Satovi

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4501 Re: Satovi

Post by Alkos »

:) :thumbup:
lelooo
Posts: 245
Joined: 11/05/2010 17:56

#4502 Re: Satovi

Post by lelooo »

Image
Sat od 60$ i kais od 12$ :)
specifikacija
Posts: 1058
Joined: 22/04/2010 16:10

#4503 Re: Satovi

Post by specifikacija »

@Norm, @ O' zone

Imam jedno pitanje, pa bih vas zamolio za odgovor.

Da li rendgen aparati (zapravo skeneri s pokretnom trakom gdje ti daju plasticnu korpicu u koju ubacis rucni prtljag, te sve sto imas u dzepovima: sat, novcanik, kais...) pomoću kojih se obavlja kontrola torbi na aerodromima moze negativno da utice na sat Seiko 5? Zapravo da li to magnetno polje moze da poremeti normalno funkcionisanje sata? U slucaju pozitivnog odgovora, a odnosi se iskljucivo za te skenere na aerodromima, da li ce se sat, tokom nekog odredjenog vremena, sam oporaviti (demagnetizirati) i normalno raditi, ili ga moram nositi uraru?

Ovo pitam jer putujem, aBd, u subotu. Razmisljam da li da ponesem Seiko 5 (mehanizam 4R36).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i savjetu.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4504 Re: Satovi

Post by shin »

Ne sikiraj se, demagnetizacija se uradi za dvije sekunde ako se namagnetiše sat.

Uglavnom moguće da ga namagnetiše ali svakodnevno korištenje telefona i računara pravi isti problem na sat.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4505 Re: Satovi

Post by O'zone »

specifikacija wrote:@Norm, @ O' zone

Imam jedno pitanje, pa bih vas zamolio za odgovor.

Da li rendgen aparati (zapravo skeneri s pokretnom trakom gdje ti daju plasticnu korpicu u koju ubacis rucni prtljag, te sve sto imas u dzepovima: sat, novcanik, kais...) pomoću kojih se obavlja kontrola torbi na aerodromima moze negativno da utice na sat Seiko 5? Zapravo da li to magnetno polje moze da poremeti normalno funkcionisanje sata? U slucaju pozitivnog odgovora, a odnosi se iskljucivo za te skenere na aerodromima, da li ce se sat, tokom nekog odredjenog vremena, sam oporaviti (demagnetizirati) i normalno raditi, ili ga moram nositi uraru?

Ovo pitam jer putujem, aBd, u subotu. Razmisljam da li da ponesem Seiko 5 (mehanizam 4R36).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i savjetu.
To je tako kratak period da je zanemariv. Samo furaj :thumbup:
sabanss
Posts: 4577
Joined: 13/08/2006 11:20

#4506 Re: Satovi

Post by sabanss »

Da ne pricamo o tome da rentgen uopste ne magnetise :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4507 Re: Satovi

Post by Norm »

specifikacija wrote:@Norm, @ O' zone

Imam jedno pitanje, pa bih vas zamolio za odgovor.

Da li rendgen aparati (zapravo skeneri s pokretnom trakom gdje ti daju plasticnu korpicu u koju ubacis rucni prtljag, te sve sto imas u dzepovima: sat, novcanik, kais...) pomoću kojih se obavlja kontrola torbi na aerodromima moze negativno da utice na sat Seiko 5? Zapravo da li to magnetno polje moze da poremeti normalno funkcionisanje sata? U slucaju pozitivnog odgovora, a odnosi se iskljucivo za te skenere na aerodromima, da li ce se sat, tokom nekog odredjenog vremena, sam oporaviti (demagnetizirati) i normalno raditi, ili ga moram nositi uraru?

Ovo pitam jer putujem, aBd, u subotu. Razmisljam da li da ponesem Seiko 5 (mehanizam 4R36).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i savjetu.
...ma samo furaj nema sanse da ga ti aparati namagnetisu u toj mjeri da nemoze funkcionisati...prije ces ga namagnetisati stalnom upotrebom mikrovalne :D ...jaka magnetna polja, izrazito jaka zracenja radijskog spektra (GSM antene i sl) ce uticati na rad sata...medjutim da bi se to desilo moras biti jako blizu izvoru zracenja...znaci ne beri brigu...ako se kojim slucajem namagnetise, a ustvari se radi o tome da se namagnetise spiralna opruga nemirnice i onda se namotaji lijepe jedan za drugi sto prakticno skracuje oprugu te je samim tim poremecen ugao i ritam okretanja nemirnice sto dovodi do uglavnom nenormalnog ritma i brzanja sata...slican ucinak ima i prljava spirala, jer se onda zbog necistoca namotaji lijepe jedan za drugi...nece se sam demagnetizovati ali se to uradi za 5-10 min. cak bez rastavljanja sata...
Samo pici i sretan put.
specifikacija
Posts: 1058
Joined: 22/04/2010 16:10

#4508 Re: Satovi

Post by specifikacija »

