Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#876 Re: Istanbul

Post by kojeime »

Ko uskoro ide u Istanbul, nova atrakcija: http://www.vialand.com.tr/

Na Ejupu, znaci ko bude isao na Pierre Loti vidikovac ili u Miniaturk moze navratiti pa nam prenijeti utiske :)
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#877 Re: Istanbul

Post by 4zr4 »

AlbatrosXL wrote:ma malo romantike nije na odmet :) mozda padne i prošnja, hehehe
Sretno :)
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#878 Re: Istanbul

Post by semirizsvemira »

Mislio smo ako Bog da ja , zena I djeca malo do Stambola , jedno 6-7 dana poslije Bajrama pa sta predlazete . Ne bih bas da je hotel daleko od ovih atrakcija a I ova stranica parkom http://www.vialand.com.tr/
zvuci interesantno zbog djece ali ne znam turski beknut pa kontam ako neko zna sta o ovome da mi kaze . Npr cijene itd itd . Bio bih zahvalan . Ima li neka agencija koja daje putovanje sa sest ili sedam noci ?
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#879 Re: Istanbul

Post by kojeime »

Sve ce agencije napraviti aranzman na koliko god dana klijent zeli.

Ulaz u taj zabavni park je skup. Kako vidjeh na web stranici za starije od 13 godina je 50 TL, za djecu od 4 do 13 godina je 40 TL. Odnos je otprilike 1 KM=1,2 TL.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#880 Re: Istanbul

Post by iceman ze »

Upravo se vratio iz Istanbula, hotel Pierre Loti na Sultan Ahmetu, odmah pored tramvajske stanice Cemberlitas. Cijena je 59 eura, nocenje sa doruckom. Hotel je renoviran, modernog izgleda, mladje osoblje, koje je bilo vrlo susretljivo, ljubazno, cista 10-ka. Na vrhu hotela je restoran sa pogledom na Plavu dzamiju i stari dio grada. Dorucak je u hotelu bio izvrstan.

Sultan Ahmet je vrlo skup, doner og 6-9-12 lira, kafa 7 lira, caj 3 lire, kugla sladoleda 2 lire, voda 0,50-1 lire, puding 7 lira,rahat lokum 15 lira ....itd. Topkapi je ulaz 40 lira, Aja Sofija 25 lira, Plava dzamija besplatan ulaz. Istanbul card je 7 lira, voznja je 1,90 lira, transfer sa Sabiha aerodroma busom Havatasa do Kudikoy luke 13 lira, trajekt 2 lire, u povratku sa Taksima do aerodroma busom Havatasa je 13 lira.

Povratna avionska karta sa Pegasusom Sarajevo- Istabul- Antalija je 450 KM.
mimica23
Posts: 32
Joined: 21/04/2012 18:28

#881 Re: Istanbul

Post by mimica23 »

Koliko je trajala voznja sa aerodroma do Kadikoy-a a koliko sa Taksima do aerodroma?
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#882 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

iceman ze wrote:Upravo se vratio iz Istanbula, hotel Pierre Loti na Sultan Ahmetu, odmah pored tramvajske stanice Cemberlitas. Cijena je 59 eura, nocenje sa doruckom. Hotel je renoviran, modernog izgleda, mladje osoblje, koje je bilo vrlo susretljivo, ljubazno, cista 10-ka. Na vrhu hotela je restoran sa pogledom na Plavu dzamiju i stari dio grada. Dorucak je u hotelu bio izvrstan.

Sultan Ahmet je vrlo skup, doner og 6-9-12 lira, kafa 7 lira, caj 3 lire, kugla sladoleda 2 lire, voda 0,50-1 lire, puding 7 lira,rahat lokum 15 lira ....itd. Topkapi je ulaz 40 lira, Aja Sofija 25 lira, Plava dzamija besplatan ulaz. Istanbul card je 7 lira, voznja je 1,90 lira, transfer sa Sabiha aerodroma busom Havatasa do Kudikoy luke 13 lira, trajekt 2 lire, u povratku sa Taksima do aerodroma busom Havatasa je 13 lira.

