Njegov otac s nama!?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Locked
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#76

Post by penzioner »

prleitihi wrote:živio jednom neki čovjek..i taj čovjek imao ženu..dva sina i starog..bolesnog oca..(starost je..nažalost..najčešće neodvojiva od bolesti..zato je i teška!)..radio je čovjek po cijeli dan..teško..trebalo je sve prehraniti..uvečer..kad bi se vratio kući..nikakav..ne bi ga dočekale tople ženine riječi..već njene jadikovke..o jadna ja..nikakave koristi od tvog oca..samo briga..tako iz dana u dan..on dolazi kasno kući..nije ni ušao a ona k'o torokuša..i suze poečele..kad jedno veče mu kaže..što ti bolan ne bi ubio svog babu?..naživio se vala..ženo načisto si poludjela..oprosti mi dragi Bože..oprosti-ne oprosti poslije nekoliko dana žena opet po istom..bogme dobila i degenek..no nije pošlo ni dva-tri dana..ona isto..eee mužu moj..da si pametan...i tako se to ponavljalo..a sve što se ponavlja dosadi..ili se prihvati..i jednog dana sin reče..babo..danas ideš sa mnom u šumu po drva..dođu do nekog potoka..sjedoše da se odmore..u sinu i ovakve i onakve misli..alo ko će više slušati onu torokušu..možda je ipak u pravu..i krenu da to okonča..kad mu otac reče..sine..nemoj me ovdje ubiti..ajmo negdje drugo..i ja sam ovdje ubio svog babu..čovjek zanijemi..postidi se..i uplaši..ako ja ubijem svog oca..i mene će mojji sinovi....poljubi oca..i vratiše se kući..on otjera ženu i ...
Ma znaš šta i Prle i Tihi?



Znaš šta??


















... ništa.
Last edited by penzioner on 20/03/2007 15:59, edited 1 time in total.
opasna_emancipovana
Posts: 62
Joined: 23/02/2007 14:45
Location: Sarajevo

#77

Post by opasna_emancipovana »

tech10 wrote:Emancipovana, tema je zivotna, vrlo ozbiljna i vjerovatno nema ni jedne bosanske porodice da u nekoj generaciji nije prolazila kroz istu dilemu. Naravno, imas i moju podrsku a sto se tice sala, shvati da je forum mjesto gdje se vecina nas relaksira i zato nemoj da se ljutis.
ok... :) malo sam preosjetljiva ovih dana :) pozdrav
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#78

Post by debela »

znas sta sine, prije u sator na sred livade nego u zajednicu. ko je ikad zivio i u kakvoj vrsti zajednice razumjece, ko nije...bolje i da ne zna.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#79

Post by Vozdra_123 »

Lucy01 wrote:A jeste neki ovdje isto lesinari napali na curu...pa sta ako hoce da zivi sama sa muzem, to kao neki grijeh, sta li :?

Stvarno mi je zao mladih u Bosni koji moraju da zive sa starcima, jer nemaju materijalnih uslova da zive sami. I gdje to pise da kad ostaris, moras da se uvalis djeci, da se oni zajebavaju s tobom :? Kod nas je tradicija toliko jaka, da kontam, sve i da mladi imaju uslova da zive sami, to bi se frka digle "gdje ces od roditelja otici, jebote, ko ce se brinuti o njima"?

Lijepi staracki dom, kad ostarim i nisam vise ni za koji moj....trebam sada da se uvalim mom sinu i njegovoj zeni da se samnom zajebavaju, i stiscu i planiraju me u svaki izlazak, svaki godisnji, svaki plan.....ma yebes to...

