osvjezavanje zivota

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

mona
Posts: 284
Joined: 09/06/2005 10:07
Location: Sarajevo

#1

Post by mona »

pohađala kurs fotografije i turskog jezika

ovo drugo mi nikako nije išlo :sad:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#2

Post by anais_nin »

za tai chi ja sam nabavila DVDove sa vjezbama i nesto literature za pocetnike i sama startala :D nije bas tako tesko...

a ovo zadnje ti je Tae Kwon Do :D znam par likova koji su to trenirali/treniraju u sarajevu pa cu ti se raspitati :D

koliko znam kod nas uveliko vlada nestasica muzicara koji razvaljuju saksofon :roll: tako da SRETNO sa pronalaskom profe :roll:

moj sljedeci samoinicijativni projekat je kickboxing :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#3

Post by alek »

ej mislim da ti uskoro pocinje neka jazz radionica
provjeri na http://www.jazzfest.ba
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#4

Post by zmijaIzmaj »

gdje ima jazz ballet :kravata: :D hocu da budem madonina plesacica (vogue vogue :D )
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#5

Post by zmijaIzmaj »

alek wrote:ej mislim da ti uskoro pocinje neka jazz radionica
provjeri na http://www.jazzfest.ba
kako znas sta sam htjela pitati :? :D :D
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#6

Post by alek »

ovi nece plesati a mozda i hoce :D nesto je danas stiglo, spominje se dzezfest ali ne spominje se i edina papo :D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#7

Post by zmijaIzmaj »

alek wrote:ovi nece plesati a mozda i hoce :D nesto je danas stiglo, spominje se dzezfest ali ne spominje se i edina papo :D
kad smo kod edine papo :D za koga si glasala alek :D :D (znam sta si radila proslog tjedna :D :D )
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#8

Post by anais_nin »

Jordan26 wrote: @annais nin -sto se tice tai chi-a ucenje tako necega iz knjige..mi se nesto ne svidja...treba mi da gledam nekoga i pamtim.. :D
za Tae Kwon Do raspitaj se pls...pa ostavi poruku, ko zna mozda ima jos neko da ga zanima.. kazu da je kick-boxing super...imam jednu poznanicu koja skida takve stvari s neta-pa onda vjezba :D :D
nisam tai chi ucila iz knjiga bleso :D :lol: nego fino turish DVD i onaj chiko na TV ekranu radi pokrete a ti ga pratis....nego sam knjige koristila za neko osnovno znanje o disanju, o poenti tai chi-ija itd itd :D mada ti dosta tih stvari ispricaju i na DVDu....ako hoces kopije ovog za pocetnike mogu ti to iskopirati :D

a za Tae Kwon Do, nisam 100 posto sigurna ali mislim da je u pitanju ovaj klub:

http://g.1asphost.com/nedzad/O%20nama/index.htm
User avatar
luksica
Posts: 373
Joined: 28/07/2004 14:50

#9

Post by luksica »

...e zmijazmaj gdje si bila kad sam ja ovdje davala oglase za jazz dance...to je dobro krenulo bilo...samo sam ja morala ici vani :( i tako se raspao kurs :)

..ne vjerujem da cu se davati u te vode ponovo..stari se :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#10

Post by iceman ze »

A sta kazes za IPSC ?

Ja se pomalo bavim, doduse sezona je gotova, ove godine, ali nemam protiv imati zenskog kolegu.... :D

Evo stranica od mojih suparnika na stage-u, da vidis sta je to....

http://www.psc-point.ba
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#11

Post by zmijaIzmaj »

stanislava wrote:...e zmijazmaj gdje si bila kad sam ja ovdje davala oglase za jazz dance...to je dobro krenulo bilo...samo sam ja morala ici vani :( i tako se raspao kurs :)

..ne vjerujem da cu se davati u te vode ponovo..stari se :D
ma bila sam ovdje garant al nisam primjetila...ma kako staro :shock:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#12

Post by anais_nin »

iceman ze wrote:A sta kazes za IPSC ?

Ja se pomalo bavim, doduse sezona je gotova, ove godine, ali nemam protiv imati zenskog kolegu.... :D

Evo stranica od mojih suparnika na stage-u, da vidis sta je to....

http://www.psc-point.ba
Jordanko ovo ti mogu toplo preporuciti...fenomenalan nacin da se rijesis stresa :D cista suprotnost tai chi-iju :D i ne radi se pred kompjuterom :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#13

Post by Vozdra_123 »

anais_nin wrote:za tai chi ja sam nabavila DVDove sa vjezbama i nesto literature za pocetnike i sama startala :D nije bas tako tesko...

a ovo zadnje ti je Tae Kwon Do :D znam par likova koji su to trenirali/treniraju u sarajevu pa cu ti se raspitati :D

koliko znam kod nas uveliko vlada nestasica muzicara koji razvaljuju saksofon :roll: tako da SRETNO sa pronalaskom profe :roll:

moj sljedeci samoinicijativni projekat je kickboxing :D
ti mala pravo ratoborna :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#14

Post by Vozdra_123 »

anais_nin wrote:
iceman ze wrote:A sta kazes za IPSC ?

