Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#1 Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by cikavelja »

Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#2 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by fantom slobode »

cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Znam covjeka koji je imao puknutu cijev iza vodomjera, a nije to primjetio, pa je dobijao basnoslovne racune godinama.Da i tebi nije gdje vrisnula?
A mozda da ga okrenes suprotno, tako vracaju plin, pa sto ne bi mogla i voda?E sada ne znam kako da zeznes plombu, ako je prisutna.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#3 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by cikavelja »

fantom slobode wrote:
cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Znam covjeka koji je imao puknutu cijev iza vodomjera, a nije to primjetio, pa je dobijao basnoslovne racune godinama.Da i tebi nije gdje vrisnula?
A mozda da ga okrenes suprotno, tako vracaju plin, pa sto ne bi mogla i voda?E sada ne znam kako da zeznes plombu, ako je prisutna.
Ma jok, instalacija radjena prije par mjeseci,sve novo pa i vodomjer, ali prokletinja sada vrti k'o da je na artanima, mamu im jebem, ako me nisu naguzili u vodovodu kad su stavljali novi vodomjer.
50 markica za mjesec, k'o da kupam mahalu jebote! :x
Nemogu okretati cas 'vako cas 'nako vodomjer, treba mi nesto sto ce ga usporiti, kakav mozda magnet ili kakav heperk?!
Zna li iko ista?
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#4 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by repeater »

cikavelja wrote: A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.
jes, jes, pod obavezno uvesti.
korisniji ce biti od filma i kulture .. :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5

Post by Edin H. »

Po engleski - kada se kupate citava familija se okupa u jednoj vodi :oops:

Vodomjer na artanima :lol: :lol: :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#6

Post by The_Fluid »

a da provjeris svoje instalacije unutar kuce?

Dovoljno je da ti jedna cesma ili vodokotlic kap pusta unutar jedne minute da napravis taj racun. Jednostavnije je i bolje.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

jeli zivis u zgradi gdje je zajednicki vodomjer za sve stanare? i kod mene covjek ima osjecaj da neke od komsija imaju bazene u stanovima pa onda taj racun podjele sa nama prljavima.
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#8

Post by Drumer »

Istih slucajeva imas koliko hoces, i fakat nisu normalni. Ja zivim u TZ i imam isti problem. Ako zivis u zgradi oni to podijele na sve stanare i ispadne da svako ima bazen u stanu. Dok ljudi koji zive u kucama dobijaju maksimalne racune do 20 KM i to bas ako prosipaju vodu na sve strane. A obicno im dodje racun do 15 KM. Ima u TZ advokat koji vodi kolektivnu parnicu protiv vodovoda i sve to radi bez naknade. Neznam gdje zivis, al probaj se raspitati da li ima i kod tebe u blizini neko takav. Pozdrav
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#9

Post by Skyfox »

Mene je jednom komsinica Kuchkich prijavila Vodoprivredi da imam 2 psa, i ovi poletili odmah mi pridodali jos jednu osobu na racun, ja kod njih kaze ova na salteru pa 2 psa se racunaju ko jos jedan clan domacinstva. Jedva ih uvjerio da ih nemam... Ali eto bar je bila korektna pa je rekla ko me je prijavio... :x

Osveta je kuja :D
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#10 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by mojgrad »

cikavelja wrote:
fantom slobode wrote:
cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Znam covjeka koji je imao puknutu cijev iza vodomjera, a nije to primjetio, pa je dobijao basnoslovne racune godinama.Da i tebi nije gdje vrisnula?
A mozda da ga okrenes suprotno, tako vracaju plin, pa sto ne bi mogla i voda?E sada ne znam kako da zeznes plombu, ako je prisutna.
Ma jok, instalacija radjena prije par mjeseci,sve novo pa i vodomjer, ali prokletinja sada vrti k'o da je na artanima, mamu im jebem, ako me nisu naguzili u vodovodu kad su stavljali novi vodomjer.
50 markica za mjesec, k'o da kupam mahalu jebote! :x
Nemogu okretati cas 'vako cas 'nako vodomjer, treba mi nesto sto ce ga usporiti, kakav mozda magnet ili kakav heperk?!
Zna li iko ista?
Nema sanse da ga vratis jer je sat pod pritiskom, i ako bilo sta budes dirao zeznuces citavu stvar tj. sat. Pa tek onda nastaju belaji, kad to vide ovi iz vodovoda. Nego fino zatvaraj cesmu dok se sapunjas pod tusem :-)
I ne vrti 3 masine vesa dnevno..

