Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#51 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by mIRCerka »

Shoshana wrote:
mIRCerka wrote:
melb26sa wrote:
A jesam ja pitala preko PM kad sam dolazila ljetos koji broj i kazes ne treba. E sad cu ti par uzeti pa nek stoje dok krenem iduce godine!
Do juce nisam znala koja sam US velicina :D

shuze su 11 ;)
Moja MIrci, ja ovdje zivim 7 godina i jos uvijek ne znam koji broj nosim :lol: :lol: :lol:

Pantalone imam - sve izmedju 5 i 9, a cipele izmedju 7 1/2 i 10 :oops:
E kad smo vec kod toga...dodjem trazim cipele 41, naglasim da, ako je u pitanju talijanski model, trebam 42 jer su njihovi kalupi manji...a ona meni daje 40 i govori MATERE MI MOJE MOCI CE VAM OVA NA NOGU LAGANA JE KO CARAPA.... :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#52 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by Shoshana »

mIRCerka wrote: E kad smo vec kod toga...dodjem trazim cipele 41, naglasim da, ako je u pitanju talijanski model, trebam 42 jer su njihovi kalupi manji...a ona meni daje 40 i govori MATERE MI MOJE MOCI CE VAM OVA NA NOGU LAGANA JE KO CARAPA.... :D
:lol: :lol: Pa natace li hin?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#53 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by mIRCerka »

Shoshana wrote:
mIRCerka wrote: E kad smo vec kod toga...dodjem trazim cipele 41, naglasim da, ako je u pitanju talijanski model, trebam 42 jer su njihovi kalupi manji...a ona meni daje 40 i govori MATERE MI MOJE MOCI CE VAM OVA NA NOGU LAGANA JE KO CARAPA.... :D
:lol: :lol: Pa natace li hin?
Natache djavla...nece kaljacica na nogu...



DM mi se zato svidja...udjes a s vrata te puknu sa DOBAR DAN i HVALA I DOVIDJENJA...
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#54 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by melb26sa »

Shoshana wrote:
mIRCerka wrote:
melb26sa wrote:
A jesam ja pitala preko PM kad sam dolazila ljetos koji broj i kazes ne treba. E sad cu ti par uzeti pa nek stoje dok krenem iduce godine!
Do juce nisam znala koja sam US velicina :D

shuze su 11 ;)
Moja MIrci, ja ovdje zivim 7 godina i jos uvijek ne znam koji broj nosim :lol: :lol: :lol:

Pantalone imam - sve izmedju 5 i 9, a cipele izmedju 7 1/2 i 10 :oops:
Da ne pricam kako je meni naci odjecu ovdje - ima sve i za vas visoke i za nogate ali za ove "normalne" nista - sreca nadjoh beneton gore u Nordstromu pa uletih u broj pantola 38 (a kad se sjetim da sam prije bila 34...) iance mi ni americka 00 ne pomaze, a stanem u petite O ali mi kratke... Sad cu se morati strateski snabdjevati u Evropi pored silnih prodavnica ovdje.

Nego, cipele 11 ali kakve - imas regular sirinu, pa narrow i wide.
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#55 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by tech10 »

mIRCerka wrote: E kad smo vec kod toga...dodjem trazim cipele 41, naglasim da, ako je u pitanju talijanski model, trebam 42 jer su njihovi kalupi manji...a ona meni daje 40 i govori MATERE MI MOJE MOCI CE VAM OVA NA NOGU LAGANA JE KO CARAPA.... :D
Image

Image
User avatar
arabela
Posts: 76
Joined: 13/11/2008 20:13

#56 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by arabela »

To se svugdje srece od pijace do radnje.Ja nosim malo vecu odjecu ali obavezno mi nude XL nekad i L rasire i ubjeduju me da mi to moze ,najgore mio je kad mi tvrde da je nesto pamuk 100%,a ono nije vidjelo pamuka.Nekad mi pravo muka ici u kupovinu.Nedavno sam se iznenadila , isla u prodavnicu na Grbavici Kiki-Riki jako ljubazno osoblje ali sto mi je bilo interesantno ,prodavacica mi je rekla da mi nestoji bas najbolje ono sto sam probala,nije me nagovarala da po svaku cijenu kupim.Potrudila se da nademo nesto sto mi stvarno stoji.Stvarno su super ,nisu nametljivi :thumbup:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#57 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by tech10 »

Kud Mirci prodje :D

Image
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#58 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by addy_sa »

odem ja u "marlboro classics" onu radnju kod vječne vatre jer sam u izlogu vidio neke čizme dobre i jaknu..
i uđem ja, tri radnice sjede i pričaju, ni okrenule se nisu, ignorancija totalna.
meni neprijatno, nisam nikad bio tu, ne znam gdje stoje muške stvari...i tako ja nekako nađem šta me zanima, "dozovem" prodavačicu a ona ko da sam joj ubio nekog..
niti sam dobio tražene informacije, a iskreno, poslije takvog nastupua nisam ni probao ni čizme ni jaknu..
mislim da ipak u radnji koja pretenduje da glumi neki nivo i diže cijene maximalno mora biti elementarna ljubaznost..ponavljam elementarna ne tražim da me zagrle i poljube kad uđem ;)
pogotovo su mi gazde nejasne, ako žele prodati čizme od 620 maraka i jaknu od 550, pa majku mu potrudi se malo oko mušterije.
nikad više neću ići tamo..taman to značilo da neću ni naći ono što mi treba..
tipfl
Posts: 8
Joined: 11/10/2007 02:22