Povratna avionska karta sa Pegasusom Sarajevo- Istabul- Antalija je 450 KM.
kadikoy-sabiha kosta 8 lira
@mimica 23 ovisi u koje doba dana ides, al generalno sa sabihe do taksima nekih sat i po, a kadikoy-sabiha oko 45 minuta
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#883 Re: Istanbul

Post by Gray »

rudy81 wrote:
iceman ze wrote:Upravo se vratio iz Istanbula, hotel Pierre Loti na Sultan Ahmetu, odmah pored tramvajske stanice Cemberlitas. Cijena je 59 eura, nocenje sa doruckom. Hotel je renoviran, modernog izgleda, mladje osoblje, koje je bilo vrlo susretljivo, ljubazno, cista 10-ka. Na vrhu hotela je restoran sa pogledom na Plavu dzamiju i stari dio grada. Dorucak je u hotelu bio izvrstan.

Sultan Ahmet je vrlo skup, doner og 6-9-12 lira, kafa 7 lira, caj 3 lire, kugla sladoleda 2 lire, voda 0,50-1 lire, puding 7 lira,rahat lokum 15 lira ....itd. Topkapi je ulaz 40 lira, Aja Sofija 25 lira, Plava dzamija besplatan ulaz. Istanbul card je 7 lira, voznja je 1,90 lira, transfer sa Sabiha aerodroma busom Havatasa do Kudikoy luke 13 lira, trajekt 2 lire, u povratku sa Taksima do aerodroma busom Havatasa je 13 lira.

Povratna avionska karta sa Pegasusom Sarajevo- Istabul- Antalija je 450 KM.
kadikoy-sabiha kosta 8 lira
@mimica 23 ovisi u koje doba dana ides, al generalno sa sabihe do taksima nekih sat i po, a kadikoy-sabiha oko 45 minuta

Kada sam bio za prvi maj smo u nedjelju prijepodne autobusom došli sa taksima do sabihe za ravno 40 minuta.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#884 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

Gray wrote:
rudy81 wrote:
iceman ze wrote:Upravo se vratio iz Istanbula, hotel Pierre Loti na Sultan Ahmetu, odmah pored tramvajske stanice Cemberlitas. Cijena je 59 eura, nocenje sa doruckom. Hotel je renoviran, modernog izgleda, mladje osoblje, koje je bilo vrlo susretljivo, ljubazno, cista 10-ka. Na vrhu hotela je restoran sa pogledom na Plavu dzamiju i stari dio grada. Dorucak je u hotelu bio izvrstan.

Sultan Ahmet je vrlo skup, doner og 6-9-12 lira, kafa 7 lira, caj 3 lire, kugla sladoleda 2 lire, voda 0,50-1 lire, puding 7 lira,rahat lokum 15 lira ....itd. Topkapi je ulaz 40 lira, Aja Sofija 25 lira, Plava dzamija besplatan ulaz. Istanbul card je 7 lira, voznja je 1,90 lira, transfer sa Sabiha aerodroma busom Havatasa do Kudikoy luke 13 lira, trajekt 2 lire, u povratku sa Taksima do aerodroma busom Havatasa je 13 lira.

Povratna avionska karta sa Pegasusom Sarajevo- Istabul- Antalija je 450 KM.
kadikoy-sabiha kosta 8 lira
@mimica 23 ovisi u koje doba dana ides, al generalno sa sabihe do taksima nekih sat i po, a kadikoy-sabiha oko 45 minuta

Kada sam bio za prvi maj smo u nedjelju prijepodne autobusom došli sa taksima do sabihe za ravno 40 minuta.
naravno da je moguce, al ovo je cesca scena... meni je prije 10ak dana sa sabihe do taksima trebalo sat i po al bila je spica, oko 4-5. i tacno 45 min kadikoy-sabiha , oko 8 ujutro...opet spica
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#885 Re: Istanbul

Post by Gray »

rudy81 wrote:
Gray wrote:
rudy81 wrote: kadikoy-sabiha kosta 8 lira
@mimica 23 ovisi u koje doba dana ides, al generalno sa sabihe do taksima nekih sat i po, a kadikoy-sabiha oko 45 minuta

Kada sam bio za prvi maj smo u nedjelju prijepodne autobusom došli sa taksima do sabihe za ravno 40 minuta.
naravno da je moguce, al ovo je cesca scena... meni je prije 10ak dana sa sabihe do taksima trebalo sat i po al bila je spica, oko 4-5. i tacno 45 min kadikoy-sabiha , oko 8 ujutro...opet spica

Da da, naravno, mu smo krenuli računajući da može trajati i 2 sata.

