koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#6076 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by šatirana_ljubičica »

konektovan wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
konektovan wrote:Pa ona je i napravila tu grupu da bi samo "ona" mogla prodavati. Kod nje mozes kupiti bilo koji parfem....
Nije tačno, svi mogu prodavati svoje a šta ima loše u tome da ona može prodavati parfeme? I drugi imaju koristi, od preprodaje svojih parfema i dekanata i svega ostalog. Šta ima loše u tome što ne dozvoljava dilerima parfema da dilaju u njenoj grupi? kao,trebala bi dozvoliti jel? Ma dajte... nikad vam ugoditi.
Izvini, jesi li to ti?!
Jedini diler je ona, i tu sva prica pocinje i zavrsava...
Jesam, ja sam.
I šta je tu loše? Na kraju krajeva, uopšte ne preprodajem parfeme koliko bih mogla.
Napravila sam grupu prvenstveno da ljudi koji vole parfeme mogu da se razmjenjuju, da se riješe onih koji stoje i da se upoznaju sa dekantima, kao dobrim načinom za probanje parfema.
To je moja misija.
A to što su neki tražili nove parfeme a ja imam pristup evropskim lagerima pa mogu da im naručim, to je došlo naknadno.
I šta treba sad? Da kažem, neee evo Lale diler će da ti proda. Pa ni Lale diler ne dovodi ljude u grupu, što bih ja njemu onda prostirala tržište.
Međutim, to nije cilj i akcenat nije na tome.
To što ljudi nikad nisu zadovoljni i u svemu vide cinizam, to je druga stvar.
Ne znam da li si u grupi, ali ako jesi i tako pričaš, očito nisi dovoljno aktivan, ili si diler pa ti krivo što ne možeš da dilaš tu, ili nisi jednostavno u grupi nego kao i svaki forumaš sa strane posmatraš i '' procjenjuješ''.
Izvini ali griješiš.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#6077 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by basicm »

Pocinje da smrdi na temi o mirisima :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#6078 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Nisrin »

U grupi stvarno bude odlicnih dekanta, ali mene je strah da neko ne lazeda je nesto original, a ono ne bude..izgubis i vrijeeme da odes po to + novac...ali je bas dobar koncept grupe i svidja mi se da kada neko slika parfem sa svih strana itd, ostali odmah odgovaraju da li je original ili fake, s obzirom da je trziste preplavljeno fake-ovima i svi lazu da su im "original"...
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6079 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Hehe, duša draga, ima pristup evropskim lagerima, samo to je došlo naknadno?! :lol:
Mora ti se priznati, grupa je odlicna ideja da svoj biznis vodiš a da ne misliš hoce li porezna doci na vrata, ovako, samo kazes, to je iz moje lične kolekcije.

@Nisrin
Kopija i laznih parfema ce biti uvijek, pa i na toj grupi ljudi koji hoce da zamijene ili prodaju nađe se takvih koliko hoces. Nazalost, tako je kako je, i covjek je primoran da provjerava na više nacina da li je nešto kopija.
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#6080 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by šatirana_ljubičica »

konektovan wrote:Hehe, duša draga, ima pristup evropskim lagerima, samo to je došlo naknadno?! :lol:
Mora ti se priznati, grupa je odlicna ideja da svoj biznis vodiš a da ne misliš hoce li porezna doci na vrata, ovako, samo kazes, to je iz moje lične kolekcije.

@Nisrin
Kopija i laznih parfema ce biti uvijek, pa i na toj grupi ljudi koji hoce da zamijene ili prodaju nađe se takvih koliko hoces. Nazalost, tako je kako je, i covjek je primoran da provjerava na više nacina da li je nešto kopija.
ti si nažalost jedan jako tužan čovjek :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6081 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

Jesam, evo suza suzu goni.....
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6082 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by moonca »

basicm wrote:Pocinje da smrdi na temi o mirisima :D
:lol:

- nisu originalni... :-)
THEC
Posts: 546
Joined: 05/01/2016 14:49

#6083 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by THEC »

