Diane-35 ili Yasmin

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#1 Diane-35 ili Yasmin

Post by izblajhana »

Cula sam da su navodno Diane-35 jako stetne i da ih treba povuci sa trzista :roll: ...ja sam ih koristila zadnje dvije godine izmedju ostalog i zbog akni i osim sto mi je lice bilo super ocisceno rijesila sam se i cista (sto je puno vaznije)...sad sam presla na Yasmin koje imaju manje hormona ali mi se lice ponovo pokvarilo! Zanimaju me vasa iskustva ako ste pili Diane i da li su zaista tako stetne kao sto sam cula??
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#2

Post by izblajhana »

.... :roll: :roll:
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#3

Post by spectra »

Ja sam ovo nasla na netu.. :-? :-? :-?


margarita
14-01-2003, 15:37
Drage forumasice,

sinoc sam na TV gledala izvjestaja federalnog odjeljenja za zdravlje u Canadi o Diane 35.

Znam da ovdje ima dosta cura koje ih koriste pa sam morala ovo postati.

Te se tablete NE SMIJU koristiti kao kontracepcija. Jedina prava upotreba im je za akne. Naime, ako se kortiste na duze vrijeme kao konrtraceptiv izazivaju zgrusavanje krvi (4 puta vece nego ostale kontracepcijske tablete) i mogu uzrokovati smrt.

Prije 2.5 godine jedna moja kolegica je umrla u svojoj 25-toj godini od srcanih udara koje je prezivjela u zadnja dva dana svog zivota. Doktorima nije bilo jasno kako neko tako mlad moze imati 12 srcanih udara u 48 sati, pa su radili autopsiju..i TEK je sinoc na tom TV programu receno da je bas ta moja kolegica Catherina Angelidis umrla od uzimanja Diane 35 i ugrusaka koje su te tablete stvorile i dovele do blokade srca.

evo vam vise informacija
Diane 35 (http://www.hc-sc.gc.ca/hpb-dgps/therape ... -35_e.html)


Preuzeto sa: http://www.forum.hr/archive/index.php/t-11552.html[/code]

:shock: UZAS!
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#4

Post by zena21 »

Jao pa ovo je strasno :shock:

Ja sam nekad davno :oops: koristila tablete za kontracepciju, ali ne ove... tako da o ovim proizvodima ne mogu nista reci. Samo znam da je i meni Dr rekao da se ne smiju koristiti predugo... Mislim da je bilo oko godinu dana, pa onda prekid... pa se opet moze nastaviti...

U svakom slucaju, ne treba uzimati nista na svoju ruku i prije konsultacije sa Dr.
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#5

Post by neupucena »

zena21 wrote:Jao pa ovo je strasno :shock:

Ja sam nekad davno :oops: koristila tablete za kontracepciju, ali ne ove... tako da o ovim proizvodima ne mogu nista reci. Samo znam da je i meni Dr rekao da se ne smiju koristiti predugo... Mislim da je bilo oko godinu dana, pa onda prekid... pa se opet moze nastaviti...

U svakom slucaju, ne treba uzimati nista na svoju ruku i prije konsultacije sa Dr.
I jeste i nije strasno. Mislim da u upustvu za upotrebu tih tableta, koje je prilicno detaljno, stoji bas napomena da se ne preporucuju osobama koje imaju smetnje s cirkulacijom. Jasno je navedeno kome se sve ne preporucuju. Moja prijateljica koristi Diane 35 po preporuci ljekara, zbog regulisanja hormonalnog poremecaja a nakon obavljenih pregleda. Zali se jedino na pojavu celulita. Strasna je cinjenica da je puno veci broj djevojaka/zena koje uzimaju razlicite hormonalne tablete na svoju ruku od broja onih koje odu kod ljekara i obave pretrage prije nego sto pocnu piti te tablete.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#6 Re: Diane-35 ili Yasmin