Imam oba roditelja ovdje u US i oboje znaju da se ni o jednom necu brinuti ako im nesto bude jer se ovdje njega moze kupiti za pare....a ja nisam kriva sto vrijeme ide i sto ljudi stare....ostarit cu i ja :shock: :D i ko me yebe :D
ma pravo ono kapitalisticki :-)
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#80

Post by Edit »

ali mene je strah da taj isti stan nije jedna vrsta zamjene-tebi sine stan,meni gotiva s vama. opet se nadam da nije tako podao..jer posten je to dedo.ali opet..
Nista tu podlo nema... penzije su nedovoljne za zivot, covjek ima stan i ima djecu - to je njegov kapital za starost.
"Kindzetova" pricica je stara, istinita (dobro, ova je verzija mozda malo iskrivljena :)) i poenta je u tome, da svojim odnosom prema roditeljima dajes primjer svojoj djeci... na sta covjek moze racunati u starosti, ako ne na pomoc mladjih...
E sad, treba naci pravu formu i nacin da se ta pomoc pruzi, a da ne podredis citav svoj zivot tome. Recepta nema. Zavisi od ljudi, njihovih potreba i mogucnosti.
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#81

Post by nebojeplavo »

Pa ako je poklonio stan, gdje je onda planirao zivjeti :?
Mislim, ja te u potpunosti razumijem, ali razumijem i drugu stranu, ipak su to u pitanju roditelji.
U svakom slucaju, sretno :)
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#82

Post by Vingo »

opasna_emancipovana wrote:
nebojeplavo wrote:A kako njegov otac nema svoju kucu ili stan? Ili je to njegov stan u kojem vi planirate zivjeti?
Mislim, nije losa ova ideja o iznajmljivanju stana, ukoliko to mozete sebi priustiti.
U zadnje vrijeme primjecujem da se jako puno starih ljudi (samaca) medjusobno vjencava ili odlucuju zajedno zivjeti, cisto da bi pomogli jedni drugima. Eto ti ideje, ozeni ga :-) sala mala :)
stan je moj dragi dobio na poklon upravo od oca. prica je bila..ovaj sin sto mu je vani, ima sve, dobro je situiran, tako da je sasvim fer da ovaj ovdje dobije stan, a u prilog tome ide i cinjenica sto se najvise brinuo o njemu, vodio ga po doktorima,redovno obilazio...sasvim fer mu je poklonio stan. ali mene je strah da taj isti stan nije jedna vrsta zamjene-tebi sine stan,meni gotiva s vama.
opet se nadam da nije tako podao..jer posten je to dedo.ali opet..
ma ne znam..ovi sto me razumiju znaju kako mi je..
ovi koji ne,nece nikad skontat i to je to.
Pricajte s dedom....Bi li on prihvatio neki stancic iznajmljeni u komsiluku? Ili da on useli u vas, a vi u podstanare....I opet da ste blizu. A dovoljno daleko.
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#83

Post by penzioner »

debela wrote:znas sta sine, prije u sator na sred livade nego u zajednicu. ko je ikad zivio i u kakvoj vrsti zajednice razumjece, ko nije...bolje i da ne zna.
Da čujemo tvoje iskustvo :D
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#84

Post by Baghira »

Edit wrote:
crna_pantera wrote:Sad ozbiljno, meni je jako zao kad vidim da staro mora samo zivjeti, srce me boli za svojom i muzevljom nanom, i vjerujem da ne bih to mogla gledati, nego bi ih uzela sebi, da zivimo u istom gradu, bez obzira koje poteskoce to vodi sa sobom. Ali kad kazem staro, mislim na nemocno celjade od 70+ godina, cca. :D. ... Ako je covjek zaista toliko bolestan i nemocan, ne preostaje ti nista drugo nego pristati na zajednicki zivot, ako volis svog partnera. Ali gledajte onda da uzmete neki veci stan, da imate i vi, a i dedo svoju sobu, kutak u koji se mozete povuci, kad dosadite jedno drugom. :)
Zao ti je vasih starih, ali obzirom da niste u istom gradu, pa ne moras gledati... ne moras ih uzeti sebi? Kad te srce boli za njima - rijesi to ... Vrlo lako mozete zivjeti u istom gradu - uzmi veci stan, uzmi ih sebi, bit ce im drago da zive s mladjima...

