...u London na kafu i nazad

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#26

Post by Saian »

e aj, ako odesh do Londona zgrabi jednu litru Pimms-a na aerodromu

Image


pa da se fino zgotivimo

Image


meni josh nije jasno kako ovo nema kupit nigdje, ja da sam mogo sanduk bih pokupio :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#27

Post by urbanagerila »

Zao mi je sto smo utoliko "hendikepirani" ne svojom voljom pa nismo u stanju provesti neke hedonisticke prohtjeve ali u drugu ruku znam dosta ljudi koji dolaze na kafu u Cannes, Bec ili odu u Barcu po cipele ... i vjerovali ili ne sve sa bosanskom slikovnicom .... daklem sve je moguce osim tehnickih (pasos, viza) mislim da je glavni problem finansijske prirode tako da svi entuzijasti mogu poraditi na ostvarenju svojih kafeinskih snova po bolesnoj evropi ... :D
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#28

Post by cico x »

urbanagerila wrote:
cico x wrote:
zena21 wrote: sreco mojaaaaaaaaaaa :kiss:

cekas li me tamo?? :-) :-) :-)
sta je sad ovo,ja ispadam,moram sad sam na kafu u paris?
ccc,danasnjih djevojaka.....
ispravka decko .... djevojke su na "dernek.ba" ovdje samo provjerene intelektualke i savremene zene21 ....

dakako sreco ako treba i da dodjem po tebe da bude sve u kompletu ... :D
mislis da dodes po nas???? :lol: :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#29

Post by DaysleepeR »

urbanagerila wrote:Zao mi je sto smo utoliko "hendikepirani" ne svojom voljom pa nismo u stanju provesti neke hedonisticke prohtjeve ali u drugu ruku znam dosta ljudi koji dolaze na kafu u Cannes, Bec ili odu u Barcu po cipele ... i vjerovali ili ne sve sa bosanskom slikovnicom .... daklem sve je moguce osim tehnickih (pasos, viza) mislim da je glavni problem finansijske prirode tako da svi entuzijasti mogu poraditi na ostvarenju svojih kafeinskih snova po bolesnoj evropi ... :D
Postoji opcija da priložiš izvod iz banke kao dokaz da imaš na računu traženu sumu novca po danu provedenom u željenoj zemlji.

To je procedura kod turističkih viza, međutim turističku vizu i pored puno para na računu nije lako dobiti.

Što nas opet vraća na priču o blokadi.

A pošto pokretač teme nije nikad putovao avionom, vjerovatno će se dodatno šokirati kada vidi koje su cijene avio karata.

Ja putujem u Beč poslom 29.11. i karta stoji nevjerovatnih 606 EUR
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#30

Post by realna do boli »

Zasto ne pustite decka da masta...svaka ti cast..a zalosno je to da kada odlucis da onako za svoj ceif izdvojos novac to ne moze..odleti u Istambul i ne daj da te odgovore.
Jednog lijepog dana kada se to mogne ...odleti u London.
Dok se moze..koristi to ,jos ti je rano da stedis za stare dane ,a i oni su relativni.
Decko radio i zaradio i zeli da potrosi , sta ste ga napali ..
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#31

Post by realna do boli »

A mozes i u Kuala Lumpur.....mada je malo daleko samo radi kafice :D
U Istambul preko agencija mozes par dana za oko 500 KM avionom..raspitaj se...
Last edited by realna do boli on 23/11/2007 14:44, edited 1 time in total.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#32

Post by urbanagerila »

DaysleepeR wrote:
urbanagerila wrote:Zao mi je sto smo utoliko "hendikepirani" ne svojom voljom pa nismo u stanju provesti neke hedonisticke prohtjeve ali u drugu ruku znam dosta ljudi koji dolaze na kafu u Cannes, Bec ili odu u Barcu po cipele ... i vjerovali ili ne sve sa bosanskom slikovnicom .... daklem sve je moguce osim tehnickih (pasos, viza) mislim da je glavni problem finansijske prirode tako da svi entuzijasti mogu poraditi na ostvarenju svojih kafeinskih snova po bolesnoj evropi ... :D
Postoji opcija da priložiš izvod iz banke kao dokaz da imaš na računu traženu sumu novca po danu provedenom u željenoj zemlji.

To je procedura kod turističkih viza, međutim turističku vizu i pored puno para na računu nije lako dobiti.

Što nas opet vraća na priču o blokadi.

A pošto pokretač teme nije nikad putovao avionom, vjerovatno će se dodatno šokirati kada vidi koje su cijene avio karata.

