LJETO 2008

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#26

Post by Skyfox »

Ovisi sta ti je na pameti, ako zelis strogo odmor i kupanje zapicis u neko manje mjesto.
+ jeftiniji smjestaj, vise mira, djece slobodno trckaraju okolo...
- manjak sadrzaja, pomalo dosadno, (izabres manje mjesto blizu veceg i kad pozelis civilazaciju spicis u Makarsku, Split, Dubrovnik...)

Sto se tice nekih daljih destinacija, obavezno ici po preporuci. Bio sam u Turskoj i Spaniji po 7 dana, od toga kupanja 3-4 dana, smorise onim izletima po vodenim svjetovima, kožarama, zlatarama, parkovima, cilimarama... :shock:
Plaza kriticna (moze biti, ne mora), meni bila...

Poenta je odmor je odmor, a ako hoces obilaziti galerije i muzeje, onda se neces kupati u znoju na plus 40C, polu pecen stranjskim suncem nego ces to obaviti u nekom hladnijem mjesecu.

Eto pa ko sta voli ovo su samo moji rezoni :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#27

Post by Tesssa »

Gdje je Neelix da o Makarskoj dvije-tri kaze? :D
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#28

Post by Klodovik »

Maroko ili Portugal.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#29

Post by callmethebreeeze »

Klodovik wrote:Maroko ili Portugal.
ako mozes kombinuj. obe zemlje su ko iz price
:-)
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#30

Post by Gabriela »

Je li ko bio u Egiptu? Kako bi? Nesto sam kontala ove godine spiciti tamo... Cini se da je dobar provod, a za haman iste pare kao kod sujsjeda u HR. Mozda neka preporuka agencije i sl.
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#31

Post by X2000 »

maroko je super, i ja sam zainteresovana ali bas treba love...

a sto se tice egipta, u bih je relax tours no.1 za egipat
GoschaUkuchi
Posts: 220
Joined: 24/06/2006 16:55

#32

Post by GoschaUkuchi »

X2000 wrote:pa to je super.
meni se u posljednje vrijeme firenca vrti po glavi... bas bih voljela otici tamo.
znam da u firenci ima jedna starija gospodja, hrvatica, drzi neki motel, al ne mogu se sjetiti ni njenog imena, a ni motela. uglavnom, kod nje je pristojan smjestaj po relativno povoljnim cijenama...firenca mi je interesantna, svasta se ima vidjeti...

voljela bih i do maroka... to mi je isto extra zanimljivo mjesto na planeti...

al ove nas vize demoralisu...

zato mislim i na tursku. i to na pamukale...
Ovdje sam ja bila...
http://www.bedandbedhouse.it
smjestaj je skroz OK...U centru Firence (npr. Smjestaj je Narodno pozoriste, a Uffici kod Katedrale). Mislim da je negdje oko 60 eura soba sa kupatilom. Zeljeznicka stanica je udaljena nekih 5 minuta. Uglavnom super!!!
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#33

Post by s@mson »

Ili Olovo ili Fojnica, i to moram sto skorije. Rehabilitacija poslije operacija...
Pravo mi zanimljivo...
Zena bi isla makar do Turske ali ja ne mogu izdrzati put ni do Mostara... jbg...
ed0
Posts: 93
Joined: 07/06/2005 15:47

#34

Post by ed0 »

Gabriela wrote:Je li ko bio u Egiptu? Kako bi? Nesto sam kontala ove godine spiciti tamo... Cini se da je dobar provod, a za haman iste pare kao kod sujsjeda u HR. Mozda neka preporuka agencije i sl.
Bio sam u Sharmu i u Hurghadi. Za mene je Sharm kao gradic bas superiska, dok je Hurghada dibidus prljava. I preskoci Egipat u julu i avgustu, jer su temperature kriminalne.
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#35

Post by Gabriela »

Ok, hvala na odgovorima. JOs cu razmisliti, ali evo gledam cijene relax toursa, oko 1300KM :shock:, a nije uracunata viza i sl. troskovi, nije sala. A bas mi se ide ...
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#36

