Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#7301 Re: Satovi

Post by inspiron »

Pa nije bas da ti je falilo satova hehe :D

Sala mala, super iznenadjenje, u zdravlju da ga se nanosas!

A taj alat je nesto najbolje, ja sam nesto veoma veoma slicno kupio prije desetak godina.... pa jbte odem skratiti narukvicu kaze "bice gotovo u cetvrtak" kao da u rumuniju salju na skracivanje, i naplate koliko kosta ovaj kompletic alata, vrijedi svakog feninga Tita mi, jos ekipa sto voli da nosi drugi nato strap svaka tri dana, dusu dalo za te zezancije.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5870
Joined: 25/12/2010 04:56

#7302 Re: Satovi

Post by B6Redhell »

Hvala drug. Ma imam fetiš sto se tice satova u zadnje vrijeme. Kriza srednjih godina. :D. Ne mogu a i ne zelim neke preksupe ovih nekoliko su taman.
Jest alat je stvar. . Svasta nesta sebi mozes nariktati i uraditi. A i sahadzije su postale rijetkost. Bar oko mene…..
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#7303 Re: Satovi

Post by inspiron »

citroen xm
Posts: 18061
Joined: 17/04/2012 22:57

#7304 Re: Satovi

Post by citroen xm »

Eno i Seiko izbacio plastični sat.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7305 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

Sta mislite o ovim seiko modovima... Meni su izglefom super

Image

Image
User avatar
nota1969
Posts: 912
Joined: 27/02/2022 09:05

#7306 Re: Satovi

Post by nota1969 »

Bullet Tooth Tony wrote: 25/01/2023 19:29 Sta mislite o ovim seiko modovima... Meni su izglefom super

Image

Image
izgleda super,iako su mi švicarci draži baci link.
a ovo sad svi kopiraju ap royal oak :-D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7307 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

Ovo kopiraju aquanaut od PPa :D
User avatar
nota1969
Posts: 912
Joined: 27/02/2022 09:05

#7308 Re: Satovi

Post by nota1969 »

Bullet Tooth Tony wrote: 25/01/2023 20:33 Ovo kopiraju aquanaut od PPa :D
ap i pp za sirotinju :-D
User avatar
doox
Posts: 886
Joined: 30/04/2010 08:35

#7309 Re: Satovi

Post by doox »

Ovo je Genta dizajn koji je sad i Seiko počeo furati, a ovo me najviše podsjeća na Patek Nautilus.

Edit: tek sad vidim da je ovo mod i da ovaj oblik ne radi Seiko.
dzale
Posts: 88
Joined: 19/12/2020 00:29

#7310 Re: Satovi

Post by dzale »

Možda fulam topic, ali kontam ako ću gdje naći nekoga ko mi može na ovo dati odgovor, onda je to ovdje.
Zanima me postoje li modeli satova kojima cijena gotovo da sigurno skače vremenom? Prijatelj mi je govorio da je recimo tokom korone cijena određenih modela drastično skočila, te je mogao dobro zaraditi ko je prije pandemije kupio neki od tih modela.
Šta mislite, da li je pametno investirati 15-20 hiljada KM (i da li je to uopšte dovoljno) u model za koji se prognozira gotovo sigurno povećanje cijene (ima li takvih modela prije svega?).
Članak koji me zainteresovao za čitavu ovu priču:
https://www.dontdiewondering.com/luxury ... -and-gold/
Fakat se ne razumijem nikako u tržište satova, možda je ovo sve nerealna priča, zato se i javljam ovdje, da me neko demantuje u startu ako od ovoga nema ništa. Hvala unaprijed
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7311 Re: Satovi

Post by n+1 »

Kao i sa svakim oblikom investiranja, ništa nije sigurno.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7312 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

dzale wrote: 01/02/2023 00:50 Možda fulam topic, ali kontam ako ću gdje naći nekoga ko mi može na ovo dati odgovor, onda je to ovdje.
Zanima me postoje li modeli satova kojima cijena gotovo da sigurno skače vremenom? Prijatelj mi je govorio da je recimo tokom korone cijena određenih modela drastično skočila, te je mogao dobro zaraditi ko je prije pandemije kupio neki od tih modela.
Šta mislite, da li je pametno investirati 15-20 hiljada KM (i da li je to uopšte dovoljno) u model za koji se prognozira gotovo sigurno povećanje cijene (ima li takvih modela prije svega?).
Članak koji me zainteresovao za čitavu ovu priču:
https://www.dontdiewondering.com/luxury ... -and-gold/
Fakat se ne razumijem nikako u tržište satova, možda je ovo sve nerealna priča, zato se i javljam ovdje, da me neko demantuje u startu ako od ovoga nema ništa. Hvala unaprijed
Ali su sad recimo pale...

