Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#1 Satovi

Post by redondo72 »

Primetio sam da na forumu nema topica koji bi se bavio satovima. Pa evo za ljubitelje i ljubiteljke da krenemo.

Zodiac ZMX 02
Cena: $ 695

Image

Neke od tehničkih karakteristika:
ORIGIN: SWITZERLAND
DIAMETER: 46.50mm (LARGE)
MOVEMENT: QUARTZ CHRONOGRAPH
CASE FINISH: SHINY/BRUSHED
WATER RESISTANCE: 330 feet (110m)
ATTACHMENT: CAOUTCHOUC RUBBER
CROWN: SCREW DOWN
CASEBACK: SCREW BACK
CRYSTAL: SAPPHIRE
BEZEL: FIXED

link za ovaj model: https://www.zodiacwatches.com/pdp/?sku=ZO8503
link proizvođača: https://www.zodiacwatches.com/
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#2 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Drugi model je model Aviator. U pitanju je ruski mehanički sat sa Poljot mehanizmom. Mene Aviator satovi podesećaju na Breitling, s´tim što su mnogo nižeg cenovnog ranga. Takođe su u ruske satove ugrađuje mehanizmi Poljot , Molnija, Vostok i ETA. Npr u Breitling ide ETA mehanizam.

više o mehanizmima: http://www.vostok-watches.com/movements ... tches.html

Aviator › Chronograph 31681
Cena: € 467
tehn. karakteristike:
# Movement Poljot 3133
# Manual winding, 25 jewels
# Hours, minutes, seconds
# Date calendar
# Stop watch
# Sapphire glass
# 5 atm water resistant
# Stainless steel with Indian rubber
# Leather strap
# Diameter 40 mm
# Width 20 mm

Manufacturer: Volmax

Image
Image
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#3 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Moj omiljeni sat je Breitling Navitimer. Ne mogu da nađem bolju sliku jer je zvanični Breitlingov sajt u Flashu pa sam našao ovu. Ovaj model je veoma poznat jer ima mnogo replica na zadatu temu.
Image
User avatar
beco
Posts: 3362
Joined: 25/08/2004 14:22

#4 Re: Satovi

Post by beco »

Ono cisto radi price ali javili tebi ko gdje mi zivimo? Jarane lakse mi je da ne znam za ovakve stvari manje sebe mucim. A jos kad se navuces na ovo, ih tada uvijek posoji bolje i skuplje! Ali hajde za one koji imaju para, ili ovo im nesto znaci i dopunjava u zivotu ili samo za one koji vole mastati moze. Moje je misljenje da se sa ovim nakitom malo prertjeruje neki pristojan sat i to je ok. A one egzibicije repera sa satovima po nekoliko hiljada dolara mislim stvarno, koja je poenta onoga? :shock:
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#5 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Nisam stavio satove od €100 000, 00 kojih ima koliko hoćeš, već satove cenovnog ranga oko 1000, 00 KM.
Osim Breitlinga koji sam stavio pošto mi je ovaj model omiljen. Ne verujem da se ovakvi satovi ne kupuju u Sarajevu jer mi je dečko iz Koševske koji drži radnju sa satovima rekao da se u BiH godišnje proda preko 400 modela Breitling satova, pa ti sad vidi. Takođe nisam hteo da stavljam satove nižeg cenovnog ranga, tip: Fossil, Swatch, itd. jer bi ispalo da reklamiram i da se bavim time. Jok, ja sam samo ljubitelj satova pošto je to za mene jedna vrsta muškog nakita.
Alkos
Posts: 2718
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#6 Re: Satovi

Post by Alkos »

Kakvi su Bulova satovi? :-D
Ovi sat Aviator sto si postavio je premocan. Breitling zbog cijena ne zelim komentarisati! :mrgreen: Usput, kolika je otprilike cijena modela sa slike?

Inace, imam neki reklamni sat i zadovoljan sam, i neki stariji Bulovin model (on je u penziji). Otkako mobitel ima fuknciju pokazivanja vremena, sat mi nije potreban :mrgreen: Uvijek mi je funkcionalnost ispred stila i prestiza. Ali da imam viska novca, sigurno bih se nagradio nekim od ovih satova, jer lijepo je na ruci vidjeti kakav masivan i skup sahatak.
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#7 Re: Satovi

Post by madner »