Ja se pomalo bavim, doduse sezona je gotova, ove godine, ali nemam protiv imati zenskog kolegu.... :D

Evo stranica od mojih suparnika na stage-u, da vidis sta je to....

http://www.psc-point.ba
Jordanko ovo ti mogu toplo preporuciti...fenomenalan nacin da se rijesis stresa :D cista suprotnost tai chi-iju :D i ne radi se pred kompjuterom :D
ovo potpisujem
ovdje u New Hampshiru ovo je nacionalni sport :D
ja trazio osiguranje za stan, kaze koje oruzje imate u kuci :-)
nemam nikakvo ja odgovaram
oni meni, nema veze imate 2000$ pokrica za naoruzanje :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#15

Post by anais_nin »

Vozdra_123 wrote: ovo potpisujem
ovdje u New Hampshiru ovo je nacionalni sport :D
ja trazio osiguranje za stan, kaze koje oruzje imate u kuci :-)
nemam nikakvo ja odgovaram
oni meni, nema veze imate 2000$ pokrica za naoruzanje :lol:
ma ja ga ne bih kuci drzala :D ali odes fino u streljanu, ispucas se, izmoris i duh i tijelo, i ostavis sav taj stres iza sebe :D nisam za prakticnu upotrebu oruzja :D ali ipak valja znati kako se koristi, za ne daj Boze :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#16

Post by Vozdra_123 »

@anais

slazem se slazem se :D

evo par puca koje sam probao :D
Image
Image
Image
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#17

Post by neupucena »

Ne znam da li te zanima ista iz njihove ponude aktivnosti:

http://www.scorpio.ba/bosanski.html
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#18 Re: osvjezavanje zivota

Post by flora.sa »

Jordan26 wrote:Ovako zanima me posto svasta znate, znate li da li se igdje u Sarajevu daju casovi
1) saxophona,
2) fencing ili macevanje, macevanje sigurno nema nigdje u sa
3) tai chi,
4) samoodbrana, rukovanje oruzjem, probaj sa samoodbranom u klubu BUSIDO
5) taequando,
ali samo subotom i nedjeljom i ako znate koliko kostaju casovi, gdje se to desava, i sve ostalo vezano za temu :D
Bavite li se kakvim zanimljivim hobijima? (osim forumanja) Ako jeste, cime?
Kad ste poceli, itd?
ja trebam da pocnem sa Fitnesom i Aerobikom ove sedmice, vrijeme mi je da se malo pokrenem, ubi me ova stolica na poslu, a krevet za vikend kuci...kondicija mi je nula...

i ja bih voljela da ima machevanje, vjerovatno bih bila prva u redu, jer mi je to stvarno super sport! :)
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#19 Re: osvjezavanje zivota

Post by Vozdra_123 »

flora.sa wrote:
Jordan26 wrote:Ovako zanima me posto svasta znate, znate li da li se igdje u Sarajevu daju casovi
1) saxophona,
2) fencing ili macevanje, macevanje sigurno nema nigdje u sa
3) tai chi,
4) samoodbrana, rukovanje oruzjem, probaj sa samoodbranom u klubu BUSIDO
5) taequando,
ali samo subotom i nedjeljom i ako znate koliko kostaju casovi, gdje se to desava, i sve ostalo vezano za temu :D
Bavite li se kakvim zanimljivim hobijima? (osim forumanja) Ako jeste, cime?
Kad ste poceli, itd?
ja trebam da pocnem sa Fitnesom i Aerobikom ove sedmice, vrijeme mi je da se malo pokrenem, ubi me ova stolica na poslu, a krevet za vikend kuci...kondicija mi je nula...

i ja bih voljela da ima machevanje, vjerovatno bih bila prva u redu, jer mi je to stvarno super sport! :)
slazem se
fencing je super, izgleda jednostavan, ali moras biti u kondiciji
noge pravo zabole jer si vazda u "en garde" polozaju
zadnju godinu faxa sam se macevao sa "épée"
to je pocetnicki mac
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#20

Post by rumenko »

sta je ba sa nazivom teme..osvjezavanje zivota...jeli ti trazis duhovno/socijalno osvjezenje u smislu kontakta sa svojim okruzenjem...ili samo fizicko praznjenje...i brzu cirkulaciju energije...sa ciljem poboljsanja kvaliteta zivota u smislu vise pozitivne energije...koja bi ti pomogla da lakse prezivis do vikenda....
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21

Post by iceman ze »

Jordan26 wrote:
iceman ze wrote:A sta kazes za IPSC ?

