Biciklo-gdje kupiti??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Bambino Blu
Posts: 2043
Joined: 24/07/2014 15:38

#626 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Bambino Blu »

nlt wrote: 14/03/2021 13:18
Bambino Blu wrote: 14/03/2021 13:08 Haj preporucite onda biciklo do milje da valja ako se tako moze reci, jer vidim u ciklocentru i mbike i ovi od milje imaju ove jeftine masinice. Je l realno da za milju ne mozes deore opremu dobiti na novom biciklu ? 🤣🤣
Kad vec izdvajas finu svotu novca ja bih isao na nesto sa boljom opremom, ali polovno. Bolji je odnos uloženo-dobijeno. Pogledaj eto tu neku nakamuru catch, gledaj da su dobre i gume da nisu neke bezveze kineske. Continental, Schwalbe, Maxxis, Specilaized to su dobre gume. Novo do hiljade slabo ima, tuzno je to ali eto

Znaci bolje ovu polovnu nakamuuru sa deore opremom, nego nov gt agressor.expert iz ciklocentra sa toruney opremom ?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#627 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

nlt wrote: 14/03/2021 18:31 ti sistemi sa jednim zupčanikom naprijed su namjenjeni za uspone, planine i tako to?
Ma mozes ti njih sibat gdje oces al pri vecem opterecenju ne preskacu kao ovi obicni sistemi sa tri zupcanika.
U biti i nema potrebe za 27 brzina kad se na desetak moze sasvim solidno rasporedit i probrat brzina koja odgovara situaciji.
I jednostavnije je za koristenje ako ćemo realno.
Ti imas masu amaterskih korisnika koji i ne znaju saltat pravilno 27 brzina.
Ja znam da sam i ja grjesio prvih par godina saltajuci ko hajvan nepravilno.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#628 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

Bambino Blu wrote: 14/03/2021 18:38

Znaci bolje ovu polovnu nakamuuru sa deore opremom, nego nov gt agressor.expert iz ciklocentra sa toruney opremom ?
Po meni nije bolje jarane.
Ko prvo, nemas tu neke velike i primjetne razlike izmedju te dvije klase opreme.
Ko drugo, ni sa jednom od tih oprema ne mozes ocekivat cuda i nije nijedna ta klasa za zahtjevnija opterecenja.
Ti vjv i nisi bajker koji ce se penjat na zajebane uspone i radit zajebane ture pa ti bilo koja od te dvije opreme moze posluzit solidno ako si prosjecan vikend korisnik za po normala terenima.
Uvjek je bolje novo druze, znas koliko si ga handrio, znas mu slabe tacke vremenom.
Mislim da se ne isplati uzet nesto polovno zbog tako neznatnog i neprimjetnog upgrejda u opremi.
Imas ti na bajku jos masu stvari koje treba uzet u obzir, nije sve u masinicama i prenosu.
Moj ti je savjet, uzmi sebi novo ako je u cjenovnom rangu koji ti odgovara.
Ako ti ne bude pasala ta oprema, upgrejdujes sebi brate vremenom kako upoznajes svoje mogucnosti i ako pozelis ozbiljnije bavljenje sa tim.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#629 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Bambino Blu wrote: 14/03/2021 18:38
nlt wrote: 14/03/2021 13:18
Bambino Blu wrote: 14/03/2021 13:08 Haj preporucite onda biciklo do milje da valja ako se tako moze reci, jer vidim u ciklocentru i mbike i ovi od milje imaju ove jeftine masinice. Je l realno da za milju ne mozes deore opremu dobiti na novom biciklu ? 🤣🤣
Kad vec izdvajas finu svotu novca ja bih isao na nesto sa boljom opremom, ali polovno. Bolji je odnos uloženo-dobijeno. Pogledaj eto tu neku nakamuru catch, gledaj da su dobre i gume da nisu neke bezveze kineske. Continental, Schwalbe, Maxxis, Specilaized to su dobre gume. Novo do hiljade slabo ima, tuzno je to ali eto