Moze se zaraditi na Rolex Daytoni recimo ako je kupis u radnji a prodas po trzisnoj... A u radnji je danas neces kupiti zato je i cijena ta koja jeste

Ali ja cu te demantovati i reci da ot toga nema nista jer

Ne poznajes ni trziste ni proizvod...
Cifra za investiranje ti je mala ( osim ako ne nadjes na buvljaku neku legit omegu pa sad nesto preprodas)
Nisi (mozda jesi) spreman da sve izgubis a da te to ne takne u zivotu...
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#7313 Re: Satovi

Post by tatoo »

Bullet Tooth Tony wrote: 01/02/2023 09:26
dzale wrote: 01/02/2023 00:50 Možda fulam topic, ali kontam ako ću gdje naći nekoga ko mi može na ovo dati odgovor, onda je to ovdje.
Zanima me postoje li modeli satova kojima cijena gotovo da sigurno skače vremenom? Prijatelj mi je govorio da je recimo tokom korone cijena određenih modela drastično skočila, te je mogao dobro zaraditi ko je prije pandemije kupio neki od tih modela.
Šta mislite, da li je pametno investirati 15-20 hiljada KM (i da li je to uopšte dovoljno) u model za koji se prognozira gotovo sigurno povećanje cijene (ima li takvih modela prije svega?).
Članak koji me zainteresovao za čitavu ovu priču:
https://www.dontdiewondering.com/luxury ... -and-gold/
Fakat se ne razumijem nikako u tržište satova, možda je ovo sve nerealna priča, zato se i javljam ovdje, da me neko demantuje u startu ako od ovoga nema ništa. Hvala unaprijed
Ali su sad recimo pale...

Moze se zaraditi na Rolex Daytoni recimo ako je kupis u radnji a prodas po trzisnoj... A u radnji je danas neces kupiti zato je i cijena ta koja jeste

Ali ja cu te demantovati i reci da ot toga nema nista jer

Ne poznajes ni trziste ni proizvod...
Cifra za investiranje ti je mala ( osim ako ne nadjes na buvljaku neku legit omegu pa sad nesto preprodas)
Nisi (mozda jesi) spreman da sve izgubis a da te to ne takne u zivotu...
Upavo tako.

Ja ne bih investirao u satove. Puno vise izvikano od preprodavac nego sto je istina. Mozda poneki sat ali tu pricamo o puno vecim ciframa.

Treba ti sepet para da se proguras na listi cekanja za modele koji navodno samo dobivaju na vrijednosti (a i to je malo vise prica, jer mogu ljudi pricati da im je sat uduplao vrijednost u godinu ili dvije ali ja u to vjerujem samo kad ga zaista prodaju za duplu vrijednost sto bas nije cest slucaj).
Kazu da Rolex neki modeli samo rastu. Cak i da je to istina, ne mozes ga kupiti samo tako. Ima lista cekanja, pa ti onda prodavac kaze prodacu ti Daytonu ali ako kupis jos satova u vrijednosti jedne ili dvije te iste daytone od drugih brendova :-) :izet: .
To je suludo i apsolutno eknomski glupo.
Naravno nadje se mladih mendzera koji odu u Rolex AD i bace jos 10 hiljada na cijenu sata samo da ga kupe prije ostalih al' to ne znaci da je cijena ta sto je platio nego jednostavno da ima ljudi sto mogu bacati pare.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7314 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

Plus u nekim drzavama moras biti rezident te drzave da bi se stavio na listu cekanja...

I jos nesto, vezan za Rolex, sto ce po meni biti udarac na trziste je cinjenica da ce oni ove godine izbaciti certified pre-owned program.. Znaci ako hocu koristen Rolex sat, fino odem u Rolexov butik i kupim... Oni ga pregledali, znam da je to to, dobijem dodatnu garanciju .. Pa sto bi ja dosao tebi nekom anionimusu cak i da me kosta koju hiljadu vise? Suludo jel tako?

Mnogi preprodavaci govore kako to aposlutno nece uticati na cijene itd ali ja mislim da hoce..

Uostalom ovo je samo moje misljenje.. Ako mislis da treba uloziti i investirati u satove.. Go for it.. Sreca prati hrabre :D 8-)
User avatar
mc-twin
Posts: 3349
Joined: 18/04/2009 23:47

#7315 Re: Satovi

Post by mc-twin »

Svakako da se moze zaraditi na satovima, ali... Sigurno ne kao laik.
Heraklit
Posts: 141
Joined: 01/10/2021 10:52

#7316 Re: Satovi

Post by Heraklit »

Imam ovaj dat Mathey Tissot al ne znam bas nista o njemu , u Sarajevu Tissot radnji bateriju mijenjao i kaze kućište mu je prejako i jako kvalitetno , al nije znao vrijednost .

