Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#10826 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Sad cu u potragu za sirom a slike.... zavisi kako bude uspjelo :D
Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#10827 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Maybach »

Ja danima samo gledam ovu temu i cekam recept za te punjene pogaciceeeeeeeeeee :D
Charlotteee
Posts: 2
Joined: 04/06/2012 14:12

#10828 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Charlotteee »

Maybach wrote:Ja danima samo gledam ovu temu i cekam recept za te punjene pogaciceeeeeeeeeee :D
I ja! Čak se registrovala na forum da bih mogla pitati ako mi nešto zapne oko recepta, a recepta nigdje :lol:
samina_swe
Posts: 321
Joined: 18/12/2011 04:31

#10829 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by samina_swe »

danas pravim "bombice"..i ako sam na dijeti sad pred ljetni odmor(valja se pokazati na plazi :D) ,bar petkom mogu nesto prizalogajiti :D
User avatar
luluška
Posts: 42
Joined: 20/10/2011 13:02

#10830 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by luluška »

Ljuska_u_BaklaFi wrote:Planiram za rucak punjene tikvice, ali me zeza koji sir da stavim na kraju.....da se onako fino istopi, nisam nesto odusevljena gaudom, imate li neki koji posebno preporucujete :oops:
Mocarela?
obala
Posts: 103
Joined: 22/04/2008 10:21

#10831 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by obala »

Charlotteee wrote:
Maybach wrote:Ja danima samo gledam ovu temu i cekam recept za te punjene pogaciceeeeeeeeeee :D
I ja! Čak se registrovala na forum da bih mogla pitati ako mi nešto zapne oko recepta, a recepta nigdje :lol:

I ja cekam danima recept i parim oci na slici.... :(
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#10832 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by ciki4 »

obala wrote:
Charlotteee wrote:
Maybach wrote:Ja danima samo gledam ovu temu i cekam recept za te punjene pogaciceeeeeeeeeee :D
I ja! Čak se registrovala na forum da bih mogla pitati ako mi nešto zapne oko recepta, a recepta nigdje :lol:

I ja cekam danima recept i parim oci na slici.... :(
Hoćemo recept, hoćemo recept!!!
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#10833 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by rinna0304 »

maloprije sam pravila tortu od sira ( sliku stavim kasnije :D ) eh sad da vas pitam koji je sir najbolji za tortu od sira da znam za ubuduce.. za ovu danas sam uzela neki nocko svjezi sir nije lose al me zanima koji se po pravilu koristi :D
Bountiful
Posts: 123
Joined: 05/11/2010 10:52

#10834 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Bountiful »

rinna0304 wrote:maloprije sam pravila tortu od sira ( sliku stavim kasnije :D ) eh sad da vas pitam koji je sir najbolji za tortu od sira da znam za ubuduce.. za ovu danas sam uzela neki nocko svjezi sir nije lose al me zanima koji se po pravilu koristi :D
Najbolji ti je Philadephia cream cheese :)
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#10835 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by immuno »

sto se tice pogacica pogledajte na youtube masa para empanada ,ima i drugih recepata sa videom kako se sta pravi ja sam otkrila tako ukusnu marokansku kuhinju i cuvenu persijsku rizu :)
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#10836 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by butterfly_01 »

Bountiful wrote:
rinna0304 wrote:maloprije sam pravila tortu od sira ( sliku stavim kasnije :D ) eh sad da vas pitam koji je sir najbolji za tortu od sira da znam za ubuduce.. za ovu danas sam uzela neki nocko svjezi sir nije lose al me zanima koji se po pravilu koristi :D
Najbolji ti je Philadephia cream cheese :)
meni je super i vindija classic sirni namaz...
ili u nekim kolacima i abc sir.. zavisi sta mi treba..
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#10837 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by melrose »

Bolo de Bolacha portugalski kolac od puter keksa, kondenziranog mlijeka i slaga.
Image
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#10838 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by melrose »