Mislim, lako je reci, kad je tudji zivot u pitanju. Neka svako izvoli organizirati svoj tako da pomaze starima, pa onda popovanje ovoj mladoj djevojci.. :zzzz:
Edit, ja vec negdje rekoh, da sam itekako zahvalna sto nisam morala zivjeti u zajdnici (t.j. na pocetku jesmo, 3 mjeseca :zzzz: ) i da savrseno razumijem kako je emancipovanoj, ali da sam se nasla u takvoj situaciji, pristala bih na zajednicu, ako volim svog partnera. I ne samo zbog njega, sto on hoce, vec zbog svoje savjesti. To sto ne mogu uzeti ni svoju nanu, a ni nanu svog muza sebi, ima veze sa viznim sistemom, te nespremnost starih da zive u tamo nekoj tudjoj zemlji. :-) Uostalom sta se ja tebi imam pravdati koji klinac a i doticna djevojka se je dosla na forum izjadati i savjet traziti, nisam joj usla u misli :D
opasna_emancipovana
Posts: 62
Joined: 23/02/2007 14:45
Location: Sarajevo

#85

Post by opasna_emancipovana »

nebojeplavo wrote:Pa ako je poklonio stan, gdje je onda planirao zivjeti :?
Mislim, ja te u potpunosti razumijem, ali razumijem i drugu stranu, ipak su to u pitanju roditelji.
U svakom slucaju, sretno :)
zivio je s bratom i njegovom zenom ( brat mu je mladji )u kuci koja je pola njegova pola bratova.. baštica, rječica..bas za penzionere..ali njemu se ocito vise zivi sa mladim bracnim parom u dosadnom sarajevu. :-)
hvala..
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#86

Post by Hantraga »

prleitihi wrote:
seka wrote:
prleitihi wrote:vingolina..da li bi ti tako uradila da se o tvom ocu radi?..ako bi..ok!
dosta njih nije spremno. pa makar se radilo o ocu.
sad ću ispričati jednu priču koju je rahmetli Kindže ispričao košarkašima bosne..meni se čini u trstu '93..većina njih je htjela ostati van sarajeva..rat je der'o u gradu..jedne večeri su sjedili..i pričali o tome..mirza ih je pitao da li žele da im ispriča priču..pristali su i on je počeo: živio jednom neki čovjek..i taj čovjek imao ženu..dva sina i starog..bolesnog oca..(starost je..nažalost..najčešće neodvojiva od bolesti..zato je i teška!)..radio je čovjek po cijeli dan..teško..trebalo je sve prehraniti..uvečer..kad bi se vratio kući..nikakav..ne bi ga dočekale tople ženine riječi..već njene jadikovke..o jadna ja..nikakave koristi od tvog oca..samo briga..tako iz dana u dan..on dolazi kasno kući..nije ni ušao a ona k'o torokuša..i suze poečele..kad jedno veče mu kaže..što ti bolan ne bi ubio svog babu?..naživio se vala..ženo načisto si poludjela..oprosti mi dragi Bože..oprosti-ne oprosti poslije nekoliko dana žena opet po istom..bogme dobila i degenek..no nije pošlo ni dva-tri dana..ona isto..eee mužu moj..da si pametan...i tako se to ponavljalo..a sve što se ponavlja dosadi..ili se prihvati..i jednog dana sin reče..babo..danas ideš sa mnom u šumu po drva..dođu do nekog potoka..sjedoše da se odmore..u sinu i ovakve i onakve misli..alo ko će više slušati onu torokušu..možda je ipak u pravu..i krenu da to okonča..kad mu otac reče..sine..nemoj me ovdje ubiti..ajmo negdje drugo..i ja sam ovdje ubio svog babu..čovjek zanijemi..postidi se..i uplaši..ako ja ubijem svog oca..i mene će mojji sinovi....poljubi oca..i vratiše se kući..on otjera ženu i ...

samo se jedan igrač bosne..nakon ove priče..nije vratio u sarajevo!
Dobra prica...

