Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1426 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

Cherry-Cherry wrote:
semmy wrote:
Cherry-Cherry wrote:Koliko je farbanje duge kose, cijele dužine, u tom čuvenom EN-u? Bez tih šampona i čuda, tretmana, masaža glave..
70km farbanje, sisanje i feniranje bez ikakvih posebnih dodataka. Ako ih zelis prije farbanja se konsultujes s njima i pitas koliko je dodatno na tu cjenu.
Ova cifra sto Zoya spomenu od 250km nije tacna, jer ja kod njih radim sve, svake sedmice sam na feniranju i tretmanima sa bas posebnim samponima i maskama i nikad nisam platila ni pola od ovoga sto ona navodi.
Pa nije skupo uopšte, malo je skuplje od moje frizerke.
I ono sto je najbitnije nece ti ni farbati cjelu kosu svaki put, nego samo izrastak jer su boje odlicne i ne ispiru se, mozda svako 3-4 farbanje da ti na duzini urade osvjezenje boje, ili ombre ili sta vec radis
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1427 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Better Man »

Nisrin wrote:Prije sam se farbala kuci i kosa mi je bila k'o SLAMA- od garniera, jos gore pallette, keune koja gori kosu, syossa koji se ispere za 7 dana...
Vise ne radim tako, odem i platim, ponekad pramenove, vecinom ombre, kosa se tretira odlicniiim Nashi farbama, blansom i hidrogenom na bazi biljaka...Kupila sam Nashi ulje koje stavim na vrhove kose nakon pranja- ne uvijek i kosa mi je uvijek lijepa i zdrava.
Cak i kad je uradjen blajhani ombre svejedno bude zdrava i odlicna :D

Imam nekoliko prijateljica koje su frizerke i idu po kucama nakon posla, rade sa puno manje kvalitetnim farbama, hidrogenima nego u svojim salonima (kod gazda), musterije su zadovoljne, posebno jer plate 20-30KM uslugu. Ali vjerujte da nije isti kvalitet kose, sve ima svoje, ma sta ko mislio.

Profesionalne farbe ne moze nabaviti niko da bi radio po kucama, nego samo odredjeni saloni, odredjeni, ne svi...
A zašto samo saloni kao mogu nabaviti profi farbe? Valjda je cilj proizvođača da proda robu i da je svima dostupna. I ne bih se složio da samo u salonu možeš dobiti kvalitetan tretman, a dokaz je moja prijateljica koja ima super frizerku koja zna svoj posao i kvalitet njene kose je uvijek vrh.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#1428 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Itsoktobealone »

Zox wrote:Ne znam da li sam se javio na ovu ili na neku drugu temu o frizerima prije mnogo godina, ali svejedno, zelio bih da jos jednom podvucem, za ove koji pitaju za muskog frizera koji prati trendove, jedan je Haris (Still). Covjek ima strast prema onom sto radi, i to je najbitnije. Svaki put me osisa drugacije, a sisa me jedno deset godina. A ja mu ne govorim kako. Pita me sta se desava u mom zivotu, ja mu jednom kazem odoh da budem kum, drugi put imam performance, treci put dolazi mi mater iz inostranstva u posjetu, on klimne glavom i osisa prikladno :)
Da te pitam, gdje se nalazi taj Still?

I jel' ima neko iskustva sa muskim frizerima iz salona "Image" blizu Štrose? Htio bi da budem normalno i lijepo osisan, al' mi je glava ko vanzemaljac, pa se to nikad ne utrefi kako treba :-? :(
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1429 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 28/11/2016 11:21, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#1430 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Better Man »

Nisrin wrote:
Better Man wrote:
A zašto samo saloni kao mogu nabaviti profi farbe? Valjda je cilj proizvođača da proda robu i da je svima dostupna. I ne bih se složio da samo u salonu možeš dobiti kvalitetan tretman, a dokaz je moja prijateljica koja ima super frizerku koja zna svoj posao i kvalitet njene kose je uvijek vrh.
Valjda im nije cilj masovna distribucija proizvoda, nego samo odredjeni saloni da imaju, plus vecinom su dosta skupi proizvodi...prosjecna zena ne oze to kupovati!
Tvoja kolegica je jena od rijetkih sretnica da ima takvu kosu, meni je kosa bila grozna dok sam se sama farbala KUCI, a sada mi svi hvale kvalitet kose, cak i nakon 4-5 mjeseci od uradjene frizure! :D
Da. Baš je sretnica kad je u pitanju njena kosa i kvalitet.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#1431 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Jest sretnica, jer ne radi agresivnije tretmane. Neka blanšira kosu, uradi balayage, pa opet blanš pa sombre, pa onda ode u crno, a nakon toga u pepeljasto, pa bi vidio kvalitet kose. Ako ide u tamnije ili svjetlije najviše dvije nijanse, za to joj je potreban kolor šampon i naravno da će imati zdravu kosu. Meni je kosa bila baš gusta prije blanša. Ali tri godine balanširanja su učinile svoje, naravno da se oštetila. Da ne koristim baš dobre, kvalitetne i skupe proizvode, ne bih je ni imala više.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#1432 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by didzej1602 »