Znaci bolje ovu polovnu nakamuuru sa deore opremom, nego nov gt agressor.expert iz ciklocentra sa toruney opremom ?
naravno, logično uz uslov da ta nakamura nije slomljena i uništena. Da je sve u funkciji. Jednostavno sjedeneš na biciklo i sve mora da radi: svaka brzina, da fino koči pa i da nisu gume poderane itd
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 974
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#630 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by JoeyTribbiani »

Mislim da je Rockhoper 2021 sasvim solidna opcija. Bolja nego te neke polovne. Ja sam sebi uzeo RH Base prosle jeseni, oko 9 stoja platio, zadovoljan bajkom bas. RH Sport je bio 1059 za kes. Otidji u ciklocentar, probaj i vidi.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#631 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Novo je novo, ali ipak tourney i 1 000 KM je meni previše. Ta tourney mašinica je mene jednom zezala i nikad više. Imao nakamuru novu, doduše ona od 400KM. Nisam prešao možda 50 kilometara već su počeli neki zvukovi iz zadnje mašinice. I dok prebaci brzinu prođe godina. Sad zato samo klik i prebacuje odmah, ali je i biciklo skuplje-logično.
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#632 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Što se tiče kupovine novog i polovnog bicikla, ja bih uvijek izabrao polovno jer na polovnom ćeš dobiti bolju opremu, gume, marku bicikla i dosta ostalog, ali naravno gledao bih da kupim neko polovno biciklo ali da je očuvano i ispravno. Ja ti preporučujem da nađeš na olxu polovno sa tourney opremom i odeš i probaš i onda da nađeš sa Deore ili Deore XT opremom pa probaš i da vidiš sam tu razliku kad prebacuješ brzine na shifterima vidjet ćeš razliku između Tourney i Deore opreme 100 %. Svako drugi ko se razumije bolje će ti preporučiti polovno biciklo u cijeni do 1000KM, novi sa boljom opremom da valjaju su preko 1200KM. Samo gledaj da su bolje marke poput Scotta, Specializeda, Nakamure, Gianta, Treka :)
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#633 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by no_sekirli »

Evo i ja jos ne kupih bajk. Mali uzeo moga Talijana koji me vjerno sluzio preko 15 godina. Shimano SIS sva oprema, iz praistorije.
Ima more polovnjaka na piku, stvarno ima izbora. Ali dati 5-6 stoja za polovnjaka koji je prosao sito i reseto i koji je kao brend, dok za 7-8 stoja mozes kupiti novo, mislim da nema smisla.
Bambino Blu
Posts: 2043
Joined: 24/07/2014 15:38

#634 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Bambino Blu »

Razmisljao sam i o rh sportu nije on problem al je altus i acera oprema. Ova nakamura.morat cu je pogledati izgleda kao nova stvarno i gume su nove special. samonsto me odbija upravo to sto je polovno i sto ti nikada ne znas ko je kako to jahao.
Ja sigurno necu po stwpenicama skakati ili neke jumpove raditi 🤣 sluuit ce za planine sigurno mozda neato vise nego samo vikendom jer cu imati sad malo vise slobodnog vremena. Gledo sam u mbike cube grx 8 ja msm 900 ma taraba prelos.
Ima li neko iskusrva sa polar mirage pro verzijom kakv je ona ?
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#635 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

Pa eto, pogledaj tu Nakamuru pa skontaj, imao sam jednom Nakamuru Catch 2016/17 i stvarno bila je odlična, Deore oprema samo što su bile njene originalne Deli gume koje su se brzo potrošile, pa sam kupovao i postavljao sebi Continentalke...
Pogledaj i amortizere da budu Sr Suntour ili Rock Shox ništa drugo ne traži.
Naravno pogledaj da nije skršeno biciklo, da su ravne felge, da su dobre gume, diskovi, pakne, mašinice i da nema nikakvih luftova, najbolje možeš vidjeti je li vožena žestoko po oštećenjima na ramu i felgama. Kad se biciklo vozi po makadamima i zahtjevnim terenima onda često budu promjenjene i felge zato jer brzo odu i bude onih udubljenja i oštećenja farbe na ramu... :)
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#636 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

