Gdje na ljetovanje....???!!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
hitman05

#26 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by hitman05 » 11/04/2010 18:45

.
Last edited by hitman05 on 13/04/2010 17:51, edited 2 times in total.

arena01

#27 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by arena01 » 11/04/2010 18:56

jasko__ wrote:Možda je malo prerano o tome...ali ja to volim odmah isplanirati... :-D
Imal ko kakav prijedlog...hajmo reć uz ove uslove....recimo do nekih 500KM po osobi...idem sa djevojkom....sit sam Makasrke, Tučepa, Neuma i tako tih mjesta...gdje nemaš gdje peškir spustiti...gdje se pržiš kao na roštilju cijeli dan bez imalo hlada...a da bi malo zaplivao moraš bar 100m od obale....
Znači ja bih na neko mirnije mjesto, neki smještaj sa hranom...ne tražim puno... :D
Imal ko kakvo iskustvo...koja agnecija....možda nudim malo love...al mislim da za hiljadarku može dvoje otići na neki od Hrvatskih otočića, u kakav hotel....pa da čujem.... :D
Prošlo ljeto bila sam na otoku Molatu u mjestu Molat jer sam i sama bila sita gužvi i stvari o kojima pričaš.Otok je predivan,miran,mirisan,more čisto,a mjesta za kupanje i sunčanje koliko ti srce poželi.To je relativno nepoznata destinacija širokom broju ljudi tako da nema gužvi ni u srcu turističke sezone.Do njega se dolazi trajektom ili brzom brodskom linijom iz Zadra i definitivno je odlična lokacija za provesti jedno mirno ljetovanje.Hotela nema ali imaš za unajmiti sobe ili još bolje apartman ako već ideš sa djevojkom ;-) Izbjegavaj agencije jer ti one na cijenu nadodaju još i svoj postotak zarade tako da je najbolje direktno stupiti u kontakt sa vlasnicima soba ili apartamana,ako ništa ispast će te jeftinije :D Na internetu nisam pronašla baš puno informacija o otoku,a ja sam tamo otišla gotovo pa na slijepo što se na kraju pokazalo kao odličan izbor.Tu je galerija slika pa pogledaj jel to što tražiš.

jasko__
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

#28 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by jasko__ » 11/04/2010 19:50

[email protected] wrote:
jasko__ wrote:Možda je malo prerano o tome...ali ja to volim odmah isplanirati... :-D
Imal ko kakav prijedlog...hajmo reć uz ove uslove....recimo do nekih 500KM po osobi...idem sa djevojkom....sit sam Makasrke, Tučepa, Neuma i tako tih mjesta...gdje nemaš gdje peškir spustiti...gdje se pržiš kao na roštilju cijeli dan bez imalo hlada...a da bi malo zaplivao moraš bar 100m od obale....
Znači ja bih na neko mirnije mjesto, neki smještaj sa hranom...ne tražim puno... :D
Imal ko kakvo iskustvo...koja agnecija....možda nudim malo love...al mislim da za hiljadarku može dvoje otići na neki od Hrvatskih otočića, u kakav hotel....pa da čujem.... :D
ja uplatio avans od 30% i dvoje djece gratis...

http://www.jolly.rs/Preview.aspx?ID=31;1567;0&Special=0
eh ovo nije lose...bio sam prosle godine u Ulcinju i cijene su im vise nego povoljne.....
Al sad ove cijene ovdje na tvom linku...jel ovo u markama ili u eurima....:-)

semmy

#29 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by semmy » 11/04/2010 21:27

Ambrozija wrote:
semmy wrote:ako ti nije mrsko voziti ja bi albaniju preporucila...vlora je fantastican grad, saranda jos bolji
Zar to ima u ponudi? ja sam prosle godine gledala preko Kompasa, i u ponudi je bio samo Drac, i to po nevjerovatno niskoj cijeni...Ali sam imala averziju prema Albaniji...A i cula sam price da je prljavo, da je to luka i uopste nije pogodno za turizam...Za te gradove nisam cula? Da li je to preko agencije ili nesto privatno?
mi smo sami sebi organizovali...bili smo prvo u dracu ...centar jeste prljav i ima jako puno prasine ali kad vozis dalje od centra ima plaza cini mi s eda je 4km dugacka...nesto prelijepo..hotel adria u samom centru draca je fantastican, toliko je cisto da mozes na podu jesti...
vlora i saranda su prema grckoj, tu su plaze na samom sastavu jonskog i jadranskog mora...vjeruj da takve plaze nemaju u hrvatskoj...saranda je grad kopija grckih gradica..moj savjet ako idete dole onda putem interneta rezervisati smjestaj jer je haos koliko je talijana i grka u albaniji na odmoru..mi smo jedva nasli smjestaj
pogledaj i ovo http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 32&t=51416