Nevjerojatno je kako isti put može trajati 40 minuta i 2 i po sata.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#886 Re: Istanbul

Post by iceman ze »

rudy81 wrote:
kadikoy-sabiha kosta 8 lira
Lapsus tokom pisanja, cijena je bila 8 lira.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#887 Re: Istanbul

Post by Pooll »

Image
delirium.sa
Posts: 257
Joined: 24/02/2012 13:25

#888 Re: Istanbul

Post by delirium.sa »

Koliko je sigurnosad ići u Istanbul?
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#889 Re: Istanbul

Post by beautyfool »

A sto nije ? U Istanbulu se odvija sasvim normalan zivot a ono sto mediji izvjestavaju.... pa jos malo pa ce u Svijetu poceti postavljati slike tenkova i cega jos ne uz tekst o protestima ispred naseg parlamenta, pa moraju ljudi nesto pisati a najbolje se citaju oni naslovi Sokantno ! :-)
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#890 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

beautyfool wrote:A sto nije ? U Istanbulu se odvija sasvim normalan zivot a ono sto mediji izvjestavaju.... pa jos malo pa ce u Svijetu poceti postavljati slike tenkova i cega jos ne uz tekst o protestima ispred naseg parlamenta, pa moraju ljudi nesto pisati a najbolje se citaju oni naslovi Sokantno ! :-)

tacno tako
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#891 Re: Istanbul

Post by kojeime »

delirium.sa wrote:Koliko je sigurnosad ići u Istanbul?
Ne brini se, niti ce policija pustiti demonstrante da se rasire po turistickim lokacijama (osim Istiklal ulice jer je odmah uz Taksim), niti ce tebi dozvoliti da slucajno zalutas na mjesto dogadjanja :)

Bila je emisija u kojoj su turisti koji su se zatekli u Istanbulu kada je sve pocelo snimani za vrijeme boravka i pricali su o tome da nemaju nikakavih problema. Cak su neki rekli da su zvali svoje ambasade i ministarstva vanjskih poslova gdje im je receno da nema nikakvih upozorenja i nema prepreka za putovanje u Istanbul i boravak u gradu.

Naravno, nemoj na silu pokusavati otici na mjesto dogadjaja da vidis sta se desava, ako to uradis, sam/a si kriv/a ako ti se sta desi.
mirche_
Posts: 77
Joined: 12/06/2009 13:20

#892 Re: Istanbul

Post by mirche_ »

Može li mi neko preporučiti provjerenu agenciju za Istanbul za dvije osobe, prvi put mi je da idem u Tursku, planiramo nekad poslije Bajrama, ali nema baš mnogo ponuda koje se odnose na period poslije Ramazana.

Da li je moguća kombinovani posjet Istanbul i Antaliji naprimjer ? :-D
User avatar
4zr4
Posts: 392
Joined: 14/04/2011 23:15
Location: Zemlja čudesa

#893 Re: Istanbul

Post by 4zr4 »

mirche_ wrote:Može li mi neko preporučiti provjerenu agenciju za Istanbul za dvije osobe, prvi put mi je da idem u Tursku, planiramo nekad poslije Bajrama, ali nema baš mnogo ponuda koje se odnose na period poslije Ramazana.

Da li je moguća kombinovani posjet Istanbul i Antaliji naprimjer ? :-D
Sol azur ima neku ponudu, ali autobusom :-) http://solazur.ba/budget/istanbul.php
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#894 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

ma tesko ti je to preko interneta naci ako bas insistiras da ides preko agencije.... mislim da su ove ponude na stranicama nepotpune, plus uzmi u obzir da masa tih agencija i nema web stranice, mozda eventualno neku FB stranicu.
radije prosetaj gradom, udji i raspitaj se... cisto sumnjam da nema nista za istanbul/ostatak turske i nakonn ramazana...
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#895 Re: Istanbul