p.s. taj gore sto je rekao da se moze i sat za plin vratiti, moze moze ali uz to ide i 'cigani lete u nebo' hahaha
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#11

Post by mojgrad »

karanana wrote:jeli zivis u zgradi gdje je zajednicki vodomjer za sve stanare? i kod mene covjek ima osjecaj da neke od komsija imaju bazene u stanovima pa onda taj racun podjele sa nama prljavima.
Problem sa zajednicikim satom u zgradama je taj sto niko od tih stanara nece normalno trositi vodu pa misli "ne znam koliko moj komsija trosi sto bi ja bio stedljiv"
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#12

Post by Oi »

Godinu i po dana dolazio racun od 50 KM i jednog dana neki ciko kopao ispred zgrade, nesto popravljao i od tad je racun 19 KM. Puknute cijevi odnijeti para i para...
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#13

Post by ja_cura_ »

Drumer wrote:Dok ljudi koji zive u kucama dobijaju maksimalne racune do 20 KM i to bas ako prosipaju vodu na sve strane. A obicno im dodje racun do 15 KM.

nije istina, barem u sarajevu... znam masu raje koja zivi u privatnim kucama, pa im racun dolazi mjesecno oko 3-40 km... ljeti malo i vise. meni licno dolazi u tom rasponu zimi, ljeti izmedju 40-50 km jer zalijevamo i cvijece :D
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#14

Post by Daphna »

Ma ja... Zaljevajte vi cvijeće a raja na Vracama nema da se okupa a kamoli napije... cccccccccccc
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#15

Post by triton »

skopcaj se prije vodomjera :D
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#16

Post by olduser »

ima ona neka fora da pausalno prijavis sat...al tu ti sat ja mislim mora bit neispravan..ne znam bas tacno..
uglavnom kolko god trosio racun ti dolazi isti, npr.30KM
ha potrosio litar ha sto litara ti 30KM platit moras...
e onda mozes otvorit i autopraonicu, u basci napravit bazen, komsijama prodavat vodu :D
User avatar
supersonic
Posts: 179
Joined: 01/06/2004 01:21
Location: sarajevo

#17

Post by supersonic »

ako si u zgradi, ugradis sebi posebno mjerac odvojen od cijele zgrade i placas onoliko koliko potrosis. ako i dalje imas velike racune, ili ti je (sto neko rece) pukla cijev ili si precutao da se cijela uza i sira familija kupa kod tebe :roll:
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#18

Post by cikavelja »

Ma jok ljudi, moja kuca, prije par mjeseci mjenjano sve od instalacije, ama bas sve, od sata samog do najmanje cjevcice. Stavljena plasika, sve novo.
Ali ovaj novi sat kako rekoh, k'o ludo :x
Na racunu i na satu sve kako valja, slatu se stanja ali meni djavo ne da mira jer znam da dok je jos bio stari sat, u vrh glave ako dodje 15 markica vode. Nas troje, hanuma, djete i ja.
Nema varijante da se potrosi 20 ili vishe kubika vode, halo ba, znate li koliko je 20 kubika vode?!
Da se po vazda kupamo sve troje nemogu potrositi 20000 litara vode! Nije ba moguce!
Zato sam pitao moze li se kakva mushavera glede zajeba vodomjera.
Jos malo pa ce mi racuni za vodu k'o za struju dolaziti........
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#19 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by fantom slobode »

mojgrad wrote:
cikavelja wrote:
fantom slobode wrote: Znam covjeka koji je imao puknutu cijev iza vodomjera, a nije to primjetio, pa je dobijao basnoslovne racune godinama.Da i tebi nije gdje vrisnula?
A mozda da ga okrenes suprotno, tako vracaju plin, pa sto ne bi mogla i voda?E sada ne znam kako da zeznes plombu, ako je prisutna.
Ma jok, instalacija radjena prije par mjeseci,sve novo pa i vodomjer, ali prokletinja sada vrti k'o da je na artanima, mamu im jebem, ako me nisu naguzili u vodovodu kad su stavljali novi vodomjer.
50 markica za mjesec, k'o da kupam mahalu jebote! :x
Nemogu okretati cas 'vako cas 'nako vodomjer, treba mi nesto sto ce ga usporiti, kakav mozda magnet ili kakav heperk?!
Zna li iko ista?
Nema sanse da ga vratis jer je sat pod pritiskom, i ako bilo sta budes dirao zeznuces citavu stvar tj. sat. Pa tek onda nastaju belaji, kad to vide ovi iz vodovoda. Nego fino zatvaraj cesmu dok se sapunjas pod tusem :-)
I ne vrti 3 masine vesa dnevno..