Ambrozija

#30 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Ambrozija » 12/04/2010 13:23

semmy wrote:
Ambrozija wrote:
semmy wrote:ako ti nije mrsko voziti ja bi albaniju preporucila...vlora je fantastican grad, saranda jos bolji
Zar to ima u ponudi? ja sam prosle godine gledala preko Kompasa, i u ponudi je bio samo Drac, i to po nevjerovatno niskoj cijeni...Ali sam imala averziju prema Albaniji...A i cula sam price da je prljavo, da je to luka i uopste nije pogodno za turizam...Za te gradove nisam cula? Da li je to preko agencije ili nesto privatno?
mi smo sami sebi organizovali...bili smo prvo u dracu ...centar jeste prljav i ima jako puno prasine ali kad vozis dalje od centra ima plaza cini mi s eda je 4km dugacka...nesto prelijepo..hotel adria u samom centru draca je fantastican, toliko je cisto da mozes na podu jesti...
vlora i saranda su prema grckoj, tu su plaze na samom sastavu jonskog i jadranskog mora...vjeruj da takve plaze nemaju u hrvatskoj...saranda je grad kopija grckih gradica..moj savjet ako idete dole onda putem interneta rezervisati smjestaj jer je haos koliko je talijana i grka u albaniji na odmoru..mi smo jedva nasli smjestaj
pogledaj i ovo http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 32&t=51416

Ja sam ostala bez teksta kada sam ovo vidjela...Prelijepo je...Doista nisam ocekivala da Albanija nudi nesto ovakvo...Zaista nemam rijeci...Fantasticno, fantasticno i jos jednom fantasticno!
Postoji samo jedan mali problem...Istrazivala sam po netu i raspitivala se medju rajom, i zaista ne postoji veza autobusom...Iskreno, bude mi jako zamorno voziti do Hrvatske (do Makarske) koja je relativno blizu, i zaista ne mogu sebe zamisliti da vozim tako dugo...Kakvi su putevi u Albaniji? Putokazi i slicno?

B34R

#31 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by B34R » 12/04/2010 13:29

Ja cu samo reci ko zeli prejak provod sex , peep, alkohol.... onda pravac Vodice....

Image
Image
Image
Image
Image
Image

semmy

#32 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by semmy » 12/04/2010 19:20

Ambrozija wrote:

Ja sam ostala bez teksta kada sam ovo vidjela...Prelijepo je...Doista nisam ocekivala da Albanija nudi nesto ovakvo...Zaista nemam rijeci...Fantasticno, fantasticno i jos jednom fantasticno!
Postoji samo jedan mali problem...Istrazivala sam po netu i raspitivala se medju rajom, i zaista ne postoji veza autobusom...Iskreno, bude mi jako zamorno voziti do Hrvatske (do Makarske) koja je relativno blizu, i zaista ne mogu sebe zamisliti da vozim tako dugo...Kakvi su putevi u Albaniji? Putokazi i slicno?
vjeruj da imaju autoput bolji nego sto mi imamo..od draca do vlore vozis skoro cijelo vrijeme autoputem, ima mali dio puta koji je onako ( nije autoput nego klasicni cesta kao i sve nase ceste u BiH ).. e sad mi smo 2008 bili dole i tada nije bilo autoputa od vlore do sarande, bio je tada tek u izgradnji i taj put je trajao skoro 7 h cc 150km ali mislim da je dio sada zavrsen...
iskreno albanci su ludi vozaci, ne znaci da ce na svako crveno stati ili na svako zeleno proci :D :D

chuchumbamayumbe

#33 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by chuchumbamayumbe » 12/04/2010 19:26

Ja mislim da je Doboj odlican, jeste da je plaza malo daleko... :)
:run:

Ambrozija

#34 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Ambrozija » 12/04/2010 20:31

semmy wrote:
Ambrozija wrote:

vjeruj da imaju autoput bolji nego sto mi imamo..od draca do vlore vozis skoro cijelo vrijeme autoputem, ima mali dio puta koji je onako ( nije autoput nego klasicni cesta kao i sve nase ceste u BiH ).. e sad mi smo 2008 bili dole i tada nije bilo autoputa od vlore do sarande, bio je tada tek u izgradnji i taj put je trajao skoro 7 h cc 150km ali mislim da je dio sada zavrsen...
iskreno albanci su ludi vozaci, ne znaci da ce na svako crveno stati ili na svako zeleno proci :D :D
Ne znam, zvuci odlicno...Bilo bi savrseno da postoji autobuska linija, ali ni ovako nije lose...Raspitat cu se jos o Albaniji...Vlora i Saranda mi se cine preeedaleko, ali Drac mi sada zvuci primamljivo...Znaci u Dracu su plaze lijepe i ciste i moze se kupati, posto koliko sam ja shvatila to je najveca luka u Albaniji, i brodovi su u neposrednoj blizini, da li je to tacno?
Oprosti na ovolikim pitanjima ali bas sam se zainteresovala...Hrvatske mi je preko glave, vjeruj...

semmy

#35 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by semmy » 12/04/2010 23:06

@Ambrozija :lol: :lol: :lol: ista sam ti sto se tice hr...i samo pitaj sve sto te zanima...drac jeste najveca luka ali ima i divnu plazu podalje od luke..mada vlora ti i nije daleko od draca a i usput se ima jako puno vidjeti...mi smo imali laganu i ugodnu voznju u razgledanju i zaustavljanju ( onoliko koliko sam uspjela podnijeti sunce zbog alergije
:( na svakom mjestu koje nam se cinilo zanimljivim...imaju fantastican vodeni park u nekoj nedodjiji izmedju draca i vlore...park je ogroman sa cini mi se 4 velika bazena, toboganima, i ne znam koliko malih bazena...2 restorana i divnim parkom za sjediti i odmoriti...
imas detaljno opisan i drac na temi koju sam ti vec spomenula

http://www.youtube.com/watch?v=lIoMT16P ... re=related

jasko__

#36 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by jasko__ » 14/04/2010 00:06

Mozda je ipak najbolje u kakav apartman...privatni smjestaj...jer su hoteli,evo kad gledam ponudu Biss Toursa...ma preeeeskupi....pa kuhaj sebi...i kud koji mili moji.....:)

♥ Julianna ♥

#37 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by ♥ Julianna ♥ » 14/04/2010 09:53

Baš je dobar provod u ovim Vodicama dok mi preskaču preko glave na ovoj krcatoj plaži :roll:

Ambrozija

#38 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Ambrozija » 14/04/2010 10:33

semmy wrote:@Ambrozija :lol: :lol: :lol: ista sam ti sto se tice hr...i samo pitaj sve sto te zanima...drac jeste najveca luka ali ima i divnu plazu podalje od luke..mada vlora ti i nije daleko od draca a i usput se ima jako puno vidjeti...mi smo imali laganu i ugodnu voznju u razgledanju i zaustavljanju ( onoliko koliko sam uspjela podnijeti sunce zbog alergije
:( na svakom mjestu koje nam se cinilo zanimljivim...imaju fantastican vodeni park u nekoj nedodjiji izmedju draca i vlore...park je ogroman sa cini mi se 4 velika bazena, toboganima, i ne znam koliko malih bazena...2 restorana i divnim parkom za sjediti i odmoriti...
imas detaljno opisan i drac na temi koju sam ti vec spomenula

http://www.youtube.com/watch?v=lIoMT16P ... re=related
Sve mi ovo zvuci, pa necu reci savrseno, ali gotovo savrseno! Raspitat cu se jos, citala sam na spomenutoj temi, ma odusevljena sam...Ko bi rekao...Albanija...hmm...Hvala ti puno na informacijama

jasko__

#39 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by jasko__ » 21/04/2010 00:00

Evo nadjoh u katalogu Buena viste neke jako primamljive ponude za Hrvatsku...otoci su poskupi,ali sjeverne Dalmacija i nije previse...imal ko kakvih iskustava iz Crikvenice???
Hotel 3*...7 noci...puni pansion...za dvoje....900KM...bez prevoza...nije lose, ha???

