Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#11276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by popi »

Volim ove kombinacija visnja-cokolada, tako da mi je ovaj kolac naredni poduhvat, hvala na receptu :)

Evo za vas mumy i sourcherry recept za mak baklavu koji je s Coolke, sa malim izmjenama.
Po receptu ide 300gr mlj.maka, ja imala pakovanje od 200gr, pa sam dodala mlj.oraha, nije puno uticalo na okus,
i dalje dominira mak. Slagala sam 2 jufke, pa fil, pa tako do kraja.
Sto se tice agde/serbeta, pravila sam je po omjeru 3 solje secera - 3 solje vode, i bez van.secera, te nakon zalijevanja nisam vracala u rernu, nema potrebe.
Nisam pronasla u receptima koji je potreban omjer tepsije, kod mene je bila 28cm okrugla. I vrijeme pecenja
mi je poprilicno duze nego u drugim receptima, 35-40min, rerna ko' rerna, svaka je drugacija.
http://www.coolinarika.com/recept/724555/
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#11277 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by sour cherry »

Hvala,popi.Mislim da bi čak kombinacija maka i badema dobro išla :-D Evo već zamišljam.
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#11278 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Bountiful »

Da li se moze negdje u Sarajevu kupiti grcki jogurt?
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#11279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by mumy »

mislim da dukat proizvodi grcki jogurt...vjerovatno u merkatoru ima
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#11280 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Bountiful »

mumy wrote:mislim da dukat proizvodi grcki jogurt...vjerovatno u merkatoru ima
Hvala, potrazim :) pravila sam neka jela koja zahtjevaju grcki jogurt pa sam umjesto njega koristila cvrsti jogurt, ali nije to to :-?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#11281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by ladyblue18 »

Ako nadjes, javi molim te. :)
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#11282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Bountiful »

ladyblue18 wrote:Ako nadjes, javi molim te. :)
hocu :) mada razmisljam da pokusam od cvrstog jogurta napraviti grcki :lol: :lol: :lol: nasla sam neke recepte kako od obicnog cvrstog jogurta napraviti grcki :D treba ga umotati u neku gazu i pustiti da iskapa sva tecnost iz njega. Teoretski zvuci vrlo jednostavno :D
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#11283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by graue_maus »

Bountiful wrote:
ladyblue18 wrote:Ako nadjes, javi molim te. :)
hocu :) mada razmisljam da pokusam od cvrstog jogurta napraviti grcki :lol: :lol: :lol: nasla sam neke recepte kako od obicnog cvrstog jogurta napraviti grcki :D treba ga umotati u neku gazu i pustiti da iskapa sva tecnost iz njega. Teoretski zvuci vrlo jednostavno :D
jednostano jeste, pravim kad mi je jogurt pri isteku roka trajanja ....uzmi jogurt i otvori casu , omotaj cistom krpom zavezi sa gumom ,kao teglu od marmelade ......okreni na opako i stavi na neko sito, a sito stavi u neku posudu , i ostavi preko noci u frizideru .. vazno je da bude na hladnom jer da ne bude kiselo ili gorko .........meni bude najbolji kad stoji 24 sata moze se mazati ko sir ... :thumbup: ili umjesam mladi luk , bijeli luk i so bude super ko namaz .......
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#11284 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Bountiful »

graue_maus wrote:jednostano jeste, pravim kad mi je jogurt pri isteku roka trajanja ....uzmi jogurt i otvori casu , omotaj cistom krpom zavezi sa gumom ,kao teglu od marmelade ......okreni na opako i stavi na neko sito, a sito stavi u neku posudu , i ostavi preko noci u frizideru .. vazno je da bude na hladnom jer da ne bude kiselo ili gorko .........meni bude najbolji kad stoji 24 sata moze se mazati ko sir ... :thumbup: ili umjesam mladi luk , bijeli luk i so bude super ko namaz .......
drugi put cu pokusati na tvoj nacin (sa casom), maloprije sam ga zamotala u gazu i stavila iznad posude da kapa :D a super mi zvuci to sa mladim lukom i bijelim, i to moram probati :D
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#11285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by melrose »

