Elektricni aparat za brijanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1 Elektricni aparat za brijanje

Post by Eborg »

Pozdrav drage bradne kolege,

Interesuje me koje biste elektrichne aparate za brijanje preporuchili...Naime,vishe sam sit raznih zhileta,patrona i slichnog...Em imam osjetljivu kozhu pa se ospem (probavam i zhestoke kolonjske vode kao i one blage tipa Nivee ali dzhaba) i to boli po nekoliko dana,em mi se zna zalomiti da se u zhurbi porezhem...

Gledam po ovim radnjama i to su uglavnom Philips i Panasonic aparati no sama kutija i ime mi nishta ne znache.Ima ih od 60 pa do 500 KM... :shock: Fakat ne vidim razliku.Ja sam ciljao do nekih 100 KM...Isto tako,koliko je dobar kvalitet brijanja sa aparatom,znam da ne mozhe biti kao sa zhiletom no je li "glatko"? :D Kako ide odrzhavanje i koliko vremena je potrebno za taj nachin brijanja? ;-)

Elem,nemam oshtru niti neshto jako gustu bradu tako da su sugestije za izbor aparata dobrodoshle!

Sretno brijanje i da vas spopadnu obrijane! :D

:bih:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Bradonja... :D
Ja sam cuo da ovi elektricni aparati i nisu bas bogodni za osobe sa osjetljivom kozom, dapache, koza ce ti jos vise biti iritirana.
Plus, ne znam koliko se cesto brijes (ja svaka 2 dana), ali sa elektricnim ce to da bude jednom dnevno, minimalno. To ti sve kazem sto sam cuo od ove raje koja ih imaju.
Ja sam nedavno presao sa Gillette Excel na Gillette Fusion (i to onaj sa baterijom) i mogu ti reci da je fenomenalan! Ne bih pozelio niti jedan drugi aparat pored ovako fenomenalnog brijaca (5 ostrica + 1 dodatna).
5ar5rovic
Posts: 148
Joined: 01/10/2008 17:51

#3 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by 5ar5rovic »

Već mnogo godina koristim isključivo električni aparat za suho brijanje, marke Philips. Dešavalo se ponekad da u nedostatku svog aparata koristim Bic ili neki drugi aparat sa britvicom i redovno sam imao osip na koži. Ako se do sada nisi brijao elekrtičnim aparatom, siguran ti je osip u prvih nekoliko dana, ali se ne predaji i nastavi se brijati električnim tako da če se koža brzo prilagoditi novom načinu brijanja.
Pošto se ja brijem svaki dan, a probao sam razne aparate, najtoplije ti preporučujem Philips sa 3 brijača koji se, doduše baš ne uklapa u tvoj budžet, ali nije ni puno skuplji.
Lijep pozdrav!
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#4 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Sarayman »

Ja imam lose iskustvo sa el. aparatom za brijanje. Cak sam (prije 3 godine) zadao aparat iz gornje klase (Braun serije 7000) koji cijenom nije bio nimalo povoljan, a daleko od jeftinog, i zahebah se plaho. Prvo, koza nikako da se navikne, drugo, brijanje duze traje, i trece, postoji dio brade koji nikako nisam uspio dobro obrijati. Poslije svega, vratim se dobrom starom ziletu (Gillete 3 Match). Nezamjenjiv je. A ja mislio da mi zilet iritira kozu...
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#5 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by ranger »

ja imam neki jefitni Braun, i zadovoljan sam. kupio sam ga sasvim slucajno kostao je do 100KM, ni ne sjecam se vise..
ma prava stvar, jest da se moras malo cesce brijat, al je super... i sto je najbitnije nema krvi :thumbup:
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by black »

ma klasicni zilet je zakon :wink: dodushe ja nosim bradicu stalno :mrgreen: a i ostatak je uvijek brada od par dana :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#7 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Better Man »