JA sam bas zelio da kazem, da koliko covjek zaradi tako mu se uvjek vraca...

Zivot nije onbakav kakvim bi ga mi zeljeli da zivimo...A i da nam sve ide kako treba, mi bi uvjek nasli nesto da nam smeta..takav je covjek...

Ti nemoras da zivis sa starim dedom, ali tvoj zivot moze postati pakao iz hiljadu drugih razloga...Mozes izgubiti posao, pa da lose zivis. Moze ti se nedaj boze sta desiti, pa da ti zavisis od nekoga...

Okreni se oko sebe, pogledaj i vidjeces da niko ne zivi perfektnim zivotom. Mozda tako kod nekoh izgleda, ali vjeruj, svi imaju svoje probleme...

Ja te ovim ne nagovaram da treba sad da se zrtvujes, za nesto sto mozda nije vrijedno...Zato ti to najbolje znas, da li sve to vrijedi da ti prolazis kroz to...Da li je tvoj momak vrijedan tvoje zrtve...

Da li bi bila sretnija sa nekim drugim koji nema roditelja na grbaci..To su pitanja koja ti treba sa sobom da rjesis...

Ostalo je zivot, i stranputice su uvjek prisutne...Ako se udas ne ocekuj da si rjesila svoj zivotni problem...Tvoj zivot tek onda pocinje na dugi put, samo ovaj put imas supruznika...Zato je najbitnije da vas dvoje ste u svemu slazete i cvrsto ste jedno uz drugo, sve ostalo ce se lako rjesiti...

Zivot je kao leptirov let, nikad neznas kojim ce te tokom povesti...Ali bez obzira na to, imaj vjere u ovo..Koliko zaradis, toliko ce ti se vratiti...
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#87

Post by penzioner »

Od svega ima gore :D

Image
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#88

Post by Vozdra_123 »

zahebana situacija pravo

skroz te razumijem

barem na pocetku svoga braka dok nemate djece bolje bi vam bilo da ste sami
kako god to izveli, pa godinu dvije ali to vama treba!!

kad prodje par godina onda treba se brinuti o roditeljima, pa ako to znaci zivjeti sa njima onda to znaci to....
ako se ti neces ko ce?

ovi sto govore stavi u dom.... ocigledno nemaju pojma sta su domovi
bolje sebi metak u glavu nego u dom
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#89

Post by Lace »

stalno mi zapinje to "dedo" a covjek ima 65 godina...moj otac ima 62...i sekunde nije dedo...vec "momak sijede kose" koji jos uvijek radi i koji bi da nema nas bio sasvim sposoban sam zivjeti i necim se zanimati :)
Last edited by Lace on 20/03/2007 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#90

Post by SaraLe »

opasna_emancipovana wrote:
SaraLe wrote:Zamisli samo obrnutu situaciju, da je u pitanju tvoj otac, sta bi uradila i sta bi ocekivala od svog momka da uradi 8)
ja nemam oca...



hvala svima! emancipovana je šala nick..ni približno nisam takva,to je moja suprotnost..


hvala jos jednom
molim administratora da zatvori temu........................
Izvini, stvarno mi je zao :(
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#91

Post by Vozdra_123 »

opasna_emancipovana wrote:
nebojeplavo wrote:Pa ako je poklonio stan, gdje je onda planirao zivjeti :?
Mislim, ja te u potpunosti razumijem, ali razumijem i drugu stranu, ipak su to u pitanju roditelji.
U svakom slucaju, sretno :)
zivio je s bratom i njegovom zenom ( brat mu je mladji )u kuci koja je pola njegova pola bratova.. baštica, rječica..bas za penzionere..ali njemu se ocito vise zivi sa mladim bracnim parom u dosadnom sarajevu. :-)
hvala..
a moze li par mjeseci kod vas par kod tog brata?
opasna_emancipovana
Posts: 62
Joined: 23/02/2007 14:45
Location: Sarajevo

