Ljetovanje na hrvatskim otocima

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

♥ Julianna ♥

#26 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ♥ Julianna ♥ » 30/03/2009 11:49

KatarinaKosaca wrote:Bol na Braču, najljepša plaža.
Ne samo ta, Brač je prebogat lijepim plažama :-D

dia81

#27 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by dia81 » 30/03/2009 15:41

Korčula:)

opet ja

#28 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by opet ja » 30/03/2009 15:47

dia81 wrote:Korčula:)
:thumbup:

callmethebreeeze

#29 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by callmethebreeeze » 30/03/2009 15:55

ziggy wrote:Iako sam bila rekla da necu vise u HR na odmor,ipak sam se predomislila i pocela razmisljati da odemo na neki od otoka,jer mislim da je ipak dugacije nego na kopnu.Na prvom mjestu mi je jos uvijek Rab,jer sam vec bila jednom,ali me zanima da li ko ima iskustva sa drugim otocima,i koji biste preporucili,smestaj itd.Hvala :)
ja bio na visu, tacnije u selu komiza prosle godine. sjajno bilo. jes da je malo skupo i da im je usluga na pojedinim mjestima najblaze receno traljava, ali sve u svemu je fantasticno i vrijedno otici.

zonbirile

#30 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zonbirile » 30/03/2009 19:44

komiža nije selo,veća od Visa,daj ne kakaj slućajno znam sve u dušu.

x generation

#31 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by x generation » 31/03/2009 17:05

Ako zelis mir,tisinu,bez frke trke,uzivanje u dobroj hrani,moru,ljepoti prirode onda Palmizana-Pakleni otoci.
Jedina "mana" je sto mozes vidjeti neku poznatu svjetsku ili ex yu facu.
Prosle godine bio sam sa drustvom iz Grcke,jedno od najboljih ljetovanja koje smo imali (a da sam se vratio bas odmoran),Hvar je na "dohvat ruke" ako pozelis "pakleniju" atmosferu,ako ne onda se opusti i uzivaj.

p.s. skuplje je od svih otoka na Jadranu,ali se svaki € isplati.

putujucidzindas

#32 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by putujucidzindas » 31/03/2009 17:18

mir i tisina i pjescane plaze, nesto totalno drugacije od naseg standardnog poimanja odlaska na more, onda definitivno Mljet, ali ne dio koji je nacionalni park, ves druga strana Mljeta (Saplunara :-D ).. sasvim sam odusevljena, mozes pogledati i na http://www.mljet.hr, ako zelis poslaci ti kontakt ljudi kod kojih ja idem stalno..

callmethebreeeze

#33 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by callmethebreeeze » 31/03/2009 18:51

zonbirile wrote:komiža nije selo,veća od Visa,daj ne kakaj slućajno znam sve u dušu.
jah, eto nije selo, ja sta je. u glavnom je lijepo. predivno.

zonbirile

#34 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zonbirile » 31/03/2009 18:55

gradič,sela su Marine zemlje,Podhumlje,Podšpilje,Rukavac;Podstražje,Ženkica,Žena glava.Imao si sreći,imam kuću dole,ne valjaj gluposti.Pročitao si da imaju dosta omladine na drogi,kao Geto u Splitu,ali špica po plaži nema.

callmethebreeeze

#35 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by callmethebreeeze » 31/03/2009 18:58

zonbirile wrote:gradič,sela su Marine zemlje,Podhumlje,Podšpilje,Rukavac;Podstražje,Ženkica,Žena glava.Imao si sreći,imam kuću dole,ne valjaj gluposti.Pročitao si da imaju dosta omladine na drogi,kao Geto u Splitu,ali špica po plaži nema.
kako si ti peglativan lik. ne znam to za drogu. ja nisam nigdje uspio kupiti travu :-) kako se zova ona mala plaza sto je iza one bivse fabrike sardina? ima kao i neki "nocni klub", jel' bjese akvarisus, a u onoj sumici iznad raja kampuje, i sere u obliznjem zbunju. u zeni glavi darko ima fin restoran, to isto vrijedi posjetiti.

