Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34401 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

bunk wrote:Iskomadana prethodno ispecena tanka (da je nazovem pogaca) prelivena ugrijanom mjesavinom mlijeka,masnijeg kajmaka i bijelog luka,moze slucajno malo maslaca ..krompir tu nema sta traziti,osim ako je citav onako iz rerne izvadjen pa prilog pored :D
Ja volim i pobiberiti :D
to se u sarajevskom podrucju zove komana kljukusa

ja od nje bjezim iz kuce
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#34402 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Dori »

wewa wrote:
bunk wrote:Iskomadana prethodno ispecena tanka (da je nazovem pogaca) prelivena ugrijanom mjesavinom mlijeka,masnijeg kajmaka i bijelog luka,moze slucajno malo maslaca ..krompir tu nema sta traziti,osim ako je citav onako iz rerne izvadjen pa prilog pored :D
Ja volim i pobiberiti :D
to se u sarajevskom podrucju zove komana kljukusa

ja od nje bjezim iz kuce
:lol: Zbog bijelog luka?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#34403 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by wewa »

Dori wrote:
wewa wrote:
bunk wrote:Iskomadana prethodno ispecena tanka (da je nazovem pogaca) prelivena ugrijanom mjesavinom mlijeka,masnijeg kajmaka i bijelog luka,moze slucajno malo maslaca ..krompir tu nema sta traziti,osim ako je citav onako iz rerne izvadjen pa prilog pored :D
Ja volim i pobiberiti :D
to se u sarajevskom podrucju zove komana kljukusa

ja od nje bjezim iz kuce
:lol: Zbog bijelog luka?
si :cry:
kombinacija sirovog bijelog luka i mlijecnih proizvoda mi automatski izaziva mucninu :cry:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34404 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

bunk wrote:Iskomadana prethodno ispecena tanka (da je nazovem pogaca) prelivena ugrijanom mjesavinom mlijeka,masnijeg kajmaka i bijelog luka,moze slucajno malo maslaca ..krompir tu nema sta traziti,osim ako je citav onako iz rerne izvadjen pa prilog pored :D
Ja volim i pobiberiti :D
Vidis kad ja pravim, a tako mi ostalo u sjecanju, pogaca je vruca I tad se I iskomada ( nesmije se sjeci nozem) a preliv je hladan.
Ja koristim mileram ( oko 300 gr ili po zelji manje/vise) uspem hladnog mlijeka taman toliko da se razrijedi mileram al ne da bude previse tecan, kasiku ulja , so I naravno sitno sjeckani bjeli luk.
Ovaj preliv se napravi kad se pogaca pravi, ili cak i ranije i ostavim ga u frizideru da ostane hladan I onda kad je pogaca ispecena I isjeckana zalijem i izmjesam...pokusao sam nagovorit gospoju da je pravim veceras al smo odustali, bit ce vruce. :D

sto se tice ovih sa krompirom...to se kod mene zvao zljevak I tradicionalno je dolazio iz hercegovine ( okruzen sam bio hercegovcima ).

nego nesto me j*** stomak danas i sjetim se sta je moja pokojna baba pravila kad je postila ili kad je nekog stomak bolio.

hljeb isjecen na tanke kriske, malo se pokvasi ali samo sa mokrom rukom se predje da malo dobije vlaznosti i malo stavis soli po njemu.
u tavi se ugrije malo ulja ( na malo vecoj temperature i ne puno da hljeb nebude premasan) i on da se taj hljeb brzo stavi na jednu stranu pa na drugu da upije masnoce sa obadvije strane i onda ga ostavis dok malo neporumeni jednako ...nista bolje meni za stomaka nema...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34405 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote:
hljeb isjecen na tanke kriske, malo se pokvasi ali samo sa mokrom rukom se predje da malo dobije vlaznosti i malo stavis soli po njemu.
u tavi se ugrije malo ulja ( na malo vecoj temperature i ne puno da hljeb nebude premasan) i on da se taj hljeb brzo stavi na jednu stranu pa na drugu da upije masnoce sa obadvije strane i onda ga ostavis dok malo neporumeni jednako ...nista bolje meni za stomaka nema...
Razumijem prepecen hljeb, ali zasto na ulju- meni je to tesko za 'problematican' stomak. :-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#34406 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Euridika »

