Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19217
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#6626 Re: Satovi

Post by mk ultra »

isx wrote: 30/07/2022 23:45
Kakav je pogon unutra? Quartz?

Evo ja imam PRC200 na prodaju, T0554171604700, ako koga zanima, ponudite u pm.
Jeste
Automatik je nesto skuplji bio i za sada ako me pitas, nepotreban
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#6627 Re: Satovi

Post by isx »

Mehanika je mehanika, svoj ti pos’o.
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6628 Re: Satovi

Post by inspiron »

mk ultra wrote: 30/07/2022 20:46
sime_cipol wrote: 29/07/2022 22:44

Tissot Seastar 2000 plavi, sa plavom narukvicom mi je top.
Image


Pazario :mrgreen:
A đe ti je kazaljka za sat, ja bih to vratio :D :D

Dobar, nadam se da ćeš ga se u zdravlju nanosati.

Meni bi kvarc ako bi kupovao kronograf bio prvi izbor, pouzdaniji su a i koštaju manje (kome je budžet važan), preferiram izbjeći potencijalne kLompikacije.

Živio i uživaj :thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15460
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6629 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »

beriberi wrote: 30/07/2022 22:45
JohnnyS wrote: 30/07/2022 20:53 Inače, vidim da na piku prodaju moonSwatchove za cca 1500 maraka, baš me zanima kupi li im to itko
Pa samo budala bi mogla dat te pare za to, al nije da svijetu fali budala. :mrgreen:
Čekam da ga negdje opipam, vidim u živo , a onda da (možda) naručim kopiju sa alija za do 50 dolara :oops:
User avatar
PlaviLeptir387
Posts: 19
Joined: 04/01/2022 23:04

#6630 Re: Satovi

Post by PlaviLeptir387 »

Pozdrav svima, da li neko možda od ekipe ovdje prodaje ili ima za ponuditi nešto od ove dvije opcije:
  • Neki od San Martin satova do 39mm
  • Neki diver sat između 36mm i 39mm
Znam da je potražnja možda malo čudna ali takvi su zahtjevi :D

Hvala svima unaprijed :thumbup:
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6631 Re: Satovi

Post by inspiron »

Uh ovaj san Martin žestoka firma, nisam prije čuo za njih - od pateka do rolexa i Tudora saso mange. Na njihovoj stranici cijene su bez troškova slanja i PDV, nisu uopšte povoljni sad kad se dolar izjednačio sa eurom i koliko sam vidio možeš platiti samo platežnim pajdom.
Na tvom mjestu, ja bih se okrenuo Seiku ili Orientu. Za ovo što ovi kinezi traže možeš zabaviti dobrog dajvera skromnih dimenzija. Just my 2 cents.
Svakako sretno sa nabavkom :thumbup:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#6632 Re: Satovi

Post by Bullet Tooth Tony »

inspiron wrote: 05/08/2022 14:02 Uh ovaj san Martin žestoka firma, nisam prije čuo za njih - od pateka do rolexa i Tudora saso mange. Na njihovoj stranici cijene su bez troškova slanja i PDV, nisu uopšte povoljni sad kad se dolar izjednačio sa eurom i koliko sam vidio možeš platiti samo platežnim pajdom.
Na tvom mjestu, ja bih se okrenuo Seiku ili Orientu. Za ovo što ovi kinezi traže možeš zabaviti dobrog dajvera skromnih dimenzija. Just my 2 cents.
Svakako sretno sa nabavkom :thumbup:
Ima li sat da ga nisu kopirali :D
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15460
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#6633 Re: Satovi

Post by problemnatravunu »

To se stručno kaže omaž (homage) :mrgreen:

Gledam i ja ove SanMartin, poskupo brate , pogotovo što je preko aliekspresa dostava za BiH " klanje " ,
baš smo otišli ukurac , prebaciš na hrvatsku, mahom free shipping :shock:
User avatar
PlaviLeptir387
Posts: 19
Joined: 04/01/2022 23:04