zonbirile

#36 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zonbirile » 31/03/2009 19:05

callmethebreeeze wrote:
zonbirile wrote:gradič,sela su Marine zemlje,Podhumlje,Podšpilje,Rukavac;Podstražje,Ženkica,Žena glava.Imao si sreći,imam kuću dole,ne valjaj gluposti.Pročitao si da imaju dosta omladine na drogi,kao Geto u Splitu,ali špica po plaži nema.
kako si ti peglativan lik. ne znam to za drogu. ja nisam nigdje uspio kupiti travu :-) kako se zova ona mala plaza sto je iza one bivse fabrike sardina? ima kao i neki nocni klub, a u onoj sumici raja kampuje, i sere u obliznjem zbunju. u zeni glavi darko ima fin restoran, to isto vrijedi posjetiti.
----------------------------------------------
izvini na stranici prije chumba... pisao,meni nick sličan.On je pričao o špricama.Nema kampa,murija bi ih odmah otjerala.Možda se neko glupirao dan.

callmethebreeeze

#37 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by callmethebreeeze » 31/03/2009 19:07

zonbirile wrote:
callmethebreeeze wrote:
kako si ti peglativan lik. ne znam to za drogu. ja nisam nigdje uspio kupiti travu :-) kako se zova ona mala plaza sto je iza one bivse fabrike sardina? ima kao i neki nocni klub, a u onoj sumici raja kampuje, i sere u obliznjem zbunju. u zeni glavi darko ima fin restoran, to isto vrijedi posjetiti.
----------------------------------------------
izvini na stranici prije chumba... pisao,meni nick sličan.On je pričao o špricama.Nema kampa,murija bi ih odmah otjerala.Možda se neko glupirao dan.
nije kamp, vec su samo razapeli satore. mi smo zivijeli na kraju sela, pored one male gradske plaze. poslije smo presli u jednu kucicu iznad fabrike. divan pogled na more.

HaNcHi

#38 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by HaNcHi » 31/03/2009 22:46

callmethebreeeze wrote:
ziggy wrote:Iako sam bila rekla da necu vise u HR na odmor,ipak sam se predomislila i pocela razmisljati da odemo na neki od otoka,jer mislim da je ipak dugacije nego na kopnu.Na prvom mjestu mi je jos uvijek Rab,jer sam vec bila jednom,ali me zanima da li ko ima iskustva sa drugim otocima,i koji biste preporucili,smestaj itd.Hvala :)
ja bio na visu, tacnije u selu komiza prosle godine. sjajno bilo. jes da je malo skupo i da im je usluga na pojedinim mjestima najblaze receno traljava, ali sve u svemu je fantasticno i vrijedno otici.

zonbirile wrote:komiža nije selo,veća od Visa,daj ne kakaj slućajno znam sve u dušu.
ja tamo ljetujem vec 13 godina (: ali ja sam svake godine U visu,u gradu visu (:

i komiza je lijep grad stvarno lijep,no taj dio u kojem si ti bio,istina,jeste selo,to je taj dio komize. no i u komizi mozete biti u gradu.

bez obzira, komiza je puno zatvorenija od visa i zrak skoro da i ne cirkulise (sto ce rec crknucete od vrucine 8-) :lol: ),a vis nije.
tako da vis kao otok preporucam svakako,a komiza ili grad vis,grad vis jer je prije svega grad i sve su vam stvari tu,dostupne.
u svakom slucaju je najbolje biti U visu,pa onda svaki dan hodati po tim lijevim plazama i seoskim mjestima,sve to vrijedi vidjeti :)

ziggy

#39 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy » 02/04/2009 23:16

Odlucila sam se za Brac,hvala svima na pomoci i prijedlozima. :thumbup: :wink: :sax:

slavkoimamodilera

#40 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by slavkoimamodilera » 03/04/2009 10:02

