Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
forumash001
Posts: 4
Joined: 07/01/2010 05:35

#1 Sarajevo shopping

Post by forumash001 »

znaci interesuje me sljedece :.

gdje se u sarajevu imaju uzet Harrington jakne? I ove kosulje..

Image


Image

btw znal neko imali i jedan pravi casual shop u BiH?? Smoren sam od online narucivanja, zato sam i digao temu ..
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

Ljudovi trazim mokasinke nesto ovakvo na slici u obzir dolaze plava (napozeljnija), smeda i neka ovakva kao na slici.
Image
Image

Hvala.
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#3 Re: Sarajevo shoping

Post by zvrzgana »

Gospoda Ministarka wrote:Ljudovi trazim mokasinke nesto ovakvo na slici u obzir dolaze plava (napozeljnija), smeda i neka ovakva kao na slici.
Image
Image

Hvala.
Vidjela sam ovakve u Timberlandu u BBI - u, vidjela sam crvene i plave a mislim da ima jos boja. Ne znam koja je cijena, vjerovatno su malo skuplje. :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#4 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

zvrzgana wrote:Vidjela sam ovakve u Timberlandu u BBI - u, vidjela sam crvene i plave a mislim da ima jos boja. Ne znam koja je cijena, vjerovatno su malo skuplje. :)
Hvala zvrzgana ali trazim malo jeftiniju varijantu od Timberlanda .
Vidjela sam i ja Geoxove ali nepada mi na pamet dat 150KM za nesto sto cu obuci samo par puta. :D
Jos neko?
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#5 Re: Sarajevo shoping

Post by adda_sa »

ja sam danas vidjela u alpini u merkatoru na dobrinji, nesta slicno ovima...mokasine...mislim da bi ti se svidjele..jako su udobne (ja probala :D ) ima vjerovatno u svim alpinama....ja sam samo 2 modela vidjela..
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#6 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

adda_sa wrote:ja sam danas vidjela u alpini u merkatoru na dobrinji, nesta slicno ovima...mokasine...mislim da bi ti se svidjele..jako su udobne (ja probala :D ) ima vjerovatno u svim alpinama....ja sam samo 2 modela vidjela..

Adda, jel mislis na ove?
Image
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#7 Re: Sarajevo shoping

Post by Gray »

"Markirane" stvari u Sarajevu su nenormalno skupe. Isti džemper koji u SAD košta 23 dolara (cca 35 KM) je u BBI-u ravno 175 KM.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#8 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

Gray wrote:"Markirane" stvari u Sarajevu su nenormalno skupe. Isti džemper koji u SAD košta 23 dolara (cca 35 KM) je u BBI-u ravno 175 KM.

Nama su cijene duplo vece od evropskih (u vecini slucajeva) a o nasoj plateznoj moci nezelim ni da pricam.
H&M su duplo jeftinije nego kod nas.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#9 Re: Sarajevo shoping

Post by adda_sa »

da da..to su te...preeecoool su :d i pravo udobne, boja je svijetlija nego ovdje na slici
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#10 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

adda_sa wrote:da da..to su te...preeecoool su :d i pravo udobne, boja je svijetlija nego ovdje na slici

Nisu ni skupe ali bar na slici mi nisu to sto ja zelim... nekako djeluju djecije... pune nekih boja i suvisnih detalja.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#11 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

Danas sam u Bati (a gdje drugdje) nasla savrsene plave mokasinke ali im je cijena oko 150KM ( u svicarskoj 58CHF)
Image
*mima*

#12 Re: Sarajevo shoping

Post by *mima* »

Jesu dobre te plave.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#13 Re: Sarajevo shoping

Post by Cholina_Lokica »

Gospoda Ministarka wrote:Danas sam u Bati (a gdje drugdje) nasla savrsene plave mokasinke ali im je cijena oko 150KM ( u svicarskoj 58CHF)
Image
joj bata kod nas mi je drama, prije par godina mjesecima sam obilazila jedne cizme koje su kostale kod nas 580km :shock: da bi na kraju u sloveniji ih uzela za 120 ojra :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#14 Re: Sarajevo shoping

Post by ladyblue18 »

Da vidite Bate u Tunisu...haman dzab dzabe. :-)
Ja kad sam bila, plakala sto nemam viska para.