#6634 Re: Satovi

Post by PlaviLeptir387 »

inspiron wrote: 05/08/2022 14:02 Uh ovaj san Martin žestoka firma, nisam prije čuo za njih - od pateka do rolexa i Tudora saso mange. Na njihovoj stranici cijene su bez troškova slanja i PDV, nisu uopšte povoljni sad kad se dolar izjednačio sa eurom i koliko sam vidio možeš platiti samo platežnim pajdom.
Na tvom mjestu, ja bih se okrenuo Seiku ili Orientu. Za ovo što ovi kinezi traže možeš zabaviti dobrog dajvera skromnih dimenzija. Just my 2 cents.
Svakako sretno sa nabavkom :thumbup:
U zadnje vrijeme su se probili u ovim nekim horolškim krugovima pa sam ih i ja zapazio. Dosta rade homage i te "saso mange", ali izbace ponekad i nekog svog "Frankensteina", trude se da prave i svoje linije, da to nisu samo homage satovi. Skoro žele da postanu kao neki mikrobrand, kvalitet izrade im je stvarno dobar, ubacuju u zadnje vrijeme i različite mehanizme, tako da nisu loši. Ali svakako, samim tim i dižu svoje cijene. Npr. ovog malog sam upratio: https://www.sanmartin.watch/products/sa ... search_1.2, ali cijena mu je skočila previše, ne znam da bih dao ove pare za njega. Seiko imam u kolekciji, a imam i jedan Orient, probao bih nešto drugo. Mada ako bih mogao naći nekog divera oko 36mm 37mm i u Seiko/Orient ponudi, uzeo bih nešto. Da li možda imaš nešto za predložiti, da bude malo više od tvojih 2 centa ovdje? :-D
I svakako hvala ti na odgovoru ;-)
Last edited by PlaviLeptir387 on 08/08/2022 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
PlaviLeptir387
Posts: 19
Joined: 04/01/2022 23:04

#6635 Re: Satovi

Post by PlaviLeptir387 »

problemnatravunu wrote: 06/08/2022 09:51 To se stručno kaže omaž (homage) :mrgreen:

Gledam i ja ove SanMartin, poskupo brate , pogotovo što je preko aliekspresa dostava za BiH " klanje " ,
baš smo otišli ukurac , prebaciš na hrvatsku, mahom free shipping :shock:
Da da, homage svih mogućih modela, od sredine 20ih do danas. Ali izrada im je na dobrom nivou, samo da još malo svoje orginalnosti ubace. Gledao sam i preko njihove stranice, a i preko Aliexpressa, i poštarina je skupa baš, ali ako prebaciš na Hrvatsku, poštarina se ne plaća, ali na Aliexpressu onda povećaju samu cijenu sata, tako se trude da to sve izjednače, da budu na istom :roll:
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6636 Re: Satovi

Post by inspiron »

PlaviLeptir387 wrote: 08/08/2022 20:35
inspiron wrote: 05/08/2022 14:02 Uh ovaj san Martin žestoka firma, nisam prije čuo za njih - od pateka do rolexa i Tudora saso mange. Na njihovoj stranici cijene su bez troškova slanja i PDV, nisu uopšte povoljni sad kad se dolar izjednačio sa eurom i koliko sam vidio možeš platiti samo platežnim pajdom.
Na tvom mjestu, ja bih se okrenuo Seiku ili Orientu. Za ovo što ovi kinezi traže možeš zabaviti dobrog dajvera skromnih dimenzija. Just my 2 cents.
Svakako sretno sa nabavkom :thumbup:
U zadnje vrijeme su se probili u ovim nekim horolškim krugovima pa sam ih i ja zapazio. Dosta rade homage i te "saso mange", ali izbace ponekad i nekog svog "Frankensteina", trude se da prave i svoje linije, da to nisu samo homage satovi. Skoro žele da postanu kao neki mikrobrand, kvalitet izrade im je stvarno dobar, ubacuju u zadnje vrijeme i različite mehanizme, tako da nisu loši. Ali svakako, samim tim i dižu svoje cijene. Npr. ovog malog sam upratio: https://www.sanmartin.watch/products/sa ... search_1.2, ali cijena mu je skočila previše, ne znam da bih dao ove pare za njega. Seiko imam u kolekciji, a imam i jedan Orient, probao bih nešto drugo. Mada ako bih mogao naći nekog divera oko 36mm 37mm i u Seiko/Orient ponudi, uzeo bih nešto. Da li možda imaš nešto za predložiti, da bude malo više od tvojih 2 centa ovdje? :-D
I svakako hvala ti na odgovoru ;-)
Jbga kolega, da ti ne predlažem Orise ili Marathon MSAR medium ( :thumbup: ), ovaj se fura na Explorer, 39mm što je valjda tvoja gornja granica, pa vidi, 500E:
img][/img]

Ima hamdija khaki navy scuba quartz, 37 mm, proguglaj, zajebava me ne mogu dva screenshota da zalijepim....550 američkih novčanica.

