interijer toplog doma,..

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#151

Post by Hierarchia »

dinchy84 wrote::-)

Sada sam pricala s prijateljicom koja je radila jedan period u Goi, krevet je bio 1000 maraka...ja pojma nemam otkud meni cifra od 10.000, mogla bih se zakleti da je toliko bio :lol: :-)

anyway, izvinjavam se na dezinformaciji :zoka:
Pa i meni je bila cudna cifra. Da je od zlata---- 1000 bih vec dala, ali mislim da cu pronaci i za manje novce. Mozda se moze naruciti iz inozemstva, ali ce onda dostava kostati toliko pa mi dodje na isto. Kako god, hvala na info, otici cu do tamo da se raspitam dalje.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#152

Post by debela »

neka neko od forumasa dovuce kad bude dolazio na odmor :D neka korist i od dijaspore :lol:
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#153

Post by three sisters »

ma nije goa najskuplji shop i onaj na marindvoru je skup, kod njih je lampa 200 ili 300 maraka, nisam sigurna, isto imaju neku ko komodu za 1000, ali stvar je u tom da su to fakat prirodni materijali, možda se u njemačkoj u prodavnicama namještaja koje su mainstream, a ne etno orjentirane prodaje nešto što je samo slično bambusu pa je zato jeftinije...a u gou su pravo uslužni, nemojte po njima pljuvat :-D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#154

Post by Hierarchia »

three sisters wrote:ma nije goa najskuplji shop i onaj na marindvoru je skup, kod njih je lampa 200 ili 300 maraka, nisam sigurna, isto imaju neku ko komodu za 1000, ali stvar je u tom da su to fakat prirodni materijali, možda se u njemačkoj u prodavnicama namještaja koje su mainstream, a ne etno orjentirane prodaje nešto što je samo slično bambusu pa je zato jeftinije...a u gou su pravo uslužni, nemojte po njima pljuvat :-D
Pa ne znam bas koliko je bambus skup materijal, sve i da je prirodni. I drveni krevet je prirodan, pa ne kosta toliko. Uostalom, po mom misljenju je vaznije imati jogi od prirodnih vlakana (madrac) a ne drvo na kojem madrac stoji. I naravno - pamucna ili vunena posteljina (jorgani, deke, jastuci, jastucnice itd.).
Sto se tice Goe, ljubazni su, naravno - i ja bih bila da prodajem tako skupe stvarcice. :D Ma ok su i ja sam stvarno dosta stvari kupila kod njih -- sto garderobe, sto onih drvenih ukrasa i zezalica. Ali sam u Amsterdamu vidjala ipak slicne stvari upola cijene. :roll:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#155

Post by debela »

pa mora li biti bambus? zasto ne naruciti kod nekog stolara okvir za krevet od drugog drveta i onda ubacis dusek po zelji.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#156

Post by mamica papucarka »

ja sam ljetos na pijaci u Sarajevu kupila od Romkinja one sarene jastucice. Jedan kosta 5 KM. Nedavno gledam u Austriji izlozeni isti takvi jastuci, medju najskupljom robom. Ja bas gledala imaju li cijenu, ali nigdje nije stajala, a bilo mi mrsko pitat. Mogu mislit koliko kostaju. meni bilo smijesno. Isti jastucici koje sam ja kupila na onoj pijaci na Ciglanama :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#157

Post by semmy »

Hillside Su hotel u Antaliji, bila sam prije par dana i odusevila me soba, koju je jednostavno napraviti, a ne treba ti puno love...kupis samo dobar madrac...pogledaj im stranicu....[/img]
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#158

Post by Hierarchia »

semmy wrote:Hillside Su hotel u Antaliji, bila sam prije par dana i odusevila me soba, koju je jednostavno napraviti, a ne treba ti puno love...kupis samo dobar madrac...pogledaj im stranicu....[/img]
Ne vidim nista. opet linkuj. Debela, meni se svidja bambus jer je oblo drvo, podsjeca me na prirodu, ima neku simetriju, pogotovo oni naslonjači. Danas sam pricala sa rodicom, ona kaze da su dosta nestabilni, a to mi je rekla i Dinči- Mora da postoji nacin kako bi se ucvrstile one nogare. Drugo, necu skakati po njemu. 8-)

Mamice, mozda je materijal neki drugi? Ma i ja mislim da se danas roba ne cijeni prema kvalitetu nego prema trendu ili nekom modnom hiru. Svako gleda kako da profitira a profitirA najbolje na stvarima koje prethodno popularizuje pa svijet poleti ko mahnit. i ovaj bambus je vjerovatno puno jeftiniji realno, ali eto - sad je to in. (kod nas doduse jos ne).
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#159

Post by semmy »