Rimljanka wrote:Ima li neko ideju sta napraviti s tikvicama? Osim sto ih klasicno mogu isprziti i pohovati kao prilog rucku?!
Kabak mucveri ili po naski popecki od tikvica...jesu malo silni (prze se na ulju), ali su genijalni, pogotovo sa jogurtom i koprom.
Dijetalnija verzija je praviti u tepsiji (kao kolac) i peci u rerni firinda kabak mucveri, tada ne ide toliko ulja, pa je podnosljivije.
Nadza
Posts: 28
Joined: 28/10/2009 15:58

#10839 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Nadza »

Mozes napraviti camcice od tikvica. Tikvice prepolovis po duzini, pa oped svaku polovinu prerezes napola. Izdubis tikvice i tu smjesu prodinstas sa dosta luka. Stavis zacine koje zelis i filujes tikvice, Peces ih u plehu do pola napunjenog vodom u rerni. Jako ukusno i lijep prilog.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#10840 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Irm@ »

srijeda je bila..i dan za wok :)

Image

a danas..kuglof sa kokosom :) :) hvala suncokret_1984 :kiss:

Image
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#10841 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Angel_of... »

Zene gdje kupiti kalupe za kuglof,muffine,onu "kesu" za ukrasavanje kolaca i kalup za tortu sto se dno odvaja???:D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#10842 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by BJB »

Pogledaj u Konzumu, Merkatoru, Interexu, ma mislim da ih danas ima bas svugdje..
Ja sam za muffine kupila u Konzumu. Nisam nezadovoljna.
Image
Ovo po receptu drugarice Maje..
Sutlijas sa sljivama
Sljive iscetvrtati (isjeci na 4 djela, nije bilo moguce jer sam ih odmrzla), izvaditi spice, osim ako ne zelite da nekome slomite zub, skuhati sa secerom po zelji i malo vina ili vode-po zelji..
Rizu skuhati, prebrati, dobro oprati pa skuhati ili s mlijekom ili na vodi ili na pola mlijeka/pola vode..
( ja sam podlila serpu vodom i kuhala u mlijeku, a onda kad sam shvatila da mi riza nije dovoljno kuhana dodala vode i ispalo je odlicno)..
Kad se riza gotovo skuhala spojiti je sa kuhanim sljivama, malo kuhati a onda presuti u zdjelice za puding, ohladiti i sluziti.
Sljedeci put pravim s vinom definitivno jer mi se ukus vise svidja.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#10843 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by BJB »

Kiki-miki, prvi put cujem za to..al' vec mogu zamisliti da je ukusno..To bi ishlo sigurno i sa smokvama.
Ova moja drugarica kod koje sam probala ovog sutliju na vinu sa sljivama je probala sa smokvama i kaze da je super.
Zamisli, smokve, orasi i riza i jos u to makar malo vina.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#10844 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by VenomousV »

joj irm@ sad bih jela to tvoje iz woka :-) :-) :-)
al' ozbiljno :D

iduci put kad budes pravila molim te zovi me u goste :D
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#10845 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by melrose »

Kad' smo vec kod woka, i ja obozavam azijatsku kuhinju, mie tjesteninu (moze i riza), puno povrca i malo perutnine. Nisam stigla fotkati, ali i mi smo juce imali isti rucak iz woka, samo sa tjesteninom, soja i oyster sosom i kajenskim paprom. Jedna fotka iz arhive:
Image
Last edited by melrose on 25/01/2014 08:36, edited 2 times in total.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#10846 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by starii »

Irm@ wrote:srijeda je bila..i dan za wok :)

a danas..kuglof sa kokosom :) :) hvala suncokret_1984 :kiss:

Image
posalji recept za ovaj kuglof od kokosa..kako je dobar pojeo bih ga sa ekrana :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#10847 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Irm@ »

suncokret_1984 wrote:
naravno da moze recept, ja sam pravila u kalupu za torte promjera 23 cm (dosao mi je dodatak za kuglof).

