Susilica za ves

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#1 Susilica za ves

Post by caniggia »

Dobro jutro, svima!

Hitno mi treba vasa pomoc. Naime, planiram kupiti susilicu za ves, pa me zanimaju vasa iskustva u vezi sa proizvodjacem (da li su Gorenje najbolje, je li iko koristio Beko susilicu) i sa modelom.

Hvala unaprijed.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#2 Re: Susilica za ves

Post by melb26sa »

Mi smo uzeli susilicu Gorenje mislim da je za 5-6 (ako ne i vise) kg mokrog vesa, kondenzacionu (znaci ne treba ti prikljucak na odvod vode, sve se skuplja u plasticnu posudu koju kasnije samo prospes), sa popustima i snizenjima je bila oko 600 KM (ima tome par godina). Dobro dodje zimi najvise :-)

Imam i Candy Alise koja je kombo perilica susilica kaze da pere 6, susi 5 kila vesa, bilo je ok ali nikada ne pretrpavati jer treba cijela vjecnost da osusi.
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#3 Re: Susilica za ves

Post by caniggia »

melb26sa wrote:Mi smo uzeli susilicu Gorenje mislim da je za 5-6 (ako ne i vise) kg mokrog vesa, kondenzacionu (znaci ne treba ti prikljucak na odvod vode, sve se skuplja u plasticnu posudu koju kasnije samo prospes), sa popustima i snizenjima je bila oko 600 KM (ima tome par godina). Dobro dodje zimi najvise :-)

Imam i Candy Alise koja je kombo perilica susilica kaze da pere 6, susi 5 kila vesa, bilo je ok ali nikada ne pretrpavati jer treba cijela vjecnost da osusi.
Hvala na informacijama. I koliko joj vremenski treba da osusi prilicno napunjenu masinu?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Susilica za ves

Post by chuchumbamayumbe »

Je li istina da te sushilice mnogo izguzvaju vesh?!
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#5 Re: Susilica za ves

Post by saga »

ja imama neku Zanussi vec 1,2,3,4 godina... ne znam tacno kolko
elem... sad za ovo guzvanje... kad se izvadi ves odmah nakon sto masina zavrsi, samo se protrese i pegla ne treba
barem kod mene tako... problem je kad dugo ostane osusen ves u zatvorenoj masini...
a inace ovoj treba neka 3 sata mozda da osusi ves ak je puna
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#6 Re: Susilica za ves

Post by neprilagodjena »

Moja mama ima Zanussi masinu za susenje vesa,poslje susenja netreba peglati ves samo ga slozi.
Last edited by neprilagodjena on 18/09/2008 14:27, edited 1 time in total.
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#7 Re: Susilica za ves

Post by cHupjahalic@ »

ne treba peglati ono sto se susi u masini, pa cak ni kosulje. :D samo se treba izvaditi i saviti odmah nakon sto masina zavrsi. :)
ps susilice vuku puno struje, pa pazljivo sa tim. :)
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#8 Re: Susilica za ves

Post by melb26sa »

caniggia wrote:
melb26sa wrote:Mi smo uzeli susilicu Gorenje mislim da je za 5-6 (ako ne i vise) kg mokrog vesa, kondenzacionu (znaci ne treba ti prikljucak na odvod vode, sve se skuplja u plasticnu posudu koju kasnije samo prospes), sa popustima i snizenjima je bila oko 600 KM (ima tome par godina). Dobro dodje zimi najvise :-)

Imam i Candy Alise koja je kombo perilica susilica kaze da pere 6, susi 5 kila vesa, bilo je ok ali nikada ne pretrpavati jer treba cijela vjecnost da osusi.
Hvala na informacijama. I koliko joj vremenski treba da osusi prilicno napunjenu masinu?
Ako je za pamuk, zavrsice za jedno 80 minuta. Za osjetljivije stvari manje natrpamo na nizu temperaturu i moze za 45 minuta.
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#9 Re: Susilica za ves

Post by caniggia »

Ikakva iskustva sa 2-u-1 perilicama i susilicama?
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#10 Re: Susilica za ves

Post by cHupjahalic@ »

caniggia wrote:Ikakva iskustva sa 2-u-1 perilicama i susilicama?
imala u stanu koji sam iznajmljivala prije par godina.
ne sjecam se koja je marka bila, ali sam je koristila preko godinu dana i sta reci nego da je bila fantasticna.
uvijek sam pazila da ubacim manje vesa tako da se sve moze osusiti bez da moram vaditi nesto. prakticno je isto sto ne moras misliti da vadis ves iz jedne masine pa da ubacujes u drugu za susenje. dobro je sto se mogu programirati tako da suse odmah nakon pranja.
prakticne su ako se nema dovoljno mjesta, ali ja i dalje vjerujem u 1 + 1, ne u 2 in 1. :D
Mahnitura prava
Posts: 18
Joined: 11/04/2008 17:29

