koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5026 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

to ni pod tackom razno nije humor vec nacin da se docara osobi koliko nema pojma o datoj temi
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#5027 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Rugafet »

Ako išta mrzim to je ovaj pristup s visine. Čuj ima samo 4 ili 5 parfema i usudio se da piše po tvojoj temi. Šta si ti se istripovo? Da si valjda nekakav stručnjak za parfeme samo zato što ih skupljaš :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5028 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

ma ne, ti si
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5029 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by moonca »

:roll:
Zasto moras biti strucnjak- onjusis,svidja ti se , kupis :-)
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5030 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

moonca wrote::roll:
Zasto moras biti strucnjak- onjusis,svidja ti se , kupis :-)
takav stav i treba da bude, apsolutno, ali ni pod tackom razno nije ispravno da neko ko posjeduje 4-5 parfema (i ko samo o njima prica fakticki) pametuje o parfemima generalno, zar ne?
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5031 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

Nekom je i jedan dovoljan,ne moras imat 100 parfema da bi bio neki mudrac.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#5032 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mis mekinjas »

KB9 wrote:
moonca wrote::roll:
Zasto moras biti strucnjak- onjusis,svidja ti se , kupis :-)
takav stav i treba da bude, apsolutno, ali ni pod tackom razno nije ispravno da neko ko posjeduje 4-5 parfema (i ko samo o njima prica fakticki) pametuje o parfemima generalno, zar ne?
A oprosti nemoj se uvrijediti, ali nije isto ponjusiti i posjedovati. Ja posjedujem i koristim 2 max 3 parfema, ali sam njusila skoro sve sto se proizvelo.
Ali fakat pametujes. I vjerovatno smo svi ovdje to primijetili. Nemoj se ljutiti ali tesko da je problem u cijelom puku.
Kad se tebe cita nema se osjecaj da mirises. I dodatno kao da prepisujes tudje subjektivne dozivljaje mirisa.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5033 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

I meni se ucinilo da od nekih parfema prepisuje komentare sa pun miris stranice.Sve i da to radi ne treba mu zamjerit mozda hoce da pomogne ali ne treba drugom pametovat ako nema 100 parfema.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5034 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by dobar osjecaj »

Mis mekinjas wrote: Ali fakat pametujes. I vjerovatno smo svi ovdje to primijetili. Nemoj se ljutiti ali tesko da je problem u cijelom puku.
Kad se tebe cita nema se osjecaj da mirises. I dodatno kao da prepisujes tudje subjektivne dozivljaje mirisa.
Ima ljudi koji su strastveno zainteresovani za nešto pa u svakoj prilici žele pričati o tome. Nekad su mi dosadni ali rado im se obratim za mišljenje kad želim savjet. Dotičnog nikada nisam doživljavala ni kao poznavaoca ni kao nekoga ko bi i da zna imao sposobnost da pristupačno komunicira i objasni nešto o parfemima. Kao neki nadobudni srednjoškolac. A u cijene, iznose i količine uopšte neću da ulazim ni sa stanovišta vjerovatnoće ni sa stajališta osobe kojoj je dovoljno novca prošlo kroz ruke da zna kako se realno i pošteno zarađen novac teško usmjerava u tolikim količinama samo za taj segment života.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5035 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by moonca »

Ah, sta reci - kliknem na parfem - daju opis detaljan :-) sta ja iz toga mogu izvuci - kao nekome docarati na sta mirise- buket je.

Znam da ne volim cvijetne, miris koze , novog auta mi se uvijek svidjao.Ako procitam da ima ti notu ok mozda bih kliknula i kupila.

Sjecam se kada sam prvi put probala -truffle oil :? nista ja tu posebno nisam osjetila do mali hint na bjeli luk.Nastavljajuci ga koristiti dodjem do sasvim drugog ukusa, tako vjerujem da je i sa parfemima.
Imati vise nije lose,njuh nam se zasiti istim ..
User avatar
konektovan
Posts: 40634
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#5036 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by konektovan »

K"o da je pdf politika, kakve su tenzija?! :mrgreen:
Parfeme, mirise ne dozivljavamo svi isto, individualizam teški. :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5037 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