Ja putujem u Beč poslom 29.11. i karta stoji nevjerovatnih 606 EUR
Ima varijanti na busseness visu ili na poziv neke firme iz EU, svakako izvod o materijalnom stanju i zaposlenju .... postoje mogucnosti ali kako rekoh samo za rijetke .... alaj tebe odrase za kartu kolega ...mogo si do NY za te pare .... sretno ... :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#33

Post by zena21 »

urbany, ja cekam tvoj poziv :kiss: :kiss:
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#34

Post by urbanagerila »

cico x wrote: mislis da dodes po nas???? :lol: :lol:
cicko ??? ti mozes samo zubima za karambolku i to do aerodroma ... za dalje ne garantujem .... :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#35

Post by urbanagerila »

zena21 wrote:urbany, ja cekam tvoj poziv :kiss: :kiss:
hau baut nju jir in d siti of lajt ??? :D
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#36

Post by incognito071 »

ako ima neko zainteresovan za Amsterdam nek se javi :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#37

Post by zena21 »

urbanagerila wrote:
zena21 wrote:urbany, ja cekam tvoj poziv :kiss: :kiss:
hau baut nju jir in d siti of lajt ??? :D
aj ken hardli vejt :kiss: :kiss:

vejt for mi et di earport :-) :-) :-)

pokazi mi sve ljepote grada :-D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#38

Post by callmethebreeeze »

zasto odmah morate ubijati snove decku.
sve i da mu ne treba viza konekcija sarajeva sa ostatkom svijeta nisu bas najbolje pa mislim da bi mu kafa prisjela dok bi otisao i vratio se :D
idi na kafu u visoko na piramide, to nije druga drzava vec drugi svijet :D
p.s u visokom se moze dobro rucati u ascinci kod hadzince, ja bio, probao :dance: :kravata:
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#39

Post by zena21 »

urbanagerila wrote:
cico x wrote: mislis da dodes po nas???? :lol: :lol:
cicko ??? ti mozes samo zubima za karambolku i to do aerodroma ... za dalje ne garantujem .... :D
@cico -x izvini, muz mi ne da :)
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#40

Post by urbanagerila »

zena21 wrote:
urbanagerila wrote:
zena21 wrote:urbany, ja cekam tvoj poziv :kiss: :kiss:
hau baut nju jir in d siti of lajt ??? :D
aj ken hardli vejt :kiss: :kiss:

vejt for mi et di earport :-) :-) :-)

pokazi mi sve ljepote grada :-D
orly, CDG??? eto mene na butmir sto je sigurno sigurno je ... sve ljepote grada i sire .... :D ... iako bih predlozio juzniju varijantu u zimskim danima ... :D ... al dame biraju
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#41

Post by zena21 »

s tobom i na kraj svijeta :-) :-) :-)
User avatar
giga
Posts: 429
Joined: 14/10/2002 00:00

#42

Post by giga »

ukoliko si zaposlen i mozes kupiti povratnu kartu do londona
sa tim papirima probaj u ambasadi dobiti vizu za eng
pljuskavica
Posts: 22
Joined: 28/02/2007 13:57
Location: Sarajevo

#43

Post by pljuskavica »

E ovako...moram ti reci nesto ...u London, odnosno u UK, BH drzavljani mogu 24 sata BEZ VIZE. Tako je bilo prije godinu dana sigurno (vlastito iskustvo), a sad ne znam...ali ako si u tranzitu. Ustvari ne ono klasicno na aerodromu si i cekas avion za USA pa si u Londonu, nego mozes izaci i ostati 24 sata setati po Londonu...i sl. Ja sam sa porodicom (suprug i beba) putovala u USA, sa BH pasosem, u Londonu smo ostali jednu noc, bukvalno 24 sata, spavali kod rodjaka (sto ne smijes reci nego kazes da ides u Hotel), setali po Londonu i slicno bez ikakve vize....E sad to je pisalo na nekoj internet stranici njihovoj, da li avio kompanije i sl....sto znaci ako imas kartu za putovanje dalje mozes ostati u Londonu 24 sata. Ne znam kakva bi bila proocedura ako ides samo u London i imas povratnu kartu na 24 sata???? Treba se raspitati...U svakom slucaju nisi ti to dzaba upitao:-)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#44

Post by anais_nin »

digital wrote:@kriticarka_nikova

Da, muzijak sam, ovakve kafice su mi stvarno primamljive i jednostavno ne vidim nista lose u tome. Radim jako puno i smatram da sam sasvim zasluzan da sebi priustim ovakve "luksuzne" kafice.

