"Zguzvana" majcica...?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#1 "Zguzvana" majcica...?

Post by No_oNe__ »

Ne znam ko me navratio da je kupim...
Slatka, dobro stoji, dobra boja ali nist anije savrseno pa ni moja "zguzvana" majcica.

Problem je...

KAKO JE OPRATI A DA OSTANE ZGUZVANA?

Na etiketi pise da se pere na 30*C standardno, i da se onda uvrne kao da se cijedi i onda se zaveze u cvor pa u jos jedan cvor i da se tako ostavi da se osusi.
Susi se tri dana. Ali to nije nikakav problem,
KAD SE OSUSI CUJE SE NA VLAGU!

Postoji li neki drugi nacin da se te "zguzvane" stvari operu i osuse bez promjene oblika????
Da je ostavim da se ispravi? Bojim se da ce izgubiti poentu...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2 Re: "Zguzvana" majcica...?

Post by Lace »

No_oNe__ wrote:Ne znam ko me navratio da je kupim...
Slatka, dobro stoji, dobra boja ali nist anije savrseno pa ni moja "zguzvana" majcica.

Problem je...

KAKO JE OPRATI A DA OSTANE ZGUZVANA?

Na etiketi pise da se pere na 30*C standardno, i da se onda uvrne kao da se cijedi i onda se zaveze u cvor pa u jos jedan cvor i da se tako ostavi da se osusi.
Susi se tri dana. Ali to nije nikakav problem,
KAD SE OSUSI CUJE SE NA VLAGU!

Postoji li neki drugi nacin da se te "zguzvane" stvari operu i osuse bez promjene oblika????
Da je ostavim da se ispravi? Bojim se da ce izgubiti poentu...
ma daj kakvo uvrtanje...ja sam uvijek izguzvana :-? ...mrzim peglati...kod mene i ravne stvari poslije pranja budu savrseno izguzvane :D

nego ti to dobro iscjedi i baci na neku resetku za susenje nek se osusi tako...bit ce ko nova :D
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#3

Post by cHupjahalic@ »

Imam ja jednu suknjicu koju isto tako moram susiti...
Nikad nisam cula za dupli cvor. :roll:
Pusti majicu da se malo prosusi pa je onda svezi u cvor. Vjerujem da se tako nece cuti na vlagu. :)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#4

Post by hool »

Skini majicu, sta ce ti :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#5

Post by Bumbar »

cHupjahalic@ wrote:Imam ja jednu suknjicu koju isto tako moram susiti...
Nikad nisam cula za dupli cvor. :roll:
Pusti majicu da se malo prosusi pa je onda svezi u cvor. Vjerujem da se tako nece cuti na vlagu. :)
Isto tako...otkud taj drugi cvor...uglavnom...ili je pusti da se malo prosusi pa je onda svezi ili je onako krvnicki uhvati kao da ces je cjediti pa je onda baci da se susi :)...

@Lace...zena po mom ukusu :D ...ista sam...doduse, imam povremeno prenose kad se hvatim peglanja ali su jakooo rijetki...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6 Re: "Zguzvana" majcica...?

Post by mIRCerka »

No_oNe__ wrote:Ne znam ko me navratio da je kupim...
Slatka, dobro stoji, dobra boja ali nist anije savrseno pa ni moja "zguzvana" majcica.

Problem je...

KAKO JE OPRATI A DA OSTANE ZGUZVANA?

Na etiketi pise da se pere na 30*C standardno, i da se onda uvrne kao da se cijedi i onda se zaveze u cvor pa u jos jedan cvor i da se tako ostavi da se osusi.
Susi se tri dana. Ali to nije nikakav problem,
KAD SE OSUSI CUJE SE NA VLAGU!

Postoji li neki drugi nacin da se te "zguzvane" stvari operu i osuse bez promjene oblika????
Da je ostavim da se ispravi? Bojim se da ce izgubiti poentu...
kakva tri dana? ko te tako savjetuje?
zguzvanu majicu operes u mashini, izvadis iz mashine i uvrnes , bez cvorova i ostalih klinaca...i pustis tako sat dva
a onda je (makar ja tako radim i sve ostane fino poguzvano) stavis da se sushi....jer iz mashine stvari izadju polusuhe, nemaju 6 litara vode u sebi da bi tezinom ispravile ZGUZV :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#7

Post by tempora »

Cim je izvadis iz masine, obuci je! :roll:
monolog
Posts: 186
Joined: 13/09/2005 08:20

#8 Re: "Zguzvana" majcica...?

