Drvene kuće/vikendice

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#1 Drvene kuće/vikendice

Post by Dr.Cuddy »

Zna li neko iz prve ruke ko to kod nas pravi brzo, kvalitetno i jeftino?

Cijene, minimalna kvadratura, izolacija?

Svaka pomoć dobro došla :thumbup:

Image

vako nešto ali sa manjom verandom :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

evo ja cu samo da naostrim motorku :)

i mene interesuje navodno ima firma koja se bavi ovim i nalaze prema jablanickom, kasnije sam se duboko zamislio i sjetio se i sam da sam vidjao ove drvene kolibe izlozene pored ceste da ljudi mogu pogledati..

na zalost sada nemam ni ime ni nista ali i mene zanima ako saznas
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#3 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by sabanss »

Mene zanima isto, ali samo sa vecom verandom :D
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#4 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Zah »

Bilo bi dobro da neko navrati u Rbnu kucu OBI. Oni imaju katalog manjih vrtnih kuca sa verandom i bez verande.Mozda se nesto i nadje po vasoj volji. Inace i ja sam jedan od zainteresiranih.

Evo jedan link, ali tu su evropske cijene. Medjutim za nas je vazno kako kuca izgleda, a valjda mozemo naci majstora i u Bosni koji to zna napraviti.
http://www.mesem24.de/wochenendhäuser
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#6 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by neki »

"Janj" Donji Vakuf
"Krivaja" Zavidovici
I ima i neki kraj jablanickog i ja sam vidio cini mi se
Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#7 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Celly »

Ovo je taj pored Jablanickog. Ja sam zvala nedavno i rekli su mi da je cijena 700 KM po kvadratu (ista je cijena i za zatvoreni prostor i za terasu). Ima jedan ciko u Faleticima koji pravi ove brvnare po narudzbi. Cijena je 480 KM za kvadrat zatvorenog prostora + 250 po kvadratu za terasu. Rekli su mi da imaju izlozbeni salon u Faleticima, ali nisam jos isla pogledati. Sto se Omixa tice kupac mora sam napraviti betonsku podlogu, dok ovi u Faleticima nude i tu opciju da ti oni to urade. Ja jos trazim zemljiste tako da nisam narucila kucicu, ali sam se ocigledno raspitivala :mrgreen:
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#8 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Dr.Cuddy »

Celly wrote:
Ovo je taj pored Jablanickog. Ja sam zvala nedavno i rekli su mi da je cijena 700 KM po kvadratu (ista je cijena i za zatvoreni prostor i za terasu). Ima jedan ciko u Faleticima koji pravi ove brvnare po narudzbi. Cijena je 480 KM za kvadrat zatvorenog prostora + 250 po kvadratu za terasu. Rekli su mi da imaju izlozbeni salon u Faleticima, ali nisam jos isla pogledati. Sto se Omixa tice kupac mora sam napraviti betonsku podlogu, dok ovi u Faleticima nude i tu opciju da ti oni to urade. Ja jos trazim zemljiste tako da nisam narucila kucicu, ali sam se ocigledno raspitivala :mrgreen:
Taj ciko u Faleticima jel to ukljucuje i unutrasnje radove ili ne? Drugo, ima li kakav kontakt, email nesto?
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#9 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by triton »

Moonlight & Magnolia wrote:
Celly wrote:
Ovo je taj pored Jablanickog. Ja sam zvala nedavno i rekli su mi da je cijena 700 KM po kvadratu (ista je cijena i za zatvoreni prostor i za terasu). Ima jedan ciko u Faleticima koji pravi ove brvnare po narudzbi. Cijena je 480 KM za kvadrat zatvorenog prostora + 250 po kvadratu za terasu. Rekli su mi da imaju izlozbeni salon u Faleticima, ali nisam jos isla pogledati. Sto se Omixa tice kupac mora sam napraviti betonsku podlogu, dok ovi u Faleticima nude i tu opciju da ti oni to urade. Ja jos trazim zemljiste tako da nisam narucila kucicu, ali sam se ocigledno raspitivala :mrgreen:
Taj ciko u Faleticima jel to ukljucuje i unutrasnje radove ili ne? Drugo, ima li kakav kontakt, email nesto?

kako se racuna kvadratura? kvadratura poda ili po kvadratu potrosenog materijala za pod, zidove, sprat, krov itd
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#10 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Dori »

Ovako nesto? :D
Image
Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#11 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Celly »

evo nasla sam broj cike u Faleticima 033.240.032. ako budes isla tamo, postavi koju slicicu da vidimo kako izgledaju :-)
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#12 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Sajo---: »

Evo gledam ovu temu, pa nesto kontam. recimo, da li je moguce naruciti da se napravi kuca na dva sprata sa po 50 kvadrata i da se od toga dobije dvoetazni stanbeni prostor od 100 kvadrata. Ili da preformulisem, da li je moguce standardno zivjeti u ovakvoj kuci??

Nisam imao dodira sa ovakvim kucama, stoga pitam ovakvo pitanje, jer zasto se uvaljivati 100.000 KM i praviti kucu od cvrste gradje, kada se ovakva moze dobiti za cedrdesetak hiljada??
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#13 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Dr.Cuddy »

Sajo---: wrote:Evo gledam ovu temu, pa nesto kontam. recimo, da li je moguce naruciti da se napravi kuca na dva sprata sa po 50 kvadrata i da se od toga dobije dvoetazni stanbeni prostor od 100 kvadrata. Ili da preformulisem, da li je moguce standardno zivjeti u ovakvoj kuci??