Ako se moze dati do 1000 kermi za mobitel moze i za sat.
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#8 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Bulova su koliko znam americka firma, ciji je najpoznatiniji(barem za mene ) model jedna verzija prelaska sa mehanickog na kvarcne satove iz 70-tih, model se zove Accutron. Inace nisam neki veliki fan kvarcnih satova, zato sam prije nesto vise od godina dana kupio sebi Maurice Lacroix Pontos RdM sat Image koji kosta oko 1500€ i nisam se pokajao. Poslje toga je doslo jos par satova,ali ovaj je na ruci najduze vremena. Automatik je i bazira se na ETA 2897 kalibru.
Ovaj Tissot Image se moze kupiti ko za vas za 800 KM,ako ima zainteresovanih nek se jave na PP.
Inace moj san od sata izgleda ovako http://www.timephilosophy.com/watches/j ... 51842A.jpg
Samo taj sat u markama kosta nekih 12.000,ali je vrijedan svake marke. Inace jako cijenim JLC, kao firmu, jer su uvijek 100% in-house,dok recimo druge,pa cak i skuplje marke se nemogu sa tim pohvaliti. U maju sam u Londonu probao IWC inzinjer, par komara i najvise mi se sivido AMG verzija, samo je furka sto chronograph nije in-house, dok obicni jeste,a i nisam bas bio nesto pri parama (£3800) :D :D
Mogu reci da je i meni nedostajala ova tema,jer sam prosle godine malo prorovario kod urara,ali slabo da sam nasao nesto sto bi me zanimalo, a to su vecinom svicarci iz 60-tih, pa mozda i 70-tih,za neku pristojnu lovu,ali probat cu opet ove godine.
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9 Re: Satovi

Post by Qler »

a moze li meni neko objasniti ovi mali brojevi po gornjoj ivici za sta sluze i sta rade? ovo 300 200 i sl.
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#10 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Ta skala se zove tachymeter skala ili ti brzinomjer :-D ,znaci ukoliko krenes mjeriti vrijeme stopericom, nakom predjenih 1000 m, mozes odrediti brzinu kojom si presao tih 1000 m,kao sto vidis ukoliko 1000 m predjes za pola minute,znaci isao si 120km/h,ako je minut onda je 60 km/h i tako dalje :D
hali gali halid
Posts: 2351
Joined: 08/10/2007 22:45

#11 Re: Satovi

Post by hali gali halid »

Ne razumijem se u satove, moze li mi neko reci koliko bi mogao vrijediti ovaj sat?
Marka je Vacheron Constantin
Image
Image
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Satovi

Post by chuchumbamayumbe »

Ova svaka chuka ne pokazuje nista tacnije vrijeme od ovog mog saHata od cvaje.
Radije cu umjesto da za sat dam tolike pare, srediti kupatilo, kupiti plazmu, mozda krajnice odraditi i shpuru, zakrpiti lonac na auspuhu. :)
Ovo su za mene cista preseravanja i kompleksi.
Neka se niko ne uvrijedi.
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#13 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Ukoliko je ovo na slikama stvarno VC onda vrijedi puno :D
VC ti je u top 3 high end satova,a tu su jos Patek i Audemar Piguet. Samo otidji kod nekog urara koji je verifikovani VC urar neka ti ga pregleda i ocijeni da li je sat orginal ili ne. Meni je ovo malo cudno sa ovim preklopom,a onda prozirno dno,jer cilj prozirnog dna je da se vidi mehanizam,ali ne znam, jer je to marka koja je van mojih dometa.Moram priznati da mi ploca izgleda nekako jeftino i ne lici bas na VC modele,ali nikad se ne zna,dok se ne provjeri :D
Imas li orginalne papire od njega, certifikat, kutiju???
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#14 Re: Satovi

Post by Dwndler »

chuchumbamayumbe wrote:Ova svaka chuka ne pokazuje nista tacnije vrijeme od ovog mog saHata od cvaje.
Radije cu umjesto da za sat dam tolike pare, srediti kupatilo, kupiti plazmu, mozda krajnice odraditi i shpuru, zakrpiti lonac na auspuhu. :)
Ovo su za mene cista preseravanja i kompleksi.
Neka se niko ne uvrijedi.
Tacno je da su kvarcni satovi precizniji od mehanickih,ali ceif nikad nije skup,a ako je tvoj ceif plazma,lonac, krajnice,kupatilo, super,ali ima ljudi kojima su krajnice i lonac citavi, kupatilo sredjeno,a plazma ili LCD ih i ne zanimaju toliko,pa svoju lovu i vrijeme ulazu u eto recimo satove,svaka budala ima svoje veselje,da se niko ne bi nasao uvrijedjen :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#15 Re: Satovi

Post by d2 »

chuchumbamayumbe wrote:Ova svaka chuka ne pokazuje nista tacnije vrijeme od ovog mog saHata od cvaje.
Radije cu umjesto da za sat dam tolike pare, srediti kupatilo, kupiti plazmu, mozda krajnice odraditi i shpuru, zakrpiti lonac na auspuhu. :)
Ovo su za mene cista preseravanja i kompleksi.
Neka se niko ne uvrijedi.
ovo kupuju oni koji nemaju problema sa kupatilom, tvom, krajnicama, spurom i loncima
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#16 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Ne razumijem se u satove, moze li mi neko reci koliko bi mogao vrijediti ovaj sat?
Marka je Vacheron Constantin
Sad sam se malo dublje zagledao u ove dvije slike. Sat ne vrijedi ni 5 maraka,ako cemo iskreno. Zesca je kopija napravljena u Kini.
Na poledjini pise 750, sto bi znacilo da je kuciste od bijelog zlata,barem po boji,a mogu se opkladit da nije ni B od bijelog zlata. Ovaj dizjan sa ovom klapnom preko ledja nigdje nisam vidio,a ploca izgleda vrlo jeftino i nimalo estetski rpivlacna nekome da plati nekih €50.000 pa navise, koliko ovi satovi kostaju.Ali imam osjecaj da si ti to vec znao :D :D
User avatar
texel
Posts: 530
Joined: 05/02/2004 00:00
Location: Šta ima u Bosni?