p.s. taj gore sto je rekao da se moze i sat za plin vratiti, moze moze ali uz to ide i 'cigani lete u nebo' hahaha
Ne znam, dodji da ti pokazem kako se vraca sat od plina, makar ovaj sto ja vidjam. :) :-) :-) :-) :-) :) Sve se vrti nazad, 8 mjeseci naprijed, a 4 mjeseca nazad.
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#20

Post by vodoinstalater »

Ovako da ti kazem nesto, prosjecna potrosnja vode po jednoj osobi se krece od 150-240 litara/danu. Imaju razlicite teorije o tome sta je prava realna vrijednost iznad koje se radi o "rasipanju" vode kao i o tom minimumu koji lici na "uhljupluk" :D.
Ako uzmeš pa preračunaš, postoji sasvim realna mogucnost da potrosiš 20 m3/mjesecno to jeste vas troje (ako sam dobro upratio). Nije slucajno odredjena jedna cijena za potrosnju do 4 m3/stanovniku (neki kao optimum za BH uslove), a druga cijena za potrošnju preko 4 m3 po stanovniku (naravno za mjesec dana).

Nego ti ako bas sumnjaš zatvori sve potrosace u kuci i vidi da li ti vodomjer jos pici. Ako ide......................... imas problem :-D
ako stoji onda fino podnesi zahtjev da ti izbaždare sat. I to je to.
cikavelja
Posts: 292
Joined: 07/03/2007 21:30
Location: Dje se koza muze! A nije sisa.

#21

Post by cikavelja »

vodoinstalater wrote:Ovako da ti kazem nesto, prosjecna potrosnja vode po jednoj osobi se krece od 150-240 litara/danu. Imaju razlicite teorije o tome sta je prava realna vrijednost iznad koje se radi o "rasipanju" vode kao i o tom minimumu koji lici na "uhljupluk" :D.
Ako uzmeš pa preračunaš, postoji sasvim realna mogucnost da potrosiš 20 m3/mjesecno to jeste vas troje (ako sam dobro upratio). Nije slucajno odredjena jedna cijena za potrosnju do 4 m3/stanovniku (neki kao optimum za BH uslove), a druga cijena za potrošnju preko 4 m3 po stanovniku (naravno za mjesec dana).

Nego ti ako bas sumnjaš zatvori sve potrosace u kuci i vidi da li ti vodomjer jos pici. Ako ide......................... imas problem :-D
ako stoji onda fino podnesi zahtjev da ti izbaždare sat. I to je to.


Pun mi je vishe qurac hodanja po komunalnom i jebatanja sa kravama na salterima sa masnim prstima od bureka i punih usta istog.
Ako si cojvek od branse kako ti kaze nick, reci kako da prejebem ovaj mehanizam.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#22

Post by travar »

Pa odeš u vodovod i fino pitaš kako i šta :D
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#23

Post by skahu »

Image :D :D :D
moras malo kopati al stas
:D :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#24

Post by d2 »

neko izvrsio DDOS napad na vodomjer :)
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#25 Re: Vodomjer, ili kako ga zajebati?

Post by grunt »

cikavelja wrote:Hm, ok, nezelim slusati pravne pouke da je ono sto namjeravam uciniti nelegalno. Znam ali me zaboli .
A kako jos nema podforuma lopovluk :shock: , pitam ovdje.

Jebu iz vodovoda, bruka je da 3 clana obitelji trose 20m3-30m3 vode na mjesec a nemamo autopraonicu niti komplex bazena. Bruka od racuna.

Na kojem principu radi vodomjer, na kakvu vrstu smetnji reaguje (usporava), moze li se ikako zajebati?

Jebiga.
Ja mislim da ti je najbolje da iskopaš jedan ovakav bunar ispred kuće!!! :D

Image
Post Reply