Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Converse
Posts: 287
Joined: 09/04/2010 12:44
Location: ...

#401 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Converse »

Pitanje za bolje poznavaoce Antalije :), kakvo je tamo vrijeme polovinom oktobra, da li je grad "pust i tuzan":)? Dragi i ja bismo voljeli otici 7 dana da se odmorimo nakon vjencanja i cijele te frke. Hvala!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#402 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by @mba »

Converse wrote:Pitanje za bolje poznavaoce Antalije :), kakvo je tamo vrijeme polovinom oktobra, da li je grad "pust i tuzan":)? Dragi i ja bismo voljeli otici 7 dana da se odmorimo nakon vjencanja i cijele te frke. Hvala!

polovinom oktobra je jos uvjek toplo do nekih 30°, pusto nije sve do novembra a i u zimsko doba je dosta hotela otvreno jer dosta penzionera iz njemacke tamo boravi za vrijeme zime o evropi!

poznam neke koji su bili u to vrijeme u antalyi, pocrnuli :)
Sejtan ba
Posts: 11
Joined: 20/04/2013 00:23

#403 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Sejtan ba »

lara b. wrote:znaci super bilo :D
nego i ja planiram tursku...razmisljam neki hotel u lara kundu ili alanya...ako neko moze pomoci po tom pitanju :-D
ovaj hotel roman antique palace ... jel ima neko iskustvo
koliko je udaljen od grada..jel se moze pjeske... i kakav je hotel opcenito :shock:
i sta treba vidjeti u gradu... na koje izlete ici ... neko iskustvo ako imate :?
https://www.facebook.com/AlanyaExcursionIzletiUAlanji Odlicna preporuka, ako vec nisi bila! ;)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#404 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

Ima li neko od forumaša ko je bio u i u alanji i u kemeru i u bodrumu/marmarisu, pa da podijeli neka iskustva?

Čitam malo po netu na srpskim sajtovima više hvale alanju i kemer, nego bodrum/marmaris, pogotovo pišu da su plaže bolje, a more toplije u alanji i kemeru, nego u bodrumu/marmarisu.

Hoteli manje više mogu vidjeti kakvi su, ali zanimaju me isključivo iskustva naših ljudi što se tiče plaže i mora.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#405 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

Ja sam bio i u Alanyi i u Kemeru, ali nisam u Bodrumu i Marmarisu. Vec sam negdje napisao da se meni licno Alanya nije dopala, ali Kemer je prelijep. Kemer je inace dosta manji od Alanye i vise prilici porodicama sa djecom dok je Alanya vise za nocni zivot. Za Bodrum s druge strane kazu da je ljepsi i elitniji od "Antalyske rivijere" (Antalya, Alanya, Kemer, Side, Belek). Moja prijateljica je bila u Maramarisu i nije bas odusevljena.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#406 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

P308 wrote:Ja sam bio i u Alanyi i u Kemeru, ali nisam u Bodrumu i Marmarisu. Vec sam negdje napisao da se meni licno Alanya nije dopala, ali Kemer je prelijep. Kemer je inace dosta manji od Alanye i vise prilici porodicama sa djecom dok je Alanya vise za nocni zivot. Za Bodrum s druge strane kazu da je ljepsi i elitniji od "Antalyske rivijere" (Antalya, Alanya, Kemer, Side, Belek). Moja prijateljica je bila u Maramarisu i nije bas odusevljena.
Vjerujem da je malo ljudi bilo, jer nekoliko godina naše agencije nisu ni radile bodruim i marmaris.

Ali opet stoji činjenica da naši ljudi idu dosta u turski, a jako malo pišu u utiscima, hotelima, plažama, cijenama, poređenju mjesta i sl. Isto kao da je nekog stid pisati da je bio u turskoj :-)

Tuga da se po srbijanskim sajtovima moram informisati kako je u kojem mjestu, pored toliko naše raje koja je dole ljetovala više puta.