#59 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by tipfl »

Ja sam neki dan bila oduševljena ljubaznošću osoblja u Optici Baroš, stvarno su jako prijatni i stručni. Nisam navikla da se prodavači tako kulturno ponašaju :)
thomas1
Posts: 2
Joined: 23/06/2010 10:19

#60 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by thomas1 »

Supruga i ja prije par dana krenemo po salonima namještaja u potrazi za nekom garniturom za dnevni boravak...
Put nas odvede i ko salona KALEA !!!!
Trgovac (ako se neko takvog izgleda može nazvati) nam je jedva prišao, vidno bezvoljan
Na moje pitanje u kojim bojama se prizvod može dobiti morao sam otići na drugi kraj salona da bi dobio štof kartu!!!!
Supruga čvrsto odlučila da kupimo ...ja se naravno složio :-) samo ostala dilema koje boje uzeti.
U tim trenutcima ta spodoba se naginje preko mojih leđa i bukvalno ispred nosa nam OTIMA štof kartu :twisted:
Na moje negodovanje on mi pokazuje na grupu ljudi i govori mi da im se i mi pridružimo pa da skupa biramo...SRAMOTA....SELJAKLUK....
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#61 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by LaCici »

Najvecu neljubaznost trgovaca sam dozivjela u Udobnosti u Shoppingu gdje je meni i muzu radnica na pitanje moze li nam pomoci doslovno rekla:"Ne mogu" i okrenula glavu, a naravno i mi kroz vrata. U Uniprometu su takodjer neljubazni na spratu gdje se prodaje namjestaj. Njih troje je sjedilo, niko nam nije prisao a kada smo pitali za nesto samo nam je jedna od njih pokazala rukom:"Tamo", a zato sam prezadovoljna bila ljubaznoscu djevojke u Kozmu u Immportane-u, tj ostala sam sokirana koliko je bila susretljiva i ljubazna, mislim da se zove Sandra. Ali generalno u 90% trgovina vlada uzasan bezobrazluk i neljubaznost.
zuta minuta
Posts: 25
Joined: 08/09/2010 13:05

#62 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by zuta minuta »

Koliko se sjecam, nekad si mogao biti trgovac samo sa trgovinskom skolom, a sad to radi bilo ko, mozda je i tu problem. Vjerojatno ih tu u skoli uce ponasanju.

Cinjenica je da to u zadnje vrijeme postaje problem, pa su kupci na usluzi trgovcima, a ne obratno.

Imala sam i pozitivnih i negativnih iskustava, u svakom slucaju tamo gdje me trgovci fino docekaju ponovo se vratim, a gdje naidjem na suprotnu reakciju, naravno vise nikada i ne udjem, jos se potrudim da i moji poznanici tamo ne zalaze.

Ne volim ni kada trgovac nakon par posjeta misli da ste dovoljno prisni, pa jos pocne da te ispituje, pa te jos smatra nemoj svojom "rajom". Zato se drzim neke distance, na ljubaznost odgovaram ljubaznoscu, a na drskost istom mjerom.
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#63 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by Aorta »

Ja bih ukazala na njihov neprofesionalizam, te bih sigurno obavijestila sefa, ili verbalno ili pismeno. Isto tako, ako je prodavac zaista profesionalan i ljubazan, treba pohvaliti, te da dodje vijest i do sefa. Don't put up with crap. Bas ne volim kad ljudi nisu profesionalni, pa bilo sta da rade, bio to doktor ili vozac autobusa ili prodavac ili bankar ili ... A kad ljudi s ponosom rade svoj posao i daju 100% od sebe citav dan, svaki dan, to se vidi i treba nagraditi, ako nicem onda lijepom rijecju.
djana h
Posts: 39246
Joined: 06/08/2009 18:23

#64 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by djana h »

Blizu mene ima jedna prodavnica,ponekad tu udjem,ako nesto ne mogu naci u drugim i vjerujte jos nikad tu nisam docekana sa "dobar dan" ili obicno "cao".Iz pocetka mi je bilo jako neugodno i pitala sam se kakav je i to odgoj i profesionalizam.Sad kad ulazim, ja se namjerno prva javim,mozete misliti :-) valjda tada djevojka za kasom nema vise obraza pa se javi,jedva cujno.Zaista,nikad mi nece biti jasno kako moze raditi u prodavnici,stalno biti u kontaktu sa musterijama i nikad ne reci pozdrav?
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#65 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by hopi »

