretno
Vaya
Posts: 1161
Joined: 17/06/2015 14:27

#878 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Vaya »

Ljudi šta je sa ovim cijenama u Turskoj? Ovo je luda kuca... Ja sam ocekivao da će ih korona prepast, pa da ce spustiti cijene, medjutim nista... Hocu roditelje da posaljem na godisnji, nisu nikada bili... Odlucio sam konacno da će to biti Kemer i konsultovao sam se sa par ljudi koji imaju iskustva sa "moranjem u Antaliji i njenom okruzenju"...

Znaci navukao me je drug na Crystal Delux u Kemeru, medjutim za 11 dana - 10 nocenja mi trazi 3650 KM za dvije osobe, zadnja sedmica jula - prva sedmica augusta, AI, u to su ukljucene i aerodromske takse. Medjutim, ovaj moj kada je isao u Crystal Delux 2018 za isti aranzman placao i 9 nocenja placao 2800 KM. Znam da je Crystal Delux zaista dobar hotel i sa svojom plazom i dobrim sadržajem, medjutim ne daju mi se tolike pare za ljetovanje dvoje ljudi. Takodjer sam cuo, ne znam da li je istina, da je Crystal Delux prosle godine bio skroz zatvoren?!? :?

Razmisljao sam ozbiljno opciju hotela Porto Bello. Dao mi ponudu 10 nocenja za 3200 KM. Ali radi plaže, zelenila i nesto povoljnije klime bih prije naginjao na Kemer.

Za kraj mi je dao ponudu za Fame Residence Park Beach hotel 4*, 10 nocenja, AI, u ovom istom periodu za dvije osobe - 2700 KM. Da li je ko slucajno imao iskustva sa ovim hotelom? Nekako bih prije na njega naginjao, jer roditelji nisu sada cjepidlake da pate i da "moraju" imati neke stvari u usluzi, da se mogu fino odmoriti, da mogu jesti i piti kada ima padne na pamet, da je hotel cist, da eventualno ima spa i wellness... Imam osjecaj da samo Crystal Delux ima ljepsu i bolju plazu od ovog hotela ili mozda malo zatvoreniju/privatniju...

Opinions, thoughts, comments please... :)
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#879 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

Rastu cijene svega pa će i aranžmana.

Rusi će biti kao s lanca pušteni a kad krene opšta navala onda niko neće pitati za cijenu. Isto tako ,evropa je prošle godine propustila Tursku a ove godine neće.

A moguće je da je porasla potražnja i u BIH pa agencije love svoju priliku jer je broj mjesta u avionima ograničen.
Hakiz
Posts: 39903
Joined: 30/07/2015 20:01

#880 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

Mislim da Turska hoće da se odlobodi imidža jeftine destinacije. Zašto bi za istu ili čak i bolju uslugu cijene u turskim hotelima bile niže od Grčke, Hrvatske, Španije itd?

Biće kao u Evropi, mi ćemo moći priuštiti boravak u hotelima sa 2 ili 3 zvjezdice, ovi sa 5 će nam biti dostupni onoliko koliko su nam dostupni hoteli sa 5 zvjezdica u Francuskoj ili Švajcarskoj.
Hakiz
Posts: 39903
Joined: 30/07/2015 20:01

#881 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

zigzag wrote: 30/05/2021 18:58 Rastu cijene svega pa će i aranžmana.

Rusi će biti kao s lanca pušteni a kad krene opšta navala onda niko neće pitati za cijenu. Isto tako ,evropa je prošle godine propustila Tursku a ove godine neće.

A moguće je da je porasla potražnja i u BIH pa agencije love svoju priliku jer je broj mjesta u avionima ograničen.
Uz to već nekoliko puta su ljudi iz industrije avioprevoza najsvili značajno povećanje cijena karata. Svi hoće da nadoknade gubitke iz prethodne dvije propale sezone.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#882 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Vaya wrote: 30/05/2021 08:48 Znaci navukao me je drug na Crystal Delux u Kemeru, medjutim za 11 dana - 10 nocenja mi trazi 3650 KM za dvije osobe, zadnja sedmica jula - prva sedmica augusta, AI, u to su ukljucene i aerodromske takse. Medjutim, ovaj moj kada je isao u Crystal Delux 2018 za isti aranzman placao i 9 nocenja placao 2800 KM. Znam da je Crystal Delux zaista dobar hotel i sa svojom plazom i dobrim sadržajem, medjutim ne daju mi se tolike pare za ljetovanje dvoje ljudi. Takodjer sam cuo, ne znam da li je istina, da je Crystal Delux prosle godine bio skroz zatvoren?!? :?

