Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6676 Re: Satovi

Post by inspiron »

Part2:
Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6677 Re: Satovi

Post by inspiron »

Part 3:
Image

Image

Image

Image

Jbga kaze max 7 linkova, pardon.
User avatar
mc-twin
Posts: 3316
Joined: 18/04/2009 23:47

#6678 Re: Satovi

Post by mc-twin »

Onaj Timberland onako na oko izgleda lijepo, al je skup. Na konto price o satu kao "nakitu" znam tako par ljudi koji sat nose kao modni dodatak il onako radi "furke" bez da je tacan il uopste radi. :lol: :facepalm:
@inspiron lijep sat i cifer mi se plaho svidja. :thumbup: U zdravlju se nanosao...
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#6679 Re: Satovi

Post by sale07 »

Rugafet wrote: 13/08/2022 20:08 $189 kosta, jbm dvoumim se u pm. Uživo ludilo izgleda…

Image
Image
Ako ces vec dati te pare evo jedan savjet, pojacaj malo i dobijes puno vise


Razlika
Timberland vs Tissot
Mineral glass vs sapphire
50m vs 100m (50m - nema kupanja tusiranja s njim, dok sa 100m sve to moze raditi)
Leather strap vs Stainless steel
Lug width N/A vs 22mm

I da iskljucis brand u komparaciji, ove ostale nabrojane stvari vrijede ove razlike u cijeni
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6680 Re: Satovi

Post by VladaFBiH »

JohnnyS wrote: 14/08/2022 17:19 To stoji, ali smiješno mi nekog napadati jer je kupio Timberland sat. Danas je sat većinom nakit, manje više svi gledaju na mobitel koliko je sati :D ja sam isto dobio za poklon od drage osobe DW sat, sve znam, na Ali Babi košta 2 i po dolara, džabe ga dobiješ ako si novoregistriran, ali ga na neku odjevnu kombinaciju odaberem prije Mida od tisuću dolara.
Sat je već odavno modni dodatak i tako ga treba posmatrati - kupuješ ono što ti se svidi i ne očekuješ neku preciznost i izdržljivost od njega jer će svakako za 2-3 godine biti bolji i "ljepši" od njega. Svi imamo mobitel/smartwatch ako želimo precizno vrijeme tako da pozivanje na preciznost je zaista izgubilo svrhu.

Shvatam da neki ljudi uživaju u satovima i da za njih oni predstavljaju vrijednost ali je činenica da za ostatak čovječanstva sat više nije ništa osim modnog dodatka ili u pitanju smartwatch-a koristan dodatak koji mjeri gomilu stvari + možeš mijenjati skinove kada ti dosadi izgled.

i da znam...sada će me "razapeti" na temi :)
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#6681 Re: Satovi

Post by -Chesterfield- »

doox wrote: 14/08/2022 10:00 Da ponovimo, modni satovi su sranje, dobri su ako koštaju do 20 KM, a inače su precijenjeni i ne vrijede više.
Za slične pare možete kupiti "pravi" sat, a ne mora biti preskup. Ako vam je bitan izgled, ne bacajte pare na Diesel, Armani, Timberland isl. Možete kod Kineza kupiti puno jeftinije, jer razlike nema.
Znači nema razlike u mehanizmu ovih satova na baterije?
SWISS
JAPAN
ili neki Kinez od 2 - 3 dolara.

Image

Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#6682 Re: Satovi

Post by JohnnyS »

Japanese movement najčešće znači myotin kvarcni "motor" od par dolara
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#6683 Re: Satovi

Post by doox »

-Chesterfield- wrote: 15/08/2022 11:44
doox wrote: 14/08/2022 10:00 Da ponovimo, modni satovi su sranje, dobri su ako koštaju do 20 KM, a inače su precijenjeni i ne vrijede više.
Za slične pare možete kupiti "pravi" sat, a ne mora biti preskup. Ako vam je bitan izgled, ne bacajte pare na Diesel, Armani, Timberland isl. Možete kod Kineza kupiti puno jeftinije, jer razlike nema.
Znači nema razlike u mehanizmu ovih satova na baterije?
SWISS
JAPAN
ili neki Kinez od 2 - 3 dolara.