Dodje mi danas onaj Azzaro Silver Black, ovo je dosad najbrza isporuka od ekupi.ba jer sam u nedjelju narucio cini mi se :D...kako god onako fin parfem, osjeti se u startu jabuka, tacnije samo to otprilike i mogu osjetiti :lol: iako sam ocekivao i vetiver jer vidjeh po komentarima da se i on osjeti i ima ga tu negdje ali slabo, a inace vetiver sam provalio po Eau de Iceberg koji imam i dekantu Encre Noire, jer dosta lice a jedini zajednicki sastojak im je vetiver :mrgreen: s tim sto je Encre Noire neuporedivo jaci, ali da se ja vratim na Azzaro, bilo kako bilo lagan parfem, nema neku jaku projekciju ali mi se cini da mu je postojanost dobra jer ga jos uvijek mogu osjetiti na ruci iako sam je prao nekoliko puta,a sto se tice godisnjeg doba, rekao bih da je ovo jedan pravi proljetni parfem, mozda bi se i ljeti dalo nositi ali ne bas po velikim vrucinama i zanimljivo je da mi je ovaj Azzaro dosta slican kopiji Bvlgari Pour Homme Extreme koju sam nekad prosle godine kupio iz neznanja, jbg sirotinja pomislila da za 18 KM moze dobiti originalan parfem, mada je bio u originalnoj kutiji s celofanom :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6084 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

al fakat, ima pristup evropskim lagerima, zivote dragi :lol:
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#6085 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Anabella_ »

Kupujete li parfeme preko interneta, iz inostranstva?

Kako se carina ponaša prema tome?
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#6086 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Anabella_ »

konektovan wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
konektovan wrote:Pa ona je i napravila tu grupu da bi samo "ona" mogla prodavati. Kod nje mozes kupiti bilo koji parfem....
Nije tačno, svi mogu prodavati svoje a šta ima loše u tome da ona može prodavati parfeme? I drugi imaju koristi, od preprodaje svojih parfema i dekanata i svega ostalog. Šta ima loše u tome što ne dozvoljava dilerima parfema da dilaju u njenoj grupi? kao,trebala bi dozvoliti jel? Ma dajte... nikad vam ugoditi.
Izvini, jesi li to ti?!
Jedini diler je ona, i tu sva prica pocinje i zavrsava...
I meni se ponekad ne svidja njen nastup, no gospođa je napravila izrazito korisnu stvar, jer u 98% slučajeva je sigurno da ćeš tu kupiti originalan parfem po solidnoj cijeni.

Osim toga, uvijek joj se možeš obratit za savjet. Imam osjećaj da tudje parfeme dosta nispodoštava, što se cijene tiče, a svojim nabija cijenu, no šta ćeš, njena grupa more joj se :D
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#6087 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Anabella_ »

U zadnje vrijeme se poboljšava atmosfera u grupi, jer je sad dozvoljeno i diskutovati o svemu, a ne samo o prodaji i dekatntima.

Ranije su svi, pa čak i ja bili u strahu postavit neki post, jer se pitaš hoće li ga uopće odobrit. Grupa počinje nalikovati na Mirisne ljude - takodjer jeddnu parfemsku grupu na FB koju vodi jedan divan dečko iz Srbije gdje je atmosfera dosta opuštenija..

No u njenu obranu, i razumijem ju, mi Bošnje smo stoka...da se dopusti svašta, Bog zna na što bi to ličilo. Na sve to dodaj hrpu žena. recept za katastrofu. pusa za merimu. :kiss:
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#6088 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by šatirana_ljubičica »

Anabella_ wrote:U zadnje vrijeme se poboljšava atmosfera u grupi, jer je sad dozvoljeno i diskutovati o svemu, a ne samo o prodaji i dekatntima.

Ranije su svi, pa čak i ja bili u strahu postavit neki post, jer se pitaš hoće li ga uopće odobrit. Grupa počinje nalikovati na Mirisne ljude - takodjer jeddnu parfemsku grupu na FB koju vodi jedan divan dečko iz Srbije gdje je atmosfera dosta opuštenija..

No u njenu obranu, i razumijem ju, mi Bošnje smo stoka...da se dopusti svašta, Bog zna na što bi to ličilo. Na sve to dodaj hrpu žena. recept za katastrofu. pusa za merimu. :kiss:
Hvala puno i na kritici i na pohvali.
:srce:
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#6089 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konahawaii »

stigao sample carlisle. Meni predobar. Ako budete imali priliku definitivno probati

https://www.fragrantica.com/perfume/Par ... 33514.html
klopan
Posts: 627
Joined: 16/04/2014 12:05

#6090 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by klopan »

konahawaii wrote:stigao sample carlisle. Meni predobar. Ako budete imali priliku definitivno probati

https://www.fragrantica.com/perfume/Par ... 33514.html
Pa sto to semplujes kad imas u inomi. :D
Dobar je- herod s nadogradnjom.Nekome je kao mix heroda I laytona.Ali cijena mu je puredistanceovska.
Ma Pdm je vrh.
noviclan
Posts: 10865
Joined: 31/10/2013 06:48