Samo je kod nas Bata izgleda neka svjetska marka sa svjetskim cijenama. :-)
zivotinjica13
Posts: 11
Joined: 19/01/2010 19:49

#15 Re: Sarajevo shoping

Post by zivotinjica13 »

ja sam kupila te mokasine iz alpine, preslatke su al zuljaju uzaaasnoooooo
imaju taj sav naprijed koji ubija...:(
ne preporucujem...
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#16 Re: Sarajevo shoping

Post by Dioda »

zivotinjica13 wrote:ja sam kupila te mokasine iz alpine, preslatke su al zuljaju uzaaasnoooooo
imaju taj sav naprijed koji ubija...:(
ne preporucujem...
Ja kupila one ljubicaste, al ih nisam jos pronosala :D Bas si me obradovala, znaci bice iskakanja ociju :sad:
kamilica.ba
Posts: 69
Joined: 06/10/2009 13:23

#17 Re: Sarajevo shoping

Post by kamilica.ba »

Ministarko,ja sam ti takve slicne,samo malo tamnija plava,vidjela u subotu na ciglanama na pijaci,imaju i sive,mozda mogu biti izmedju 20 i 30 KM,super su,jedino ako neces obucu sa pijace...ima i na siranu kod one tete jedne,ja kod nje kupujem baletanke
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#18 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

*mima* wrote:Jesu dobre te plave.
Inace nisam neki ljubitelj ravne obuce ali ove su da gledas i places... imaju jedne divne mokasinke ali na stiklu...inace ova nova kolekcija im je da mater prodas :D :lol:
Dile wrote:joj bata kod nas mi je drama, prije par godina mjesecima sam obilazila jedne cizme koje su kostale kod nas 580km :shock: da bi na kraju u sloveniji ih uzela za 120 ojra :-)
Pa kad u poredim cijene u Svicarskoj i ovdje kod nas ii bez platezne moci shvatis kako nas gule.
Ove plave su 58CHF u Svici a kod nas su preko 150KM.
kamilica.ba wrote:Ministarko,ja sam ti takve slicne,samo malo tamnija plava,vidjela u subotu na ciglanama na pijaci,imaju i sive,mozda mogu biti izmedju 20 i 30 KM,super su,jedino ako neces obucu sa pijace...ima i na siranu kod one tete jedne,ja kod nje kupujem baletanke
Ministarko,ja sam ti takve slicne,samo malo tamnija plava,vidjela u subotu na ciglanama na pijaci,imaju i sive,mozda mogu biti izmedju 20 i 30 KM,super su,jedino ako neces obucu sa pijace...ima i na siranu kod one tete jedne,ja kod nje kupujem baletanke
Otici cu jos do Retra da vidim ima li tamo sta... ako nema jbg i onako ih kupujem samo kao detalj.. :D
Zbog ovakve plave torbe iz Manga
Image
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#19 Re: Sarajevo shoping

Post by iceman ze »

Diesel jeans......anywhere kod nas..... :roll: trazim i tene Converse Jack Purcell..... :-) i ja sam malo umoran oko narucivanja netom, vazda neki rizik, da li ce odgovarati i sl.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#20 Re: Sarajevo shoping

Post by detroit-mercy »

Gospoda Ministarka wrote:Danas sam u Bati (a gdje drugdje) nasla savrsene plave mokasinke ali im je cijena oko 150KM ( u svicarskoj 58CHF)
Image
Meni hanuma htjela u Macy's-u da kupi takve jedne ali muske, cijena $40.00 i ja nisam htio. Sta hocu da kazem, vas dole ljudi moji oderase na tim stvarima, i te Bata cipele ili marka je li se to fura jos negdje u svijetu.
Ja u Aldo-u nisam vidio cipele skuplje od $100.00 vjerujem da se kod nas otvori Aldo, da ne bi bilo jeftinijih cipela od 100 Eura. Neko nekoga to stvarno hebe............ :dance:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#21 Re: Sarajevo shoping