Image

Image
Modni satovi imaju Kineski baterijski mehanizam i nema razlike između njih i ovih od 5$ sa AE. Seiko, Citizen, Casio su neka druga priča...
User avatar
konektovan
Posts: 40065
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6684 Re: Satovi

Post by konektovan »

Seiko, casio, citizen imaju mehanizme od par dolarića....ko ne vjeruje, nek provjeri.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#6685 Re: Satovi

Post by emotivac »

https://satoviinakit.ba/ - Da li je ko poručivao sa ove stranice, da li su uredni ?
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#6686 Re: Satovi

Post by sale07 »

emotivac wrote: 16/08/2022 07:24 https://satoviinakit.ba/ - Da li je ko poručivao sa ove stranice, da li su uredni ?
Mislim da je ovo radnja u SCC, kod onog srednjeg ulaza gdje se nalazi kafe Vatra. Tako da bi trebali biti ok.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#6687 Re: Satovi

Post by emotivac »

sale07 wrote: 16/08/2022 09:22
emotivac wrote: 16/08/2022 07:24 https://satoviinakit.ba/ - Da li je ko poručivao sa ove stranice, da li su uredni ?
Mislim da je ovo radnja u SCC, kod onog srednjeg ulaza gdje se nalazi kafe Vatra. Tako da bi trebali biti ok.
Jbg nisam ja iz Sarajeva, a vidim SCC piše, super. Hvala!
User avatar
konektovan
Posts: 40065
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6688 Re: Satovi

Post by konektovan »

emotivac wrote: 16/08/2022 07:24 https://satoviinakit.ba/ - Da li je ko poručivao sa ove stranice, da li su uredni ?
Čiste ih redovno, kao i cijelu radnju sve ok.
:mrgreen:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#6689 Re: Satovi

Post by shin »

Bullet Tooth Tony wrote: 30/07/2022 12:16 Nisam pametan vol. 2

Image
Black Bay 58

12mm debljina ostali Tudori +15mm kao i ostali satovi iz posta.

I naravno kalibar koji jedino Omega ima nesta slicno. Ovi TAG-ovi sa Selittama su preskupi za ono sto nude.
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6690 Re: Satovi

Post by inspiron »

Dodje juce prijatelj na picence, a na ruci mu ovo:

Image

Reko daj da vidim to cudo, skide ga sa ruke, pruza meni i veli: pazi otpada poklopac baterije :-)

I tako malo sam ga pogledao, kaze zena kupila, u Frankfurtu bila nesto nemam pojma, uglavnom kao da ga iznenadi jer on ima 50 satova, bla bla, a on se razocarao kad ga je vidio. Ima ga sedam dana, dva puta mu ispadao taj poklopac, jedva ga je nasao, sitan dio.

I sad, dobio si poklon, od gospodje, a on navalio hoce da ga proda, covjek nosa tudore i breitlinge, ne zna kako da se ponasa :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10462
Joined: 27/04/2021 22:52

#6691 Re: Satovi

Post by tramvajtrojka »

Image

novi skroman dodatak kolekciji mako 2 pepsi 260km na jomashop narucen
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6692 Re: Satovi

Post by inspiron »

tramvajtrojka wrote: 18/08/2022 14:13 Image

novi skroman dodatak kolekciji mako 2 pepsi 260km na jomashop narucen
Cestitam!

kad stigne javi utiske zivota ti, ranije su imali dobar odnos cijena/kvalitet :thumbup:
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#6693 Re: Satovi

Post by pepermint31 »

inspiron wrote: 18/08/2022 13:35 Dodje juce prijatelj na picence, a na ruci mu ovo:

Image

Reko daj da vidim to cudo, skide ga sa ruke, pruza meni i veli: pazi otpada poklopac baterije :-)

I tako malo sam ga pogledao, kaze zena kupila, u Frankfurtu bila nesto nemam pojma, uglavnom kao da ga iznenadi jer on ima 50 satova, bla bla, a on se razocarao kad ga je vidio. Ima ga sedam dana, dva puta mu ispadao taj poklopac, jedva ga je nasao, sitan dio.

I sad, dobio si poklon, od gospodje, a on navalio hoce da ga proda, covjek nosa tudore i breitlinge, ne zna kako da se ponasa :D
Mnogi se žale na te Moonswatch-eve. Neki da im puštaju vodu na poklopcu a ovome eto poklopac kao ispada, pusheri ispadaju itd. Što je najgore ljudi čekaju u redu za njega samo radi Omega natpisa iako je to samo Swatch.