darkpitar wrote:hm...licno sto se mene tice ja HR nedam vise ni kune.Neljubaznost i drskost su im jedina ponuda pa zato od ove god. samo MONTENEGRO pa cemo viditi sta dalje :mrgreen: :mrgreen:
A inace su crnogorci pravo poznati po profesionalnosti u turizmu... :lol: :lol: :lol:

ziggy - nisi pogrijesila, Brac je jako, jako lijep... ostale preporuke definitvno ukljucuju otok Vis i Korculu... :thumbup:

ziggy

#41 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by ziggy » 03/04/2009 13:46

slavkoimamodilera wrote:
darkpitar wrote:hm...licno sto se mene tice ja HR nedam vise ni kune.Neljubaznost i drskost su im jedina ponuda pa zato od ove god. samo MONTENEGRO pa cemo viditi sta dalje :mrgreen: :mrgreen:
A inace su crnogorci pravo poznati po profesionalnosti u turizmu... :lol: :lol: :lol:

ziggy - nisi pogrijesila, Brac je jako, jako lijep... ostale preporuke definitvno ukljucuju otok Vis i Korculu... :thumbup:

Da,Crnogorci se za ljetnu sezonu pripremaju u junu :D

opet ja

#42 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by opet ja » 03/04/2009 15:24

:D

armin_tz

#43 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by armin_tz » 03/04/2009 15:28

lala_sa wrote:Lopud kod Dubrovnika!!!!! Ja na ljepsem mjestu u Hr nisam bila....

Image
Jel ovo kod Stona? Tu ima i onaj prostor za kamp kucice. Bio sam tamo, super je. Samo sto je malo pijesak otisao zadnjih godina. Mirno je okolo. Tu je lijepo i mjesto Prapratno, a imas i tvrđavu, blizu je Dubrovnik... Prelijepo je tu. A ima i da se šeta po onim (oštrim) stijenama na desnoj strani uvale. Doduše tmao su n(m) udisti,.

GoschaUkuchi

#44 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by GoschaUkuchi » 03/04/2009 15:31

Ja mislim da se ova plaža zove ŠUNJ i da se do nje dolazi kroz jednu šumicu :))
A kod Stona je Žuljana (gde su kamp kućice) i tamo je prelijepo!!
Ali po mom ukusu Korčula :D

armin_tz wrote:
lala_sa wrote:Lopud kod Dubrovnika!!!!! Ja na ljepsem mjestu u Hr nisam bila....

Image
Jel ovo kod Stona? Tu ima i onaj prostor za kamp kucice. Bio sam tamo, super je. Samo sto je malo pijesak otisao zadnjih godina. Mirno je okolo. Tu je lijepo i mjesto Prapratno, a imas i tvrđavu, blizu je Dubrovnik... Prelijepo je tu. A ima i da se šeta po onim (oštrim) stijenama na desnoj strani uvale. Doduše tmao su n(m) udisti,.

dast.stanislav

#45 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by dast.stanislav » 03/04/2009 15:35

Grad Hvar, bio sam u hotelu u samom centru, fenomenalno... Samo su problem malo cijene, skupo je, ali i vise bih para dao samo da ne gledam ovu nasu stoku kakva opsjeda Makarsku... I da, 99% su stranci, cisto, usluga na svim mjestima je savrsena, ma sve za 5...

vee-jay

#46 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by vee-jay » 16/04/2009 20:00

dast.stanislav wrote:Grad Hvar, bio sam u hotelu u samom centru, fenomenalno... Samo su problem malo cijene, skupo je, ali i vise bih para dao samo da ne gledam ovu nasu stoku kakva opsjeda Makarsku... I da, 99% su stranci, cisto, usluga na svim mjestima je savrsena, ma sve za 5...
Pa to i kazem, Hvar jeste PREskup, ali se ne mora se ici u grad Hvar na odmor. Otok ima puno vise od grada Hvara.
Inace ja Dalmatince u gastronomiji uopste ne volim -> nisu ni priblizno gostoljubivi kao Bosanci. Ali nije samo prema nama Bosancima nego prema svima, takva im je priroda, sve Tovari :D :-) 8-)

jasminasab

#47 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by jasminasab » 16/04/2009 22:37