chuchumbamayumbe wrote:Bradonja... :D
Ja sam cuo da ovi elektricni aparati i nisu bas bogodni za osobe sa osjetljivom kozom, dapache, koza ce ti jos vise biti iritirana.
Plus, ne znam koliko se cesto brijes (ja svaka 2 dana), ali sa elektricnim ce to da bude jednom dnevno, minimalno. To ti sve kazem sto sam cuo od ove raje koja ih imaju.
Ja sam nedavno presao sa Gillette Excel na Gillette Fusion (i to onaj sa baterijom) i mogu ti reci da je fenomenalan! Ne bih pozelio niti jedan drugi aparat pored ovako fenomenalnog brijaca (5 ostrica + 1 dodatna).
Slažem se sa mišljenjem o Fusion. U januaru sam sa Mach 3 turbo prešao na Fusion i fenomenalan je. Doduše ja koristim verziju bez baterije. Nekada davno u počecima mog brijanja koristio sam električni aparat i totalno je bezveze brijanje sa njim, jer nikad ne možeš se obrijati, kao žiletom i još kad ti krene čupati dlačice. Zato najbolje je uzeti kvalitetan brijač. Sad se i kod nas nakon nekih godinu i pol pojavio Fusion i svima ga preporučujem. Najsmješnije mi je bilo kad je bila promocija istog i u novinama naslov Barbarez i još par promotora za BiH prvi u BiH isprobali Fusion, a ja već 11 mjeseci ga koristim i da ne govorim koliko još ima ljudi koji su ga nabavili vani i koriste prije nego što su nam ga sa zakašnjenjem od godinu i pol predstavili kod nas! Ili smiješna situacija u Merkatoru, kupujem Gel Fusion za brijanje i djevojka mi prilazi i govori imamo promociju novog brijača Fusion i stade objašnjavati, a ja je prekinuh i rekoh hvala ali ja ga odavno već koristim, a ona osta zbunjena. Sad se našli pravit važni i vršit promociju, a čitav svijet davnih dana isprobao i upoznao Fusion.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#8 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Eborg »

Pa je li moguce da iritaciju kozhe izbjegnem nekim kvalitetnijim brijachem poput tog Gillette-a?Da ne kupim elektrichni pa da bude josh gore...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Better Man wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Bradonja... :D
Ja sam cuo da ovi elektricni aparati i nisu bas bogodni za osobe sa osjetljivom kozom, dapache, koza ce ti jos vise biti iritirana.
Plus, ne znam koliko se cesto brijes (ja svaka 2 dana), ali sa elektricnim ce to da bude jednom dnevno, minimalno. To ti sve kazem sto sam cuo od ove raje koja ih imaju.
Ja sam nedavno presao sa Gillette Excel na Gillette Fusion (i to onaj sa baterijom) i mogu ti reci da je fenomenalan! Ne bih pozelio niti jedan drugi aparat pored ovako fenomenalnog brijaca (5 ostrica + 1 dodatna).
Slažem se sa mišljenjem o Fusion. U januaru sam sa Mach 3 turbo prešao na Fusion i fenomenalan je. Doduše ja koristim verziju bez baterije. Nekada davno u počecima mog brijanja koristio sam električni aparat i totalno je bezveze brijanje sa njim, jer nikad ne možeš se obrijati, kao žiletom i još kad ti krene čupati dlačice. Zato najbolje je uzeti kvalitetan brijač. Sad se i kod nas nakon nekih godinu i pol pojavio Fusion i svima ga preporučujem. Najsmješnije mi je bilo kad je bila promocija istog i u novinama naslov Barbarez i još par promotora za BiH prvi u BiH isprobali Fusion, a ja već 11 mjeseci ga koristim i da ne govorim koliko još ima ljudi koji su ga nabavili vani i koriste prije nego što su nam ga sa zakašnjenjem od godinu i pol predstavili kod nas! Ili smiješna situacija u Merkatoru, kupujem Gel Fusion za brijanje i djevojka mi prilazi i govori imamo promociju novog brijača Fusion i stade objašnjavati, a ja je prekinuh i rekoh hvala ali ja ga odavno već koristim, a ona osta zbunjena. Sad se našli pravit važni i vršit promociju, a čitav svijet davnih dana isprobao i upoznao Fusion.
Taka sam ti sama moja ti, ja se isposhtov'o preko havera u Americkom PX-u davnih dana. :D
Ako mozes preshaltaj se na onaj sa baterijama, ja mislim da kod njih izadje oko 15 maraka (sa jednim ziletom i baterijom), kazem ti, jednom rjecju je FENOMENALAN.
Ne znam sta poslije ovog mogu da izmisle, ali Fusion je TOP!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#10 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Eborg wrote:Pa je li moguce da iritaciju kozhe izbjegnem nekim kvalitetnijim brijachem poput tog Gillette-a?Da ne kupim elektrichni pa da bude josh gore...
Kupi ovaj i neces se pokajati, kunem ti se.
Elektricni ce ti jos vise sjebati kozu lica, neces se moci nikako navici, pogotovu ako ti je vec sada tako osjetljiva.
Onda zadas neki Nivea balsam, folovi-golivi, ima da bude ko macja guuuza, ko macja guuuuza...
:D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#11 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Eborg »

chuchumbamayumbe wrote:
Eborg wrote:Pa je li moguce da iritaciju kozhe izbjegnem nekim kvalitetnijim brijachem poput tog Gillette-a?Da ne kupim elektrichni pa da bude josh gore...
Kupi ovaj i neces se pokajati, kunem ti se.
Elektricni ce ti jos vise sjebati kozu lica, neces se moci nikako navici, pogotovu ako ti je vec sada tako osjetljiva.
Onda zadas neki Nivea balsam, folovi-golivi, ima da bude ko macja guuuza, ko macja guuuuza...
:D
Nivea Balsam je vec u opticaju,mislim da jedna bochica traje maksimalno sedmicu dana... :D