Post by Gospoda Ministarka »

detroit-mercy wrote:Meni hanuma htjela u Macy's-u da kupi takve jedne ali muske, cijena $40.00 i ja nisam htio. Sta hocu da kazem, vas dole ljudi moji oderase na tim stvarima, i te Bata cipele ili marka je li se to fura jos negdje u svijetu.
Ja u Aldo-u nisam vidio cipele skuplje od $100.00 vjerujem da se kod nas otvori Aldo, da ne bi bilo jeftinijih cipela od 100 Eura. Neko nekoga to stvarno hebe............ :dance:
Ahhh... to nije nista novo... evo ti primjer
Ove H&M cipelice u Evropi 12,95€ kod nas 55KM
Image
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#22 Re: Sarajevo shoping

Post by Max Bunker »

Pa naravno da nas pale po usima, kada ni jedna "markirana radnja" ( osim Adidas Shopa-MOZDA ) nije dio lanca te modne marke za koju se izdaje.
Vidim cijene " Tommy Hilfigera " u Sarajevu i sjebem se ( nije to pitanje imas li ili nemas, vec hoces neciju penziju dati za neku kosulju koju ces obuci 2 ili 3 puta ). Dosla tetka od mog prijatelja, koja inace radi za "Tommy Hilfiger " u Njemackoj i zena se iznenadila kada je vidjela da postoji "njihova" radnja u Sarajevu a pogotovo kada je vidjela cijene.
Kasnije, ja preko nje nabavio e ovakav dzemper http://www.dress-for-less.com/tmpl/en/d ... -C2saQxarm. Nije mi zeljela uzeti ni marku al znam da je kostao 75 eura. Taj isti dzemper je kod nas kostao preko 200 KM.

Jednostavno, te nase "markirane" radnje se opremaju po sistemu uzmes kombi, odes u Italiju/Austriju, kupis robu i onda je vamo prodajes za koliko hoces.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#23 Re: Sarajevo shoping

Post by melb26sa »

http://www.dsw.com/dsw_shoes/search/sea ... tid=339571
Loafers kakvih hoces - nisu ni skupe...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#24 Re: Sarajevo shoping

Post by iceman ze »

Max Bunker wrote:, ja preko nje nabavio e ovakav dzemper http://www.dress-for-less.com/tmpl/en/d ... -C2saQxarm. Nije mi zeljela uzeti ni marku al znam da je kostao 75 eura. Taj isti dzemper je kod nas kostao preko 200 KM.
ja sam ga uzeo u Merkatoru na snizenju za 110 Km... :-) samo je plave boje.......inace ga i nebi uzeo da ga nije bilo na snizenju, ona prodavica TH u BBI je stvarno zara.........tamo skoro ida ne zalazim :roll:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#25 Re: Sarajevo shoping

Post by Gray »

Max Bunker wrote:Pa naravno da nas pale po usima, kada ni jedna "markirana radnja" ( osim Adidas Shopa-MOZDA ) nije dio lanca te modne marke za koju se izdaje.
Vidim cijene " Tommy Hilfigera " u Sarajevu i sjebem se ( nije to pitanje imas li ili nemas, vec hoces neciju penziju dati za neku kosulju koju ces obuci 2 ili 3 puta ). Dosla tetka od mog prijatelja, koja inace radi za "Tommy Hilfiger " u Njemackoj i zena se iznenadila kada je vidjela da postoji "njihova" radnja u Sarajevu a pogotovo kada je vidjela cijene.
Kasnije, ja preko nje nabavio e ovakav dzemper http://www.dress-for-less.com/tmpl/en/d ... -C2saQxarm. Nije mi zeljela uzeti ni marku al znam da je kostao 75 eura. Taj isti dzemper je kod nas kostao preko 200 KM.

Jednostavno, te nase "markirane" radnje se opremaju po sistemu uzmes kombi, odes u Italiju/Austriju, kupis robu i onda je vamo prodajes za koliko hoces.
Ja sam u Washingtonu DC (Ustvari, u outlet centru oko sat vremena van DC-a) u Tommy Hilfiger radnji kupio obični plavi džemper na V izrez za 23 dolara (prvo piše sve u pola cijene, pa još neki popust 20%, elem). Kada sam se vratio u BiH u BBI-u uđem u Tommy Hilfger radnju čisto da vidim ima li ga, kad cijena ravno 175 KM.
Post Reply