Ja se riješio par vintage satova i uzmem si polovan Sinn 104 sa zelenim ciferom. Sat je iz 2019 pa bi mogla biti ETA ali i da je Sellita nema veze. Imam lijep mesh, čelična narukvica za njega tako kad dođe, skinuću ga sa remena.
Image
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6694 Re: Satovi

Post by inspiron »

pepermint31 wrote: 20/08/2022 18:06
inspiron wrote: 18/08/2022 13:35 Dodje juce prijatelj na picence, a na ruci mu ovo:

Image

Reko daj da vidim to cudo, skide ga sa ruke, pruza meni i veli: pazi otpada poklopac baterije :-)

I tako malo sam ga pogledao, kaze zena kupila, u Frankfurtu bila nesto nemam pojma, uglavnom kao da ga iznenadi jer on ima 50 satova, bla bla, a on se razocarao kad ga je vidio. Ima ga sedam dana, dva puta mu ispadao taj poklopac, jedva ga je nasao, sitan dio.

I sad, dobio si poklon, od gospodje, a on navalio hoce da ga proda, covjek nosa tudore i breitlinge, ne zna kako da se ponasa :D
Mnogi se žale na te Moonswatch-eve. Neki da im puštaju vodu na poklopcu a ovome eto poklopac kao ispada, pusheri ispadaju itd. Što je najgore ljudi čekaju u redu za njega samo radi Omega natpisa iako je to samo Swatch.

Ja se riješio par vintage satova i uzmem si polovan Sinn 104 sa zelenim ciferom. Sat je iz 2019 pa bi mogla biti ETA ali i da je Sellita nema veze. Imam lijep mesh, čelična narukvica za njega tako kad dođe, skinuću ga sa remena.
Image
Ohoooo mašala, dobar je 104, on mi je poslije 556i najjači Sinn. Nije ušao u izbor jer je puno para, a polovan mi se nije dalo ovaj put. Jarane ta sellita iz pašteta iskače, čak je i tag Heuer trpa u neke modele, pa mislim, zaista ljudi.

Update, vezano za mehanizam na Nodusu. Evo stavio sam ga na ruku prije 6 dana, uskladio u sekundu sa satom na telefonu, i usporio je 27 sekundi za tih 6 dana! 27 sekundi!
Imao sam miyotu u jednom Citizen roniocu tamo nekad 2007 godine, tada ovaj 9105 nije bio ni izmišljen, i bio sam zadovoljan tačnošću, ali ovaj sada je vjerovatno najtačniji automatik kojeg sam imao. Moguće da to ima veze sa ovim što se hvale da satove regulišu u 4 položaja i stigla je i ta kartica, ali svakako impresivan rezultat. Dobar rezultat uzevši u obzir da automaticima kada su novi treba, lupam, dvije sedmice da se "razrade" e onda tek imaš sliku tačnosti, tako da ako je ovaj pokazao ovakvu tačnost prije nego se razradio, mislim da mogu očekivati da bude još precizniji. Nadam se da ga nisam upravo prokleo :lol:

I kad rikne kompletan nov mehanizam košta oko 100-130 dolara, brate preventivno da ga mijenjaš svakih 5 godina, eto onako hehe, kakvi servisi i klinci i podmazivanja :lol:
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#6695 Re: Satovi

Post by ortodont »

Sinn mi je san :)

Kad smo kod toga, puno vas se bas razumije u satove na ovoj temi, je li neko prodaje od vas satove? Znam da je bio forumas koji je vraćao satove iz mrtvih.

Imate li neke go to stranice online ili lično po bijelom svijetu odete kupiti zbog carine?
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#6696 Re: Satovi

Post by doox »

inspiron wrote: 20/08/2022 18:53
pepermint31 wrote: 20/08/2022 18:06

Mnogi se žale na te Moonswatch-eve. Neki da im puštaju vodu na poklopcu a ovome eto poklopac kao ispada, pusheri ispadaju itd. Što je najgore ljudi čekaju u redu za njega samo radi Omega natpisa iako je to samo Swatch.

Ja se riješio par vintage satova i uzmem si polovan Sinn 104 sa zelenim ciferom. Sat je iz 2019 pa bi mogla biti ETA ali i da je Sellita nema veze. Imam lijep mesh, čelična narukvica za njega tako kad dođe, skinuću ga sa remena.
Image
Ohoooo mašala, dobar je 104, on mi je poslije 556i najjači Sinn. Nije ušao u izbor jer je puno para, a polovan mi se nije dalo ovaj put. Jarane ta sellita iz pašteta iskače, čak je i tag Heuer trpa u neke modele, pa mislim, zaista ljudi.