Takve si parametre zadao, valjda imaš neveliko zapešće, možda si dama, možda te oči još uvijek dobro služe, možda strahuješ od udara groma, ili da te veći sat ne odvuče sa sobom na dno :) :)
User avatar
PlaviLeptir387
Posts: 19
Joined: 04/01/2022 23:04

#6637 Re: Satovi

Post by PlaviLeptir387 »

inspiron wrote: 08/08/2022 22:23
PlaviLeptir387 wrote: 08/08/2022 20:35

U zadnje vrijeme su se probili u ovim nekim horolškim krugovima pa sam ih i ja zapazio. Dosta rade homage i te "saso mange", ali izbace ponekad i nekog svog "Frankensteina", trude se da prave i svoje linije, da to nisu samo homage satovi. Skoro žele da postanu kao neki mikrobrand, kvalitet izrade im je stvarno dobar, ubacuju u zadnje vrijeme i različite mehanizme, tako da nisu loši. Ali svakako, samim tim i dižu svoje cijene. Npr. ovog malog sam upratio: https://www.sanmartin.watch/products/sa ... search_1.2, ali cijena mu je skočila previše, ne znam da bih dao ove pare za njega. Seiko imam u kolekciji, a imam i jedan Orient, probao bih nešto drugo. Mada ako bih mogao naći nekog divera oko 36mm 37mm i u Seiko/Orient ponudi, uzeo bih nešto. Da li možda imaš nešto za predložiti, da bude malo više od tvojih 2 centa ovdje? :-D
I svakako hvala ti na odgovoru ;-)
Jbga kolega, da ti ne predlažem Orise ili Marathon MSAR medium ( :thumbup: ), ovaj se fura na Explorer, 39mm što je valjda tvoja gornja granica, pa vidi, 500E:
img][/img]

Ima hamdija khaki navy scuba quartz, 37 mm, proguglaj, zajebava me ne mogu dva screenshota da zalijepim....550 američkih novčanica.

Takve si parametre zadao, valjda imaš neveliko zapešće, možda si dama, možda te oči još uvijek dobro služe, možda strahuješ od udara groma, ili da te veći sat ne odvuče sa sobom na dno :) :)
Oris možda bude nekad, kada džep bude dublji, a do tada je samo na wish listi :-D

Bravo za izbor, Steinharta pratim odavno, i njega sam upratio baš, samo mi se malo čine precijenjeni možda, ili je to samo moj neki pogrešan dojam. Imam opciju da ga možda naručim preko rodbine iz Njemačke, pa da izbjegnem neke dadžbine, tada bi možda cijena bila malo razumnija. Upratio sam ovaj model na yt, ali nigdje u prodaji ne mogu da ga nađem, kao da je neki prototip koji tek treba da izađe, i on bi definitivno bio idealan kandidat https://www.youtube.com/watch?v=UA8oBt_MFnk
Iako, 39mm je moja gornja granica, definitvno ne bih išao iznad. 36mm je sweet spot, još uvijek imam dobar vid a nisam dama, sve je to zbog mršavosti i zapešća, a i ne bih volio da me odvuče na dno :lol:
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6638 Re: Satovi

Post by inspiron »

Ja sam pisao dosta dobrih stvari oko steinharta kojeg imam, kupljen prije 6 godina, i dalje je kao nov, vrhunski materijali plus eta 2824 unutra za cca 400E - tada. Sada u isti stavljaju sellitu 200 i košta oko 30E više ali je i dalje head and shoulders iznad većine satova koje sam vidio na san Martin stranici tako da šta je precijenjeni a šta nije je individualno.

Sa druge strane, mene kad se vratim kući sa godišnjeg čeka sat koji sam naručio dan pred odlazak. Nisam bijeli sat imao od cca 2001 kada sam nabavio preko poznanika koji je znao nekoga u američkom PX-u na Butmiru, bio je to timex indiglo bijeli.