Nego,na koji da ciljam sa baterijom?Poshto imaju Power i Fusion,oba sa baterijom,zeleni i narandzhasti,ne znam koji je koji... ;-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by spreca »

Eborg wrote:Pozdrav drage bradne kolege,

Interesuje me koje biste elektrichne aparate za brijanje preporuchili...Naime,vishe sam sit raznih zhileta,patrona i slichnog...Em imam osjetljivu kozhu pa se ospem (probavam i zhestoke kolonjske vode kao i one blage tipa Nivee ali dzhaba) i to boli po nekoliko dana,em mi se zna zalomiti da se u zhurbi porezhem...

Gledam po ovim radnjama i to su uglavnom Philips i Panasonic aparati no sama kutija i ime mi nishta ne znache.Ima ih od 60 pa do 500 KM... :shock: Fakat ne vidim razliku.Ja sam ciljao do nekih 100 KM...Isto tako,koliko je dobar kvalitet brijanja sa aparatom,znam da ne mozhe biti kao sa zhiletom no je li "glatko"? :D Kako ide odrzhavanje i koliko vremena je potrebno za taj nachin brijanja? ;-)

Elem,nemam oshtru niti neshto jako gustu bradu tako da su sugestije za izbor aparata dobrodoshle!

Sretno brijanje i da vas spopadnu obrijane! :D

:bih:


Ja se vec 15 godina brijem el.britvom ranije sam koristio Philips ,5 godina nazad sam se poceo koristiti Panasonic aparatima jes da su skupi ali vrijede tih para ,imas ih za vlazno brijanje odnosno mozes koristiti neke pjene i slicno .Odrzavanje je jednostavno jer se pere pod vodom kao i obicni sa ziletimai jos su prakticni jer mozes ga napuniti sto otprilike traje oko 10 brijanja,znaci ptaktican je za putovanja itd.Brijanje je brze mozda nego sa obicnim ziletom i nema nedostupnih mjesta.Mozda ti imas problema sa odabirom paste za brijanje probaj se posavjetovat sa nekim uvezi toga mada je bole da koristis neki gel za brijanje nego pjenu nemoj se "mljackat"aftershevima posle brijanja nego probaj samo onu kremu sto zene koriste za djeciju guzicu :lol: :lol: :lol: ovo mislim ozbiljno ne salim se.posle ces nam reci od svih preloga koji ti je naj vise pomogo.Posle Panasonica lice ko djecija guza :D
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#13 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by black »

spreca wrote: Ja se vec 15 godina brijem el.britvom ranije sam koristio Philips ,5 godina nazad sam se poceo koristiti Panasonic aparatima jes da su skupi ali vrijede tih para ,imas ih za vlazno brijanje odnosno mozes koristiti neke pjene i slicno .Odrzavanje je jednostavno jer se pere pod vodom kao i obicni sa ziletimai jos su prakticni jer mozes ga napuniti sto otprilike traje oko 10 brijanja,znaci ptaktican je za putovanja itd.Brijanje je brze mozda nego sa obicnim ziletom i nema nedostupnih mjesta.Mozda ti imas problema sa odabirom paste za brijanje probaj se posavjetovat sa nekim uvezi toga mada je bole da koristis neki gel za brijanje nego pjenu nemoj se "mljackat"aftershevima posle brijanja nego probaj samo onu kremu sto zene koriste za djeciju guzicu :lol: :lol: :lol: ovo mislim ozbiljno ne salim se.posle ces nam reci od svih preloga koji ti je naj vise pomogo.Posle Panasonica lice ko djecija guza :D
raja i zahebe kozhu svim tim mamipara drangulijama ;-) ja lichno za lice koristim samo obicni sapun i hladnu vodu..ako se brijem samo obicni zilet od 1-2km obicnu pjenu isto 3-4km i nivea kremu :mrgreen: i nikad nisam imao problema sa kozhom :mrgreen:
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#14

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 20:36, edited 2 times in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#15 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Eborg wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
Eborg wrote:Pa je li moguce da iritaciju kozhe izbjegnem nekim kvalitetnijim brijachem poput tog Gillette-a?Da ne kupim elektrichni pa da bude josh gore...
Kupi ovaj i neces se pokajati, kunem ti se.
Elektricni ce ti jos vise sjebati kozu lica, neces se moci nikako navici, pogotovu ako ti je vec sada tako osjetljiva.
Onda zadas neki Nivea balsam, folovi-golivi, ima da bude ko macja guuuza, ko macja guuuuza...
:D
Nivea Balsam je vec u opticaju,mislim da jedna bochica traje maksimalno sedmicu dana... :D