Prvo napravi biijeli fil:
1,5 casa mlijeka
1 casa secera
100 gr kokosa
3,5 kasike griza
Sve sjedinit i prokuhat, uz stalno mijesanje, cim prokuha to je to. Ostavi da se malo ohladi, kad ga budes stavljala preko kore treba biti topao, ni hladan ni vreo :D

Kora:
2 jaja
1 casa secera
1 casa mlijeka
1 casa ulja
1 kasika kakaa
1,5 casa brasna
pola praska za pecivo.
Jaja i secer dobro umutit, zatim dodat mlijeko, ulje i mutit mikserom.
Na kraju dodat brasno, kakao i prasak i umutit rukom.

Pola smjese istrest u kalup, i zapec da se moze stavit fil. Preko fila ide druga polovica smjese i pece se. Nisam sigurna koliko dugo i na kojoj temperaturi, ja to nikad ne gledam, nego cackalicom provjerim jel kora pecena :-)

Kad se ispece, istrest iz kalupa i preliti cokoladom za kuhanje, ja je topim sa dvije kasike u lja, i posut kokosom.

Ako nesto nije jasno, tu sam, slobodno pitaj :)
evo recepta.. ja sam umjesto case ulja stavila pola..a sljedeci put cu mozda i samo 100 ml.. mislim da je velika kolicina mlijeka koje ima dovoljno masnoce.. i ovako je ukusan jaaako ali mi u kuci volimo da je kuglof vise suh :D :)
hvala vam na lijepim rijecima :) kuglof je preukusan svi smo odusevljeni..a sinoc je i cijeli stan mirisao na kokos :-D
@melrose: wok ti preukusno izgleda :)
@VenomousV: samo da znas da kod mene u wok-u je vise piletine nego ostalih sastojaka (kao u pravoj bosanskoj porodici: ako vec pravis meso onda nek' ga ima!) :oops: :D ;-)
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#10848 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by melrose »

Hvala irma, mi stvarno cesto jedemo te stir fry stvari, iako kod kuce na sporetu ne mozes nikada razviti tu temperaturu kao u restoranu, opet je super, brzo, lako i ukusno. Ulja uvijek stavim minimalno, doduse ima dosta soli u sosevima (oyster i soya), ali i puno povrca i laganog mesa.

Ovaj tvoj recept za kuglof ja koristim kao univerzalni recept za kolace, mogu dodati voce, kako, cokoladu, kokos, orahe....sta god hoces, recept je super, a kolac ostaje svjez i po par dana. Mogu samo preporuciti.
Kljblj
Posts: 300
Joined: 14/02/2011 18:08

#10849 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Kljblj »

samina_swe wrote:
Kljblj wrote:Torta od mascarponea i poširane kruške prelivene čokoladnim sosom

Image

imal recept za ovu tortu? izgleda odlicno :-D
http://www.coolinarika.com/recept/torta-od-mascarponea/
Kljblj
Posts: 300
Joined: 14/02/2011 18:08

#10850 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?

Post by Kljblj »

butterfly_01 wrote:
Bountiful wrote:
rinna0304 wrote:maloprije sam pravila tortu od sira ( sliku stavim kasnije :D ) eh sad da vas pitam koji je sir najbolji za tortu od sira da znam za ubuduce.. za ovu danas sam uzela neki nocko svjezi sir nije lose al me zanima koji se po pravilu koristi :D
Najbolji ti je Philadephia cream cheese :)
meni je super i vindija classic sirni namaz...
ili u nekim kolacima i abc sir.. zavisi sta mi treba..
Ja uvijek koristim sirni namaz Vindija i odličan mi je. Kupila sam ga kad sam prvi put davno pravila tortu od sira jer je bio najjeftiniji, ali se pokazao kao super izbor! Philadelphia mi je preskup, a između torti napravljenih sa Philadelphijom i Vindijinim namazom meni nema nikakve razlike.
Post Reply