Nisam imao dodira sa ovakvim kucama, stoga pitam ovakvo pitanje, jer zasto se uvaljivati 100.000 KM i praviti kucu od cvrste gradje, kada se ovakva moze dobiti za cedrdesetak hiljada??
Moze...nasla sam ovaj link pa se raspitaj kod njih http://users.teol.net/~bor/
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by black »

d2 wrote:evo ja cu samo da naostrim motorku :)

i mene interesuje navodno ima firma koja se bavi ovim i nalaze prema jablanickom, kasnije sam se duboko zamislio i sjetio se i sam da sam vidjao ove drvene kolibe izlozene pored ceste da ljudi mogu pogledati..

na zalost sada nemam ni ime ni nista ali i mene zanima ako saznas
to je na ulazu u ostrozac,dje su one dobre lepine sa kajmakom :mrgreen:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#15 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Skyfox »

Dobre su za vikendice, zivjet u njima... ne znam bas

Image

Image

Image

Image

Image

ova zadnja nije losa
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#16 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Zah »

Po mom misljenju jako je vazno kako kuca izgleda. Neke od prezentiranih vikend kuca kao sto su ove iz Sipova nekako mi djeluku kicasto. Ove na putu Konjic - Jablanica djeluju dosta lijepo, ali cijena je visoka. Ja mislim, da ima ljudi koji to znaju napraviti a da cijena bude puno niza. Ako se ne nadje takav proizvodjac, svako sebi moze to isto napraviti, istina ne od oblica, nego od lamperije, gipsanih ploca,uz sve ono sto se podrazumijeva pod izolacijom. Ja sam o tome puno razmiljao i sad sam siguran da cu napraviti nesto sto ce biti jako, jako lijepo ali puno jeftinije. Ostaje samo da mi neko pokaze kako se postavlja krov.
Last edited by Zah on 14/08/2008 01:24, edited 2 times in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#17 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

black wrote: to je na ulazu u ostrozac,dje su one dobre lepine sa kajmakom :mrgreen:
aaaa ne podsjecaj me, sad cu morati sjesti u auto i otici da sta pojedem :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#18 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

Dena wrote:Ovako nesto? :D
Image
odlicna, dole zena, gore ljubavnice :lol:
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#19 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Zah »

Last edited by Zah on 13/08/2008 02:47, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#20 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

meni ovo odlicno izgleda samo mi je mali izbor ponudjenih tipova kuca
Zah
Posts: 944
Joined: 22/07/2008 02:01

#21 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Zah »

Nemoj se puno opterecivati. To je vikend kuca. U njoj boravis samo kad imas slobodnog vremena. Omixova ponuda-kuca III moze zadovoljiti sve tvoje potrebe. Ja sam svojevremeno gradio od klasicnog materijala, jer tada nije bilo ovakvih ponuda. Ovo je odlicno. Ako ti se nesto ne dopada, meni naprimjer ostrina krova, velicina prozora, njihov raspored-vodis racuna odakle vjetar puse, nanosi kisu,velicina verande, ali to mozes preurediti u dogovoru sa proizvodjacem, u osnovi kuca je odlicna. Ima estetiku, a ti je mozes poboljsati po svojoj zelji. Vazno je da imas:banju, malu kuhinju, jednu dnevnu sobu ne manju od 3.5x4m i jednu spavacu sobu u potkrovlju. To je ono sto nama treba.Ne zanosi se puno velicinom objektva. Velik objekat je nepotreban.Uredis fino dvoriste, malu basticu i uzivas. Ako ides na klasicnu gradnju, gradnji nikad kraja, a zivot tako brzo prolazi.Posebno napominjem ne pocinji nista veliko, sto "krasi" nas mentalitet.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#22 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

da da to su sve dobri savjeti ali na ne znam jos uvijek da li cu tu mozda jednog dana zivjeti, ne znam, za 10-20 godina mozda... doduse mozda pokusavam previse unaprijed da planiram... ne znam ni sam jos uvijek ali meni je ova kuca tip tri recimo odlicna, i dnevna soba i 2 spavace jedino sto ne vidim WC nigdje, pretpostavljam da je ovo gdje pise "spremiste" ?...

malo sam skeptican u vezi izdrzljivosti ovakve kuce mada sam svjestan da su to predrasude ... vjerovatno bih trebao pogledati neku od ovih kuca ili pricati sa nekim ko zivi u takvoj cisto da te predrasude malo razbijem...
Celly
Posts: 159
Joined: 18/12/2006 14:01

#23 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Celly »

Mozda bi za stanovanje bile bolje klasicne montazne kuce (dakle, ne brvnare) koje recimo pravi Krivaja. Mislim da one imaju bolju izolaciju itd. Na njihovoj stranici ima dosta tipova kuca pa pogledaj, a mislim da ni one nisu puno skupe. http://www.krivaja-tmk.com
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#24 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by d2 »

Celly wrote:Mozda bi za stanovanje bile bolje klasicne montazne kuce (dakle, ne brvnare) koje recimo pravi Krivaja. Mislim da one imaju bolju izolaciju itd. Na njihovoj stranici ima dosta tipova kuca pa pogledaj, a mislim da ni one nisu puno skupe. http://www.krivaja-tmk.com
ja sam zvao promo cini mi se i malo sam se neprijatno iznenadio cijenama, skoro ista cijena njihove kuce i recimo klasicne vikendice koju je komsija do mene napravio...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25 Re: Drvene kuće/vikendice

Post by Banksy »

Skoro sve su sada blizu 300 eura/m2, što je preskupo. Više se isplati sam kupiti drvo i naći majstore da je naprave, provjereno. Cijene su otišle u zadnjih godinu dana 100%.
Post Reply