Razmisljao sam ozbiljno opciju hotela Porto Bello. Dao mi ponudu 10 nocenja za 3200 KM. Ali radi plaže, zelenila i nesto povoljnije klime bih prije naginjao na Kemer.

Za kraj mi je dao ponudu za Fame Residence Park Beach hotel 4*, 10 nocenja, AI, u ovom istom periodu za dvije osobe - 2700 KM. Da li je ko slucajno imao iskustva sa ovim hotelom? Nekako bih prije na njega naginjao, jer roditelji nisu sada cjepidlake da pate i da "moraju" imati neke stvari u usluzi, da se mogu fino odmoriti, da mogu jesti i piti kada ima padne na pamet, da je hotel cist, da eventualno ima spa i wellness... Imam osjecaj da samo Crystal Delux ima ljepsu i bolju plazu od ovog hotela ili mozda malo zatvoreniju/privatniju...

Opinions, thoughts, comments please... :)
Ne znam za prošlu godinu ali Crystal je perfektan hotel, Fame Park pristojan i iako nije top rekao bih da je pristojne 4* za razliku od ostatka turske kategorizacije gdje pet zvjezdica često ne mora to da znači. Pogledaj još i Fame Residence 5* koji je odmah pored ovoga sa 4*. Ne znam kolika je razlika u cijeni ali taj sa pet je često best buy, sa dobrom cijenom a usluga je vrhunska.

Porto Belo je također dobar hotel sa odličnom uslugom uz jednu manu po meni. More u Konyalitiju nije ni blizu moru u Kemeru tako da si sa te strane potpuno u pravu.

Uglavnom šta god odabereš nećeš se pokajati. Ukoliko poput većine starijih ljudi i tvoji roditelji žele normalno more i uslugu i ne zakeraju čak i Fame 4* će im biti super.
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#883 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Jolie »

sabanss wrote: 31/05/2021 07:58
Vaya wrote: 30/05/2021 08:48 Znaci navukao me je drug na Crystal Delux u Kemeru, medjutim za 11 dana - 10 nocenja mi trazi 3650 KM za dvije osobe, zadnja sedmica jula - prva sedmica augusta, AI, u to su ukljucene i aerodromske takse. Medjutim, ovaj moj kada je isao u Crystal Delux 2018 za isti aranzman placao i 9 nocenja placao 2800 KM. Znam da je Crystal Delux zaista dobar hotel i sa svojom plazom i dobrim sadržajem, medjutim ne daju mi se tolike pare za ljetovanje dvoje ljudi. Takodjer sam cuo, ne znam da li je istina, da je Crystal Delux prosle godine bio skroz zatvoren?!? :?

Razmisljao sam ozbiljno opciju hotela Porto Bello. Dao mi ponudu 10 nocenja za 3200 KM. Ali radi plaže, zelenila i nesto povoljnije klime bih prije naginjao na Kemer.

Za kraj mi je dao ponudu za Fame Residence Park Beach hotel 4*, 10 nocenja, AI, u ovom istom periodu za dvije osobe - 2700 KM. Da li je ko slucajno imao iskustva sa ovim hotelom? Nekako bih prije na njega naginjao, jer roditelji nisu sada cjepidlake da pate i da "moraju" imati neke stvari u usluzi, da se mogu fino odmoriti, da mogu jesti i piti kada ima padne na pamet, da je hotel cist, da eventualno ima spa i wellness... Imam osjecaj da samo Crystal Delux ima ljepsu i bolju plazu od ovog hotela ili mozda malo zatvoreniju/privatniju...

Opinions, thoughts, comments please... :)
Ne znam za prošlu godinu ali Crystal je perfektan hotel, Fame Park pristojan i iako nije top rekao bih da je pristojne 4* za razliku od ostatka turske kategorizacije gdje pet zvjezdica često ne mora to da znači. Pogledaj još i Fame Residence 5* koji je odmah pored ovoga sa 4*. Ne znam kolika je razlika u cijeni ali taj sa pet je često best buy, sa dobrom cijenom a usluga je vrhunska.

Porto Belo je također dobar hotel sa odličnom uslugom uz jednu manu po meni. More u Konyalitiju nije ni blizu moru u Kemeru tako da si sa te strane potpuno u pravu.

Uglavnom šta god odabereš nećeš se pokajati. Ukoliko poput većine starijih ljudi i tvoji roditelji žele normalno more i uslugu i ne zakeraju čak i Fame 4* će im biti super.
Poptisujem komentar od sabanss. Sve tacno sto je napisano.