Ova diskusija oko kljukuše bi se vrlo lako mogla pretvoriti u onu ramazansku - kako se pravi prava topa. :lol:
Ma sve je to dobro, samo nek je ukusno i da se jede. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#34407 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Tomahawk11 »

A mogao je ko šta i vizuezlno...pajel..

Recimo, kakva pita...odavno nije bila :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#34408 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Image
vrganji , lisicarke i sampinjoni
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34409 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

moonca wrote:
exliberal-ex wrote:
hljeb isjecen na tanke kriske, malo se pokvasi ali samo sa mokrom rukom se predje da malo dobije vlaznosti i malo stavis soli po njemu.
u tavi se ugrije malo ulja ( na malo vecoj temperature i ne puno da hljeb nebude premasan) i on da se taj hljeb brzo stavi na jednu stranu pa na drugu da upije masnoce sa obadvije strane i onda ga ostavis dok malo neporumeni jednako ...nista bolje meni za stomaka nema...
Razumijem prepecen hljeb, ali zasto na ulju- meni je to tesko za 'problematican' stomak. :-)
Malo ulja da ga ono ganjas po tavi :) …. vjeruj mi da je , barem meni, melem za uznemiren stomak
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34410 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

exliberal-ex wrote:
moonca wrote:
exliberal-ex wrote:
hljeb isjecen na tanke kriske, malo se pokvasi ali samo sa mokrom rukom se predje da malo dobije vlaznosti i malo stavis soli po njemu.
u tavi se ugrije malo ulja ( na malo vecoj temperature i ne puno da hljeb nebude premasan) i on da se taj hljeb brzo stavi na jednu stranu pa na drugu da upije masnoce sa obadvije strane i onda ga ostavis dok malo neporumeni jednako ...nista bolje meni za stomaka nema...
Razumijem prepecen hljeb, ali zasto na ulju- meni je to tesko za 'problematican' stomak. :-)
Malo ulja da ga ono ganjas po tavi :) …. vjeruj mi da je , barem meni, melem za uznemiren stomak
Ah.. meni je hljeb tezak... mada, dvopek je kao ok... inace, przeno je sto vecini smeta-ako su osjetljivi.. :-) ko ce ga znati.. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34411 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

mO k3 wrote:Image
vrganji , lisicarke i sampinjoni
.. :wink: -sta je ona 'loptica'

..................... da li je zbilja takva boja jela ili je do kamere??
:thumbup: :thumbup:
edit.. gllive- to bi bilo dobro uz moju veceru sinoc. grits
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34413 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

Moze I to.. :thumbup:

.. :zoka: a, jel' ok za umakati u sos :oops:

Sinoc~~••• grits& povrce& shrimp..jedva jutro docekala da gricnem sta :lol:

Image
User avatar
samsonsam
Posts: 1781
Joined: 18/09/2008 01:19

#34414 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote:
samsonsam wrote:dame, svaka cast sa pitama :thumbup:

@mO k3 dobar kuskus :thumbup: ...kolko placas smokve po komadu?
oko 65 feniga po komadu
ovdje su 50-60 eurocenti po komadu :-) ...nesto mi se ne da 3 eura za 5-6 komada a nemam pojma valjaju li sta :-x

btw gljive su ti mrak :thumbup: i naravno semmelknodel :) ...jesam ih puno napravio u nekakvoj mojoj sivoj proslosti...isto i knedle od krompira :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1781
Joined: 18/09/2008 01:19

#34415 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

moonca wrote:Moze I to.. :thumbup:

.. :zoka: a, jel' ok za umakati u sos :oops:

Sinoc~~••• grits& povrce& shrimp..jedva jutro docekala da gricnem sta :lol:
slikica za uramiti :thumbup:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#34417 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biscanka2 »

Nama je mati znala i kljukusice praviti. Tijesto se u tavi, poput debljih palacinaka pece.Kad ih odredjenu kolicinu ispece onda fino rukom iskomada i sa maslacom i razrijednjenom kiselom vrhnjom polije. :-)
Ovo se sjetih jer neko ovdje rece da nema rernu za peci. :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34418 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

samsonsam wrote:Image
````````` jesi li imao zivaca sjeckati krompiric ako, je ?? :lol:
.Jako lijepo izgleda... u centru si dodao kashiku pavlake...jel da... :oops: :lol:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34419 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

nakon 100 slika kljukusa i kvrgusa itd, morala sam jednu i ja..
Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#34420 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

biscanka2 wrote:Nama je mati znala i kljukusice praviti. Tijesto se u tavi, poput debljih palacinaka pece.Kad ih odredjenu kolicinu ispece onda fino rukom iskomada i sa maslacom i razrijednjenom kiselom vrhnjom polije. :-)
Ovo se sjetih jer neko ovdje rece da nema rernu za peci. :-D

To je meni mater znala napravit kad pravi pitu ili hljeb...samo ispece ko palacinke...uf :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34421 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

adda_sa wrote:nakon 100 slika kljukusa i kvrgusa itd, morala sam jednu i ja..
Image
:thumbup:

........s koje strane si ti navalila... :lol:

.#podijeljenobratski
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#34422 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by adda_sa »

sa ovog gornjeg dijela hahah
planula je u sekundi, nije se stiglo izrezati :)
@biscanka, tu kljukusu iz tave sam cesto pravila, kao palacinku, od jednog krompira, kada bi mi merak na kljukusu, a mnogo cijelu tepsiju praviti.. nijemci,austrijanci itd imaju nes slicno, zove se rösti. ima u samoposlugama u friziderima i zamrzivacima kao gotovo jelo..samo malo bacis na tavu da bude hrskavo..
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#34423 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by biscanka2 »

adda_sa wrote:sa ovog gornjeg dijela hahah
planula je u sekundi, nije se stiglo izrezati :)
@biscanka, tu kljukusu iz tave sam cesto pravila, kao palacinku, od jednog krompira, kada bi mi merak na kljukusu, a mnogo cijelu tepsiju praviti.. nijemci,austrijanci itd imaju nes slicno, zove se rösti. ima u samoposlugama u friziderima i zamrzivacima kao gotovo jelo..samo malo bacis na tavu da bude hrskavo..
Bude hrskavo ali i dosta masno.Prije sam to volila sa jabukovim djemom (musom) ali sad, hm, sto si stariji vise na kalorije paziti moras. :sad: Ne trosi se energía kao u mladjim danima. :-D
kikilika
Posts: 258
Joined: 10/01/2011 22:41

#34424 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by kikilika »

preko vikenda planiram praviti teletinu ispod saca po prvi put, pa imam par pitanja; da li istovremeno staviti i meso i povrce ili prvo jedno od ovo dvoje, da li treba sipati vode ili je dovoljno staviti malo ulja; koje zacine preporucujete i sta mislite o tome da se teletina malo skuha u pretis prije saca; komad mesa ce biti cca 2 kg, koliko okvirno treba vremena da sve bude gotovo, hvala
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#34425 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

adda_sa wrote:nakon 100 slika kljukusa i kvrgusa itd, morala sam jednu i ja..
Image
pljuni recept :D nikad nisam jela ovakvo nešto.. mi pravimo zlevajke samo :-D tijesto kao za palačinke samo gusto i uz dodatak kiselog vrhnja i gore mješavina slatkog i kiselog vrhnja zapečeno.
Post Reply