pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#1 pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

elem kontao sam uzeti mulinexov prekac od oko 160 kM, prijatelj ga preporucuje i ja uopste ne sumnjam da je fantazija ali me recimo interesuje da li je neko probao NEO pekac od 90 KM u interexu ili neki drugi od jeftinijih pekača, da li imaju sve potrebne funkcije i kako rade ?

pitam ovo jer imam dosta kucanskih aparata tipa neo, boman, bira i slicno i sve me to dobro sluzi godinama...

hvala
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#2 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by Cholina_Lokica »

ja imam neki od 42 km :D radi vec jedno 3 godine :D pece se pizza u njemu, hljeb, przi riba, sluzi kao rostilj, postao mulrifunkcionalan, i predobro radi :D

nikakvih zalbi na njega
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#3 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

cek malo ja mislim da pekac hljeba ne moze te stvari, jesi sigurna da pricamo o istom

ja pitam za ovo
Image

a ti mislim da pricas o ovom
Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#4 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by Cholina_Lokica »

my mistake :D

meni to haman pa sve isto :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#5 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

Dile wrote:my mistake :D

meni to haman pa sve isto :D
ovo dole jest fantasticno (dobio prije 3 godine i fakat je jedan od boljih poklona) al nije mu ista svrha kao ovog gore :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by Cholina_Lokica »

d2 wrote:
Dile wrote:my mistake :D

meni to haman pa sve isto :D
ovo dole jest fantasticno (dobio prije 3 godine i fakat je jedan od boljih poklona) al nije mu ista svrha kao ovog gore :D
pece i jedno i drugo :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#7 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by burek_in_space »

d2 wrote:cek malo ja mislim da pekac hljeba ne moze te stvari, jesi sigurna da pricamo o istom

ja pitam za ovo
Image
Druzhe,ja imam neki pekach,znam samo da je neki njemachki.Jedino ti mogu reci...pripazi kada ga stavish u funkciju,kile se lijepe ko lude! :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#8 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

rade na struju i jedno i drugo, de nemoj mi zacatavati temu :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#9 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

burek_in_space wrote:
d2 wrote:cek malo ja mislim da pekac hljeba ne moze te stvari, jesi sigurna da pricamo o istom

ja pitam za ovo
Image
Druzhe,ja imam neki pekach,znam samo da je neki njemachki.Jedino ti mogu reci...pripazi kada ga stavish u funkciju,kile se lijepe ko lude! :D
joj na to su me upozorili... a ja pokusavam da skinem kile... :roll: hvala ti bureče !
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#10 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by Maraschino »

d2 wrote:elem kontao sam uzeti mulinexov prekac od oko 160 kM, prijatelj ga preporucuje i ja uopste ne sumnjam da je fantazija ali me recimo interesuje da li je neko probao NEO pekac od 90 KM u interexu ili neki drugi od jeftinijih pekača, da li imaju sve potrebne funkcije i kako rade ?

pitam ovo jer imam dosta kucanskih aparata tipa neo, boman, bira i slicno i sve me to dobro sluzi godinama...

hvala
batali to, zeni se vec jednom :D

kada se ozenis nece ti vise padati na pamet neki pekaci, ves masine, sudoperi...sve se rjesava u paketu :-) :D

ljubav cuda cini :wink:
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by karanana »

ma sta ce ti to? bacanje para. napravit ces hljeb jednom-dvaput i onda ce ti dosaditi i mjesati tijesto i cistiti iza toga. onda ces reci da je skuplja pita neg tepsija kad za markicu mozes domaci tepsijas kupiti u pekari, i onda ce moulinex da zavrsi u ormaru ili spajzu.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#12 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

pa jest u pravu ste ali kontam ono pristavis fino da se ispece kada ustanes pa fino doruckujes dorucak, fin svjez hljeb a ne moras do pekare i to...

vjerujem da skuplje izadje ovako ali mozes napraviti onaj koji zelis (posto postoje razliciti recepti a pekac sam radi, samo mu naspes brasno, vodu i ostalo sto ide) a i znas sta si stavio unutra...

stoji sve to sto ste rekli oko debljanja, toga da cu mozda napraviti par puta i gurnuti u ormar jer ce mi biti mrsko... zato i pitam kakva su iskustva

hvala !
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#13 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by karanana »

ma nije to lose, jos sad kako ga cesto reklamiraju, vidio sam i na hrt reklame za taj pekac, pa ti udje u glavu onaj hljeb sa reklame. nemam iskustva sa pekacem ali imam sa slicnim spravama kafe aparatima, blenderima, mixerima, kuhalima itd, itd, i vecinom mi je 2-3 koristenja i onda kupljenje prasine.
RenaTTa
Posts: 612
Joined: 18/02/2008 22:35
Location: רחובות ונס ציונה, ישראל

#14 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by RenaTTa »

Mislim da pravi domaci hljeb ne moze zamjeniti ni najbolja pekara, a tako ni isti taj pekac za hljeb.
Nikad to ne moze ispasti isto kao kad zahmetli napravimo hljeb, nakuhavamo tijesto...
U biti, onaj ko je naucio da pravi hljeb izjutra, isto mu ga dodje, noc prije pustiti da kvasa i sutradan
u rerni ispeci. Po meni je pekac za hljeb cisto bacanje novca, koliko god da je profesionalan...
Jedino sto sam "Za" i sto koristim je kamena mini-pecnica za somune i pita(arapski) hljeb jer treba velika kolicina
toplote da se dobije ono sto treba biti.
Moj savjet, nemoj bezveze bacati novac, ali ako vec onda kupi kvalitetno npr. Tefal ili Moulinex ili Bosch.
Sretno sa pravljenjem :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#15 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