#17 Re: Satovi

Post by texel »

redondo72 wrote:Nisam stavio satove od €100 000, 00 kojih ima koliko hoćeš, već satove cenovnog ranga oko 1000, 00 KM.
Osim Breitlinga koji sam stavio pošto mi je ovaj model omiljen. Ne verujem da se ovakvi satovi ne kupuju u Sarajevu jer mi je dečko iz Koševske koji drži radnju sa satovima rekao da se u BiH godišnje proda preko 400 modela Breitling satova, pa ti sad vidi. Takođe nisam hteo da stavljam satove nižeg cenovnog ranga, tip: Fossil, Swatch, itd. jer bi ispalo da reklamiram i da se bavim time. Jok, ja sam samo ljubitelj satova pošto je to za mene jedna vrsta muškog nakita.

AAHHHHH, GAY !!! :D
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18 Re: Satovi

Post by Qler »

d2 wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Ova svaka chuka ne pokazuje nista tacnije vrijeme od ovog mog saHata od cvaje.
Radije cu umjesto da za sat dam tolike pare, srediti kupatilo, kupiti plazmu, mozda krajnice odraditi i shpuru, zakrpiti lonac na auspuhu. :)
Ovo su za mene cista preseravanja i kompleksi.
Neka se niko ne uvrijedi.
ovo kupuju oni koji nemaju problema sa kupatilom, tvom, krajnicama, spurom i loncima
sad sam i ja upravo ovo htio napisati.

ja sam sredio sto sam imao oko auta i spremio pare za sat. nije mi bilo zao izvaliti nekih 300KM, ali eto dobih ga na poklon :D pa sam onda te pare za sat potrosio i ja na poklon :D
hali gali halid
Posts: 2351
Joined: 08/10/2007 22:45

#19 Re: Satovi

Post by hali gali halid »

:mrgreen:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#20 Re: Satovi

Post by slavkoimamodilera »

Ljubitelj sam satova, ali nikada ne nosim sat niti posjedujem ijedan...

Ako cemo se bas preseravat, onda biram ovo

Image
Dwndler
Posts: 354
Joined: 24/08/2006 08:12

#21 Re: Satovi

Post by Dwndler »

Ljubitelj sam satova, ali nikada ne nosim sat niti posjedujem ijedan...
Ako cemo se bas preseravat, onda biram ovo
Nije to preseravanje,a ovaj model,samo u kucistu od celika ili mozda titanijuma (AMG), nisu ni nedostizni,a posto imam titulu kontam da ga jednom i nabavim:) Mozda i Rolex Millgauss,ali i to je opet prica za sebe :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#22 Re: Satovi

Post by slavkoimamodilera »

Dwndler wrote:
Ljubitelj sam satova, ali nikada ne nosim sat niti posjedujem ijedan...
Ako cemo se bas preseravat, onda biram ovo
Nije to preseravanje,a ovaj model,samo u kucistu od celika ili mozda titanijuma (AMG), nisu ni nedostizni,a posto imam titulu kontam da ga jednom i nabavim:) Mozda i Rolex Millgauss,ali i to je opet prica za sebe :D
OK, mislio sam vise kao "preseravat"... :D Rolex je turbo-folk... Schaffhausen je prava stvar... :mrgreen:
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#23 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Novi model Breil Milano - Meditarraneo.
Breil me nervira jer u 90% slučajeva izbacuje neke kockaste modele. To im je valjda fazon. Inače je jako prodavan u Italiji.

Image

Na eBay ga prodaju € 450-550
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#24 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Alkos wrote: Breitling zbog cijena ne zelim komentarisati! :mrgreen: Usput, kolika je otprilike cijena modela sa slike?
Davno sam gledao i koliko se sećam najjeftiniji model je bio oko $ 4000.00
redondo72
Posts: 336
Joined: 07/05/2008 19:26

#25 Re: Satovi

Post by redondo72 »

Dva modela Armani satova koja mi se sviđaju ( stavljam samo one koje mi se sviđaju pa ne zamerite ).
Jednostavan sportski i podseća na prve Swatch satove sa jednostavnim linijama. Cena - $295.00
Mislim da Armaniju kao i većini modnih satova, iste radi Fossil a dodatak na cenu je brand name. :D

Dakle, konfekcija koja je malo bolje upakovana. Kvarcni, naravno.

Malo veća slika.
Image

P.S. - Odličan link za ruske brandove: http://www.vostok-watches.com/
Imaju jako lepih mehaničkih.
Post Reply