bio proizvodi za zene

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#26

Post by Zhaba »

KeepItSimplE wrote:
mamica 31 wrote:
Pearl wrote:sta je sa tim kristalima koje spominjete, kao zamjenu za dezodorans? nikad ranije nisam cula za to.. cini mi se da je neko spominjao na nekoj drugoj temi, mozda debela, ali ne sjecam se da je bilo detalja....

sta je to, kako se koristi i ima li se kupiti u Sarajevu?
i mene interesuje :)
a najgore mi se cine farbe za kosu :( i rado bih nesto mijenjala, ali sam uzasno sijeda, tako da ne znam sta bi mi moglo zamijenit farbanje. Pokusala sam i sa crvenom kanom, ali slabo sijede pokriva :(
prije 1,5 sam izvukla premenove i jutros gledam, sve ponovo izraslo :(
doslo mi je da vristim od muke :(
sijeda kosa je najbolja podloga za svaku farbu i za dobru boju kose :) ,znam po svojoj mami.U ratu je sva osijedila i to jako mlada..al zato sad ima boju kose boli glava (farba se) i svi je pitaju koja je tajna.. :D cak bih i ja sve dala da imam takvu boju kose..al moram cekati da posijedim:)
mama zasto ima tönung??? ne skodi kosu ko farba i drzi jedno mjesec barem kod mene
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#27

Post by KeepItSimplE »

tigris wrote:te kristale sam vidjela u cm marketu a ja sam jedan kupila kod kolegice koja se bavi prodajom tih proizvoda...platila sam ga oko 17 KM i cini mi se da cijena u cm marketu slicna.....


nego jeste li sigurne za taj limun? shega mi zvuci ...cuj limun pod poazuh :-) :-)
nije limun,nego limeta.. i ne znam sta ti je smijesno,buduci da nisi probala,tebe niko ne tjera no?
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#28

Post by mamica papucarka »

Zhaba wrote:Image
odguzala sam do DM-a i kupila :oops:
jest, da ne izgleda ovako kao na ovoj fotki, ali je to to. Ovo moje je bas ko kristal i suho kad se maze.
Samo, nema nikakvog mirisa. :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#29

Post by mamica papucarka »

Image

evo, sta sam tacno kupila :oops:
jucer mi ispadne na plocice i razbije se u sto komada :-)
Last edited by mamica papucarka on 08/06/2007 11:30, edited 1 time in total.
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#30

Post by Zhaba »

mamica 31 wrote:Image

evo, sta sam tacno kupila :oops:
ma dobro isto ti je to ne bitno od koje firme ;-) naravno da nema miris :D nego kolko si platila?
*mima*

#31

Post by *mima* »

mamica 31 wrote:Image

evo, sta sam tacno kupila :oops:
Hajde ti sad meni napisi sta ti je to?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#32

Post by Pearl »

sad u dm-u uzela, Balea-in, imaju samo kao crystal roll-on.. cijena oko 5km, kao i ostali roll-ons..
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#33

Post by mamica papucarka »

Mima, ovo manje je stick za podpazuho :D , a ovo vece je dezedorans :oops:
mali stik je skoro 3 Euro, a veci nesto manje od 5 Euro. Dezedorans nisam kupila, ali i on je oko 5 Euro :oops:

Zhabo, ima ga i u Bipi.

samo, ovaj stik prvo treba pokvasit vodom, pa se onda namazat :D
a ja papak trljala, trljala, pa haman kozu zgulila. Vidim ja suho previse :lol: :lol: :lol:
Last edited by mamica papucarka on 04/06/2007 14:24, edited 1 time in total.
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#34

Post by Zhaba »

Pearl wrote:sad u dm-u uzela, Balea-in, imaju samo kao crystal roll-on.. cijena oko 5km, kao i ostali roll-ons..
znala sam da nije puno skuplji od ostali :D
Mama sta je bipi :?
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#35

Post by Bumbar »

KeepItSimplE wrote:
tigris wrote:
nego jeste li sigurne za taj limun? shega mi zvuci ...cuj limun pod poazuh :-) :-)
nije limun,nego limeta.. i ne znam sta ti je smijesno,buduci da nisi probala,tebe niko ne tjera no?
:roll: ...ovajjj samo rekla da zvuci sega...kao sto pomalo i zvuci...nije nista negativno rekla...chilllllllll :D bolan chill :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#36

Post by mamica papucarka »

Zhaba wrote:
Pearl wrote:sad u dm-u uzela, Balea-in, imaju samo kao crystal roll-on.. cijena oko 5km, kao i ostali roll-ons..
znala sam da nije puno skuplji od ostali :D
Mama sta je bipi :?
Bipa
Zhaba
Posts: 4160
Joined: 18/11/2006 23:24

#37

Post by Zhaba »

mamica 31 wrote:
Zhaba wrote:
Pearl wrote:sad u dm-u uzela, Balea-in, imaju samo kao crystal roll-on.. cijena oko 5km, kao i ostali roll-ons..
znala sam da nije puno skuplji od ostali :D
Mama sta je bipi :?
Bipa
sta je Bipa??? :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#38

Post by mamica papucarka »

Zhaba wrote:
mamica 31 wrote:
Zhaba wrote: znala sam da nije puno skuplji od ostali :D
Mama sta je bipi :?
Bipa
sta je Bipa??? :D
ma drogerija, zeno :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#39

Post by Vingo »

Nisam otvarala ovu temu, misleci da se radi o makrobiotickoj hrani :D

Sta zelis znati o platnenim uloscima?

