Fantasticne reklamne kampanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#1 Fantasticne reklamne kampanje

Post by The_Fluid »

Image

Fantasticne reklame naziv su nove teme, na kojima cu u manjim i vecim vremenskim razmacima postavljati reklame koje najcesce ne mozete vidjeti na nasim ulicama (billboard-ima) i rijetko na nasim televizijama. Vise reklama uvijek mozete vidjeti prostim klikom na ovaj link. Konkretno, tamo mozete vidjeti jos dvije fotografije ove BMW-ove reklame. Ove reklame su oko 4 metra visoke i 6-7 metara siroke.

Enjoy! :)
Last edited by The_Fluid on 23/02/2007 15:46, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#2

Post by The_Fluid »

Image

Zasto ova djevojka place? Pogledajte sta se reklamira i odgovor potrazite ovdje. Naravno pogledajte i drugu fotografiju iz istoga serijala.
Last edited by The_Fluid on 23/02/2007 15:41, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#3

Post by The_Fluid »

Ovdje je rijec o sasvim drugacijoj reklamnoj kampanja, dok sve fotografije mozete ovdje pogledati.

Image
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#4

Post by mala-i »

prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#5

Post by prleitihi »

edit
Last edited by prleitihi on 23/02/2007 16:31, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#6

Post by The_Fluid »

prleitihi wrote:a domacih fantasticnih reklamnih kampanja nemamo?..sta je sa anurovim "racunaj na mene".."ef de es"..bojanovim radovima..šejlinim..ili je to ona..tuđe bolje?!
Prvo je rijec o novijim reklamnim kampanjama, a drugo, edu, fino uslikas nase reklame i stavis u okviru teme, pa cemo za nekih mjesec dana, ili tri, sest komentarisati i vidjeti koja je duze i bolje izdrazala zub vremena.

Koliko se sjecam ti (no to je bilo dok si kao edu bio 'konstruktivni' clan Sa-X zajednice) si jos prije dvije godine spominjao te reklame (evo link da te podsjetim: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 76227b48f9), no fotografije nisi postavio, dakle?


Evo ja cu staviti fotografiju Anurove reklamne kampanje, radjene za Iskraemeco (dobila: Epica-Winner (Pariz, 2001) - za najbolju evropsku reklamnu industrijsku kampanju “Računaj na mene”):

Image


ps. FDS ne reklamiram i ne svidjaju mi se njihove reklame, sto ne znaci da ih neko drugi ne moze postaviti, ako misli da su zaista toliko dobre.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#7

Post by prleitihi »

edit
Last edited by prleitihi on 23/02/2007 16:31, edited 1 time in total.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#8

Post by The_Fluid »

prleitihi wrote:mozes li mi pokazati gdje pise da je rijec o novim reklamnim kampanjama?

edu,
mani se destrukcije ala Angela&co, fino pogledas reklame, odes na stranice doticnih firmi i sam pronadjes sve sto te zanima (ne rekoh novim no novijim), meni je trebalo 30-tak sekundi da nadjem Anurovu reklamu na Netu, potrudi se malo i budi pozitivno konstruktivan.
--

Jos jedna interesantna reklama:

Image

Ovu reklamu su napravili:

Agency: Zebra, Germany
Creative Director: Joerg G. Fieback
Copywriter: Stefka Meyer
Art Director: Romek Müller
Photographer: Thomas Herbrich
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#9

Post by prleitihi »

drago mi je vidjeti da ti i ona vise ne odgovara..sto se tiče same teme nigdje nisi napisao da je riječ o novim ili o novijim reklamama (iako je ovo noviji relativan pojam..sta je novije..6 mjeseci..godina..dvije..tri???)..da si to napisao ja se ne bih ni javljao..s obzirom da sada znam o cemu je riječ svoj post cu izbrisati..a ti ako hoćeš možeš i anurovu reklamu..jer je ona davno urađena (osim ako temrin "novije" ne podrazumijeva stvari urađene prije 12-ak godina!?)..te stoga nije u vezi sa temom..pa ispade da sam zachatavaš vlastitu temu..a ubuduće naznači o čemu se radi..kako bi kompanija znala da li će biti "pozitivno konstruktivna" ili ne!
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#10

Post by uozo »

Image
Image
Image
Image
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#11

Post by The_Fluid »

Novi set reklama je tu:

Image


Na gornjem linku pogledajte i reklame za Peugeot 1007, cetiri reklame za Axe, za The Harvey Nichols, za Lost World i jedno starije remek-djelo, sada u produzenoj verziji: reklamu za Peugeot 206.
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#12

