Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6176 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

ima li neka zena da mi kaze.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6177 Re: Sarajevo shoping

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6178 Re: Sarajevo shoping

Post by KB9 »

ok lijepa je, uzmi, aman :lol:
miss_gemini
Posts: 117
Joined: 17/06/2015 10:16

#6179 Re: Sarajevo shoping

Post by miss_gemini »

Jakna je sasvim obična, nije "atraktivna", pa otuda i ovi komentari. Ako ti se sviđa, i ako je pripadajuća tvom stilu, uzmi je.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6180 Re: Sarajevo shoping

Post by KB9 »

jakna je ko da je pogresno oprana jedno 50 puta, djeluje ofucano
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6181 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

Jakna bi ti samo dodala kile...ako si mrsavica bila bi kao u vreci...nije zahvalnog kroja i nije bas lijepa boja...podsjeca na one jakne u vrijeme "izbjeglistva"...realno...
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6182 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Ne pitam vas muskarce da li je lijepa ili nije nego da li je kvalitetna jakna.Navodno kaze cura pernata pa pitam za misljenje.Nisam mrsava niti debela onako srednje
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6183 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

KB9 wrote:jakna je ko da je pogresno oprana jedno 50 puta, djeluje ofucano
Nije takva aparat od telefona je los)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#6184 Re: Sarajevo shoping

Post by azurna_obala »

ja nisam ja wrote:Moze li mi neko reci kkva je ova Espritova jakna cime je punjena i koja je ovo velicina
Image

Image

ti se zajebavaš

pa vidiš da je L veličina :-) :lol: :lol: :lol:

i crvene je boje....

i da...kratka je, ozepSt će ti krsta :lol: :lol: :lol:
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6185 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Jeste kratka ali kratka mi i treba.Zanima me koliko su kvalitetne jakne i da li je zaosta pernata ili ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6186 Re: Sarajevo shoping

Post by Nisrin »

ja nisam ja wrote:Jeste kratka ali kratka mi i treba.Zanima me koliko su kvalitetne jakne i da li je zaosta pernata ili ?
Iako se MENI ne svidja kroj, ipak ces je ti nositi---jesu kvalitetne Esprit jakne...jasam uzela pernatu duzu, do iznad koljena, strukirana, ali sam ko meDjed u njoj...:D iako je S/M...:D ali je jako topla, sto jest-jest...
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6187 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Nisrin hvala ti puno.Samo da mi je znati da li laze da je pernata
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#6188 Re: Sarajevo shoping

Post by JanuaryJones »

ja nisam ja wrote:Nisrin hvala ti puno.Samo da mi je znati da li laze da je pernata
Nek ti uslika etiketu sa sastavom pa ćeš sigurno znati. Ovako preko ekrana ne može ti niko sa sigurnošću reći.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6189 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Ok hvala puno
Ana Maria
Posts: 267
Joined: 13/11/2013 15:28

#6190 Re: Sarajevo shoping

Post by Ana Maria »

Gdje kupiti DIPLO - sto se reklamira - sredstvo za ciscenje
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#6191 Re: Sarajevo shoping

Post by popi »

Ana Maria wrote:Gdje kupiti DIPLO - sto se reklamira - sredstvo za ciscenje
Penny plus ili Penny supermarket.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#6192 Re: Sarajevo shoping

Post by zamzija »

JanuaryJones wrote:
ja nisam ja wrote:Nisrin hvala ti puno.Samo da mi je znati da li laze da je pernata
Nek ti uslika etiketu sa sastavom pa ćeš sigurno znati. Ovako preko ekrana ne može ti niko sa sigurnošću reći.
Pernate jakne MORAJU imati na sebi oznaku da su pernate ( moja pernata to ima) i čak neke kvalitetnije imaju i uputstvo na sebi kako se održavaju. Mora pored te etikete postojati sa strane ( lijeve ili desne ) unutrašnje, donje još jedna etiketa na kojoj treba da stoji sastav i način održavanja.
Ako je unutrašnji dio postavljen obično postoji napisano od čega je unutrašnji dio, od čega je vanjski dio i od čega je postavljena.