Mis mekinjas wrote:
KB9 wrote:
moonca wrote::roll:
Zasto moras biti strucnjak- onjusis,svidja ti se , kupis :-)
takav stav i treba da bude, apsolutno, ali ni pod tackom razno nije ispravno da neko ko posjeduje 4-5 parfema (i ko samo o njima prica fakticki) pametuje o parfemima generalno, zar ne?
A oprosti nemoj se uvrijediti, ali nije isto ponjusiti i posjedovati. Ja posjedujem i koristim 2 max 3 parfema, ali sam njusila skoro sve sto se proizvelo.
Ali fakat pametujes. I vjerovatno smo svi ovdje to primijetili. Nemoj se ljutiti ali tesko da je problem u cijelom puku.
Kad se tebe cita nema se osjecaj da mirises. I dodatno kao da prepisujes tudje subjektivne dozivljaje mirisa.
njusit je dovoljno da bi formirao finalni sud? zanimljivo, klasicni amaterizam

nisam ja placen da tebi docaravam mirisanje i da ti stvaram razne osjecaje prilikom citanja komentara, druge sam profesije

moje je da kratko i jasno napisem da li neki parfem vrijedi kupiti ili ne, bazirano prvenstveno na odnosu cijene i kvaliteta, ostalo je previse subjektivno da bi se OBJEKTIVNO pisalo na forumu
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5038 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

dobar osjecaj wrote:A u cijene, iznose i količine uopšte neću da ulazim ni sa stanovišta vjerovatnoće ni sa stajališta osobe kojoj je dovoljno novca prošlo kroz ruke da zna kako se realno i pošteno zarađen novac teško usmjerava u tolikim količinama samo za taj segment života.
neko voli izac vani i skrsit 100-200 maraka na provod, ja to usmjerim na parfem veoma cesto, u cemu je problem?

kakva osudjujuce pametovanje od posta zivote mili i dragi, pogotovo ovaj boldirani dio
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5039 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by KB9 »

pecpec wrote:I meni se ucinilo da od nekih parfema prepisuje komentare sa pun miris stranice.Sve i da to radi ne treba mu zamjerit mozda hoce da pomogne ali ne treba drugom pametovat ako nema 100 parfema.
svoju paranoju kojom etiketiras druge mozes slobodno ostavit za sebe, ni za ovaj forum vise nemam pretjerano vremena od obaveza, taman posla da idem po specijalnim stranicama za parfeme
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#5040 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by dobar osjecaj »

KB9 wrote:
dobar osjecaj wrote:A u cijene, iznose i količine uopšte neću da ulazim ni sa stanovišta vjerovatnoće ni sa stajališta osobe kojoj je dovoljno novca prošlo kroz ruke da zna kako se realno i pošteno zarađen novac teško usmjerava u tolikim količinama samo za taj segment života.
neko voli izac vani i skrsit 100-200 maraka na provod, ja to usmjerim na parfem veoma cesto, u cemu je problem?

kakva osudjujuce pametovanje od posta zivote mili i dragi, pogotovo ovaj boldirani dio
Nema problema. U suštini imaš pravo. Do mene je. Danas uopšte nije tako rijetko da se u mladim, osornim i sirovim ljudima spajaju nesposobnost uljudnog komuniciranja, arogancija i dovoljno novca za kupovinu parfema.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5041 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by moonca »

njusit je dovoljno da bi formirao finalni sud? zanimljivo, klasicni amaterizam

nisam ja placen da tebi docaravam mirisanje i da ti stvaram razne osjecaje prilikom citanja komentara, druge sam profesije

moje je da kratko i jasno napisem da li neki parfem vrijedi kupiti ili ne, bazirano prvenstveno na odnosu cijene i kvaliteta, ostalo je previse subjektivno da bi se OBJEKTIVNO pisalo na forumu
I tvoje vidjenje je subjektivno.
Sad, nisam te dovoljno citala i ako nisi direktno ulkucen u prizvodnju parfema onda si manje vise kao i mi laici.
Kao i u sevmu ako ne znas, a ne mozemo biti sveznalice u svemu onda gledaj cijenu. Opet, i tu cemo naici na razlicita misljenja.

Ako kupujemo skupu kosulju- okreni je naopacke i gledaj savove , po tome ces zakljuciti koji je kvalitet , ako i za kasmir - okrenuti na svjetlost rastegnuti i vidjeti koje je tkanje.