Post by uozo »

Image
Zipa ove reklame za neku lubrikant kremu! :shock: :shock:
Na prvi pogled sve izgleda ok. Ali :shock: :lol: :lol: :lol:
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#13

Post by zena21 »

uozo wrote:Image
Zipa ove reklame za neku lubrikant kremu! :shock: :shock:
Na prvi pogled sve izgleda ok. Ali :shock: :lol: :lol: :lol:
OMG :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol:
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#14

Post by The_Fluid »

Evo ga, interesantna reklama za Ariel, vise reklama naravno mozete vidjeti ovdje:

Image
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#15

Post by The_Fluid »

Image

Jos jedna fina reklamna kampanja: ovdje
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#16

Post by Sajo---: »

Vidim da su reklamne kampanje ali ne mogu se suzdrzati da postavim najbolje reklamu koju sam ikada vidio (za mene je najbolja).............
http://www.youtube.com/watch?v=dSDmS9hj ... ed&search=
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#17

Post by The_Fluid »

The_Fluid wrote:Image

Jos jedna fina reklamna kampanja: ovdje

Da, ovdje da dodam, pronadjite lava na ovoj fotografiji ili na fotografiji na linku koji je prilozen
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#18

Post by The_Fluid »

Image

Na slici je predstavljena odlicna Heinekenova reklama za vecu sigurnost na cestama.
Jos tri odlicne reklame za sigurniju voznju, pogledajte ovdje
stabolansviras
Posts: 48
Joined: 15/09/2004 22:37

#19

Post by stabolansviras »

Jedna od promisljenijih i efektivnijih reklamnih kampanja sto sam ja vidio.
Koristite pojas!
Image
Image
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#20

Post by The_Fluid »

Image

Animacija koja predstavlja Nike na drugaciji nacin. Pogledajte cijeli animirani film
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#21

Post by Skyfox »

User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#22

Post by black »


Image
Dolce&Gabbana izazvali su brojne rasprave svojom novom reklamnom kampanjom. Plakat koji podsjeća na grupno silovanje već je zabranjen u Španjolskoj, a isto ga čeka i u Italiji.


Reklama talijanske modne i dizajnerske kuće Dolce & Gabbana svojom je provokativnošću već postigla željeni efekt, o njoj se priča, piše i diskutira.

Reklama je krajem veljače zabranjena u Španjolskoj na zahtjev Ženskog instituta, ustanovi koja pripada ministarstvu rada, dok u Italiji već dva tjedna izaziva žestoke polemike.

Niz talijanskih političara, na čelu s ministricom za jednake mogućnosti Barbarom Polastrini i trinaest senatora iz različitih stranačkih grupacija, zatražili su zabranu reklame. D&G inzistiraju na umjetničkoj slobodi.

Slika prikazuje ženu koja leži na podu nad kojom se nadvio polugoli muškarac, koji joj snažno pritišće ruke i ne dozvoljava joj da se pomakne.

Žena podiže svoje kukove, opirući se štiklama o pod, na licu joj se vidi neugoda izazvana tom situacijom, a još četiri muškaraca stoje sa strane, gledaju i čekaju red.

Ministrica Polastrini kaže kako se radi o provociranju grupnog silovanja i traži od organa koji nadziru javni prostor da fotografije uklone iz javnosti.

Najavu bojkota poznate marke najavila je najveća talijanska sindikalna središnjica ukoliko se D&G do Dana žena ne ispričaju i povuku reklamu.

Dvojac Stefano Dolce i Domenico Gabbana sebe vidi kao klasičnu žrtvu cenzure. D&G kažu kako je namjera bila prodaja jeansa i drugih odjevnih predmeta iz kolekcije i kako i reklame spadaju u sferu umjetnosti te da nisu imali namjeru zazivati nasilje nad ženama.

Net.hr
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#23

Post by Skyfox »

Zato mi je i palo na pamet da stavim ovu reklamu. Ljudi se bas zainteresuju da vide sta je to uvrijedilo jednu drzavu da zabrani reklamu. Ali ne nadjoh tu kontraverznu...
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#24

Post by The_Fluid »

Iskren da budem, D&G reklama mi je vise nego dosadna, tako da su me te zabrane iznenadile.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#25

Post by The_Fluid »

Nekoliko odlicnih reklama za Mini Moris mozete vidjeti ovdje, dok ovdje prenosim jednu slicicu:

Image
Post Reply