Ja sam na Visu bila u uvali Rukavac, dobila na nagradnoj igri preko neta prije jedno 5 godina 7 dana u privatnom smjestaju, kuca odlicna, vlasnik porijeklom nas covjek. Plaza ima raznih, jedna je uvrstena u 100 najljepsih plaza svijeta prosle godine na nekom turistickom sajtu, ne sjecam se tacno kojem, to je ona sa stijenama, ne znam kako se zove. Meni omiljena plaza je Stoncica sa prelijepim pijeskom. Posjetila i Vis i Komizu, Titovu spilju i gore neki od vrhova na Visu odakle je pogled ne fenomenalan nego stvarno da ostanes bez daha. Svidjelo mi se sto je mirno (ne znam kako je sad, da li je vise turista jer je postalo popularnije), ima kafica i restorancica onako bas s dusom. Polje usred otoka sa fazanima i zekama je takodjer poseban ugodjaj. Jedino ceste su lose, ali to je karakteristicno za sve otoke. Ako kome treba kontakt za smjestaj i vise detalja, slika, i slicno, slobodno nek se javi na pp. :)

Na Hvaru sam bila nekoliko puta, posljednji put isto prije par godina, prije nego sto je postao planetarno popularan. Svaki mi je grad lijep na svoj nacin. Hvar i Stari Grad zbog setalista i nekog tog nocnog zivota (ne mislim na diskace i cuda, jer po tome bas ne hodam, nego je bilo onako ugodno za prosetat i sjest u kakav restoran da nije pusto), Vrboska kao slatko malo mjestasce (opet s nekom posebnom dusom) i Jelsu koja mi je obavijena romantikom jer su se moji roditelji tamo upoznali i imamo neke poznanike tu (Vrbosko i Jelsa su povezani takodjer setnicom). Inace, ima dosta malih sela kad se krene od Sucuraja prema Jelsi gdje je smjestaj jeftiniji i manja guzva. Kazu takodjer da je i sa juzne strane jos jeftinije, samo do tamo je los put i nisu uredjene plaze. Za Hvar me jos veze predivni miris i boja polja lavande i med od lavande koji smo kupovali u selima u sredistu otoka uz cestu, a koji je stvarno jedinstven. I obicno mi je pred ocima slika one ceste koja zavija na jednom mjestu zato sto je cosak kuce zauzeo jednu traku. :-)

I ja bih rado otisla na neki otok na kojem jos nisam bila. Ono sto mene privlaci je ta neka dusa, ako nje nema, onda mi je grad/selo/mjesto bezveze i obicno ne ponesem neki lijep dozivljaj o njemu kuci.

lala_sa

#48 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by lala_sa » 18/04/2009 09:13

GoschaUkuchi wrote:Ja mislim da se ova plaža zove ŠUNJ i da se do nje dolazi kroz jednu šumicu :))
A kod Stona je Žuljana (gde su kamp kućice) i tamo je prelijepo!!
Ali po mom ukusu Korčula :D

armin_tz wrote:

Image
Jeste Šunj... A jednom smo setajuci zalutali na tu n(m)udističku plazu :D .... Ugl, Lopud je stvarno prelijep, prava prirodna idila, a i ljudi su nevjerovatno ljubazni... Moj vam je savjet ako idete u Dubrovnik da obavezno posjetite ovaj otočić... Ima brodica, nije uopće skupo...I da, Ston je koliko znam na Pelješcu....

zelenashica

#49 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by zelenashica » 18/04/2009 11:10

vee-jay wrote:Hvar :thumbup:

...uvijek :wink:
:thumbup: ...mada baš grad Hvar mi nije ono baš nešto posebno,više mi se sviđaju okolni gradići, ima jako puno malih sela okolo za šetnje,polja lavande......... :-)

armin_tz

#50 Re: Ljetovanje na hrvatskim otocima

Post by armin_tz » 18/04/2009 18:01

Jeste na Pelješcu, ali Šunj i Lopud nevjerovatno slice .. :D

Post Reply