P.S. konkrento za alanju me zanima ima li neki hotel sa 4* na kleopatra plaži, da nije preskup i da se ne plaćaju suncobrani i ležaljke u all inclusive aranžmanu.
Nucleo1985
Posts: 411
Joined: 24/10/2012 01:15

#407 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Nucleo1985 »

Neko mozda je bio u Starlight Thallaso Hotel u Side ?
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#408 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by GaRGa »

Nucleo1985 wrote:Neko mozda je bio u Starlight Thallaso Hotel u Side ?


http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... Coast.html
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#409 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mO k3 »

@mba wrote:
celava_dlaka wrote:Sto je gore spomenuto za ruse jedino sa njima mozete dozivjeti neke neugodnosti ogromne su to seljacine :thumbup:

stoka koju niko ne voli imati u svojoj blizini!
Katastrofa su. , toliko su gladni ne ono da ce da pojedu ,nego natrpaju tanjire pune donesu na sto i odmotavati ne pojedu ni pola ....
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#410 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by terra_incognita »

isto kao i cesi

do njihovog dolaska u hotel, negdje peti dan, mogao si i u 21 h na veceru ali poslije njih ni za 15 minuta nema skoro nista

zderu, trpaju u tanjire i svi su u minut na veceri

vece fukare nema na svijetu
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#411 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by jasko__ »

Znam da je nigdje veze sad to pitati ali posto ove godine planiram sa suprugom aBd prvi put u Tursku na ljetovanje,interesuje me da znam o kojim iznosima se radi..

Znaci o Antaliji je rijec,nekad pocetkom septembra npr..neki hotel 4*,ne mora biti vrh vrhova jer se ne mogu toliko pokrit...al da bude all inclusive,da ne mislim o hrani i picu...

Koliko mi treba para za 7 dana npr,za nas dvoje,avionom??

Za vas koji ste bili..okvirno mi treba samo cijena...o tacnoj lokaciji i aranzmanima cu razmisljati kad dodje vrijeme za to..sad me samo interesuje koliko mi para otprilike treba...
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#412 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

jasko__ wrote:Znam da je nigdje veze sad to pitati ali posto ove godine planiram sa suprugom aBd prvi put u Tursku na ljetovanje,interesuje me da znam o kojim iznosima se radi..

Znaci o Antaliji je rijec,nekad pocetkom septembra npr..neki hotel 4*,ne mora biti vrh vrhova jer se ne mogu toliko pokrit...al da bude all inclusive,da ne mislim o hrani i picu...

Koliko mi treba para za 7 dana npr,za nas dvoje,avionom??

Za vas koji ste bili..okvirno mi treba samo cijena...o tacnoj lokaciji i aranzmanima cu razmisljati kad dodje vrijeme za to..sad me samo interesuje koliko mi para otprilike treba...
Lijepo na stranu Fibule, pa skini cjenovnike i tako dalje....vec ima ranih rezervacija!
sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#413 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Upravo je sada pravo vrijeme da to pitas :D

Pisao sam na ovoj temi o jeftinom ljetovanju u Turskoj, naravno ako sada znas termin kada mozes ici...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#414 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by agent_zero »

jasko__ wrote:Znam da je nigdje veze sad to pitati ali posto ove godine planiram sa suprugom aBd prvi put u Tursku na ljetovanje,interesuje me da znam o kojim iznosima se radi..

Znaci o Antaliji je rijec,nekad pocetkom septembra npr..neki hotel 4*,ne mora biti vrh vrhova jer se ne mogu toliko pokrit...al da bude all inclusive,da ne mislim o hrani i picu...

Koliko mi treba para za 7 dana npr,za nas dvoje,avionom??

Za vas koji ste bili..okvirno mi treba samo cijena...o tacnoj lokaciji i aranzmanima cu razmisljati kad dodje vrijeme za to..sad me samo interesuje koliko mi para otprilike treba...
Ne isplati se preko naših agencija, niti jedne... osim ako nemaš love za bacanje.

Nama se smijali ljudi koje smo upoznali u turskoj kad smo im rekli koliko smo platili. Ja više nikad.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#415 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

jasko__ wrote:Znam da je nigdje veze sad to pitati ali posto ove godine planiram sa suprugom aBd prvi put u Tursku na ljetovanje,interesuje me da znam o kojim iznosima se radi..

Znaci o Antaliji je rijec,nekad pocetkom septembra npr..neki hotel 4*,ne mora biti vrh vrhova jer se ne mogu toliko pokrit...al da bude all inclusive,da ne mislim o hrani i picu...

Koliko mi treba para za 7 dana npr,za nas dvoje,avionom??