#11 Re: Susilica za ves

Post by Mahnitura prava »

Ja prije par godina kupila Beko i prezadovoljna sam (imam Beko i frizider/zamrzivac i ves-masinu - sve extra!). Susilica je majka! Od kako je imam nikada vise ne peglam ves. Samo slozim kad je gotovo i u ormar. Moja je kapaciteta 6kg i cak kad je puna ves bude okay. Kod moje je fazon sto ona cak i kad zavrsi vrti ves naredna 2 sata - jedan obrt svake 2 min kako se ves ne bi zguzvao dok se ti prisjetis da je ona zavrsila. Ima i ono zvonce da te prozove, ali ono onda pisti svake 2 min i zove i zove.... Srecom ima opcija da ga iskljucis sto smo ucinili vec pri prvom susenju :razz:

Susilica nije spas samo za zimske dane nego stalno. Ja susim ves i ljeti jer mrzim kad izadjem u avliju da popijem kafu, a ono iznad glave mi vise gace i carape :x I brate puno brze - samo prebacis ves iz jedne masine u drugu i kraj. A ono kad prostires ves (pa jos carape.... jedna carapa - jedna stipaljka!!) nikad kraja.

Toplo preporucam!!
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#12 Re: Susilica za ves

Post by Gorštak »

Kupili prošle godine Bosch perilicu/sušilicu 2 u 1. Supruga prezadovoljna. Nema kondenza, nema nikakvih posuda za istresanje, ništa. Jedino što manje kg suši nego što pere.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#13 Re: Susilica za ves

Post by zelenashica »

uh...slušilice su zakon :thumbup: ...moja BEKO mislim da je model DC1160.....i ima opciju anti gužvanje...tako da je veš totalno ne izgužvan,čak mi ne treba ni pegla.....i što je najbitnije ne kvari se, a evo već joj je 4godine,......
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#14 Re: Susilica za ves

Post by CherryLips »

Valjda je još neko od ove 2008 kupio susilicu pa dajte jos info. Koja je dobra,mora biti kondenzaciona...i je li se sve moze sušiti u njoj,ono peškiri,veš,svakodnevne pamučne stvarčice...?
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#15 Re: Susilica za ves

Post by Keiko »

CherryLips wrote:Valjda je još neko od ove 2008 kupio susilicu pa dajte jos info. Koja je dobra,mora biti kondenzaciona...i je li se sve moze sušiti u njoj,ono peškiri,veš,svakodnevne pamučne stvarčice...?
Susilicu koristim samo za bade mantile i ponekad ako mi nesto treba na brzinu, npr. sinova skolska uniforma. Imala sam samo-stojecu Zanussi kombi masinu za pranje i susenje koju sam zamijenila integrisanom Bosch. Ni na jednu ni na drugu nemam primjedbi.

U masini mozes susuti sve, samo je bitno voditi racuna da nije pretrpana i da ne presusi onu sto je u njoj jer je ona nemoguce ispeglati bilo sta. Farmerke se recimo suse okrenute na nalicje. Licno nisam veliki ljubitelj susilice osim za stvari koje bi se u suprotnom susile 7 dana ili kad mi je frka. Imaj u vidu da susilica trosi bezobrazno puno struje, cak i ako ima A1 energetski rejting.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#16 Re: Susilica za ves

Post by CherryLips »

Ma iskreno nije mi neophodna ali mi je dojadilo više susenje veša po tri dana na balkonu kad je loše vrijeme,pa pomalo unesi,tamo ga vamo ga. Zato se i dvoumim sta da radim..
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#17 Re: Susilica za ves

Post by Keiko »

CherryLips wrote:Ma iskreno nije mi neophodna ali mi je dojadilo više susenje veša po tri dana na balkonu kad je loše vrijeme,pa pomalo unesi,tamo ga vamo ga. Zato se i dvoumim sta da radim..
Cula sam da je ovo http://www.did.ie/dimplex-air-dryer-dad25-prd i vise nego odlicna stvar. Progooglaj Dimplex Air Dryer. Navodno da trosi minimalno struje a osusi ves preko noci.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: Susilica za ves

Post by dječak sa šibicama »

Kod mene je Zanussi, prvo sam mislio uzeti 2 u 1 kontam ekonomicnije, ali dobih dobronamjeran savjet da to ne radim, jer a) vise moze oprati nego moze osusiti b) ima glatku povrsinu unutar bubnja.