Sada, odlučio sam se za Nodus Avalon II bijeli. Biće slike dok se kući dovučem.
User avatar
PlaviLeptir387
Posts: 19
Joined: 04/01/2022 23:04

#6639 Re: Satovi

Post by PlaviLeptir387 »

inspiron wrote: 09/08/2022 20:01 Ja sam pisao dosta dobrih stvari oko steinharta kojeg imam, kupljen prije 6 godina, i dalje je kao nov, vrhunski materijali plus eta 2824 unutra za cca 400E - tada. Sada u isti stavljaju sellitu 200 i košta oko 30E više ali je i dalje head and shoulders iznad većine satova koje sam vidio na san Martin stranici tako da šta je precijenjeni a šta nije je individualno.

Sa druge strane, mene kad se vratim kući sa godišnjeg čeka sat koji sam naručio dan pred odlazak. Nisam bijeli sat imao od cca 2001 kada sam nabavio preko poznanika koji je znao nekoga u američkom PX-u na Butmiru, bio je to timex indiglo bijeli.

Sada, odlučio sam se za Nodus Avalon II bijeli. Biće slike dok se kući dovučem.
Ko zna, možda se na kraju i okrenem Steinhartu, barem ako izleti ovaj 36mm, to sigurno ne bih propuštao.

Čestitke na novoj kupovini, to je sat za velike dubine, samo da služi u zdravlju :)
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#6640 Re: Satovi

Post by madner »

To za velike dubine nije bas tacno. Sat se mjeri pritiskom, koji odgovara dubini. Ali kod nosenja imas svoje pokrete, pa na 3m mozes imati znatno veci pritisak od navedenog.

Zato kazu da od 100m mozes plivati a od 200 roniti sa satom.
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#6641 Re: Satovi

Post by madner »

Image
User avatar
sime_cipol
Posts: 15958
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6642 Re: Satovi

Post by sime_cipol »

Odlican :thumbup: samo izgleda treba produziti narukvicu :D
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#6643 Re: Satovi

Post by madner »

Produzio sam za jedno polje, za dva mi je bilo labavo. Ne volim da hoda. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6644 Re: Satovi

Post by konektovan »

Ovo će biti za amputaciju...kako je steglo.. :mrgreen:
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#6645 Re: Satovi

Post by parappa »

pravo dobar sat @madner
sta je ono iznad krunice? nadam se da je znoj... :D nisi ga valjda vec izgrebao?
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#6646 Re: Satovi

Post by madner »

Nije, samo tragovi morske vode.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#6647 Re: Satovi

Post by konektovan »

Dobra kopija tissota,..A++++ :mrgreen:
User avatar
Phosphorus
Posts: 523
Joined: 02/05/2010 18:03

#6648 Re: Satovi

Post by Phosphorus »

Da li neko ima Bulova Lunar Pilot sat, sta mislite o njemu?

Pregledao sam nase radnje i ne mogu ga naci, gdje ga pogledati online
User avatar
inspiron
Posts: 530
Joined: 29/07/2009 12:00

#6649 Re: Satovi

Post by inspiron »

Phosphorus wrote: 12/08/2022 19:36 Da li neko ima Bulova Lunar Pilot sat, sta mislite o njemu?

Pregledao sam nase radnje i ne mogu ga naci, gdje ga pogledati online
Dobro izgleda, nekako čovjek nikad ne zna sa tom Bulovom, eto imaju taj svemirski istorijat, ja bih očekivao da više traže para za takvu priču. Eto omega izgled bez jedne nule u cijeni, moram pohvaliti dizajn klackalica umjesto dugmića za kronograf funkcije - jako zgodno rješenje. Lično, meni su ljepši na željezu, ali ovo je ok cijena što sam vidio oko 500-600 eura. Nikad vidio uživo. Djeluje kao sat da se namiriš i imaš. Malo istraži kakva baterija ide u njega, da ne bude neka ekskluziva, da moraš masno plaćati zamjene. Simpatičan satić.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15958
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#6650 Re: Satovi

Post by sime_cipol »

Ja imam Bulova Precisionist Chronograph vec 5 godina.
Jednom zamijenio bateriju na njemu. Sat je nevjerovatno precizan, nema potrebe za podešavanjem. Jedino kad pomjeram sat zbog ljetnog/zimskog računanja vremena.
Post Reply