Taj stadij koji lici na sir je labneh, obozavam ga, jedini problem je sto ga 'ispadne' malo kada se voda ocijedi. Politi malo maslinovim uljem, posuti ljutim papricicama i kuminom ili korijanderom, posoliti i sa pita bread-om (ili bread pitom :D ).......san snova!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#11286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Not My Idea »

Otkud promjena naslova?
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#11287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by rinna0304 »

lazanje :D
Image
malo pretjerala sa punjenjem al ajd nije bitan izgled vec ukus :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#11288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by minjonja »

eki fluid se vratio nakon tri godine :thumbup: mogao je prvi post usput editovati da se pizza opet vidi, steta :(
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#11291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by sour cherry »

21 žumanjak :shock: Ali vjerujem da je odlična.Super izgleda.
Kljblj
Posts: 300
Joined: 14/02/2011 18:08

#11292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Kljblj »

Vjerujem da je ukusna, ali je meni pomisao na toliko jaja u jednoj torti prestrašna. Ja čim vidim da recept ima 10 jaja preskačem.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#11293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by LaCici »

I ja kada sam vidjela toliko jaja dvoumila sam se da li da je napravim, ali ima toliko pozitivnih komentara da sam ipak odlucila da je napravim i nisam se pokajala, uopste se ne osjeca tolika kolicina jaja.
User avatar
Nekatamo
Posts: 567
Joined: 18/01/2013 22:33

#11294 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Nekatamo »

Sinocnji sendvici za ekipu
Image
User avatar
kanocale
Posts: 360
Joined: 10/12/2008 21:38

#11295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by kanocale »

Bountiful wrote:
ladyblue18 wrote:Ako nadjes, javi molim te. :)
hocu :) mada razmisljam da pokusam od cvrstog jogurta napraviti grcki :lol: :lol: :lol: nasla sam neke recepte kako od obicnog cvrstog jogurta napraviti grcki :D treba ga umotati u neku gazu i pustiti da iskapa sva tecnost iz njega. Teoretski zvuci vrlo jednostavno :D
koliko su nasi jogurti gusti ima sve da prodje kroz kazu :D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#11296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Irm@ »

nije bas neko kuhanje i mnogi mi kazu kakva ti je ovo ljetna hrana ali evo da osvjezimo temu :-D :D

Image

Image
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#11297 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Bountiful »

kanocale wrote:
Bountiful wrote:
ladyblue18 wrote:Ako nadjes, javi molim te. :)
hocu :) mada razmisljam da pokusam od cvrstog jogurta napraviti grcki :lol: :lol: :lol: nasla sam neke recepte kako od obicnog cvrstog jogurta napraviti grcki :D treba ga umotati u neku gazu i pustiti da iskapa sva tecnost iz njega. Teoretski zvuci vrlo jednostavno :D
koliko su nasi jogurti gusti ima sve da prodje kroz kazu :D
Uspjela sam sa cvrstim jogurtom :D :D :D koristila sam onaj z bregov cvrsti jogurt ili kako se vec zove :D stavila 4 sloja gaze na cjediljku i ispod zdjelu, ostavila preko noci da sva tecnost iskapa i to je to :D njam njam :D :D
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#11298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by bizet »

pece se prva kora....nasmigala si mi...mada godinama nisam radila nista zahtjevnije....nadamse da ce na kraju liciti na tortu :)

@Irm@, ogladnih :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#11299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by Partizzanka »

nije danas ali jeste u posljednje vrijeme :)

Image
krofne :)

Image
hisleri :)

Image
i super za goste ili kao neki lagani snack - baguetta narezana na kriske, mozarella i paradajz :)
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#11300 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 20

Post by bizet »

uradih tortu sinoc, ali mi krema nije ispala dobra...a to je sustina ovog kolaca...vjerujem zbog brasna, krema ima grudvice...pokusala sam da je izjednacim koliko sam mogla, ali sitne grudvice su ostale :(
muz kaze da je ukusna i da se nemam zbog cega brinuti...ipak...meni se place kad je vidim
a kasnije sam skontala da brasno uopce ne treba stavljati u kremu...3 pudinga na litar mlijeka ce svakako biti dovoljno gusti, jos dodas maslac i cokoladu i zumanca...to sve super drzi i bez brasna...ono bas sam se razocarala...ili sam samo totalno ispala iz prakse, shrugs
Post Reply