Ima li ko iskustva za salonom Ege na Pofalicima? vidim vrste se cesto po ekuponu i citydeal-u sa nekim ponudama, vrijedi li otici? :-D
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#1433 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kona__ »

didzej1602 wrote:Ima li ko iskustva za salonom Ege na Pofalicima? vidim vrste se cesto po ekuponu i citydeal-u sa nekim ponudama, vrijedi li otici? :-D
Da.

Al' na masazu, ne na frizuru. :D
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#1434 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by didzej1602 »

Kona__ wrote:
didzej1602 wrote:Ima li ko iskustva za salonom Ege na Pofalicima? vidim vrste se cesto po ekuponu i citydeal-u sa nekim ponudama, vrijedi li otici? :-D
Da.

Al' na masazu, ne na frizuru. :D
Valjaju li masaze?
Da se bar mogu opustiti poslije ukoliko frizura ne bude valjala :lol:
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#1435 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Kona__ »

didzej1602 wrote:
Kona__ wrote:
didzej1602 wrote:Ima li ko iskustva za salonom Ege na Pofalicima? vidim vrste se cesto po ekuponu i citydeal-u sa nekim ponudama, vrijedi li otici? :-D
Da.

Al' na masazu, ne na frizuru. :D
Valjaju li masaze?
Da se bar mogu opustiti poslije ukoliko frizura ne bude valjala :lol:
:lol: :lol: Valjaju fkt..
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1436 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by konektovan »

KS BBI centar, isto mesnica ljudi moji. Zamalo da mi uho odsijece neka teta, krv ide, ona ni habera?!

EN studio, preskup. Gazda oprao kosu R. Giru i Penelopi Kruz, i sad ispade, k'o neki sega mega ultra par exelance frizer. :-)
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#1437 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lolita_xx »

EN u SCC zaobilaziti. ispod prosjeka. Sisanje bezveze, feniranje Jos gore. bolje radi svaki mahalski frizerski I sve to Za 15 km. Sisala me vildana.

Prije nego me neki optuze da lazem, ne lazem, Nemam interesa, ni razloga da lazem.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1438 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

Rad EN studia, pa prosudite sami, a prirodna sam crnka

Image
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#1439 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lolita_xx »

Draga semmy ne moras Toliko reklamirati. ok, tebi Je tamo dobro, zadovoljna si, Ali vise Je nas koji nismo.
Nema smisla ubjedjivati nas. Uostalom Ti stvarno kad pocnes nekog da reklamiras ne znas stati.
User avatar
W0rM
Posts: 2342
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#1440 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by W0rM »

Toplo preporučujem frizerski salon "be in" na C. Vili. Ljudi su korektni i ljubazni, a i cijena je pristojna.

Sent from my uredjaj
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1441 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Zox »

Itsoktobealone wrote:
Zox wrote:Ne znam da li sam se javio na ovu ili na neku drugu temu o frizerima prije mnogo godina, ali svejedno, zelio bih da jos jednom podvucem, za ove koji pitaju za muskog frizera koji prati trendove, jedan je Haris (Still). Covjek ima strast prema onom sto radi, i to je najbitnije. Svaki put me osisa drugacije, a sisa me jedno deset godina. A ja mu ne govorim kako. Pita me sta se desava u mom zivotu, ja mu jednom kazem odoh da budem kum, drugi put imam performance, treci put dolazi mi mater iz inostranstva u posjetu, on klimne glavom i osisa prikladno :)
Da te pitam, gdje se nalazi taj Still?