Post by anais_nin »

izblajhana wrote:Cula sam da su navodno Diane-35 jako stetne i da ih treba povuci sa trzista :roll: ...ja sam ih koristila zadnje dvije godine izmedju ostalog i zbog akni i osim sto mi je lice bilo super ocisceno rijesila sam se i cista (sto je puno vaznije)...sad sam presla na Yasmin koje imaju manje hormona ali mi se lice ponovo pokvarilo! Zanimaju me vasa iskustva ako ste pili Diane i da li su zaista tako stetne kao sto sam cula??
ja sam mislila da sam odgovorila na ovo, ali ocigledno mi je odgovor negdje nestao :roll:

ja sam koristila Diane-35 i meni su bile grozne grozne grozne....svaki put kad bi ih popila osjecala sam se ko nadrogirana :roll: mislim zna se sta je svrha anti-bebi pilula, ciscenje koze, umanjena dlakavost bi se trebali tretirati kao bonus efekti a ne kao glavni marketinski trik za neki proizvod.....yasmin je puno pitomiji po tom pitanju, ali diane i yasmin nemaju isti sastav.....tako da su i rezultati ocigledno drugaciji....

moj savjet ti je da fino odes kod svog ginekologa i da zajedno rijesite taj problem....nekad moras promjeniti dosta vrsta dok ne nadjes pilulu koja ti odgovara :roll: reci mu sta su tvoje potrebe, sta zelis i sta ti treba, sta si vec koristila, i onda na redovne kontrole dok ne pronadjes savrsenu pilulu za sebe :D
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#7

Post by izblajhana »

Hej! Tek sam sad vidjela ove vase odgovore...Ma naravno da sam se savjetovala sa svojim ginekologom, nikada nista ne bih pila na svoju ruku...
fazon je u tome sto su meni Diane-35 super odgovarale, super sam se osjecala i nisam imala nikakvih problema (cak mi je i kilaza ostala ista)...ali eto malo sam se uspanicila kad sam cula da su pravo stetne i da su ih vani povukli sa trzista ( mada apotekarka koju sam pitala za to kaze da je to nemoguce jer bi u tom slucaju bile povucene i kod nas)...
cula sam i ja za tu curu sto je umrla od srcanog udara navodno zbog tih pilula, ali isto tako znam more ljudi koji ih piju i nista im nije bilo, kao i onih koji ih nikada nisu pili pa opet su imali srcani, mozdani...
Presla sam i ja na Yasmin, ali ove mi jednostavno ne odgovaraju kao Diane...kada ispricam svom ginekologu sta sam sve cula za Diane kaze mi da je sve to glupost...ali opet :roll: :roll:
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#8

Post by neupucena »

DIANE-35, as with all estrogen/progestogen combinations must not be used in women with thrombophlebitis, thromboembolic disorders (blood clots), or a history of these conditions.
DIANE-35 users appear to have an elevated risk of blood clots compared to users of combination oral contraceptives in some published studies.
DIANE-35 should not be prescribed for the purpose of birth control alone.
Oral contraceptives should not be taken during treatment with DIANE-35.
DIANE-35 should be discontinued 3 to 4 months after signs of acne have completely resolved.
Consumers should be aware that cigarette smoking increases the risk of serious adverse effects on the heart and blood vessels from DIANE-35 use. This risk increases with age and heavy smoking (15 or more cigarettes a day) and is more marked in women over 35-years of age. Women who use estrogen/progestogen combinations should not smoke.
Patients should inform their doctor if they have or have had blood clots in the legs, lungs, eyes or elsewhere, or a stroke, heart attack, or chest pain.
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#9

Post by izblajhana »

Neupucena, jesi li ti rekla da ti prijateljica pije Diane??? Koliko dugo, je li znas?
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#10

Post by amalia »

Godinama sam koristila Diana-35 zbog akni. Akne su nestale, ali sam nakon par godina dobila neke druge smetnje, zbog kojih sam presla na Stediril.
Sve pilule za kontracepciju mogu dovesti do grusanja krvi i zato se ne preporucuju ljudima sa slabom cirkulacijom, kao sto je vec spomenuto. Sem toga, npr kombinacija cigareta i pilula moze dovesti do zakrcavanja krvnih sudova. Svi rizici su navedeni u upustvima.
Sto se tice zabrane, odgovorno tvrdim da u Holandiji ove tablete nisu povucene iz prodaje. Posto je Holandija clanica EU, vjerujem da se tablete jos uvijek mogu dobiti (na ljekarski recept naravno) i u drugim evropskim zemljama.
aminasjj
Posts: 41
Joined: 13/07/2004 19:29
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by aminasjj »

koristim diane 35 vec 4+ god (po preporuci ginekologa, na recept :)), s tim da svakih par mjeseci napravim pauzu od 1 ili 2 ciklusa.