Susilica solo ima "hrapavu" povrsinu koja uz susenje, prakticno i pegla ves. Iskreno, savrseno to odradi, malo sta je potrebno ispeglati, kosulje uglavnom. I osusi, i lijepo mirise, ves ne pokupi ove "miomirise" otpada kojeg raja lozi zadnjih par zima, cumur iz oglasa i slicno...
sejoo
Posts: 69
Joined: 30/08/2009 11:07

#19 Re: Susilica za ves

Post by sejoo »

Da malo reaktiviram temu :-D
Namjeravam kupovati (kao i vi) pa me interesuje koju da nabavim. Namjera mi je da nije mnogo skupa (do nekih 700-750 BAM), i da "pegla" garderobu kao u prethodnom postu i da je bolja energetska klasa (A) . Možda je ovo mnogo zahtjeva z aovoliku cijenu ali pitam pošto ne znam.

Hvala lijepo
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#20 Re: Susilica za ves

Post by Better Man »

Svakom negovo, ali nema veće gluposti od sušilice za veš. Nikad je ne bi kupio, a i nikad mi nije trebala. Imaš lijepo štrik, a ako je vrijeme ružno onda rasklopimo onaj sobni štrik i fino stavimo u hodniku da se suši uz centralno grijanje začas bude suho.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#21 Re: Susilica za ves

Post by dobar osjecaj »

Better Man wrote:Svakom negovo, ali nema veće gluposti od sušilice za veš. Nikad je ne bi kupio, a i nikad mi nije trebala. Imaš lijepo štrik, a ako je vrijeme ružno onda rasklopimo onaj sobni štrik i fino stavimo u hodniku da se suši uz centralno grijanje začas bude suho.
Ja bi rado opet imala susilicu za ves. Ne sjecam se nekih pretjeranih mana, a jako dobro bi mi posluzila tokom produzenih sarajevskih smog perioda kao prosle zime kad sam se napatila suseci ves po sobama. Sjecam se da najmanje mjesec dana nisam mogla okaciti ves na striku vani jer bi se susio po deset dana i smrdio na sir. Ne volim kaciti ves po sobnim strikovima ni radijatorima jer ne volim boraviti u prostoru gdje isparava vlaga iz vesa. Umjesto svih sprava za isusivanje zraka radije bi imala susilicu da sto prije i prakticnije zavrsim s opranim vesom.
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#22 Re: Susilica za ves

Post by vanjki »

sejoo wrote:Da malo reaktiviram temu :-D
Namjeravam kupovati (kao i vi) pa me interesuje koju da nabavim. Namjera mi je da nije mnogo skupa (do nekih 700-750 BAM), i da "pegla" garderobu kao u prethodnom postu i da je bolja energetska klasa (A) . Možda je ovo mnogo zahtjeva z aovoliku cijenu ali pitam pošto ne znam.

Hvala lijepo

Imamo susilicu Gorenje vec tri godine i odlicno radi. Moj ti je savjet da nikada ne kupujes 2In 1 tj da pere i susi vec je najbolje
uzeti samo susilicu. Sjecam se da smo tada platili oko 550 KM. Kod nase susilice voda se nakuplja u posudu i nakon 2-3 susenja ispraznis.
Mi npr nemamo balkona i susislica je odlicna stvar i ne bi se slozio sa ovim gore da niti cemu ne sluzi. Odlicna je to stvar!
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#23 Re: Susilica za ves

Post by CherryLips »

Ooo sad je ne bih dala ni za sta. Ovaj sto rece da je glupost,neka malo procita kako je susenje vesa u kuci/ stanu "odlicno" za zdravlje. Jos uz ove nase zime,gdje imas smoga i cadji na tone,pa i ono sto operes smrdi kad uneses. Kupili Beko lani,za kes bila nekih 660-670 maraka,ne mogu se tacno sjetiti. Kondenzacijska,sa posudom koju praznis svaka dva-tri susenja. Sve divno mekano,vecinu stvari ne moras ni peglati. Naravno paziti sta smije u susilicu. Kod nas nije klasa A, ali ne dere struju kako su mi neki pricali. Bude nekih 10-15 maraka veci racun ako bas cesto perem i susim,kao npr prosle zime kad je beba tek stigla.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#24 Re: Susilica za ves

Post by CherryLips »

KvaziExpert wrote:zbog čega koristite posudu, zašto ne spojite u odvod?
Pa zato sto nema odvoda :D
sejoo
Posts: 69
Joined: 30/08/2009 11:07

#25 Re: Susilica za ves

Post by sejoo »

Toliko komentara, otvorih pandorinu kutiju :)
Hvala vam na odgovorima, a ima li neko neki konkretan prijedlog??
Post Reply