Ja se pomalo bavim, doduse sezona je gotova, ove godine, ali nemam protiv imati zenskog kolegu.... :D

Evo stranica od mojih suparnika na stage-u, da vidis sta je to....

http://www.psc-point.ba
vidjela ovo zanimljivo izgleda, kad pocinje sezona? je l' se mora imati vlastito oruzje ili se moze iznajmiti iz kluba?
nemam ni ja nis protiv muskih kolega :D sa pistoljem u ruci :D :D
E pa za IPSC je pravo vrijeme ko zeli da se ukljuci, ova sezona je bila veoma uspjesna, oko 100 novih takmicara je licencirano, postoje IPSC klubovi u Zenici, Tuzli, Banja Luci, Sirokom Brijegu, Sarajevo.

Za pocetak ti ne treba tvoje vlastito naoruzanje, ali ako se odlucis za bavljenje ovim sportom, onda ce ti biti neophodno. Pocela je i zenska polovina se interesovati, sve ih vise vidam na takmicenjima.

Za takmicenje ti je potrebna licenca, koja se polaze pred komisjom.......

Sezona pocinje naredne godine u aprilu, ali do tada klubovi imaju svoje redovne treninge, na svojim strelistima i sl.

Sto se tice mene, moje tople preporuke......dosta mi muske suplje na stejdzevima..... :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#22 Re: osvjezavanje zivota

Post by Bumbar »

flora.sa wrote:
i ja bih voljela da ima machevanje, vjerovatno bih bila prva u redu, jer mi je to stvarno super sport! :)
oooo kako bi to super bilo :) :) :)
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#23

Post by iceman ze »

Jordan26 wrote:hajd' mi ostavi jedan njihov broj telefona.....da se raspitam za clanarinu, termine treninga.. :-D
ma yest kladim se da su ti tvoji puni suplje :D meni je da se ispucam :D
Sto se tice kluba IPSC ''Point'' Zenica, mislim da imas kontakt na njihovom web sajtu.....ja se takmicim za klub ''Alfa'' iz Sirokog Brijega, iz prostog razloga, bolja je raja, jes malo daleko za treninge, ali su momci prva liga. Ovi u Zenici, su ti uglavnom Sarajlije.... :D jes da jos ne navijaju za Celik, ali ko zna..... :-)....... Na Pointovoj stranici imas i clanarinu, za koju mislim da je malo bezobrazna, ali eto do tebe je. Moj klub je proslog vikenda imao trening, da si bila zainteresovana mogla si krenuti da vidis sta je to i da li ti se uopste svida ovaj sport.

Kad sam napisao da ima klub u Sarajevu mislio sam na FMUP, znaci samo za njihove je pripadnike taj klub i napravljen, kao i klub u Banja Luci, u kojem su pripadnici MUP RS........svi ostali su uslovno receno ''civilni'' klubovi......nadam se da ce ti se svidjeti, kao sto rekoh suplja i tako to..... :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#24

Post by iceman ze »

u ''Alfi'' je godisnja clanarina 80 KM, ali ja sam se odlucio zbog prijatnije atmosfere u klubu, ima nas iz Sarajeva vec petorica, koji smo clanovi, tako da ne osjetim tu udaljenost.

Preko ovih momaka, sam zavrsio svoje licenciranje, koje je obavezno da bi se takmicio u IPSC ligi BiH. Dobio materijal, pripremao se sa njima, tako da sam bez problema polozio.

Moj ti je savjet, da prisustvujes nekom od treninga, i vidis kako sve to izgleda, jer nekoj raji to izgleda extremno i tako to. Ali iznenadices se koliko se posvecuje samoj sigurnosti, i skoro je nemoguce da se desi incident. Naravno pocetnici, prolaze obuku u vezi rukovanja, znaci moraju se upoznati sa nekim osnovnim stvarima u vezi vatrenog oruzja, da bi dosli do faze da ga koriste i vjezbjau i treniraju.

E sad, ako ti bas ude pod kozu, ovaj sport, onda ces morati i nabaviti svoje vlastiti pistolj, s kojim ces trenirati i takmiciti se.......o tome neki drugi put..... :-)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#25

Post by debela »

pucanje..bojim se da bi me igra ponijela. ima ovih silovatelja, mucitelja, lopova, ubica itd. itd. svakodnevni trening :oops:
Post Reply