Post by Coppertone »

mirche_ wrote:Da li je moguća kombinovani posjet Istanbul i Antaliji naprimjer ? :-D
Imas svaki dan letove do Antalye, ujutro rano, podne, navecer kasno preko Pegasusa, Onura i vjerovatno SunExpressa. Cijene nisu skupo bude karta u jedno pravcu od 30-40 TL pa na vise samo se mora ranije rezervisati. Tako mozete otici na dan-dva do Antalye ili nekog drugog grada tipa Izmir, Konya...
vetvadi
Posts: 59
Joined: 18/01/2013 02:35

#896 Re: Istanbul

Post by vetvadi »

istanbul je zamana najlosje grad za ziveti. 1000 puta vise je ljepsi zivijeti u sarajevu nego ıstanbul.. U sarajevu postoje jos kulturni ambiencija a u istanbulu izgubiljeno...
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#897 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

:-)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#898 Re: Istanbul

Post by kojeime »

rudy81 wrote::-)
Imam druga iz Istanbula koji se u Sarajevu ozenio. I on kaze da mu je u Sarajevu ljepse nego u Istanbulu. Mozda ne smije od zene drugacije govoriti :)

Mi koji taj grad vidimo na nekoliko dana svake dvije godine ne mozemo misliti o njemu isto kao ljudi koji tamo svaki dan prezivljavaju.

I obrnuto vrijedi, takodje :)

Njemu se ne svidjaju ljudi, atmosfera brze poslovne metropole gdje novac sve odredjuje i nedostatak zelenila, sve je beton.

On je sa Bebeka, bogatog dijela grada, mozda su ljudi u Sultanahmetu drugaciji, sporiji, ali on je mozda dva puta u zivotu bio na Sultanahmetu. Vise sam mu ja pricao o starim dijelovima grada nego sto je on znao :).

Tako da ima mnogo faktora koji odredjuju vidjenje tog grada. Kako se kome zalomi.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#899 Re: Istanbul

Post by kojeime »

mirche_ wrote:Može li mi neko preporučiti provjerenu agenciju za Istanbul za dvije osobe, prvi put mi je da idem u Tursku, planiramo nekad poslije Bajrama, ali nema baš mnogo ponuda koje se odnose na period poslije Ramazana.

Da li je moguća kombinovani posjet Istanbul i Antaliji naprimjer ? :-D
Moze kombinovano, moze sta hoces, agencija ti samo rezervise karte i sobe, ti odluci sta zelis. Ali takav individualni nacin putovanja je skuplji nego kada koristis agencijski aranzman. Jeftinije je kada agencija napuni avion na carter letu, nego kada ti kupis kartu za redovnu liniju, ili kada agencija rezervise cijeli hotel nego kada ti uzmes sobu samo za sebe.
rudy81
Posts: 998
Joined: 18/05/2007 08:43

#900 Re: Istanbul

Post by rudy81 »

kojeime wrote:
rudy81 wrote::-)
Imam druga iz Istanbula koji se u Sarajevu ozenio. I on kaze da mu je u Sarajevu ljepse nego u Istanbulu. Mozda ne smije od zene drugacije govoriti :)

Mi koji taj grad vidimo na nekoliko dana svake dvije godine ne mozemo misliti o njemu isto kao ljudi koji tamo svaki dan prezivljavaju.

I obrnuto vrijedi, takodje :)

Njemu se ne svidjaju ljudi, atmosfera brze poslovne metropole gdje novac sve odredjuje i nedostatak zelenila, sve je beton.

On je sa Bebeka, bogatog dijela grada, mozda su ljudi u Sultanahmetu drugaciji, sporiji, ali on je mozda dva puta u zivotu bio na Sultanahmetu. Vise sam mu ja pricao o starim dijelovima grada nego sto je on znao :).

Tako da ima mnogo faktora koji odredjuju vidjenje tog grada. Kako se kome zalomi.

to je tacno, ali ima isto i do toga kakva je ko osoba.
ja znam dosta ljudi koji ginu za tim gradom, a rodjeni, odrasli, zive, rade tamo...
elem sve je to individualno.
meni je vise bilo sega kako je ovaj forumas to nekako rekao :D
Post Reply