#92

Post by opasna_emancipovana »

penzioner wrote:Od svega ima gore :D

[img]http://www.i63.photobucket.com/albums/h ... qauter.jpg[/i
mg]
uh da...bas me oraspoloži :lol: :lol: :lol:
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#93

Post by Vingo »

Lace wrote:stalno mi zapinje to "dedo" a covjek ima 65 godina...moj otac ima 62...i sekunde nije dedo...vec "momak sijede kose" koji jos uvijek radi i koji bi da nema nas bio sasvim sposoban sam zivjeti i necim se zanimati :)
Hajde bre, ja sam svojevremeno koke od 35 g. zvala baba.... :D
penzioner
Posts: 515
Joined: 17/02/2007 17:06

#94

Post by penzioner »

Emancipovana,

pusti ti ove što nemaju stila, ima nas koji smo spremni da pomognemo taman po cijenu da vama kad se kuha gologuzi, njegovog starog primimo nekad i kod nas da malo pije pivce i gleda telku i tekmu u društvu drugih penzionera :-D
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#95

Post by amalia »

Veliki sam protivnik zajednice, ne bih ni s kim zivjela (hvala Bogu pa nikad nije bilo potrebe). Sto se mene tice, veliki sam zagovornik starackih domova i slicnih ustanova. Ne treba niko nikome na teretu biti.
Ova situacija je malo drugacija iz vise razloga:
1. kod nas u Bosni je sramota smjestiti roditelje u staracki dom. Ruku na srce, vecina starackih domova i nema neke uslove, nismo jos dostigli nivo zapada po tom pitanju
2. Covjek je sinu poklonio stan, a otisao zivjeti s bratom i snahom. Ako treba s nekim zivjeti, smatram da je normalnije da zivi sa sinom nego s bratom.

Zeznuta situacija, nema sta. Draga emancipovana, ja bih se da sam na tvom mjestu vjerovatno uvalila u kredit i kupila sebi stan, dovoljno blizu a dovoljno daleko.
Ne radi se ljudi moji ovdje samo o nekoj slobodi, nego je to i ogromna obaveza. Ja, i pored najbolje namjere, ne bih imala vremena brinuti za oca/svekra pored svoje kuce, posla, 2 djece… Pa obolila bih.
A i neko rece da ga ozenis, sto da ne. To je mozda najbolja opcija.

Cheers!
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#96

Post by debela »

penzioner wrote:
debela wrote:znas sta sine, prije u sator na sred livade nego u zajednicu. ko je ikad zivio i u kakvoj vrsti zajednice razumjece, ko nije...bolje i da ne zna.
Da čujemo tvoje iskustvo :D
moje iskustvo nije ovakvo ali zajednica je prokletinja. kako rekoh gore vec..
opasna_emancipovana
Posts: 62
Joined: 23/02/2007 14:45
Location: Sarajevo

#97

Post by opasna_emancipovana »

Lace wrote:stalno mi zapinje to "dedo" a covjek ima 65 godina...moj otac ima 62...i sekunde nije dedo...vec "momak sijede kose" koji jos uvijek radi i koji bi da nema nas bio sasvim sposoban sam zivjeti i necim se zanimati :)
da Lace..ima momcica sjede kose a imaju 75 godine! :lol: sve zavisi da li se starac sam cuva, vodi racuna o sebi, da li je vitalan..ja poznajem jednog starca, pazi sta jede, svaki dan seta, ne pije , ne pusi, vodi racuna i o svom izgledu..fenomenano izgleda za svoje godine..a opet ti imas ljudi koji od sebe naprave starce i sa nepunih 60 godina! ne cuvaju se,pa onda se samo mladji moraju brinuti o njima..tj.otezavaju im..jer mnogo je lakse izdrzavati starca koji se pazi, redovno ide doktoru na preglede i na kraju krajeva vodi racuna o svojoj licnoj higijeni. ima razlicitih staraca..neki su jednostavni i s njima se moze,a neki bas poput djece ( kao sto je moj buduci svekar )..
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#98

Post by Svemirski_Jebach »

Maloprije mi se post obrisa pa sad da ponovim.

emancipovana...moja puna podrska!!! tema je odlicna i od OGROMNE vaznosti, ne znam kako bi mogao vise da naglasim ovo. Koliko god ljudi u zajednici bili fini, jednostavno problemi su neizbjezni...i osim ako neko ne izabere zulogu zrtve i unesreci svoj i zivote drugih ljudi - raspad takvog sistema je na duze staze neminovan.