JAKO mi odgovara ova tableta, nikad nisam imala nikakvih negativnih posljedica. moji gl. problemi su maljavost i neredovan ciklus. 1. prob dijelimicno rijesen, 2. potpuno. kad ih ne pijem, bas mi nedostaju. :-D prije nego sam pocela piti d-35 imala sam 90kg, sad imam 75, i mada ne vjerujem da one imaju nesto s tim smanjenjem, definitivno mi nisu stetile.

jednostavno, sve je do osobe. ja znam djevojaka koje su postajale sucidne od kontracepcije. kao sto neko rece, moras isprobati dok ne nadjes ono sto ti odgovara i onda ostati uz to.
Dont Let
Posts: 190
Joined: 05/07/2005 11:03

#12

Post by Dont Let »

aminasjj wrote:koristim diane 35 vec 4+ god (po preporuci ginekologa, na recept :)), s tim da svakih par mjeseci napravim pauzu od 1 ili 2 ciklusa.

JAKO mi odgovara ova tableta, nikad nisam imala nikakvih negativnih posljedica. moji gl. problemi su maljavost i neredovan ciklus. 1. prob dijelimicno rijesen, 2. potpuno. kad ih ne pijem, bas mi nedostaju. :-D prije nego sam pocela piti d-35 imala sam 90kg, sad imam 75, i mada ne vjerujem da one imaju nesto s tim smanjenjem, definitivno mi nisu stetile.

jednostavno, sve je do osobe. ja znam djevojaka koje su postajale sucidne od kontracepcije. kao sto neko rece, moras isprobati dok ne nadjes ono sto ti odgovara i onda ostati uz to.
Također, koristim Dianu već 4 godine. Ginekolog mi je preporučio, prvenstvano zbog maljavosti, a i kao kontracepciju (Sa svojim sam ginekologom pričala o svemu što me je mučilo, i nevezano za ginekologiju.) Regularni ciklusi su postali još redovniji:) Ona mi odgovara super. I ja sam se naslušala priča kada nekome ne odgovaraju tablete, ali sa Dianom ja imam samo pozitivno iskustvo. Mogu čak reći da su me "depresijice" i prošle od kako njih koristim...ili je to slučajnost? Uglavnom, prije sam pravila pauze od mjesec dana, ali već 2,5 godine nisam napravila ni jednu. Mislim da bih trebala, ali ne zato jer osjećam neke negativne posljedice, već ... onako, malo pročišćenje...od hemije:)

Ne bih nikada nikome preporučila na svoju ruku da ih uzima, jer svako reaguje drugačije.

Iskreno, bojim se da ih promjenim, jer mi stvarno fantastično "prijaju". :roll:
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#13

Post by neupucena »

izblajhana wrote:Neupucena, jesi li ti rekla da ti prijateljica pije Diane??? Koliko dugo, je li znas?
Ne znam tacno, mozda dvije godine. Znam da je pravila pauzu prije nekoliko mjeseci.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#14

Post by sojka »

Ukoliko su razlozi iskljucivo akne, (pred)menstrualni bolovi, hormonski poremecaji i sl. pokusajte sa nekim laganim homeopatskim sredstvom umjesto hemijskih sredstava.
Mislim da vremenski duze traje efektivnost i rezultat homeoptaskim putem, nego hemijskim, ali djevotvornost je dugotrajnija i dugorocno gledano manje stetna. Hemija je usvakom slucaju radikalnija. Doduse i zavisi od organizma i navike.
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#15

Post by izblajhana »

Cure, hvala vam na odgovorima :)
Post Reply