User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#160

Post by semmy »

ubacila bi ti svoje slike ali imam problem sa pc-om...
oblik kreveta i nocnih ormarica uradjene su sa regipsom i sve u bijelom, nabacis koju svjetiljku okolo i dobar madrac i eto dobrog kreveta a i nije skupo...
mozda je i moj ukus malo cudan ali meni se svidja pravo jer je jednostavno....
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#161

Post by debela »

je li ovo onaj hotel sto mijenja boje izvana? :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#162

Post by semmy »

da taj...sobe su mrak..i u sobama mijenjas svjetlo po raspolozenju
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#163

Post by mamica papucarka »

Hierarchia wrote:
semmy wrote:Hillside Su hotel u Antaliji, bila sam prije par dana i odusevila me soba, koju je jednostavno napraviti, a ne treba ti puno love...kupis samo dobar madrac...pogledaj im stranicu....[/img]
Ne vidim nista. opet linkuj. Debela, meni se svidja bambus jer je oblo drvo, podsjeca me na prirodu, ima neku simetriju, pogotovo oni naslonjači. Danas sam pricala sa rodicom, ona kaze da su dosta nestabilni, a to mi je rekla i Dinči- Mora da postoji nacin kako bi se ucvrstile one nogare. Drugo, necu skakati po njemu. 8-)

Mamice, mozda je materijal neki drugi? Ma i ja mislim da se danas roba ne cijeni prema kvalitetu nego prema trendu ili nekom modnom hiru. Svako gleda kako da profitira a profitirA najbolje na stvarima koje prethodno popularizuje pa svijet poleti ko mahnit. i ovaj bambus je vjerovatno puno jeftiniji realno, ali eto - sad je to in. (kod nas doduse jos ne).
isti je materijal. ja prilazila i pipkala :)
leticija
Posts: 793
Joined: 17/01/2004 00:00

#164

Post by leticija »

Ovaj namjestaj od bambusa je iz Indonezije... evropljani ga uvoze uglavnom otuda.
Lijep je, ali prikladan samo za Mediteransko podneblje i za apartmane u kojima se ne boravi tokom cijele godine. Ima lijepih balkonskih garnitura, ali opet samo za toplije krajeve.
Za dobar i udoban lezaj je vazniji dusek od kreveta.
Niski kreveti japanskog stila su dobri za mladje osobe, dok su visoki, uzdignuti kreveti prakticniji za starije osobe radi lakseg lijeganja i ustajanja.

Image
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#166

Post by Hierarchia »

leticija wrote:Ovaj namjestaj od bambusa je iz Indonezije... evropljani ga uvoze uglavnom otuda.
Lijep je, ali prikladan samo za Mediteransko podneblje i za apartmane u kojima se ne boravi tokom cijele godine. Ima lijepih balkonskih garnitura, ali opet samo za toplije krajeve.
Za dobar i udoban lezaj je vazniji dusek od kreveta.
Niski kreveti japanskog stila su dobri za mladje osobe, dok su visoki, uzdignuti kreveti prakticniji za starije osobe radi lakseg lijeganja i ustajanja.

Image
Bambus inace vrlo brzo primi vlagu, pa nije najadekvatniji materijal za ostali namjestaj, poput ormara, polica, itd. Krevet i nekako moze proci, s tim da se postavi stvarno stabilno i na odgovarajuce mjesto. Inace, drvo je nesto sto definitivno nedostaje ovim konceptualnim minimalistickim enterijerima. Sterilnim i hladnim za gledati, a kamoli zivjeti u njima.
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#167

Post by izblajhana »

ova tema mi je bila super...pa rekoh da je obnovimo :)
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#168

Post by black »

hadzinice :thumbup: imamo slican ukus ;)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#169

Post by danas »

malo ko manastir :-) :-) :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#170

Post by Bea_Trix »

malo :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#171

Post by danas »

dajdzinca bi sebi vako :roll: :roll: :roll: :D

Image

Image

Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#172

Post by danas »

da ne skidam sa flasha... evo link...

ova kuca u spaniji... ahhh.... :roll: :roll: :roll:

http://www.arclinea.it/dreamKitchen_majorca.php
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#173

Post by black »

znaci ti si ljubitelj moderne arhitekture :D
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#174

Post by Phia »

Ovo nije 'nimalo' loše :D

Image
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#175

Post by danas »

pa jesam... da je jednostavno a lijepo i funkcionalno... kad vidim onaj puffy kauc hoce mi nesto... :D ali treba i ovo 'moderno' znati napraviti da nije hladno i bezlicno... dodati neke toplije, intimne elemente... kao ova kuca u spaniji -- kuhinja je svemirska, super moderna... ali je sve ukomponovano super sa okruzenjem i prirodnim elementima... i tu je trik... :-)
Post Reply