Za vas koji ste bili..okvirno mi treba samo cijena...o tacnoj lokaciji i aranzmanima cu razmisljati kad dodje vrijeme za to..sad me samo interesuje koliko mi para otprilike treba...
Izmedju 2500 i 3000 KM ti treba za dvoje sa taksama u pristojnom hotelu koji nudi sve to sto trazis. Ovo je znaci sa taksama, koje su same za dvoje preko 300 KM. Mozda sam malo pretjerao sa ove 3000 KM, ali bolje da imas u planu toliko, a kasnije si sretan ako prodjes jeftinije. Imas iste zahtjeve ko ja po ovome sto mogu procitati. Moze se naci i jeftinije, posebno u Alanyi, ali Alanya je dosta daleko, put je naporan a i hoteli su, bar mi se cini, losiji (iako iste kategorizacije) nego recimo u Antalyi ili Kemeru. To je moj subjektivni dozivljaj. Pregledaj Fibulu i AvioExpress kad izbace ponudu (ako je vec nisu izbacili) i Golden tours (let je iz Tuzle, ali su jeftiniji od nasih agencija).
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#416 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

Ja sam planirao sa suprugom i djetetom od 17 mjeseci ove godine u Tursku.Posto sam malo razgledao mjesta mislim da je za malo djeci najbolji Kemer zbog sume i hlada.Eh sada me zanima koje agencije preferirate i koliko se moze ustediti na rani booking..Znaci ako zelimo neki dobar hotel ispod 2500 se ne moze otici?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#417 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

vanjki wrote:Ja sam planirao sa suprugom i djetetom od 17 mjeseci ove godine u Tursku.Posto sam malo razgledao mjesta mislim da je za malo djeci najbolji Kemer zbog sume i hlada.Eh sada me zanima koje agencije preferirate i koliko se moze ustediti na rani booking..Znaci ako zelimo neki dobar hotel ispod 2500 se ne moze otici?
Zavisi u kojem mjesecu planiras ici? Rano u junu i kasno u septembru budu i do 200 KM jeftinije cijene nego u julu i avgustu. Pretpostavljam da tada zelite ici s obzirom da ste s djetetom? Iako su i juni i septembar jako topli u Turskoj.
Evo Fame Residence Park hotel (4*) u Kemeru preko AvioExpressa (rani booking) za 2.6. je 1060 KM + aerodormske takse, znaci oko 2500 KM bi za oboje ispalo na kraju. S obzirom da je dijete mladje od dvije godine ono besplatno leti i boravi u hotelu.
Inace Kemer jeste za porodice sa djecom, ali ne ocekuj ni sumu ni hlad, osim onog kojeg cini suncobran :D (suncobrani i lezaljke se ne placaju dodatno). Bar hlada nema ondje gdje sam ja bio, mozda negdje i ima :D
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#418 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

Hvala na odgovoru..Iskreno od svih hotela najvise mi se svidja akki antedon ali jedam i ja skroman..hhehee...u navedenom hotelu mi sigurno treba preko 3000km za sedam dana...Cuo sam isto da je dobar i hotel Uyosol..Gledam npr aranzmane iz Njemacke i cijene su smijesne znaci da nase agencije uzimaju mnogo
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#419 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

Hvala na odgovoru..Iskreno od svih hotela najvise mi se svidja akki antedon ali jedam i ja skroman..hhehee...u navedenom hotelu mi sigurno treba preko 3000km za sedam dana...Cuo sam isto da je dobar i hotel Uyosol..Gledam npr aranzmane iz Njemacke i cijene su smijesne znaci da nase agencije uzimaju mnogo
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#420 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vazi »

Ne znam koliko je vazno da je hotel wau jer ne ide niko da vrijeme provodi u hotelu, jel' tako...

Polupansion je svugdje korektan i u dvije i tri zvjezdice, dorucak bogat a u gradu se moze rucati jako fino i degustirati lokalna kuhinja za male pare. Sve je besprijekorno cisto tako da se moze serbez uzivati. Istina , s malim djetetom je mozda bolji puni pansion...to je licni izbor...ja volim polu pansione jer ostavljaju slobodu kretanja, ne moras se vracati na rucak u hotel.

Inace u decembru smo provelu prelijepu sedmicu dana u istanbulu :thumbup:
bluesdetoi
Posts: 2
Joined: 03/02/2015 13:42

#421 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bluesdetoi »

Ja i momak smo prosle godine isli u Antalyu. Mjesto je po meni katastrofa, nema tu puno neke kulture, stari grad je PUN krcat onih turistickih radnji sto svi gledaju ko ce da te vise zajebe. To je sve okay i ocekivano, ali takodje je nemoguce naci fin restoran, mi smo jeli McDonalds od straha da se nerazbolimo od lokalne hrane koja se priprema pod groznim uslovima. A restorane smo jedino nazalili u shopping centrima - koji su dole ogromni i mnogi!