nedavno sam prvi put otišao u onu prodavnicu neker čini mi se ili tako nešta, na putu buća potok rajlovac uz cestu odmah. Imaju ok odjeće, solidne i cijene no nije bitno to. Prodavačica otkada sam ušao u radnju se nije odljepila od mene, ali doslovno je bila na metar od mene svo vrijeme, i dakako da mi je to nelagodno, daj bona pusti me da pogledam odjeću, ako nešta trebam mogu zovnuti, i uđem u kabinu ona ispred stoji gotovo da uđe unutra. Niti sam uspio šta pregledati od odjeće što me zanima dok mi neko puše za vratom, brže bolje izašao i u skroije vrijeme ne idem tamo ponovo.
Da li je to da ja šta ne bi ukrao ili oštetio odjeću ne znam, ili možda ne konta da to strašno smeta. :?
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#66 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by because_of_you »

Definitivno naaaaajgore iskustvo je bilo kad me šejtan nagovorio da uđem u Mamče cosmetics, onu blizu tramvajske na Skenderiji :x :x :x :x

Nije dovoljno što imaju 796 kamera onuda postavljenih, 575 radnica u onako malom prostoru, razmješteno i (pre)osvjetljeno sve da ne možeš ni dihnuti da se ne primijeti, a ipak one sve su krenule za mnom, da ne pogledam gdje a da ne registriraju, šta li već :x :x :x
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#67 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by lalemali »

To s prodavačima zna bit neugodno, ali meni su osobno najmrži neljubazni i prepotentni doktori, odnosno medicinsko osoblje. (ono kad dodješ po neki nalaz, a ona kaže "nije gotovo. ne znam kad će biti. nazovi". onda ti nazoveš, a ona: gospodine, ne dajemo takve informacije telefonom".). Primjera je tona, al mi se ne da pisati. Vjerovatno ste svi imali po neko slično iskustvo. Prodavnicu možeš promijeniti, ali medicinsku ustanovu teško. Osim ako si pun para. A i tako ne ide baš lahko.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#68 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by kurty »

Jel se ko zapitao kakvi smo "mi" kao kupci ili pacijenti???
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#69 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by because_of_you »

kurty wrote:Jel se ko zapitao kakvi smo "mi" kao kupci ili pacijenti???
:-) :-) :-) :-)

Eto, oni čim nas vide na ulazu skontaju da smo neka bagra, šta li već....
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#70 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by kurty »

sumayya wrote:
kurty wrote:Jel se ko zapitao kakvi smo "mi" kao kupci ili pacijenti???
:-) :-) :-) :-)

Eto, oni čim nas vide na ulazu skontaju da smo neka bagra, šta li već....
Ma necemo bukvalno...Ali ima svakakvih i sa jedne i sa druge strane...
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#71 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by because_of_you »

Pa sigurno, ali mislim da ima više onih koji ustaju na lijevu nogu među prodavačima/med. sestrama i slično ;-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45466
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#72 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by Chmoljo »

sumayya wrote:Pa sigurno, ali mislim da ima više onih koji ustaju na lijevu nogu među prodavačima/med. sestrama i slično ;-)
nadr*ani penzioneri, nadrndani muževi od žena, alapače koje nemaju pametnija posla... snobovi, pametnjakovići, dosadnjakovići...

iskreno, mislim da je gore prodavačima, jer on je tu non-stop i valja mu raditi sa narodom. ako ja kao kupac imam neugodno iskustvo odem u drugu prodavnicu i bog te veselio.

a narod je takav, kakav nabrojah u prvoj rečenici. kakav narod, takvi i prodavači. nisu pali sa Marsa (ko pojedini forumaši :mrgreen: )
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#73 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by zemo_online »

treba se bonton uvesti u skolu. to je osnovni predmet.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#74 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by because_of_you »

Chmoljo wrote:
sumayya wrote:Pa sigurno, ali mislim da ima više onih koji ustaju na lijevu nogu među prodavačima/med. sestrama i slično ;-)
nadr*ani penzioneri, nadrndani muževi od žena, alapače koje nemaju pametnija posla... snobovi, pametnjakovići, dosadnjakovići...

iskreno, mislim da je gore prodavačima, jer on je tu non-stop i valja mu raditi sa narodom. ako ja kao kupac imam neugodno iskustvo odem u drugu prodavnicu i bog te veselio.

a narod je takav, kakav nabrojah u prvoj rečenici. kakav narod, takvi i prodavači. nisu pali sa Marsa (ko pojedini forumaši :mrgreen: )

Odmah mi naumpade Stipe u gostima :D Često koristi taj izraz :lol:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#75 Re: Neljubazni, nekulturni, bezobrazni prodavaci/ce

Post by zijancer »

postoji li nekakva donja granica kod placanja karticom ? zamislite da jurite sa pakovanjem ajs kofi :mrgreen: prema liftu za 4-ti u bbi, kad ono na kasi zaGGlavilo, pa zagLLavilo, pa zaglaaaaaaaavilo
placa pastetu, cokoladne bananice i hljeb karticom :-? :-) , a lift silazi jedno triput na sat :|
Post Reply