#6092 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by noviclan »

klopan wrote:
konahawaii wrote:stigao sample carlisle. Meni predobar. Ako budete imali priliku definitivno probati

https://www.fragrantica.com/perfume/Par ... 33514.html
Pa sto to semplujes kad imas u inomi. :D
Dobar je- herod s nadogradnjom.Nekome je kao mix heroda I laytona.Ali cijena mu je puredistanceovska.
Ma Pdm je vrh.
Ima li na olxu
klopan
Posts: 627
Joined: 16/04/2014 12:05

#6093 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by klopan »

Ima , samo je cijena slična kao i u parfumeriji.
Za pdm, tauera,kao i dior, chanel... vrlo se malo razlikuju cijene, doduše konkretno carlslie mislim da nema niko.
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#6094 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konahawaii »

ma da sa gustom pronosam :D neki mi parfemi "legnu" tek poslije par nosenja
housetent
Posts: 267
Joined: 01/02/2011 18:31

#6095 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by housetent »

Ja ne znam sto napadate Merimu i njenu grupu.Lazete sve sto ste rekli u vezi koncepta grupe a i nje same.Svako moze da postavi parfem ili dekant na prodaju.Ja sam npr kupio dva dekanta od nje po sasvim korektnoj cijeni.Npr The one edt cijena dekanta je bila 10 km,cijena 100 ml takvog parfema online je oko 100 maraka,a plus gdje je bocica,gdje je vrijeme izdvojeno za dekantiranje i plus zajebancija oko preuzimanja,cekaj me ovde cekaj me onde,kasniti cu,snijeg,kisa.Ako i zaradi koju markicu pa sta neka zaradi,nije ukrala nego sve posteno odradjeno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6096 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by channel10 »

Gledam po ebayu dekant aventusa i green irish tweeda i sve prodaju ljudi iz Amerike i Australije. Evropa nista. Ionako su skupi i jos dati recimo 20 dolara samo za dostavu :-) iz USA....
Niko ne rece je li imao problema sa carinom kod nabavke dekanata...
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#6097 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by i agree »

šatirana_ljubičica wrote:
Anabella_ wrote:U zadnje vrijeme se poboljšava atmosfera u grupi, jer je sad dozvoljeno i diskutovati o svemu, a ne samo o prodaji i dekatntima.

Ranije su svi, pa čak i ja bili u strahu postavit neki post, jer se pitaš hoće li ga uopće odobrit. Grupa počinje nalikovati na Mirisne ljude - takodjer jeddnu parfemsku grupu na FB koju vodi jedan divan dečko iz Srbije gdje je atmosfera dosta opuštenija..

No u njenu obranu, i razumijem ju, mi Bošnje smo stoka...da se dopusti svašta, Bog zna na što bi to ličilo. Na sve to dodaj hrpu žena. recept za katastrofu. pusa za merimu. :kiss:
Hvala puno i na kritici i na pohvali.
:srce:
Koja je grupa ima li i muskih parfema na prodaju?
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#6098 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by šatirana_ljubičica »

i agree wrote:
šatirana_ljubičica wrote:
Anabella_ wrote:U zadnje vrijeme se poboljšava atmosfera u grupi, jer je sad dozvoljeno i diskutovati o svemu, a ne samo o prodaji i dekatntima.

Ranije su svi, pa čak i ja bili u strahu postavit neki post, jer se pitaš hoće li ga uopće odobrit. Grupa počinje nalikovati na Mirisne ljude - takodjer jeddnu parfemsku grupu na FB koju vodi jedan divan dečko iz Srbije gdje je atmosfera dosta opuštenija..

No u njenu obranu, i razumijem ju, mi Bošnje smo stoka...da se dopusti svašta, Bog zna na što bi to ličilo. Na sve to dodaj hrpu žena. recept za katastrofu. pusa za merimu. :kiss:
Hvala puno i na kritici i na pohvali.
:srce:
Koja je grupa ima li i muskih parfema na prodaju?
Parfemologija
Ima.
User avatar
basicm
Posts: 10445
Joined: 16/01/2012 21:38

#6099 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by basicm »

Ako parfem kosta 100 KM 100ml, neko prodaje dekante od 10ml po 10 KM, moze li neko objasniti ekonomsku racunicu?
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2542
Joined: 28/02/2010 19:25

#6100 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Plavo-bijeli »

basicm wrote:Ako parfem kosta 100 KM 100ml, neko prodaje dekante od 10ml po 10 KM, moze li neko objasniti ekonomsku racunicu?
A što mora biti ekonomska računica? Ne prodaju se dekanti da bi se zaradilo, nego najčešće da se vrati dio uloženog novca. Tipa imaš 10 parfema kod kuće, kupio si 100ml nećeg i znaš da ćeš koristiti max 10puta u godini jer je zimski parfem, e onda se isplati dekantirati barem 30,40ml i dođe te dosta jeftinije nego da si kupio bočicu od 50ml.
Post Reply