A zasto ne bi sebi uzeo opremu koju zelis i stavio je na ram nekog polovnjaka solidnog.
Imas pojeftinih opcija na njemackoj e bay aplikaciji.
Za dvjestotinjak eura mozes uzet sve od zupčanika, lule, derailera i masinice i bolje od xt klase.
Nek platis ram solidan pet stoja, mada mozes proc i dosta jeftinije i sklopis sebi bajk bogovski.
Da nema opcija za tako nesto pa bi i konto nekako al danas fakat imas ponude na svakom koraku sto se toga tice.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#637 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

Eo ti jedna solidna opcija polovnjaka, ne cini se handren plaho.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... pp_android
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3564
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#638 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by anex »

Koja je cijena sada novog diore xt?
Kod mene je tourney na scott aspectu pa bi mjenjao sada nekad. Ima li nešto novije od diore-a trenutno?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#639 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

Imas slx imas i xtr klasu opreme.
Obje su iznad xt.
I obje su presle na furku jedan zupcanik naprjed, nazad kaseta od 10 il 12 zupcanika mensecini.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#640 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by TDK-90 »

Njanjavi wrote: 15/03/2021 12:42 Eo ti jedna solidna opcija polovnjaka, ne cini se handren plaho.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... pp_android
Sam si rekao samo NOVO :thumbup:


Ovaj Scott prodaje ga za dijelove , ili da sebi neko popravi.
Viljuska treba servis ili cak zamjena i neki drzac kocnice valjda se odvalio slika 17. i sve to za 550€ :-)
Ima on finu opremu i kostao je prilicno nov ali je sad neupotrebljiv cini mi se i prednji zupcanik je potrosen

U Njemackoj su cesto polovni bicikli jako skupi tako reci skuplji nego nov.

Polovan u BiH i da je najbolja marka je 90 % neodrzavan ili nesto u kucnoj radinosti - onaj koji je dobar i ocuvan vlasnik ne prodaje.

Polovan treba
- Novi lanac
- Nova kaseta mozda i prednji zubcanici :-?
- Plocice za kocnice
-Gume ili su stare ili potrosene
- Sajle ...kakve su
- Viljuska da li je odrzavana.... Moje iskustvo Suntour viljuske su kratkog vijeka -smece i nalaze se na svim modelima ispod 1500,- KM

Samo novo 1500 + KM pruza zadovoljstvo i REDOVAN servis :thumbup:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#641 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by no_sekirli »

nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#642 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

no_sekirli wrote: 17/03/2021 18:54 https://www.olx.ba/artikal/36649552/bic ... g-shimano/

Vrijedi li ovaj trekking?
sve tourney+ zoom amortizer.
izgledom onako...ne znam
ja kad bih kupovao ne bih ovaj odabrao
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#643 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by no_sekirli »

Hvala na savjetu :thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#644 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by cassius »

Sto se tice kvaliteta masinica, kako bi ih poredali ? Sram, Deore, Tourney, Altus ? Jesam li koju zaboravio ? :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#645 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Njanjavi »

cassius wrote: 18/03/2021 06:58 Sto se tice kvaliteta masinica, kako bi ih poredali ? Sram, Deore, Tourney, Altus ? Jesam li koju zaboravio ? :D
Sram nije shimano, sram je druga marka.
U nekim stvarima su bolji od shimana a u nekim komplikovaniji jbga.
Ide ti altus, acera, alivio, tourney pa deore mensecini.
Imas onda deore xt pa slx pa xtr.
I imas saint od shimana, to je mensecini za downhill i profi timove oprema.
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#646 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Concord »

Image
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#647 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Sydnor »

Šta mislite o ovom bajku sa linka?

https://www.m-bikeshop.com/proizvod/bic ... 8-29-2021/
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#648 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

nije loš, samo sto je prosle godine umjesto altus zadnje masinice bila acera i bio je oko 800 KM
korona čini svoje
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#649 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by nlt »

je li forumaš što se interesovao za neku nakamuru kupio biciklo? :mrgreen:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#650 Re: Biciklo-gdje kupiti??

Post by Sydnor »

nlt wrote: 26/03/2021 17:36 nije loš, samo sto je prosle godine umjesto altus zadnje masinice bila acera i bio je oko 800 KM
korona čini svoje
Primijetio sam to na jednom Polaru, prošle godine bio 525, a negdje 530... ove godine isti 639.

I ovaj Cross je isto bio niži ali elem nejse.
Post Reply