@shin, @O'zone, @sabanss, @Norm

Zahvaljujem na odgovorima :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4509 Re: Satovi

Post by moonca »

Image
User avatar
bushido
Posts: 1061
Joined: 27/07/2008 20:27

#4510 Re: Satovi

Post by bushido »

moonca wrote:Image
Moonca,koliko znam ti si zensko i ovo nije tvoja ruka (nadam se :P ).Panerai su veliki satovi ne izgledaju lijepo na malim rukama ,kao sto se moze vidjeti na ovoj slici.Posto su satovi muski nakit ,trbalo bi da to lijepo i izgleda a ne da je samo da bude skupo.
Nije kritika samo moje misljenje :) .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4511 Re: Satovi

Post by moonca »

:zoka:
Mogao si se suzdrzati ..

Sat je lijep za muskarce-svidjeo mi se .Sto se tice cijene -cekas snjizenja. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#4512 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

bushido wrote:....Posto su satovi muski nakit ,trbalo bi da to lijepo i izgleda a ne da je samo da bude skupo.
Zena bolan, zena ... druga mjerila.

Naletio sam u radnji na neki novi Seiko za gnjurce, podnosi pritisak od 400 bara ... :shock:
Ne pitah za tip I cijenu jer se kontam vratiti da uzmem neki fin mali satic pa cu se vise raspitati o njemu.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#4513 Re: Satovi

Post by Dupli_skalp »

zna li neko kakvi su SWANSON JAPAN satovi?
User avatar
inspiron
Posts: 533
Joined: 29/07/2009 12:00

#4514 Re: Satovi

Post by inspiron »

Ja sam dobio "eyesburn" cim sam vidio rezultate swanson japan pretrage...
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#4515 Re: Satovi

Post by ekseks »

budva wrote:Da li nekog preporucujete za restauraciju sata u Sarajevu? Radi se o satu iz 1950tih i pored odredjene vrijednosti ima veliku sentimentalnu?
Da li ste pronašli nekog za restauraciju starog sata, jer i meni je potrebno isto, restauracija starog dobrog darwila iz '70tih?
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4516 Re: Satovi

Post by Alkos »

Ako ne zna Norm, ne zna niko. :)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4517 Re: Satovi

Post by Norm »

Alkos wrote:Ako ne zna Norm, ne zna niko. :)
:thumbup: ne znam bas po Sarajevu...
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#4518 Re: Satovi

Post by GoodTaste »

Image

Image

Image

Znate li ista vise o ovom satu? Prvenstveno da li je orginalan i ima li kupaca?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4519 Re: Satovi

Post by kokuz_sa »

Image
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#4520 Re: Satovi

Post by Dupli_skalp »

inspiron wrote:Ja sam dobio "eyesburn" cim sam vidio rezultate swanson japan pretrage...
:lol:
Anonimna Lutrija
Posts: 90
Joined: 22/07/2012 20:54

#4521 Re: Satovi

Post by Anonimna Lutrija »

Norm wrote:
bushido wrote:
Prvo sto sam i ja pomislio; gdje mu je zamajac ali uvecaj drugu sliku i procitaj sta pise na poklopcu sata,iznenadit ces se.
...ma moze pisati i kinetic, ali ne mora da znaci i da jest... :D
Ovo je asian clone od UT6498/7...navijac...
Ne mora nuzno da znaci da je sat los ali nije automatic...
Nisam dugo ulazio na forum...
Automatic je, ima zamajac ;)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#4522 Re: Satovi

Post by Norm »

Anonimna Lutrija wrote:
Norm wrote:
bushido wrote:
Prvo sto sam i ja pomislio; gdje mu je zamajac ali uvecaj drugu sliku i procitaj sta pise na poklopcu sata,iznenadit ces se.
...ma moze pisati i kinetic, ali ne mora da znaci i da jest... :D
Ovo je asian clone od UT6498/7...navijac...
Ne mora nuzno da znaci da je sat los ali nije automatic...
Nisam dugo ulazio na forum...
Automatic je, ima zamajac ;)
...izvinjavam se, to je ovaj model...
Image
ja ga jos uvijek ne vidim?...zamajac mislim...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#4523 Re: Satovi

Post by Ramzess Veliki »

GoodTaste wrote:Image

Image

Image

Znate li ista vise o ovom satu? Prvenstveno da li je orginalan i ima li kupaca?
:shock: Joj betona sata!!!! Jasta neg original, nije Rollex da ga svaki kinez kopira. :thumbup:
Ronilacka zvijer! :thumbup:
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#4524 Re: Satovi

Post by GoodTaste »

Neko kaze da je kopija, a neko original.
Ima li negdje da se to provjeri ili neka poredjenja sa orginalom. Font slova, razmak, brojevi itd. :?

Ako ima kupaca... saljite ponude :bih:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#4525 Re: Satovi

Post by shin »

Ne može biti original jer nazad piše da je chronograph i da je quartz, a sat ima automatski mehanizam koji nije chronograph.
Post Reply