Vingo i ostali - svaka cast!!! kao i obicno samo par ljudi uopste zna razmisljat racionalno i svojom glavom...a pojedine kad citam, sve mislim da je izmisljen vremeplov pa sam se vratio u 1834. godinu. :roll:

Svoje roditelje volim da ih ne mogu vise voljeti i cijenim sve sto su uradili za mene, a uradili su za mene vise nego sto vecina drugih roditelja radi ili bi uradila za svoju djecu...mnogo vise od jednog dvosobnog stana.

Jos dok smo ja i sestra bili djeca, stari je govorio (vizionarski) da nikad nece da zivimo sa njim u zajednici...i da ce sve uraditi (i odreci se svega ako treba) da rijesi stambeno pitanje...da makar jedno od nas ima stan/kucu u koji ce se useliti kad se ozenimo/udamo kako bi bili sami.

Moja mama isto razmislja.

Oni naravno bi zeljeli da smo blizu i da ih mozemo posjecivati cesto...ali nikako da zivimo u zajednici. Moj stari zna biti potezak nekad i covjek voli svoj komfor. Isto tako, svjestan je i meni i mojoj buducoj zeni potrebna komocija kako bi zivjeli bez OGROMNIH PROBLEMA koji se javljaju zivotom u zajednici.

Ja mu na tome ne mogu dovoljno zahvaliti.

Iako danas zivim jako daleko od kuce, pa necu vjerovatno imati te probleme - sustina je ista.

Koliko god neko bio fin (otac ili mati jednog ili drugog) problemi i frustracija se ne mogu izbjeci sto moze najbrzim putem odvesti citav brak i medjuljudske odnose u propast.

Meni licno je iz ovih i jos nekih drugih razloga jako strah starosti. Ali od svoje djece ne bih trazio takvo zrtvovanje jer na to nemam pravo - a niti sam sebican da svoj zivot stavljam ispred njihovih. Ako mi Bog da da uspijem da napravim nesto u zivotu, nadam se da cu imati mjesto gdje su moci sa svojom zenom na miru ostariti ili jedno od nas dvoje. Volio bih da to bude negdje gdje cu imati prijatelje, ljude svojih godina s kojima cu moci podijeliti posljednje godine zivota, posebno ako sam sam.

Naravno volio bih da mi djeca budu blize i da me posjecuju (i ja njih) koliko god je to moguce i da znam da se na njih mogu osloniti ako mi u zivotu bude trebala pomoc. To je ono sto cu od njih traziti.

a ako ne daj boze, izgubim zdravlje i padnem kurcu za usi, i ne budem mogao zivjeti sam (sto se nazalost cesto desava) volio bih da budem negdje (u nekom domu ili slicno) gdje ce se neko brinuti o meni i gdje cu moci bez stresa da provodim posljednje dane sa ljudima kao sto sam ja. Cak bih to od njih i zahtijevao. Naravno, volio bih da svoju djecu vidjam sto cesce i nadam se da ce me posjecivati cesto - koliko god je moguce. Osjecao bih se vrlo ruzno da znam da sam nekome teret, a pogotovo sto na to nemam pravo jer i moju djecu ceka isto.

Naravno, svojim roditeljima zelim vratiti makar dio onoga sto su oni uradili za mene (iako znam da to nece biti moguce) ali i oni znaju da mene ceka isto i da cu ja svojoj djeci dati ono sto su oni meni dali. To ce i njih uciniti sretnim. Kao i cinjenica da znaju da se na mene mogu uvijek osloniti sta god im u zivotu bude trebalo.