Za parfem njuh je jedini , nije ulje da ga kusamo na jeziku ili vino da verglamo u ustima i kotljamo ocima .
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5042 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

KB9 wrote:
pecpec wrote:I meni se ucinilo da od nekih parfema prepisuje komentare sa pun miris stranice.Sve i da to radi ne treba mu zamjerit mozda hoce da pomogne ali ne treba drugom pametovat ako nema 100 parfema.
svoju paranoju kojom etiketiras druge mozes slobodno ostavit za sebe, ni za ovaj forum vise nemam pretjerano vremena od obaveza, taman posla da idem po specijalnim stranicama za parfeme
Ti si onda rođeni expert za parfeme :lol:
Talentovan decko nema sta samo nemoj molim te vise ovde svoj talenat da prosipas jer si vidio komentare vecine,ne zanima nas tvoje misljenje.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5043 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by pecpec »

moonca wrote:
njusit je dovoljno da bi formirao finalni sud? zanimljivo, klasicni amaterizam

nisam ja placen da tebi docaravam mirisanje i da ti stvaram razne osjecaje prilikom citanja komentara, druge sam profesije

moje je da kratko i jasno napisem da li neki parfem vrijedi kupiti ili ne, bazirano prvenstveno na odnosu cijene i kvaliteta, ostalo je previse subjektivno da bi se OBJEKTIVNO pisalo na forumu
I tvoje vidjenje je subjektivno.
Sad, nisam te dovoljno citala i ako nisi direktno ulkucen u prizvodnju parfema onda si manje vise kao i mi laici.
Kao i u sevmu ako ne znas, a ne mozemo biti sveznalice u svemu onda gledaj cijenu. Opet, i tu cemo naici na razlicita misljenja.

Ako kupujemo skupu kosulju- okreni je naopacke i gledaj savove , po tome ces zakljuciti koji je kvalitet , ako i za kasmir - okrenuti na svjetlost rastegnuti i vidjeti koje je tkanje.

Za parfem njuh je jedini , nije ulje da ga kusamo na jeziku ili vino da verglamo u ustima i kotljamo ocima .
Ma on nema pojma,sve sto zna su linkovi koje je davao a sad tvrdi da nema za to vremena,mozda se njegov onda dvojnik konektovo i postavljao ovde linkove :lol:
Decko je presmjesan
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#5044 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by radiša »

Kad sam ja govorio da je doticni totalni amater,jednom usao u prodavnicu parfema i odmah se u svaki razumije.Zenicka posla.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#5045 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Mis mekinjas »

KB9 wrote:
Mis mekinjas wrote:
A oprosti nemoj se uvrijediti, ali nije isto ponjusiti i posjedovati. Ja posjedujem i koristim 2 max 3 parfema, ali sam njusila skoro sve sto se proizvelo.
Ali fakat pametujes. I vjerovatno smo svi ovdje to primijetili. Nemoj se ljutiti ali tesko da je problem u cijelom puku.
Kad se tebe cita nema se osjecaj da mirises. I dodatno kao da prepisujes tudje subjektivne dozivljaje mirisa.
njusit je dovoljno da bi formirao finalni sud? zanimljivo, klasicni amaterizam

nisam ja placen da tebi docaravam mirisanje i da ti stvaram razne osjecaje prilikom citanja komentara, druge sam profesije

moje je da kratko i jasno napisem da li neki parfem vrijedi kupiti ili ne, bazirano prvenstveno na odnosu cijene i kvaliteta, ostalo je previse subjektivno da bi se OBJEKTIVNO pisalo na forumu
Drugi i svaki sljedeci put poslusaj sam sebe sa ovim boldanim.
Ja sam sve samo ne amater u njuskanju. I u mnogocemu donosim ne dobre vec odlicne sudove. A ne bih se usudila davati ikakav savjet ikome kad su cijena i kvalitet u pitanju. Cjelokupna prica o ovome je subjektivna. Najteze je biti objektivan kad je u pitanju sopstveni stav i misljenje.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#5046 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by vryzas »

Image

Image


:roll:
Zeing Jang Gungisha
Posts: 8
Joined: 23/12/2017 15:12

#5047 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Zeing Jang Gungisha »

Vidim da se pricalo o La Rive parfemima meni se svidjaju.
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#5049 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by black »

u DM-u na snizenju Tommy Hilfiger Tommy Neon Brights 42km ( zenski je isto snizen)

Image

i Nikos Sculpture 46km

Image

meni licno se vise svidja Tommy
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#5050 Re: koje mirisalce koristite ... :D ... ???!!!

Post by Oxygenn »

black wrote:u DM-u na snizenju Tommy Hilfiger Tommy Neon Brights 42km ( zenski je isto snizen)

Image

neni licno se vise svidja Tommy
Kolko ml
Post Reply