Post by monolog »

No_oNe__ wrote:Ne znam ko me navratio da je kupim...
Slatka, dobro stoji, dobra boja ali nist anije savrseno pa ni moja "zguzvana" majcica.

Problem je...

KAKO JE OPRATI A DA OSTANE ZGUZVANA?

Na etiketi pise da se pere na 30*C standardno, i da se onda uvrne kao da se cijedi i onda se zaveze u cvor pa u jos jedan cvor i da se tako ostavi da se osusi.
Susi se tri dana. Ali to nije nikakav problem,
KAD SE OSUSI CUJE SE NA VLAGU!

Postoji li neki drugi nacin da se te "zguzvane" stvari operu i osuse bez promjene oblika????
Da je ostavim da se ispravi? Bojim se da ce izgubiti poentu...
Radi sa majicom sta hoces, peglaj, susi... Neka te onda dragi izguzva :-) Dvije (ili vise) muha jednim "udarcem" :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

ono sto zna shebat takvu odjecu je centrifuga..
inace preferiram onu odjecu koja IZGLEDA zguzvano, a u stvari ima nekakav vez, koji je cini vjecno zguzvanom...
ME HATE PEGLANJE!!!
bakljava
Posts: 30
Joined: 15/08/2006 04:42

#10

Post by bakljava »

:P imaju dva rjesenja
1.kupi drugu 8)
2.tu koju umas nemoj prat :D
schnjufko
Posts: 252
Joined: 26/01/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by schnjufko »

ma daj sto komplikujes
operes zguzvas svezes u 3 do 5 cvorova stavis u mikrovalnu na 15 minuta izadje tip top i mirise na punjene paprike
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#12

Post by Lace »

Bumbar wrote:
cHupjahalic@ wrote:Imam ja jednu suknjicu koju isto tako moram susiti...
Nikad nisam cula za dupli cvor. :roll:
Pusti majicu da se malo prosusi pa je onda svezi u cvor. Vjerujem da se tako nece cuti na vlagu. :)
Isto tako...otkud taj drugi cvor...uglavnom...ili je pusti da se malo prosusi pa je onda svezi ili je onako krvnicki uhvati kao da ces je cjediti pa je onda baci da se susi :)...

@Lace...zena po mom ukusu :D ...ista sam...doduse, imam povremeno prenose kad se hvatim peglanja ali su jakooo rijetki...
nemam takve prenose...osim ako nije kosulka u pitanju ali imam neke izguzvane uglavnom..kupujem stvari koje se peglaju nosenjem :D
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#13

Post by Drumer »

U zadnje vrijeme kupujem kosulje na kojima stoji"wrinkle resistant". Nista bolje. :D
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#14

Post by MRAVOJED »

suši fenom :oops:
semso poplava
Posts: 294
Joined: 15/04/2006 00:35
Location: Tunguzija

#15

Post by semso poplava »

evo nova psovka ZGUZVACU TE KO MAJICU :lol:
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#16

Post by Any »

uvrni je i stavi pod regal :oops:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#17

Post by danas »

na hemijsko ciscenje brate... :-) :-) :-)
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#18

Post by No_oNe__ »

@Lace - ni ja ne peglam pretjerano majce, nisam od tog posla. Osim kad se bas zaloni ciza od strika :) ali ovo poguzvano ali super dobro izgleda.
Ili bolje da kazem izgledalo je ... nanovo sam je oprala tako da ocekujem suhu ravnu majcu.