Nego,na koji da ciljam sa baterijom?Poshto imaju Power i Fusion,oba sa baterijom,zeleni i narandzhasti,ne znam koji je koji... ;-)
Fusion.
Power ti je Mach3 sa 3 ostrice, Fusion ima 5+1.
Znaci, onaj narandzasti na bateriju (ide jedna baterija, dobijes je u pakovanju).
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#16 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by grunt »

Jedan i jedini :thumbup:

Image
User avatar
Ekspanzi
Posts: 516
Joined: 05/09/2008 08:54
Location: Mars

#17 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Ekspanzi »

ne znam kakva ti je brada jer sam cuo da neki imaju problem sto ne mogu sve da obriju, al ja evo odnedavno uzo philips neki malo skuplji (kontao sam braun prvo al ne nadjoh u tom trenutku dobar) i nisam se zezno, trebalo je jedno 5-6 brijanja da se koza navikne (bilo ono crvenilo poslije) i sad gulim bez problema, zadovoljan sam skroz i pravo precizno brije.. da napomenem da sam se prije toga cijelo vrijeme brijao klasicno, pjenica, zilet i to.. ovo sad je jednostavnije puno :thumbup:
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#18

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 19:33, edited 2 times in total.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#19 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Eborg »

Gillette Fusion Power...

Obichni aparat sa onim baterijama za masazhu,shta li...Vrlo zadovoljan,nemam iritacije kozhe... :)

Image
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#20 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Eborg wrote:Gillette Fusion Power...

Obichni aparat sa onim baterijama za masazhu,shta li...Vrlo zadovoljan,nemam iritacije kozhe... :)

Image
Hvala sto si poslusao i uvazio moj savjet!
:thumbup:
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#21 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by The Nightwatchman »

chuchumbamayumbe wrote:
Eborg wrote:Gillette Fusion Power...

Obichni aparat sa onim baterijama za masazhu,shta li...Vrlo zadovoljan,nemam iritacije kozhe... :)

Image
Hvala sto si poslusao i uvazio moj savjet!
:thumbup:
ali ona jedna dodatna, kao za solufe i ispod nosa namijenjena :D - e te britvice kao i da nema. ja koristim stari bic da sredim solufe, a onda pređem na fusion. to mi je bas sranje :x
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#22 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by d2 »

ja se vec dugo i "brijem" i sisam masinicom za kosu, naravno masinica za kosu ne moze da te obrije skroz jer nije ni predvidjena za to ali na mom poslu bas i ne moram biti glat obrijan tako da mogu da imam onu 3 dana bradu kakva se dobije upravo masinicom za kosu

inace za ovo sam se opredjelio jer se nikako nisam mogao navici ni na aparate za brijanje ni na zilete

od nedavno imam bradicu pa se kao sada normalno brijem tako da sam kupio onaj najjeftiniji aparat za brijanje Bira (vise da vidim kako radi posto mi zileti sada ne prave problem vise i brijem se uglavnom sa njima) i koliko para toliko i muzike, niti je skup niti nesto posebno brzo brije, treba prilicno vremena da se obrijes sa njim ali rezultat ipak nije los ...

ako je budzet ogranicen mislim da ce posluziti posebno jer su oni ultra dobri aparati jako skupi
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#23 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

d2 wrote:ja se vec dugo i "brijem" i sisam masinicom za kosu, naravno masinica za kosu ne moze da te obrije skroz jer nije ni predvidjena za to ali na mom poslu bas i ne moram biti glat obrijan tako da mogu da imam onu 3 dana bradu kakva se dobije upravo masinicom za kosu

inace za ovo sam se opredjelio jer se nikako nisam mogao navici ni na aparate za brijanje ni na zilete

od nedavno imam bradicu pa se kao sada normalno brijem tako da sam kupio onaj najjeftiniji aparat za brijanje Bira (vise da vidim kako radi posto mi zileti sada ne prave problem vise i brijem se uglavnom sa njima) i koliko para toliko i muzike, niti je skup niti nesto posebno brzo brije, treba prilicno vremena da se obrijes sa njim ali rezultat ipak nije los ...

ako je budzet ogranicen mislim da ce posluziti posebno jer su oni ultra dobri aparati jako skupi
Isto George Michael u mladjim danima?! 8-) :thumbup:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#24 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by d2 »

upravo, dok nije otisao u queerove :lol:

Image
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#25 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by tech10 »

Braun je zakon, a kazu da je nova serija 7 izvanredna

Image
Post Reply