Ambrozija

#40 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Ambrozija » 21/04/2010 11:13

Ne znam, jasko, iskreno ja sam preko fibule prosle godine isla u Kemer (turska), 12 dana za 1400KM za jednu osobu u hotelu sa 4 zvijezdice, all inclusive usluga, u cijenu je uracunata i avio-karta i aerodromske takse i putnicko osiguranje...A iskreno ne zalim ni pare! Nije skupo a provela sam se, i sto je najvaznije odmorila se kao nikada do tad, vjeruj!

Aquatic B

#41 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Aquatic B » 22/04/2010 21:02

Zrće!! :evil: :evil: :sax:

naEmi

#42 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by naEmi » 16/05/2010 02:29

KUBA :zjev: :zjev: :zjev: :zjev:

_minela_

#43 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by _minela_ » 24/05/2010 00:26

jel neko zna kolika je cijena ljetovanja za 2 osobe u tunisu,turskoj ili egiptu?!jel ima nesto do 1000KM? hvala unaprijed

sakop

#44 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by sakop » 24/05/2010 00:39

kad smo kod cijena, hoce li u hrvatskoj ove godine cijene biti nesto nize nego inace?
hvala unapijed :-D

focanka

#45 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by focanka » 24/05/2010 00:51

_minela_ wrote:jel neko zna kolika je cijena ljetovanja za 2 osobe u tunisu,turskoj ili egiptu?!jel ima nesto do 1000KM? hvala unaprijed
Ja preporucujem u Tunisu Hotel Bella wista..odmah preko puta aerodroma all inclusiv.Od dolaska u hotel do polaska ja koja inace cijeli život nešta naprdujem bila bez zamjerke.Išli smo preko Best reisena Last minute i cini mi se nešto oko 2.000Km za dvoje sa taksama i svim ostalim.

focanka

#46 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by focanka » 24/05/2010 00:53

leki_20 wrote:mene interesuje je li neko isao u barcelonu na ljetovanje, bez negog aranzmana preko agencija?
da je online nasao neki smjestaj tipa stana, ili nekog apartmana, platio i otisao tamo avionom iz dubrovnika ili iz sarajeva, svejedno.
ima li neko neku preporuku?
rado bih izbjegla agencije ako je moguce
http://www.cambrilsvacances.com/
http://www.pisocambrils.com/
Vlasnik Bosanac...za preporuciti!!!
Last edited by focanka on 24/05/2010 01:03, edited 1 time in total.

terra_incognita

#47 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by terra_incognita » 24/05/2010 00:59

Meni ovo stiglo na FB u vdu poruke :

SUTOMORE
Smeštaj i prevoz samo 99 €
Polasci 10.,19. i 28. juna, 9 noćenja, povratak 10-ti dan.
Hotel „STARI GRAD“ na samoj obali. Extra smeštaj (POGLEDAJTE FOTO GALERIJU).

IGALO
Polasci 10., 19. i 28. juna, 9 noćenja, povratak 10-ti dan.
Vila „POLIĆ“ u centru Igala, kod Hotela „Igalo“

MELJINE
Polasci 10., 19 i 28. juna, 9 noćenja, povratak 10-ti dan.
EXTRA APARTMANI (POGLEDAJTE FOTO GALERIJU)

GRČKA – EXTRA POVOLJNO
Hotel „OLYMPIAS“ Makrigialos
25 € dnevno, trokrevetna soba (cena je za sobu, ne po osobi)

INFORMACIJE I REZERVACIJE:
+381 61 555 00 77
e-mail: [email protected]

focanka

#48 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by focanka » 24/05/2010 01:06

Sunrise00

#49 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by Sunrise00 » 24/05/2010 16:30

Je li neko isao u Rimini :) SolAzur, meni se cini, ima neke super aranzmane a nisu puno skupi. Iskustva? :D

focanka

#50 Re: Gdje na ljetovanje....???!!!!

Post by focanka » 24/05/2010 17:17

Sunrise00 wrote:Je li neko isao u Rimini :) SolAzur, meni se cini, ima neke super aranzmane a nisu puno skupi. Iskustva? :D
Ja nigdje ne nadjoh cjenovnik,zainteresovana isto!!

Locked