Provjeri cijenu u Fame Residence 5*, od mene sve preporuke za taj hotel.
Nema XY bazena, tobogana i klinaca, ali vjerujem da takvim gostima to nije ni bitno.
Sam hotel, usluga, hrana, plaza i pristup istoj, broj lezaljki, sve je za pohvalu, nikakve zamjerke. Ako tu bude cijena do 3.000, ja bih to bukirala odmah.

Fame Park Residence Park 4* sam vidjela, svakako se cini mrvicu ispod ovih drugih,
medjutim ja vjerujem da je i to vrlo vrlo pristojan hotel i sa isto takvom uslugom, te ako ovaj gore ne bude u zeljenom cjenovnom rangu,
vjerujem da ce i ovaj posluziti bez ikakvih problema :)
1000 KM nije mala razlika.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#884 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Spiritbreaker »

sherbett wrote: 29/05/2021 16:49 Ciao ekipa :mrgreen:
Bila sam u Alany, ako je netko bio, zelim nesto slicno al neko drugo mjesto pa pls preporuke
Naglasak je na bijelom pijesku ili sljunku kao sto je Cleopatra beach u Alanyi
Ima ona i onu drugu plazu s crnim pijeskom, znaci ostadoh suha taj dan jer sanse nema da ja u taj mulj udjem

I ne trevaju mi hoteli ne daj Boze resorti, sve sama organiziram, samo preporuka koje mjesto

Hvala :-D
Max Royal Kemer, dovukli bijeli pijesak sa Maldiva. 8-)
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#885 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

A što li su skupi aranžmani....
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#886 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Spiritbreaker »

Vaya wrote: 30/05/2021 08:48 Ljudi šta je sa ovim cijenama u Turskoj? Ovo je luda kuca... Ja sam ocekivao da će ih korona prepast, pa da ce spustiti cijene, medjutim nista... Hocu roditelje da posaljem na godisnji, nisu nikada bili... Odlucio sam konacno da će to biti Kemer i konsultovao sam se sa par ljudi koji imaju iskustva sa "moranjem u Antaliji i njenom okruzenju"...

Znaci navukao me je drug na Crystal Delux u Kemeru, medjutim za 11 dana - 10 nocenja mi trazi 3650 KM za dvije osobe, zadnja sedmica jula - prva sedmica augusta, AI, u to su ukljucene i aerodromske takse. Medjutim, ovaj moj kada je isao u Crystal Delux 2018 za isti aranzman placao i 9 nocenja placao 2800 KM. Znam da je Crystal Delux zaista dobar hotel i sa svojom plazom i dobrim sadržajem, medjutim ne daju mi se tolike pare za ljetovanje dvoje ljudi. Takodjer sam cuo, ne znam da li je istina, da je Crystal Delux prosle godine bio skroz zatvoren?!? :?

Razmisljao sam ozbiljno opciju hotela Porto Bello. Dao mi ponudu 10 nocenja za 3200 KM. Ali radi plaže, zelenila i nesto povoljnije klime bih prije naginjao na Kemer.

Za kraj mi je dao ponudu za Fame Residence Park Beach hotel 4*, 10 nocenja, AI, u ovom istom periodu za dvije osobe - 2700 KM. Da li je ko slucajno imao iskustva sa ovim hotelom? Nekako bih prije na njega naginjao, jer roditelji nisu sada cjepidlake da pate i da "moraju" imati neke stvari u usluzi, da se mogu fino odmoriti, da mogu jesti i piti kada ima padne na pamet, da je hotel cist, da eventualno ima spa i wellness... Imam osjecaj da samo Crystal Delux ima ljepsu i bolju plazu od ovog hotela ili mozda malo zatvoreniju/privatniju...

Opinions, thoughts, comments please... :)
To ni meni nije jasno sa cijenama. Sto se tice Porto Bella, dobar hotel, malo odl school, ali 5 zvjezdica i Lara, kazu da je plaza javna pa ima dosta lokalaca sto moze biti minus. Da Crystal je bio zatvoren prosle godine ali je ali je ondaj drugi Crystal Aura otvorio pocetkom augusta. Sezona im propala u kemeru jer nije bilo Rusa.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#887 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Porto Belo nije Lara već Konyaaltı.