Zamoli da ti to uslika i pošalje. Ako neće ili nema znači da te slagala.
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6193 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Hvala zamolicu je danas da slika
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6194 Re: Sarajevo shoping

Post by dobar osjecaj »

ja nisam ja wrote:Hvala zamolicu je danas da slika
Draga simpaticno-vjecno-zbunjena "ja nisam ja", ja da sam na tvom mjestu ne bih kupovala nista prije nego sto odem i vidim o kakvoj jakni se radi, procitala sastav na usivnoj etiketi ili deklaraciji ako su dostupni. Ja sam vjecni korisnik Esprit zimskih jakni raznih oblika, duzina, krojeva.
Neke su bile s nekim punjenjem nalik vati, neke s perjem. Ova na slici djeluje kao punjena perjem i djeluje jako topla. Istovremeno, kako su ti vec napisali, ovaj kroj je previse klasican i ne cini uslugu nijednom zenskom tijelu, obzirom da nema kais ili neko suzenje u predjelu struka, tako da bez obzira kakve si gradje, u ovoj jakni ces djelovati punackije a tvoje tijelo bezlicnije. Neko ce reci, zima, hladnoca, koga briga. Briga je svakoga. I jakne za skijanje, planinarenje i razne druge sportske aktivnosti dolaze u finim strukiranim varijantama, ljepsih krojeva i nema razloga da se iko ubacuje u bezlicne vrece.
Iako se svi zalimo da kod nas nema izbora za kupiti jaknu, ipak vjerujem da ima vise izbora da mozes sebi kupiti ljepsu jaknu za sebe u kojoj se neces osjecati kao medo.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#6195 Re: Sarajevo shoping

Post by paladinka »

azurna_obala wrote:
ja nisam ja wrote:Moze li mi neko reci kkva je ova Espritova jakna cime je punjena i koja je ovo velicina
Image

Image

ti se zajebavaš

pa vidiš da je L veličina :-) :lol: :lol: :lol:

i crvene je boje....

i da...kratka je, ozepSt će ti krsta :lol: :lol: :lol:
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anze ... 4-154-5791 , evo ovdje ista jakna , i pise punjena je 50% Daune ( to ti je ono fino perje ) i 50% Federn ( citavo perje , sa onim bockicama :-) .
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6196 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Nije ista ova nema macu i dzepovi su drugaciji
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6197 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

dobar osjecaj wrote:
ja nisam ja wrote:Hvala zamolicu je danas da slika
Draga simpaticno-vjecno-zbunjena "ja nisam ja", ja da sam na tvom mjestu ne bih kupovala nista prije nego sto odem i vidim o kakvoj jakni se radi, procitala sastav na usivnoj etiketi ili deklaraciji ako su dostupni. Ja sam vjecni korisnik Esprit zimskih jakni raznih oblika, duzina, krojeva.
Neke su bile s nekim punjenjem nalik vati, neke s perjem. Ova na slici djeluje kao punjena perjem i djeluje jako topla. Istovremeno, kako su ti vec napisali, ovaj kroj je previse klasican i ne cini uslugu nijednom zenskom tijelu, obzirom da nema kais ili neko suzenje u predjelu struka, tako da bez obzira kakve si gradje, u ovoj jakni ces djelovati punackije a tvoje tijelo bezlicnije. Neko ce reci, zima, hladnoca, koga briga. Briga je svakoga. I jakne za skijanje, planinarenje i razne druge sportske aktivnosti dolaze u finim strukiranim varijantama, ljepsih krojeva i nema razloga da se iko ubacuje u bezlicne vrece.
Iako se svi zalimo da kod nas nema izbora za kupiti jaknu, ipak vjerujem da ima vise izbora da mozes sebi kupiti ljepsu jaknu za sebe u kojoj se neces osjecati kao medo.
U pra vu si :) :thumbup:
User avatar
ja nisam ja
Posts: 1023
Joined: 03/06/2014 09:30
Location: Genije iz Kenije

#6198 Re: Sarajevo shoping

Post by ja nisam ja »

Kako perete i odrzavarte pernate jakn? Ja imam jednu Orsey imam je 3 godine slucajno sam je juros stavila na 7 i bez centrifuge.kao da je nestalo perja nigdje se ne osjeti
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#6199 Re: Sarajevo shoping

Post by dobar osjecaj »

ja nisam ja wrote:Kako perete i odrzavarte pernate jakn? Ja imam jednu Orsey imam je 3 godine slucajno sam je juros stavila na 7 i bez centrifuge.kao da je nestalo perja nigdje se ne osjeti
Ja svoje pernate jakne normalno perem s ostalom odjecom u boji (koja ne pusta boju) na maksimalno 40 stepeni. Pernate jakne se suse kao bilo koja odjeca. Perje se skupi normalno. Protreses jaknu i prije kacenja da se susi i poslije susenja da se perje svuda rasporedi.

Druga laksa varijanta je u susilici vesa (ako imas) u koju ubacis teniske loptice koje lijepo protresu perje.

Onaj divni paperjasti dio na kapuljaci obavezno skidam prije pranja i blago i njezno operem na ruke u blagom deterdzentu pa je uvijek kao nov.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#6200 Re: Sarajevo shoping

Post by saga »

I ja sam jednu Orsay nedavno prala :mrgreen:

One teniske lopte (kupila u Jysku) i na najjacu centrifugu, na 40C. Izasla k'o nova :)
Post Reply