Update, vezano za mehanizam na Nodusu. Evo stavio sam ga na ruku prije 6 dana, uskladio u sekundu sa satom na telefonu, i usporio je 27 sekundi za tih 6 dana! 27 sekundi!
Imao sam miyotu u jednom Citizen roniocu tamo nekad 2007 godine, tada ovaj 9105 nije bio ni izmišljen, i bio sam zadovoljan tačnošću, ali ovaj sada je vjerovatno najtačniji automatik kojeg sam imao. Moguće da to ima veze sa ovim što se hvale da satove regulišu u 4 položaja i stigla je i ta kartica, ali svakako impresivan rezultat. Dobar rezultat uzevši u obzir da automaticima kada su novi treba, lupam, dvije sedmice da se "razrade" e onda tek imaš sliku tačnosti, tako da ako je ovaj pokazao ovakvu tačnost prije nego se razradio, mislim da mogu očekivati da bude još precizniji. Nadam se da ga nisam upravo prokleo :lol:

I kad rikne kompletan nov mehanizam košta oko 100-130 dolara, brate preventivno da ga mijenjaš svakih 5 godina, eto onako hehe, kakvi servisi i klinci i podmazivanja :lol:
Stvarno si urnebesan. Pročitaj nešto zašto nije ETA, a šta fali selita mehanizmu koji je 98% isti kao i ETA?
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#6697 Re: Satovi

Post by pepermint31 »

doox wrote: 20/08/2022 19:01
inspiron wrote: 20/08/2022 18:53

Ohoooo mašala, dobar je 104, on mi je poslije 556i najjači Sinn. Nije ušao u izbor jer je puno para, a polovan mi se nije dalo ovaj put. Jarane ta sellita iz pašteta iskače, čak je i tag Heuer trpa u neke modele, pa mislim, zaista ljudi.

Update, vezano za mehanizam na Nodusu. Evo stavio sam ga na ruku prije 6 dana, uskladio u sekundu sa satom na telefonu, i usporio je 27 sekundi za tih 6 dana! 27 sekundi!
Imao sam miyotu u jednom Citizen roniocu tamo nekad 2007 godine, tada ovaj 9105 nije bio ni izmišljen, i bio sam zadovoljan tačnošću, ali ovaj sada je vjerovatno najtačniji automatik kojeg sam imao. Moguće da to ima veze sa ovim što se hvale da satove regulišu u 4 položaja i stigla je i ta kartica, ali svakako impresivan rezultat. Dobar rezultat uzevši u obzir da automaticima kada su novi treba, lupam, dvije sedmice da se "razrade" e onda tek imaš sliku tačnosti, tako da ako je ovaj pokazao ovakvu tačnost prije nego se razradio, mislim da mogu očekivati da bude još precizniji. Nadam se da ga nisam upravo prokleo :lol:

I kad rikne kompletan nov mehanizam košta oko 100-130 dolara, brate preventivno da ga mijenjaš svakih 5 godina, eto onako hehe, kakvi servisi i klinci i podmazivanja :lol:
Stvarno si urnebesan. Pročitaj nešto zašto nije ETA, a šta fali selita mehanizmu koji je 98% isti kao i ETA?
@ Inspiron
Ma odličan je taj Nodus, općenito nemam ništa protiv Microsa. Čak ne mogu da razumijem Steinhart hatere kao oni su kopija Rolje, ovo ono. Pa oni u sebi imaju švicarske automatik mehanizme a to je jako važno tako da ne znam zašto tolika mržnja. Mislim da bih radije uzeo Štajnija divera nego recimo Seiko Turtle, brijem da je Steinhart kvalitetniji a svi znamo za Seikove boljke, neporavnate bezele, čelične narukvice koje su užas...