karanana wrote:ma nije to lose, jos sad kako ga cesto reklamiraju, vidio sam i na hrt reklame za taj pekac, pa ti udje u glavu onaj hljeb sa reklame. nemam iskustva sa pekacem ali imam sa slicnim spravama kafe aparatima, blenderima, mixerima, kuhalima itd, itd, i vecinom mi je 2-3 koristenja i onda kupljenje prasine.
maja sve to koristim, jedino sto mi ona rezalica (ono ko kuhinjski cirkular) skuplja prasinu a kupio sam je jer sam je prije koristio kao lud i kontam bas je dobro, kupim i od tada je nisam upalio dva puta... vidjecu jos...
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#16 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by x0z0y0 »

d2 wrote:pa jest u pravu ste ali kontam ono pristavis fino da se ispece kada ustanes pa fino doruckujes dorucak, fin svjez hljeb a ne moras do pekare i to...

vjerujem da skuplje izadje ovako ali mozes napraviti onaj koji zelis (posto postoje razliciti recepti a pekac sam radi, samo mu naspes brasno, vodu i ostalo sto ide) a i znas sta si stavio unutra...

stoji sve to sto ste rekli oko debljanja, toga da cu mozda napraviti par puta i gurnuti u ormar jer ce mi biti mrsko... zato i pitam kakva su iskustva

hvala !
e bas zbog ovoga se i isplati
naspes sve sastojke..podesis vrijeme kad da se ukljuci i ujutro imas svjez hljeb :)
i jos dodas onih djidja :D sjemenki i sl. ma fantazija

btw. nemam pekac nego mi pricali ovako ko ja tebi i lozili da kupim :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#17 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

Compos_Sui wrote:
d2 wrote:pa jest u pravu ste ali kontam ono pristavis fino da se ispece kada ustanes pa fino doruckujes dorucak, fin svjez hljeb a ne moras do pekare i to...

vjerujem da skuplje izadje ovako ali mozes napraviti onaj koji zelis (posto postoje razliciti recepti a pekac sam radi, samo mu naspes brasno, vodu i ostalo sto ide) a i znas sta si stavio unutra...

stoji sve to sto ste rekli oko debljanja, toga da cu mozda napraviti par puta i gurnuti u ormar jer ce mi biti mrsko... zato i pitam kakva su iskustva

hvala !
e bas zbog ovoga se i isplati
naspes sve sastojke..podesis vrijeme kad da se ukljuci i ujutro imas svjez hljeb :)
i jos dodas onih djidja :D sjemenki i sl. ma fantazija

btw. nemam pekac nego mi pricali ovako ko ja tebi i lozili da kupim :D

izgleda da imamo istog jarana i ovaj je mene lozio potpuno istom pricom :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#18 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by van Basten »

vjerenica i ja lagano ulazimo u fazu opremanja stana, i pričamo sa kumovima o prioritetima a kuma veli - prvo uzmi ovaj pekač, sjajna stvar... :-) (nemoj me držati za riječ ali mislim da je kod njih Bira... ako može njihov pekač... a ko nema bira pekač, onda je Neo) rekoh, a šta misliš da prvo uzmemo frižider npr ili veš mašinu, ili rernu... ma ništa to veli, prvo pekač :lol:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#19 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

vidis ti sta ti je dobar pekac :D
nek je sretno tebi i vjerenici, ako uzmem pekac prije vas javim se, ako vi uzmete javi kako ide :D
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#20 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by x0z0y0 »

d2 wrote:vidis ti sta ti je dobar pekac :D
nek je sretno tebi i vjerenici, ako uzmem pekac prije vas javim se, ako vi uzmete javi kako ide :D
cisto sumnjam da ce im bit do hljeba i javljanja na forum :D :D :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#21 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

i to sto kazes :lol:
nista, javite se kad vam dosadi :lol:
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#22 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by cHupjahalic@ »

@d2, imati pekac ne znaci istovremeno i ekstra kilaza. :)
kod nas u Bosni dosta se praktikuje pravljenje hljeba sa bijelim brasnom, a toliko mogucnosti ima da mozes praviti hljeb od zdravijih zitarica, istovremeno budes prije sit, tj manje jedes, a ubacujes u sebe zdravije zitarice.

eto... imas podrsku sa moje strane. :D nekad je isplatnije investirati u zdrave zitarice, nego u kakvu :oops: snashu. :)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#23 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

cHupjahalic@ wrote:@d2, imati pekac ne znaci istovremeno i ekstra kilaza. :)
kod nas u Bosni dosta se praktikuje pravljenje hljeba sa bijelim brasnom, a toliko mogucnosti ima da mozes praviti hljeb od zdravijih zitarica, istovremeno budes prije sit, tj manje jedes, a ubacujes u sebe zdravije zitarice.

eto... imas podrsku sa moje strane. :D nekad je isplatnije investirati u zdrave zitarice, nego u kakvu :oops: snashu. :)
upravo sam i mislio praviti ne bijeli hljeb nego heljdin, od crnog brasna, sjemenki i slicno :D

hvala ti ali nemojmo ni snašu bas zanemariti :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#24 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by cHupjahalic@ »

naravno, nisam bezobzirna, :oops: oprostite. :D

ima dosta potreba sto pekac i ostale kucne sprave ne mogu uraditi. :D ;-)
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#25 Re: pekač hljeba/kruha/ljeba/kruva

Post by d2 »

cHupjahalic@ wrote:naravno, nisam bezobzirna, :oops: oprostite. :D

ima dosta potreba sto pekac i ostale kucne sprave ne mogu uraditi. :D ;-)
hihihi :D svakako :thumbup:
Post Reply