I jel' ima neko iskustva sa muskim frizerima iz salona "Image" blizu Štrose? Htio bi da budem normalno i lijepo osisan, al' mi je glava ko vanzemaljac, pa se to nikad ne utrefi kako treba :-? :(
Still je u Hrasnom, ako ides iz pravca Bosmala prema gradu, na trolejbuskoj stanici . Nisam iz tog dijela grada pa ne znam tacno objasniti, to je preko puta malog Bosmala, poslije pumpe a prije granapa. U istom bloku je jedan kafic pa Still, pa optika, pekara, ribarnica, radnja s cigarama i na cosku granap s vocem.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#1442 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Onda je Still zapravo nekadašnja Valera.
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#1443 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Angel_of... »

Moze li neko preporuciti konkretnog frizera u salonu En Style na Grbavici ili Dobrinji, svejedno.
Koje su cijene okvirno sisanja,farbanja,feniranja,mozda pramenovi itd... :)
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#1444 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Coconut »

semmy wrote:Rad EN studia, pa prosudite sami, a prirodna sam crnka

Image
Izvini ali ovo meni nije nista specijalno (lijepa ti je kosa) ali rad kao rad. Pogledaj radove npr. salona GT Zagreb!!!
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1445 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

Coconut wrote:
Izvini ali ovo meni nije nista specijalno (lijepa ti je kosa) ali rad kao rad. Pogledaj radove npr. salona GT Zagreb!!!
Kosa zdrava i sjajna sto je poenta, iz crne prirodne ja plava bez ostecenja, boja sa osuncanim pramenovima, i blagim balyagom sto se na zalost na slici ne vidi jer je slikano mobitelim, u prirodi je vec druga slika, A specijane radove imas na njegovom profilu, na editorijalima skoro pa svih magazina sa poznatim licnostima.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1446 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Rosso »

TT987 wrote:
Dr Baltazar wrote:Je li ko od muškaraca bio u Alen's barbershop da dadne mišljenje je li toliko dobar za 15 KM po šišanju :) ?
Alen je dobar muski frizer,mnogo posvecen poslu,prati trendove i strucnjak je da svakom sredi bradu pod konac!E sad,do njega je tesko doci,jer ima salon u CG,tako da se zakazuje po 7 dana unaprijed,sto se meni,iskreno,ne svidja..Zna li neko dobrog frizera na Stupu ili Ilidzi?
Cuo sam i ja pozitivne stvari o Alenovom radu i nazvah da se narucim, najvise radi brade da je pokusa urediti, ali rekose mi moze tek za 10-ak dana, nije u gradu trenutno, ako zelite kod nekog od kolega i ja odustanem posto ne znam da li i kolege rade na njegovom nivou ili bar priblizno.
TT987
Posts: 103
Joined: 30/10/2014 15:46

#1447 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by TT987 »

Rosso wrote:
TT987 wrote:
Dr Baltazar wrote:Je li ko od muškaraca bio u Alen's barbershop da dadne mišljenje je li toliko dobar za 15 KM po šišanju :) ?
Alen je dobar muski frizer,mnogo posvecen poslu,prati trendove i strucnjak je da svakom sredi bradu pod konac!E sad,do njega je tesko doci,jer ima salon u CG,tako da se zakazuje po 7 dana unaprijed,sto se meni,iskreno,ne svidja..Zna li neko dobrog frizera na Stupu ili Ilidzi?
Cuo sam i ja pozitivne stvari o Alenovom radu i nazvah da se narucim, najvise radi brade da je pokusa urediti, ali rekose mi moze tek za 10-ak dana, nije u gradu trenutno, ako zelite kod nekog od kolega i ja odustanem posto ne znam da li i kolege rade na njegovom nivou ili bar priblizno.
Ne,ne.Niko od kolega nece znati da odradi to,narocito bradu.,za koju je Alen majstor.Sacekaj dok se vrati,sta drugo..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1448 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:24, edited 2 times in total.
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1449 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy »

Nisrin wrote:

Zdrava kosa, njegovana, ima to veze i sa samim kvalitetom kose, ali i sa farbama koje se koriste. JA SE NE SISAM U EN STUDIU niti cu, ali se vidi da dobro rade!!! Imas srece da imas prirodni volumen, boja ti je lijepa iako nisam ocarana ovim "mrkvastim nijansama", tebi vjerujem da stoji.
takodjer, ovakva kosa ti nije kad je sama isfeniras niti je ovakva nakon 2 mjeseca nefarbanja, tako da :thumbup: za farbe!

P.S. Lijepo su ti pokrili CRNI izrastak, sto nije bas lagan posao!
Nisam mrkvasta kao na slici, lose svjetlo pri slikanju, vise sam gold-blond. Za prekrivanje crnog izrastka si u pravu i sve sa bojom sto me i odusevilo. Duzinu mi nefarbaju nego preliv svaka 2 mjeseca a balyage cca u 6 mjeseci.
Sama se nefeniram jer imam lokne s kojim nisam odusevljena jer su divlje i svaka na svoju stranu :roll: jedino kad sam na moru pustim da se kosa sama osusi
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6765
Joined: 20/02/2013 14:14

#1450 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry »

Lijepa ti je kosa, @Semmy, zdrava i njegovana. :thumbup:
Post Reply