@ Doos
Nemam ništa protiv Sellite koja je kopija ETA-a samo bih ja ETA-u prije "kopije". Svaki urar koji poznaje mehanizme će ti reći da su ETA-e kvalitetniji mehanizmi. Ima tu razlike počev od kvalitete dijelova, Sellita ima jedan jewel više jer ETA ima 25 i još štošta. Dobra stvar je i da Sinn koristi top grade mehanizme tako i ako me zapadne Sellita, biće to top grade koji ima kvalitetnije dijelove u istom.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#6698 Re: Satovi

Post by doox »

Nije "kopija" u smislu kako ti zamišljaš kopiju. Swatch group ima pravo na ETA, a ostali koriste selitu....
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6699 Re: Satovi

Post by inspiron »

doox wrote: 20/08/2022 19:01
inspiron wrote: 20/08/2022 18:53

Ohoooo mašala, dobar je 104, on mi je poslije 556i najjači Sinn. Nije ušao u izbor jer je puno para, a polovan mi se nije dalo ovaj put. Jarane ta sellita iz pašteta iskače, čak je i tag Heuer trpa u neke modele, pa mislim, zaista ljudi.

Update, vezano za mehanizam na Nodusu. Evo stavio sam ga na ruku prije 6 dana, uskladio u sekundu sa satom na telefonu, i usporio je 27 sekundi za tih 6 dana! 27 sekundi!
Imao sam miyotu u jednom Citizen roniocu tamo nekad 2007 godine, tada ovaj 9105 nije bio ni izmišljen, i bio sam zadovoljan tačnošću, ali ovaj sada je vjerovatno najtačniji automatik kojeg sam imao. Moguće da to ima veze sa ovim što se hvale da satove regulišu u 4 položaja i stigla je i ta kartica, ali svakako impresivan rezultat. Dobar rezultat uzevši u obzir da automaticima kada su novi treba, lupam, dvije sedmice da se "razrade" e onda tek imaš sliku tačnosti, tako da ako je ovaj pokazao ovakvu tačnost prije nego se razradio, mislim da mogu očekivati da bude još precizniji. Nadam se da ga nisam upravo prokleo :lol:

I kad rikne kompletan nov mehanizam košta oko 100-130 dolara, brate preventivno da ga mijenjaš svakih 5 godina, eto onako hehe, kakvi servisi i klinci i podmazivanja :lol:
Stvarno si urnebesan. Pročitaj nešto zašto nije ETA, a šta fali selita mehanizmu koji je 98% isti kao i ETA?
Dosta stranica unazad, čovjek koji rastavlja mehanizme, restaurira satove, Norm, nađi njegove postove, dakle informacija iz prve ruke, radio je na selliti 200 i na eti 2824, i njegova je opaska bila vezana za kvalitetu materijala koje sellita koristi. Možda imaju mašinerije da prave mehanizme, ali to ne znači da će biti na nivou ete, pored konstrukcijske razlike u broju jewels, +1 za sellitu. Dosta ekipe i na WUS smatra da se teško mogu porediti u tom smislu - pogledaj cijenu. Tako da što se tiče tvog savjeta "da malo pročitam", hvala lijepo, izvoli ga primjeniti na sebe.

Logično, eta nakon što je uradila šta je već uradila, mnogi su se okrenuli selliti i dooosta proizvođača ih ima u ponudi, to je tako, jako su zastupljeni, ne znam šta sam rekao toliko skandalozno da izazovem tvoju reakciju.
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6700 Re: Satovi

Post by inspiron »

pepermint31 wrote: 20/08/2022 19:21
doox wrote: 20/08/2022 19:01
Stvarno si urnebesan. Pročitaj nešto zašto nije ETA, a šta fali selita mehanizmu koji je 98% isti kao i ETA?
@ Inspiron
Ma odličan je taj Nodus, općenito nemam ništa protiv Microsa. Čak ne mogu da razumijem Steinhart hatere kao oni su kopija Rolje, ovo ono. Pa oni u sebi imaju švicarske automatik mehanizme a to je jako važno tako da ne znam zašto tolika mržnja. Mislim da bih radije uzeo Štajnija divera nego recimo Seiko Turtle, brijem da je Steinhart kvalitetniji a svi znamo za Seikove boljke, neporavnate bezele, čelične narukvice koje su užas...

@ Doos
Nemam ništa protiv Sellite koja je kopija ETA-a samo bih ja ETA-u prije "kopije". Svaki urar koji poznaje mehanizme će ti reći da su ETA-e kvalitetniji mehanizmi. Ima tu razlike počev od kvalitete dijelova, Sellita ima jedan jewel više jer ETA ima 25 i još štošta. Dobra stvar je i da Sinn koristi top grade mehanizme tako i ako me zapadne Sellita, biće to top grade koji ima kvalitetnije dijelove u istom.
Dakle, kako si uspio isto napisati na eta/sellita temu brate dragi hahaha
Post Reply