Osim toga sto nam je Antayla kao grad grozan, zivjeli smo u super hotelu od 4 zvijezde, sa bazenom. Mi smo letjeli iz Sarajeva do Antalye, a nazad smo imali let Antalya-Kopenhagen (gdje zivimo). Bili smo u Turskoj 2 tjedna, dosli pocetkom augusta. Temperature su bile paklene, do 45 stepeni vecina dana, tokom dana se je nemoguce krecati.

Ukupno smo platili to putovanje ca 1800 km, za hotel i avionske karte. Kupili smo karte 3-4 mjeseca unaprijed, predpostavljam da je zato bila niza cijena. Ali ne bih nikom preporucila Antalyu, fuj.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#422 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by P308 »

vazi wrote:Ne znam koliko je vazno da je hotel wau jer ne ide niko da vrijeme provodi u hotelu, jel' tako...

Polupansion je svugdje korektan i u dvije i tri zvjezdice, dorucak bogat a u gradu se moze rucati jako fino i degustirati lokalna kuhinja za male pare. Sve je besprijekorno cisto tako da se moze serbez uzivati. Istina , s malim djetetom je mozda bolji puni pansion...to je licni izbor...ja volim polu pansione jer ostavljaju slobodu kretanja, ne moras se vracati na rucak u hotel.

Inace u decembru smo provelu prelijepu sedmicu dana u istanbulu :thumbup:
Ne provodis vrijeme u hotelu ali vazno je da je smjestaj pristojan, da su sobe ciste i da je hrana ok. I sve to jos vise dobiva na znacaju kada imas dijete. Ja recimo nemam dijete, ali opet mi je smjestaj vazan i uvijek mi je bilo zanimljivo kada mi neko kaze: "Pa samo ces prespavat, sta fali..." I da, to je istina i vjerovatno pretjerujem, ali ja kad biram hotel bas proucim recenzije na tripadvisoru i slicnim stranicama. :D

Isto tako all inclusive usluga (a pretpostavljam da je vecina ljudi u potrazi za tom uslugom) u hotelu sa 3 zvjezdice i hotelu sa 4 zvjezdice se mnogo razlikuje, bar po mom iskustvu. U hotelu sa 5 zvjezdica nikad nisam bio, mogu misliti kako je tek tamo :D

I blago tebi, kako ja samo volim Istanbul :D
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#423 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by mayab »

Na strani avioekspresa(da je sada ne citiram) imaju ponude za rani buking, sa dobrim popustima, samo treba do kraja februara uplatiti 50 %
sabanss
Posts: 4597
Joined: 13/08/2006 11:20

#424 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

P308 wrote:
Ne provodis vrijeme u hotelu ali vazno je da je smjestaj pristojan, da su sobe ciste i da je hrana ok. I sve to jos vise dobiva na znacaju kada imas dijete. Ja recimo nemam dijete, ali opet mi je smjestaj vazan i uvijek mi je bilo zanimljivo kada mi neko kaze: "Pa samo ces prespavat, sta fali..." I da, to je istina i vjerovatno pretjerujem, ali ja kad biram hotel bas proucim recenzije na tripadvisoru i slicnim stranicama. :D

Isto tako all inclusive usluga (a pretpostavljam da je vecina ljudi u potrazi za tom uslugom) u hotelu sa 3 zvjezdice i hotelu sa 4 zvjezdice se mnogo razlikuje, bar po mom iskustvu. U hotelu sa 5 zvjezdica nikad nisam bio, mogu misliti kako je tek tamo :D
Ovaj dio ni meni nikad nije bio jasan... Ako ti je vazno samo da prespavas i da nisi vezan za hotel, uzmi apartman. Proci ces dosta jeftinije :D

Ja sam tip koji nikad ne izadje iz hotela, zato volim da je tip-top. Hoteli sa 5* u Turskoj su jos veci skok nego 3* na 4* :D Naravno govorim o Turskoj klasifikaciji hotela.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#425 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by vanjki »

iskreno preko nasi agencija je stvarno skupo.Ako mislis uzeti neki hotel 5 zvjezdica(jer u Tursko se ne isplati ici ispod)treba ti sada za rani booking i to da letis u junu kada je najjeftinije 2800KM za dvoje..Ako odes npr na holidaycheck.de i uzmes isti hotel sve te ispadne jeftinije za 1000KM...mislim da je najbolje direktno kontaktirati hotel i uzeti kartu posebno
Post Reply