Sto se tice tvoje konkretne situacije, ne znam sta bih ti rekao.

Ako imate dovoljno love (ili neku drugu nekretninu koju cete moci rentati nekome), idealno bi bilo naci mu neku garsonjeru u relativnoj blizini vas u kojoj ce moci fino zivjeti. Vi mu svakako mozete donositi hranu svaki dan...i praviti mu drustvo sat dva dnevno.

Ukoliko nemate love za to, a postoji potencijal, kao nuzno zlo vidim mogucnost da ostanete u zajednici neko kratko vrijeme dok se ne snadjete a onda vi iznajmite stan za sebe.

Treca opcija bi bila da ostanes u zajednici dok je on ziva, a s obzirom na godine to nece biti malo - moguce 10-ak godina. Ovu opciju nikako ne preporucujem, pogotovo jer je stan mali. A zamisli kad dodju djeca kakav je to uzas i nered onda. :( :(

Cetvrta opcija je da on ostane tamo gdje i sad zivi - na selu sto bi bilo idealno.

I pet opcija - je da se jos ne zenite, dok ne steknete uslove. Sto bi mi u nedostatku volje kod njegovog oca, bilo najracionalnije rjesenje.

Bilo bi jako dobro kad bi otac tvog decka shvatio ovo sam i sam predlozio da ide nakon sto se vi uzmete, ali citajuci ovo nesto nisam u to ubijedjen.

Ako se odlucite na samostalan zivot, bilo da on seli ili vi selite, siguran sam da ce biti mnogo otpora kod oca (ako vec nema osjecaj za vas) i da ce tvoj decku biti jako jako tesko da to podnese. Tu nazalost lezi veliki negativni potencijal. :( :( be very carefull...

U tom slucaju moras ti (ako decko toga nije svjestan) objasniti decku da to nije izbor izmedju tebe i oca nego jednostavno da se radi o realnosti ljudskog postojanja u drustvu kao sto je danasnje i da to ceka svakog od nas.

Ako to ne uspije, nek vam je dragi Bog na pomoci.

Zelim ti puno puno srece!!!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#99

Post by Svemirski_Jebach »

Vingo wrote:
amrino wrote:
Vingo wrote:Ta zajednica je neprirodna, ma sta moralisti koji jos zive s mamom i tatom mislili o tome. Ima 1001 nacin da se pomogne starim roditeljima, a da ti pri tom ne moras stavljati jastuk na lice i zakljucavati sobu dok se seksas.
Ma da najprirodnije ako ikako moze- da sve stare ljude posaljemo na Pluton- da nam ne smetaju...
Hoces da kazes da ces ti svoje roditelje kada ostare i ne mognu se brinuti za sebe poslati u staracki dom- pa ih posjecivati jednom godisnje?
...jer ipak- vristati dok se sexas je mnogo vaznije od roditelja koji su te odgojili i cijeli svoj zivot posvetili tebi... :oops:
To da ja tebe smatram nevidjeno glupom, smo, ponadah se, davno apsolvirali...
Izmedju starackog doma i ostarjelog roditelja u sobi do tvoje (sta fali i u tvojoj, ako je stan jednosoban?) ima mnogo kategorija, do kojih lik ogranicen poput tebe, nazalost nikad nece dobaciti... :D
Enjoy Bosnia!
najbolji post na temu ;)
opasna_emancipovana
Posts: 62
Joined: 23/02/2007 14:45
Location: Sarajevo

#100

Post by opasna_emancipovana »

penzioner wrote:Emancipovana,

pusti ti ove što nemaju stila, ima nas koji smo spremni da pomognemo taman po cijenu da vama kad se kuha gologuzi, njegovog starog primimo nekad i kod nas da malo pije pivce i gleda telku i tekmu u društvu drugih penzionera :-D
e ti si ''penzioner''o kojem bih se rado brinula :lol:
ma hvala i na ozbiljnim komentarima i na šalama..mah :)
Locked