Lara je sitni pijesak, plaže imaju plavu zastavu i hoteli su vrhunski, Konyaaltı su javne plaže sa sitnim šljunkom ali hoteli imaju svoje ležaljke međutim nisam siguran za plavu zastavu. More je ipak lošije od Kemera tako da preporuka za Kemer.
Hakiz
Posts: 39903
Joined: 30/07/2015 20:01

#888 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

sabanss wrote: 31/05/2021 07:58 ...turske kategorizacije gdje pet zvjezdica često ne mora to da znači...
U pravilu, turske hotele treba posmatrati sa zvjezdicom manje nego što navedu.
pinkorchidea
Posts: 7
Joined: 01/05/2015 20:48

#889 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by pinkorchidea »

moze li mi neko reci koje mjesto oko antalije je najljepse sto se tice mora? U Alanyi previse talasa
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#890 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Spiritbreaker »

pinkorchidea wrote: 31/05/2021 15:52 moze li mi neko reci koje mjesto oko antalije je najljepse sto se tice mora? U Alanyi previse talasa
Kemer.
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#891 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

Za moj ukus i odmor izabrao bih Marmaris, Mugla, Fethiye, Alacati, Cesme... Ovo all inc hotelski kompleksi kao trećina Sarajeva i sl ne bih preporučio nikome jer tu odmora nema ni na mapi.

https://www.klix.ba/lifestyle/agencija- ... /210601060

Bgm kod nas standard nikada nije bio veći. Prijatelj iz Relaxa kaže da su planove o putovanjima za Egipat već premašili i da takve kapacitete ni u ludilu nisu mogli da predvide.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#892 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by zigzag »

Cesme, Alacati, Kusadasi zna biti prenatrpano domaćim turistima. Fethiye i Bodrum je bolja opcija mada i tu treba napraviti dobar odabir.

A kako će svi navaliti da negdje putuju, biće borba za svaki krevet tako da se može očekivati i rast cijena aranžmana.
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#893 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

Kusadasi, Aliaga, puno Srba, Makedonaca... to ništa. Regije Mersina i Adane su meni takodje odlične.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#894 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by madner »

Cuj odmora nema ni na mapi u resortu. :D

Nema boljeg odmora nego u resortu, jos sa djecom...
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#895 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

madner wrote: 01/06/2021 13:51 Cuj odmora nema ni na mapi u resortu. :D

Nema boljeg odmora nego u resortu, jos sa djecom...
Ja kažem za moj ukus. Djecu sa sobom ne bih vodio na odmor, neka ih kod starih :)
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#896 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Ma i bez djece... Mladih ruskinja, švabica, norvežanki u većim grupama :D
User avatar
ElRe
Posts: 10666
Joined: 12/12/2011 11:28

#897 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

sabanss wrote: 01/06/2021 13:53 Ma i bez djece... Mladih ruskinja, švabica, norvežanki u većim grupama :D
Ruskinje i EU ove godine neće moći Delphin, Lara i sl 5* :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#898 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by madner »

sabanss wrote: 01/06/2021 13:53 Ma i bez djece... Mladih ruskinja, švabica, norvežanki u većim grupama :D
:D
Hakiz
Posts: 39903
Joined: 30/07/2015 20:01

#899 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Hakiz »

ElRe wrote: 01/06/2021 13:43 Za moj ukus i odmor izabrao bih Marmaris, Mugla, Fethiye, Alacati, Cesme... Ovo all inc hotelski kompleksi kao trećina Sarajeva i sl ne bih preporučio nikome jer tu odmora nema ni na mapi.

https://www.klix.ba/lifestyle/agencija- ... /210601060

Bgm kod nas standard nikada nije bio veći. Prijatelj iz Relaxa kaže da su planove o putovanjima za Egipat već premašili i da takve kapacitete ni u ludilu nisu mogli da predvide.
Nije to stvar standarda. U zemlji od 3,5 miliona stanovnika imaš nekoliko hiljada, ili nekoliko desetina hiljada ljudi koji mogu sebi priuštiti takav put, naročito poslije svega šta se u protekle dvije godine izdešavalo. A i oni koji možda i ne u normalnoj situaciji, imaju važnije stvari za potrošiti novac, odluče se da negdje zakinu da bi otputovali i opustili se.

Pa neka je takvih 500.000, opet je 3 miliona onih koji ne mogu, dakle standard nije visok.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#900 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by LongDong »

nisam nikad bio u turskoj ni u egiptu ali ove godine je došlo red i na to...zanima me pošto bi se trebalo ići u avgustu, jel ono baš neizdrživo i pakleno vruće dole u tom periodu.

nije mi frka zbog mene ali imam curicu od 5 godina pa ne znam kako će ona to podnijet, uz napomenu da nemam namjeru ići u one obilaske, ekskurzije i sl...

i ima li kakve razlike kad je u pitanju vrelina turska ili egipat
Post Reply