Image
pepermint31
Posts: 346
Joined: 07/03/2012 18:39

#7317 Re: Satovi

Post by pepermint31 »

Heraklit wrote: 01/02/2023 11:58 Imam ovaj dat Mathey Tissot al ne znam bas nista o njemu , u Sarajevu Tissot radnji bateriju mijenjao i kaze kućište mu je prejako i jako kvalitetno , al nije znao vrijednost .

Image
Matthey Tissot stari vintage satovi su bili odlični, pogotovo mehanički. Njih je dolazak kvarca 70-tih godina u potpunosti ugasio kao mnoge švicarske firme. Neki investitori su otkupili prava na imena kompanija i kasnije restartali tu neku proizvodnju. Isto tako je sa Matthey Tissot, mislim da ih drže kineski investitori i imaju tu neku liniju novih satova. Mislim da je taj tvoj sat proizvod toga a kvarcni satovi ne drži neku vrijednost. Teško da taj tvoj sat ima neku vrijednost ali ne vidim zašto bi neko dao više od 50 KM za takav sat. Samo moje mišljenje.
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7318 Re: Satovi

Post by mayab »

Bullet Tooth Tony wrote: 01/02/2023 10:49 Plus u nekim drzavama moras biti rezident te drzave da bi se stavio na listu cekanja...

I jos nesto, vezan za Rolex, sto ce po meni biti udarac na trziste je cinjenica da ce oni ove godine izbaciti certified pre-owned program.. Znaci ako hocu koristen Rolex sat, fino odem u Rolexov butik i kupim... Oni ga pregledali, znam da je to to, dobijem dodatnu garanciju .. Pa sto bi ja dosao tebi nekom anionimusu cak i da me kosta koju hiljadu vise? Suludo jel tako?

Mnogi preprodavaci govore kako to aposlutno nece uticati na cijene itd ali ja mislim da hoce..

Uostalom ovo je samo moje misljenje.. Ako mislis da treba uloziti i investirati u satove.. Go for it.. Sreca prati hrabre :D 8-)
evo citat sa jedne FB grupe za ljubitelje satova
Sta mislite da li ce i kad ce proci ovo ludilo sa Rolexima.Burazer je kontaktirao Petrovica da se raspita oko kupovine i rekli mu da mogu da ga stave na listu cekanja i da je ocekivani rok isporuke 7, da, dobro sam napisao sedam godina.
https://www.facebook.com/groups/tiktaksatovi
evo, koga zanima
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7319 Re: Satovi

Post by JohnnyS »

Ma sve sam uvjereniji da je i to tržište satova, sve sa cijenama, listama čekanja i slično samo balon koji će kad tad puknuti. Gledao neki dan u Zagrebu u Kroni kraj hotela Dubrovnik, Omege po deset tisuća eura. Ma daj me nemoj jebati. Ok, znam da ne bi bila takva cijena da se ne prodaju, ali ne znam koliko je to dugoročno održivo.
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#7320 Re: Satovi

Post by ortodont »

Stigao. Zadovoljan sam fitom i estetikom, to je ono što sam zelio.
Lijepi su neki detalji poput kazaljki koje su pola brusene, a pola sjajne te plava (temperaturno tretirana sekundarica) kao i blaga tekstura brojcanika.
Jedini mali minus je što se cuje rotor sa jačim pokretima ruke kad je recimo tisina u prostoru, a to je sigurno posljedica ovako tankog kućišta.
Spoiler
Show
Image
Last edited by ortodont on 04/02/2023 11:16, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7321 Re: Satovi

Post by JohnnyS »

ortodont wrote: 04/02/2023 11:12 Stigao. Zadovoljan sam fitom i estetikom, to je ono što sam zelio.
Lijepi su neki detalji poput kazaljki koje su pola brusene, a pola sjajne te plava (temperaturno tretirana sekundarica) kao i bkaga tekstura brojcanika.
Jedini mali minus je što se cuje rotor sa jačim pokretima ruke kad je recimo tisina u prostoru, a to je sigurno posljedica ovako tankog kućišta.
Spoiler
Show
Image
Čuje im se i sa debljim kućištima
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#7322 Re: Satovi

Post by ortodont »

Da, ali imam kući i jedan San Martin koji sam nedavno uzeo i ima razlike, kod ovog je zvuk primjetniji. Nije strasno, ali eto ako bih izdvojio nešto.
User avatar
mc-twin
Posts: 3349
Joined: 18/04/2009 23:47

#7323 Re: Satovi

Post by mc-twin »

Lijep sat i lijepo lezi na ruci. U zdravlju nosao...
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#7324 Re: Satovi

Post by ortodont »

Hvala druže.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7325 Re: Satovi

Post by n+1 »

Stvarno lijep sat.
Post Reply