Gornji sloj - pamuk/flanel
Srednji sloj - pamuk.flanel
donji sloj - flis

Koristim ih vec 2,5 godine

Krvarenje se smanjilo....nema ugrusaka......cak mi je i menstruacija manje bolna

Nadalje....opustena sam totalno, oni se takodjer rade s krilcima...nema propustanja

Nakon upotrebe ga stavis da se ispere, osusis i onda u masinu....poslije pranja na 90 stepeni su kao novi...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#40

Post by Pearl »

Vingo wrote:Nisam otvarala ovu temu, misleci da se radi o makrobiotickoj hrani :D

Sta zelis znati o platnenim uloscima?

Gornji sloj - pamuk/flanel
Srednji sloj - pamuk.flanel
donji sloj - flis

Koristim ih vec 2,5 godine

Krvarenje se smanjilo....nema ugrusaka......cak mi je i menstruacija manje bolna

Nadalje....opustena sam totalno, oni se takodjer rade s krilcima...nema propustanja

Nakon upotrebe ga stavis da se ispere, osusis i onda u masinu....poslije pranja na 90 stepeni su kao novi...
znam da si na nekoj temi ostavila link.. imas li ga slucajno?
znas li ima li kod nas negdje da se naruci ili kupi?

ja sve vise koristim kombinaciju obicni pamucni ulozak a preko oni 100% pamucni vateni sa mrezicom.. samo je to totalno neprakticno kad nisam kod kuce... :(:( treba mi nesto za van-kuce kombinaciju :)
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#41

Post by Vingo »

Najblize nama ima u Hrvatskoj....
Slike
http://new.photos.yahoo.com/mvolpe_phot ... 2379944945

Diskusija
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=33983

A mogu se naravno naruciti i americki preko neta....
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#42

Post by Pearl »

Vingo wrote:Najblize nama ima u Hrvatskoj....
Slike
http://new.photos.yahoo.com/mvolpe_phot ... 2379944945

Diskusija
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=33983

A mogu se naravno naruciti i americki preko neta....
vidjela sam ove..i sad nadjoh onaj link koji je neko nekad postavio, ali za australijske:
http://www.yoni.com/wemoon/newwemoon/wemoonshop.htm

naravno, duplo skuplji nego ovi u HR (ne znam mozemo li ih mi naruciti) :)
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#43

Post by _sa_ »

sto se ulozaka tice - ja one always sensitive uzimam, ne mogu one obicne, smetaju mi uzas...
antiperspirante sam davno izbacila, uzmem obicni mirisni dezodorans a od farbi ubjedljivo najgora je palette
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#44

Post by encian »

a kako ne propuste, kad to sve upija, ne prodje ti nikad na ves nista?

koliko cesto ih mijenjas? mislim dnevno? cuj manje bolne. ja nekad padam u nesvijest... ti si svoje kupila u hrvatskoj? gdje tacno? koliko para?

hm, ma bolje napisi sve vezano za njih....
User avatar
amalka
Posts: 1649
Joined: 11/04/2006 13:31
Location: U komsiluku

#45

Post by amalka »

_sa_ wrote:sto se ulozaka tice - ja one always sensitive uzimam, ne mogu one obicne, smetaju mi uzas...
antiperspirante sam davno izbacila, uzmem obicni mirisni dezodorans a od farbi ubjedljivo najgora je palette
Takodjer, i super su, mekani, udobniiii :-)
KeepItSimplE
Posts: 250
Joined: 20/05/2007 16:57
Location: SARAJEVO

#46

Post by KeepItSimplE »

ja glasam za NATURELLU :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#47

Post by Vingo »

encian wrote:a kako ne propuste, kad to sve upija, ne prodje ti nikad na ves nista?

koliko cesto ih mijenjas? mislim dnevno? cuj manje bolne. ja nekad padam u nesvijest... ti si svoje kupila u hrvatskoj? gdje tacno? koliko para?

hm, ma bolje napisi sve vezano za njih....
Jesi ti u Japanu? Vise ti se isplati onda naruciti iz SAD ili Canade....Imas cijene na netu....
U Hrvatskoj ih rade zene koje imaju svoj mali obrt...dakle siju ih.
Cijena je (mislim) 30 kuna po komadu...

Mijenjas ih onoliko cesto koliko i obicne uloske. Nista ne procuri.....Flanel i flis imaju strasnu moc upijanja.
Onda izracunas koliko ti ih treba...
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#48

Post by mrs. zurbrigen »

:-? hmmm, meni se to cini nekako malo neprakticno... ja do sad najbolje prolazim sa ob. nekako mi najjednostavnije...
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#49

Post by encian »

jesam, u japanu sam. sto predstavlja dodatni problem - pranje. japanci peru hladnom vodom, nema masina koje zagrijavaju vodu. ja imam problema da skinem ponekad i mrlje od hrane sa odjece. i, vjerovali ili ne, ovdje u principu ne nose bijelo jer sve bijelo ubrzo postane sivo-zuto. znaci da bih na tim uloscima morala stalno koristiti neke specijalne stvarke ili ih otkuhavati... ima li kakvih savjeta? :(
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#50

Post by mamica papucarka »

encian wrote:jesam, u japanu sam. sto predstavlja dodatni problem - pranje. japanci peru hladnom vodom, nema masina koje zagrijavaju vodu. ja imam problema da skinem ponekad i mrlje od hrane sa odjece. i, vjerovali ili ne, ovdje u principu ne nose bijelo jer sve bijelo ubrzo postane sivo-zuto. znaci da bih na tim uloscima morala stalno koristiti neke specijalne stvarke ili ih otkuhavati... ima li kakvih savjeta? :(
a sto peru hladnom vodom :?
Post Reply