@ Monolog :) ideja je za 5+

@ tempora - nisam u tom fazonu "miss mokre majce" :) volim svoja pluca i ostale unutarnje organe



suma sumarum

majcica je ponovno oprana
iscijedjena je dusa iz nje i od tog je cijedjenja ona zguzvana.
takvu je ostavih da se susi (nisam je u cvorove vezala pa kud puklo da puklo)

Vama svima hvala na savjetima.
Javim se da kazem sta bi na kraju ove telenovele "Maria de Zguzvano"
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#19

Post by inspire_me »

Emina1 wrote:Ja samo mogu reci da sam ja imala tako jednu zguzvanu suknju koja se na isti nacin trebala prati,susiti,uvrtati,izvrtati.Medjutim kad se oprala vise nikad nije bila ista,ma kako je god susila i uvrtala nije se mogla zguzvati kao sto je bila prije pranja :( :( :D

Zakljucak :D ne kupovati zguzvano :D
A da je svezes na cvor, pa ubacis u masinu na pranje...tako ja radim sa jednim pantalonama :D :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#20

Post by Bumbar »

Lace wrote: nemam takve prenose...osim ako nije kosulka u pitanju ali imam neke izguzvane uglavnom..kupujem stvari koje se peglaju nosenjem :D
Od sada...ides sa mnom u shopping :lol: :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#21

Post by Lace »

inspire_me wrote:
Emina1 wrote:Ja samo mogu reci da sam ja imala tako jednu zguzvanu suknju koja se na isti nacin trebala prati,susiti,uvrtati,izvrtati.Medjutim kad se oprala vise nikad nije bila ista,ma kako je god susila i uvrtala nije se mogla zguzvati kao sto je bila prije pranja :( :( :D

Zakljucak :D ne kupovati zguzvano :D
A da je svezes na cvor, pa ubacis u masinu na pranje...tako ja radim sa jednim pantalonama :D :D
ti cvorovi su bili in 80-ih...napravis cvor..ubacis u boju za bojenje tkanine...i kada se oboji...imas krug bijele ili svijetle boje na majici...suknji ...to bilo in a suknje se pravile od gaze

a u ratu...komsiji trebala maskirna kosulja za 1 liniju..a imao samo onu jednobojnu smb...i zena napravila cvorove ubacila u crvenu boju...uskoro je imao maskirnu kosulju s crvenim ruzama :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by Lace »

Bumbar wrote:
Lace wrote: nemam takve prenose...osim ako nije kosulka u pitanju ali imam neke izguzvane uglavnom..kupujem stvari koje se peglaju nosenjem :D
Od sada...ides sa mnom u shopping :lol: :D
ma samo kupuj usko :D
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#23

Post by inspire_me »

Lace wrote:
inspire_me wrote:
Emina1 wrote:Ja samo mogu reci da sam ja imala tako jednu zguzvanu suknju koja se na isti nacin trebala prati,susiti,uvrtati,izvrtati.Medjutim kad se oprala vise nikad nije bila ista,ma kako je god susila i uvrtala nije se mogla zguzvati kao sto je bila prije pranja :( :( :D

Zakljucak :D ne kupovati zguzvano :D
A da je svezes na cvor, pa ubacis u masinu na pranje...tako ja radim sa jednim pantalonama :D :D
ti cvorovi su bili in 80-ih...napravis cvor..ubacis u boju za bojenje tkanine...i kada se oboji...imas krug bijele ili svijetle boje na majici...suknji ...to bilo in a suknje se pravile od gaze

a u ratu...komsiji trebala maskirna kosulja za 1 liniju..a imao samo onu jednobojnu smb...i zena napravila cvorove ubacila u crvenu boju...uskoro je imao maskirnu kosulju s crvenim ruzama :D
Ma ne to, nego nesto sto je kupljeno zguzvano (i trebalo je i nakon pranja tako i ostati) ispravilo se i ne pali onaj fol svezu cvor da se nakon pranja osusi, pa ja predlazem da cvor sveze prije pranja i ubaci u masinu, tako ce se sigurno zguzvati, nema to veze sa bojenjem (mada znam o cemu pricac :D :D )
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#24

Post by neko iz mase »

ovo je vrlo jednostavno rjesenje, pogotovo ako imas balkon.
Cim opres majicu, usuci je i jedan kraj zavezi kroz dupli cvor na neku cijev na balkonu. sa ostatkom majice napravi omcu sebi oko vrata, zavezi sa duplim cvorom i laganim skokom se prebaci preko balkona. Tako je ostavi par sati da se susi pod direktnom pritiskom.

Ako ti to ne uspije, donesi je meni opranu, da malo sjednem na nju :) nema te odjece koja ce ostati ravna poslije ovog
Post Reply