koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6451 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Joj Rugafeta jes mu svanulo, sa onih La rive parfemcica na Armaf se lagano prebacuje, za skoro istu lovu.. :mrgreen:
Hocu i ja u čemeriku majke mi.... :mrgreen: :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6452 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Hvala svima na odgovorima :thumbup:

Sto ti je Amerika, stigne za 3-4 dana, a mi ovdje chamimo i cekamo po mjesec dana i to ako dodje :D
Ovo oko carine me je najvise zanimala ova taksa i nisam znao da li je 10 ili 20 KM. I plus na ovo idu i one silne uplatnice koje ce biti nekoliko maraka. Znaci cca 100KM.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#6453 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by kabal1337 »

Ako je paket ide 9.5 KM
Ako je ona oblozena koverta onda je 3.5 KM
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6454 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

konektovan wrote:Joj Rugafeta jes mu svanulo, sa onih La rive parfemcica na Armaf se lagano prebacuje, za skoro istu lovu.. :mrgreen:
Hocu i ja u čemeriku majke mi.... :mrgreen: :thumbup:
He he jeste istina je. Dočepo sam se baš. Nešto što sam prije samo na tv gledao sad mi je pred nosom. Teško je odolit nema govora, a i takav sam da ne dam guzici zorta što bi rekli 8)
Last edited by Rugafet on 18/05/2019 15:25, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6455 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

aventus je precijenjeno smece, imo i prodo
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#6456 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mr.Who »

KB9 wrote:aventus je precijenjeno smece, imo i prodo
Zato što ima Aventus i Aventus.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#6457 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Not My Idea »

Ne znam koji je taj creed aventus, ali ste mi ga ogadili za sva vremena. Pa nema stranice da ga neko ne pohvali i ne trazi, vec godinu dana

Prije njega million, a prije njega joop. Bljak
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6458 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by skafiskafsnjak »

Hocu zeni da kupim Versace crystal noir... jaran mi kupovao parfeme od nekog lika na piku... kaze origi. Ovaj od 90ml kosta 110km. Zvao Inomu 140KM 50ml :skoljka:

Shta mislite?
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#6459 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Not My Idea wrote:Ne znam koji je taj creed aventus, ali ste mi ga ogadili za sva vremena. Pa nema stranice da ga neko ne pohvali i ne trazi, vec godinu dana

Prije njega million, a prije njega joop. Bljak
A taman si htio da ga kupiš kad ono mi se raspisali o njemu
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6460 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

skafiskafsnjak wrote:Hocu zeni da kupim Versace crystal noir... jaran mi kupovao parfeme od nekog lika na piku... kaze origi. Ovaj od 90ml kosta 110km. Zvao Inomu 140KM 50ml :skoljka:

Shta mislite?
Inoma ima radnike, rentanje prostora, rezije, plati uredno sve moguce poreze za parfeme a taj s pika niti ima radnike, niti renta prostor, da li plati carinu i pdv na uvoz parfema je upitno, tako da mora postojati razlika u cijeni
housetent
Posts: 276
Joined: 01/02/2011 18:31

#6461 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by housetent »

black wrote:
konektovan wrote:Malo kontradiktornosti, poslao 100 ml tester, a kasnije od 50 ml originsl tester,...?! :roll:
mozda zbog gladi pisem nepovezano :mrgreen: poslao mi tester od 100ml, nakon zalbe na postojanost testera poslao mi regularno pakovanje 50ml, u pitanju je ovaj, burberry the beat
Image
Image

juce sam tf i armani naveo samo kao primjer sta se sve nudi po netu (nevezano za parfemizavas), nekad prije sam citao da su u bijelim kutijama kopije a po oglasima je najvise takvih pakovanja, evo na temi vas je dosta koji se bolje razumijete u parfeme, da li su to kopije ili ne?
jedne prilike sam poslao upite za tf neroli portofino 100ml, cijene su 45,50,96 i jedan preko 100km, u bijelim su kutijama
vidis kako lazes jarane za tom Ford,a uzeo si burberry tester parfem a nama navodis tom Ford i Aqua di Gio koji kostaju 50 maraka za primjer.Nekontam sta hoces da posstignes,da okaljas ime covjeka sa razlogom ili sta.U prvom postu si zamutio da te niko nije skontao jer si naveo da si kupio tom Ford od parfemi za vas za 50 maraka a kasnije govoris uzeo burberry,jebo te burberry to je nikakva marka.Izvali se 150 maraka pa ces moci kupiti dobar parfem.Ne branim covjeka ali nemoj da lazes
housetent
Posts: 276
Joined: 01/02/2011 18:31

#6462 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by housetent »

konektovan wrote:Joj Rugafeta jes mu svanulo, sa onih La rive parfemcica na Armaf se lagano prebacuje, za skoro istu lovu.. :mrgreen:
Hocu i ja u čemeriku majke mi.... :mrgreen: :thumbup:
Hahaha jel' svega ti,znam kad se prije godinu dana zaklinjao u La Rive :-D :-D :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6463 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by skafiskafsnjak »

THEC wrote:
skafiskafsnjak wrote:Hocu zeni da kupim Versace crystal noir... jaran mi kupovao parfeme od nekog lika na piku... kaze origi. Ovaj od 90ml kosta 110km. Zvao Inomu 140KM 50ml :skoljka:

Shta mislite?
Inoma ima radnike, rentanje prostora, rezije, plati uredno sve moguce poreze za parfeme a taj s pika niti ima radnike, niti renta prostor, da li plati carinu i pdv na uvoz parfema je upitno, tako da mora postojati razlika u cijeni
Da li mogu znati da li je original prije kupovine ? Haha
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6464 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

skafiskafsnjak wrote:
THEC wrote:
skafiskafsnjak wrote:Hocu zeni da kupim Versace crystal noir... jaran mi kupovao parfeme od nekog lika na piku... kaze origi. Ovaj od 90ml kosta 110km. Zvao Inomu 140KM 50ml :skoljka:

Shta mislite?
Inoma ima radnike, rentanje prostora, rezije, plati uredno sve moguce poreze za parfeme a taj s pika niti ima radnike, niti renta prostor, da li plati carinu i pdv na uvoz parfema je upitno, tako da mora postojati razlika u cijeni
Da li mogu znati da li je original prije kupovine ? Haha
s obzirom da sam gledao maloprije cijene kod ovih sanera s pika od kojih vecina raje ovdje uzima parfeme i to je ta cijena koju si naveo, jedino da vjerujes nama na rijec da ljudi prodaju originale :mrgreen: drugacije ne znam kako da te neko uvjeri, mozda da pitas prodavaca da naznaci postaru da smijes otvoriti parfem i probati na licu mjesta
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6465 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

housetent wrote: jebo te burberry to je nikakva marka.Izvali se 150 maraka pa ces moci kupiti dobar parfem.Ne branim covjeka ali nemoj da lazes
ne zezaj, Burberry London je odlican parfem :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#6466 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by skafiskafsnjak »

Lik ima 1500 pozitivnih dojmova... ahahaha. Pa valjda je ok
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6467 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

THEC wrote:
housetent wrote: jebo te burberry to je nikakva marka.Izvali se 150 maraka pa ces moci kupiti dobar parfem.Ne branim covjeka ali nemoj da lazes
ne zezaj, Burberry London je odlican parfem :D
London i Brit su meni odlicni...
Ostalo je ispod prosjeka....
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#6468 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

skafiskafsnjak wrote:Lik ima 1500 pozitivnih dojmova... ahahaha. Pa valjda je ok
a eto s pika ParfemiZaVas, ParfemiDrago, ParfemiDado, ParfemiSarajevo, ima i onaj neki lik iz Tuzle, Osman cini mi se, ugl vecina kupuje od tih likova (moje misljenje je da su svi oni uvezani na neki nacin) i dosad su bili manje vise ok, znalo se desiti tu i tamo da se neko pozali da je dobio los parfem, nedavno rekoh sasvim je moguce da i njima dobavljac uvali poneku kopiju, pogotovo kad su tester pakovanja u pitanju ali sigurno je da ljudi rade sa originalima a ti svakako se dogovori sa prodavacem oko otvaranja paketa prije placanja


ps. a evo ti jedan primjer online parfimerije, jednostavno cijene online znaju biti mnogo manje nego u ovim regularnim parfimerijama iz razloga kojeg sam ti vec pominjao a to su manji troskovi

https://www.notino.co.uk/versace/crysta ... for-women/

https://www.notino.co.uk/versace/crysta ... for-women/
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6469 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

Mr.Who wrote:
KB9 wrote:aventus je precijenjeno smece, imo i prodo
Zato što ima Aventus i Aventus.
?
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6470 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

KB9 wrote:
Mr.Who wrote:
KB9 wrote:aventus je precijenjeno smece, imo i prodo
Zato što ima Aventus i Aventus.
?
Valjda covjek misli na original i kopiju...
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#6471 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by friskyoreo »

Rugafet wrote:
friskyoreo wrote:Kupio sam club de nuit, onako, vise mi je za stariju gospodu. :) Ali sto se kvalitete tice :thumbup: .
Zna li neko ima li od istog proizvodjaca neki parfem sto lici na dior homme intense. To mi je prebrutalan parfem.
Je li intense? Jer vidim ima varijanta i bez intense u nazivu.
Kod mene je taj intense.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6472 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

konektovan wrote:
KB9 wrote:
Mr.Who wrote:Zato što ima Aventus i Aventus.
?
Valjda covjek misli na original i kopiju...
ako misli na to onda je prilicno glup komentar :-)

ako se odnosi na batch sranja oko aventusa onda i dalje vrijedi da je precijenjen, opasno
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6473 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by black »

housetent wrote: .Izvali se 150 maraka pa ces moci kupiti dobar parfem.Ne branim covjeka ali nemoj da lazes
hoce li biti bolji od 200 :mrgreen: pogresno si skonto al nejse :wink:
nemas ga sta braniti uzimao sam ja od njega i prije, uvijek bilo rega, kao sto je neko pomenuo, moze se desiti da je dobio takav od dobavljaca, mozda je nedje dugo stajao izlozen svjetlu itd. evo i @konektovani kaze da je imao slicnu situaciju
konektovan wrote: Ne mogu vise ni sam garantovati za parfemizavas, i sam sam nedavno imao slicnu situaciju. Isti parfem u dm-u neuporedivo bolje mirise, tj. trajniji je od njegove tester veezije.
a bezze na ovakvoj temi voditi nake rasprave :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6474 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Ma u moru ovih trgovaca parfemima, sve je moguce zaista. Moguce je i da su parfemi bili loše skladišteni, jer ko zna kojim kanalima to dolazi, a ne treba ni iskljuciti mogucnost da se podvali i koja "dobra" kopija.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6475 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Nisrin »

Kud cete dalje kad pola UIO kupuje kod parfemizavas u BL :D

Ja sam kupovala samo originalna pakovanja- LVEB, Si, Bvlgari Aqua, YSL itd i svi su bili regularni, dosad! Vidjet cemo dalje :D
I da, on jedini moze nabavii SICILY kojeg nema godinama, jer se ne proizvodi, i naravno da je skup, ali ocito je dosta dobro uvezan sa nekim!
Post Reply