Post by X2000 »

Gabi,
sacekaj jos malo. garant ce biti upola jeftinije - oko 700 KM. to je ono sto vam kazem, kod nas ni first ni last minute ponude.
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#37

Post by gold'n'brown »

X2000 wrote:pa to je super.
meni se u posljednje vrijeme firenca vrti po glavi... bas bih voljela otici tamo.
znam da u firenci ima jedna starija gospodja, hrvatica, drzi neki motel, al ne mogu se sjetiti ni njenog imena, a ni motela. uglavnom, kod nje je pristojan smjestaj po relativno povoljnim cijenama...firenca mi je interesantna, svasta se ima vidjeti...

voljela bih i do maroka... to mi je isto extra zanimljivo mjesto na planeti...

al ove nas vize demoralisu...

zato mislim i na tursku. i to na pamukale...
Koliko se sjecam zena se zove Vjera Ivanisevic. Ulica Via Dela Scala. Bio sam kod nje smjesten. Super hotel u samom centru Firence.
User avatar
Gabriela
Posts: 160
Joined: 02/01/2007 19:27
Contact:

#38

Post by Gabriela »

X2000 wrote:Gabi,
sacekaj jos malo. garant ce biti upola jeftinije - oko 700 KM. to je ono sto vam kazem, kod nas ni first ni last minute ponude.
Daj Boze :-D iskreno se nadam, jer na slicnu cifru sam i racunala
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#39

Post by X2000 »

super, hvala za ime i ulicu, al probaj se sjetiti imena motela... moram stupiti u neki kontakt. hvala
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#40

Post by gold'n'brown »

X2000 wrote:super, hvala za ime i ulicu, al probaj se sjetiti imena motela... moram stupiti u neki kontakt. hvala
Mislim da se i hotel po ulici zove via della scala ili samo scala. Ali nisam 100% siguran :(
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#41

Post by X2000 »

gold'n'brown wrote:
X2000 wrote:super, hvala za ime i ulicu, al probaj se sjetiti imena motela... moram stupiti u neki kontakt. hvala
Mislim da se i hotel po ulici zove via della scala ili samo scala. Ali nisam 100% siguran :(
:x sto mu gromova!!!!
sjeti se!!!
:) sala mala. hvala ti, nisam uspjela naci nista na webu.
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#42 re

Post by buba »

skorpija83 wrote:Prosle godine sam bila u Turskoj_Antalija preko agencije FIBULA i stvaaaaarno je mrak.....sigurna sam da ce iduce ljeto biti ista ponuda....;)
tako da ako zelis pravi odmor...kupanje, suncanje i kokteli bez nekog pretjeranog dernecenja....turska je zakon...evo hotel http://www.veneziapalace.com/
pozzzzzz
Pa ovo je crno ispod nokta skupo bolan..
Jedino ako si isla sama da nekako isfinansiras i to na rate..al sta cemo mi koji moramo tegliti muza i dijete sa sobom :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#43 Re: re

Post by melb26sa »

buba wrote:
skorpija83 wrote:Prosle godine sam bila u Turskoj_Antalija preko agencije FIBULA i stvaaaaarno je mrak.....sigurna sam da ce iduce ljeto biti ista ponuda....;)
tako da ako zelis pravi odmor...kupanje, suncanje i kokteli bez nekog pretjeranog dernecenja....turska je zakon...evo hotel http://www.veneziapalace.com/
pozzzzzz
Pa ovo je crno ispod nokta skupo bolan..
Jedino ako si isla sama da nekako isfinansiras i to na rate..al sta cemo mi koji moramo tegliti muza i dijete sa sobom :D
Mi smo uporedili cijene Fibule i Avioexpresa kad smo se vratili iz Turske. U prosjeku je bilo 200-300 KM skuplje u Fibuli a ostajali su koliko sam ja vidjela manje od nas.
Post Reply