Imam nekih 25 godina, ali se vec osjecam kao da me sutra nece biti, tako da bih, makar i na sat vremena, rado vidio sve sto se vidjeti moze :)

Znaci ovo je nemoguce za BH drzavljane (tako sam i mislio)...
mada, ne mora bas biti London - bilo koji grad van bivse YU, samo da mogu reci na vecernjoj kafi s rajom "bio sam tamo na kafi danas" ;)

Istanbul zvuci jos bolje. Kakve su nam sanse? :)
U Istanbul mozes :D zavisno od reta letenja :D
mislim da se moglo i u Budimpestu :D a Peshta je jako lijepa :oops:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#45

Post by DaysleepeR »

urbanagerila wrote:
DaysleepeR wrote:
urbanagerila wrote:Zao mi je sto smo utoliko "hendikepirani" ne svojom voljom pa nismo u stanju provesti neke hedonisticke prohtjeve ali u drugu ruku znam dosta ljudi koji dolaze na kafu u Cannes, Bec ili odu u Barcu po cipele ... i vjerovali ili ne sve sa bosanskom slikovnicom .... daklem sve je moguce osim tehnickih (pasos, viza) mislim da je glavni problem finansijske prirode tako da svi entuzijasti mogu poraditi na ostvarenju svojih kafeinskih snova po bolesnoj evropi ... :D
Postoji opcija da priložiš izvod iz banke kao dokaz da imaš na računu traženu sumu novca po danu provedenom u željenoj zemlji.

To je procedura kod turističkih viza, međutim turističku vizu i pored puno para na računu nije lako dobiti.

Što nas opet vraća na priču o blokadi.

A pošto pokretač teme nije nikad putovao avionom, vjerovatno će se dodatno šokirati kada vidi koje su cijene avio karata.

Ja putujem u Beč poslom 29.11. i karta stoji nevjerovatnih 606 EUR
Ima varijanti na busseness visu ili na poziv neke firme iz EU, svakako izvod o materijalnom stanju i zaposlenju .... postoje mogucnosti ali kako rekoh samo za rijetke .... alaj tebe odrase za kartu kolega ...mogo si do NY za te pare .... sretno ... :D
Ne plaćam ja iz svog džepa a i business klasa je u pitanju...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#46

Post by fantom slobode »

Mozes svugdje samo ako ti to finansijske mogucnosti dozvoljavaju, ko ima, ima, a ko nema, bolje i da ne putuje.Viza se dobije kada je platna lista uskladjena zeljama.
A Prag ti bi predlozio kao bolje mjesto za popiti kafu od Londona, nije to neka sreca.Od drugih gradova preporucujem Pariz i Strazburg.Mislim ovo samo usput, ima ih jos, Italija je mnogo lijepa zemlja.A jos ako ti neko pravi drustvo, toj kafi ne fali nista.
Ustvari ta kada moze biti i vrlo lijepa cak i u Dreznici, ako je drustvo ugodno - prosetaj malo i po Bosni, ima uvijek nesto novo da se vidi.
Rucak uz rijeku Bunu, restoran iza mosta, moze biti itekako dobro, pusti London.Ovo jedan od primjera, a ima ih dosta.A i dobro se najedes :)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#47

Post by zena21 »

evo ja cu sutra na ciglane.. tamo ima i Pariz i London :lol: :lol: :lol:

navece kad izadjem s rajom, mogu se pohvaliti :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#48

Post by fantom slobode »

zena21 wrote:evo ja cu sutra na ciglane.. tamo ima i Pariz i London :lol: :lol: :lol:

navece kad izadjem s rajom, mogu se pohvaliti :D
Sto ti je naselje -i Pariz i London su tu.A bio je nekada malo vise i "Holland" tek da ljude zelja mine za Zapadom.
Steta samo sto ovi koji putuju biznis klasom jadni ne znaju kako do vize.I meni je jedno vrijeme bio problem gdje da kupim gume za
Image
ali sreca pa mi pomogose raja sa foruma, za ovu zimu ne brinem.
braconi
Posts: 21
Joined: 16/10/2007 09:35
Location: Harare

#49

Post by braconi »

Ja sam otisao na kafu u London prije dva mjeseca i vratio se... Ali ja sam vani,haha,mada nije fazon u tome... Fazon je sto me sendvich kostao vise od avionske karte jer sam isao Ryan Air-om, jednom od ovih novih niskobudzetnih agencija. Zalosno je da je to svugdje sasvim normalno da se uradi i ne zahtjeva neka veca materijalna sredstva, a dole je to skoro utopija...
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#50

Post by fantom slobode »

braconi wrote:Ja sam otisao na kafu u London prije dva mjeseca i vratio se... Ali ja sam vani,haha,mada nije fazon u tome... Fazon je sto me sendvich kostao vise od avionske karte jer sam isao Ryan Air-om, jednom od ovih novih niskobudzetnih agencija. Zalosno je da je to svugdje sasvim normalno da se uradi i ne zahtjeva neka veca materijalna sredstva, a dole je to skoro utopija...
Ma to se tebi samo cini, druzis se sa pogresnim ljudima dole (ako si tako stvorio taj utisak), ide se na kafu i na Sejsele i ostala egzoticna mjesta, neki zive punim plucima i ne voze se tim niskobudzetnim kompanijama. Ne pitaju se oni za ta "materijalna sredstva". Istina, nekada ih magla sprijecava da polete, to je onako malo dosadno, ali ocekujem da ce to pitanje naravno staviti na listu prioriteta, pa ga rijesiti sto prije.
Post Reply