Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

lolita_xx

#1076 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lolita_xx » 13/06/2014 15:43

nisam rekla da perem jednom sedmicno, vec da ako platim feniranje 20km, onda bi kosa trebala da bude super do iduceg pranja

MrsJ

#1077 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ » 13/06/2014 17:22

Nisi bas tako napisala ali nema veze. :-D Svako ima svoje naravno, a na kraju krajeva i kose nam se razlikuju pa se mozda nekom ne masti tako brzo. Ja licno ne bih mogla zamisliti da je ne operem nakon 2 dana ali isto tako znam dosta starijih zena kojima traje bas po 7 dana jer se one zbog hormona i slabije znoje a i kosa im je vise suha. Kako god, nije ova tema za raspravljanje o tome tako da necu dalje komentarisati. ;)

registrovana onako

#1078 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by registrovana onako » 13/06/2014 17:26

.
Last edited by registrovana onako on 25/06/2014 20:50, edited 1 time in total.

bebac123

#1079 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bebac123 » 13/06/2014 20:01

MrsJ wrote:Nisi bas tako napisala ali nema veze. :-D Svako ima svoje naravno, a na kraju krajeva i kose nam se razlikuju pa se mozda nekom ne masti tako brzo. Ja licno ne bih mogla zamisliti da je ne operem nakon 2 dana ali isto tako znam dosta starijih zena kojima traje bas po 7 dana jer se one zbog hormona i slabije znoje a i kosa im je vise suha. Kako god, nije ova tema za raspravljanje o tome tako da necu dalje komentarisati. ;)

Koliko zena znam da idu u frizerski sedmicno da peru kosu a kosa im nije prljava vjerovatno zbog razloga koji si i ti spomenula...Ja perem svako 4dana,a preporucuje se 2 puta sedmicno pranje sve preko je previse koliko ja znam..

registrovana onako

#1080 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by registrovana onako » 13/06/2014 20:13

bebac123 wrote:
MrsJ wrote:Nisi bas tako napisala ali nema veze. :-D Svako ima svoje naravno, a na kraju krajeva i kose nam se razlikuju pa se mozda nekom ne masti tako brzo. Ja licno ne bih mogla zamisliti da je ne operem nakon 2 dana ali isto tako znam dosta starijih zena kojima traje bas po 7 dana jer se one zbog hormona i slabije znoje a i kosa im je vise suha. Kako god, nije ova tema za raspravljanje o tome tako da necu dalje komentarisati. ;)

Koliko zena znam da idu u frizerski sedmicno da peru kosu a kosa im nije prljava vjerovatno zbog razloga koji si i ti spomenula...Ja perem svako 4dana,a preporucuje se 2 puta sedmicno pranje sve preko je previse koliko ja znam..
kosa je osim loja prljava i od zagadjenog vazduha.

semmy

#1081 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy » 13/06/2014 20:33

registrovana onako wrote:
bebac123 wrote:

kosa je osim loja prljava i od zagadjenog vazduha.
normalno tjeme, kosa zdrava i nije prljava, neznojim se ( ali kad se znojim u ljetnom periodu i to je vrlo rijrtko, koristim hydrotoxa losion za otklanjanje znoja s tjemena glave koji su mi preporucili u salonu ) ...nevidim razloga da perem kosu vise puta sedmicno ako nemam potrebu..

bebac123

#1082 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by bebac123 » 13/06/2014 20:41

Ma svako zna sta je najbolje za njegovu kosu i koliko puta treba prati...a to za lojavu kosu mogu samo uhljupi drzat na glavi..

registrovana onako

#1083 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by registrovana onako » 13/06/2014 20:48

semmy wrote:
normalno tjeme, kosa zdrava i nije prljava, neznojim se ( ali kad se znojim u ljetnom periodu i to je vrlo rijrtko, koristim hydrotoxa losion za otklanjanje znoja s tjemena glave koji su mi preporucili u salonu ) ...nevidim razloga da perem kosu vise puta sedmicno ako nemam potrebu..
:D
Last edited by registrovana onako on 03/08/2014 10:06, edited 1 time in total.

Cherry-Cherry

#1084 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Cherry-Cherry » 13/06/2014 21:03

Crkla bih, kada bih prala kosu samo jednom sedmično. Nema to veze sa znojenjem, šta je sa prašinom, smogom... :-)
To je isto kao kad se neko tušira jednom sedmično. :cry: Nedeljom :mrgreen:

VenomousV

#1085 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by VenomousV » 13/06/2014 21:08

Cherry-Cherry wrote:Crkla bih, kada bih prala kosu samo jednom sedmično. Nema to veze sa znojenjem, šta je sa prašinom, smogom... :-)

isto htjedoh napisati :thumbup:

semmy

#1086 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy » 13/06/2014 21:43

Cherry-Cherry wrote:Crkla bih, kada bih prala kosu samo jednom sedmično. Nema to veze sa znojenjem, šta je sa prašinom, smogom... :-)
objasni mi slicnost pranja kose i tusiranje molim te...prosvijetli me

StupskaBitanga

#1087 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by StupskaBitanga » 13/06/2014 21:44

semmy wrote:
STVAR LIČNE HIGIJENE MOŽDA?

semmy

#1088 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by semmy » 13/06/2014 21:46

StupskaBitanga wrote:
semmy wrote:
STVAR LIČNE HIGIJENE MOŽDA?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sha_ba

#1089 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by sha_ba » 13/06/2014 21:48

kralju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lolita_xx

#1090 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by lolita_xx » 14/06/2014 13:36

.

His Wife

#1091 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by His Wife » 02/07/2014 08:35

Jel' zna neko gdje sad radi frizerka Arnela, koja je ranije radila u Cibusu? :)

thea

#1092 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by thea » 02/07/2014 11:12

Mislis na Arnelu koja je ucila kod Elvira... ili neka druga

His Wife

#1093 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by His Wife » 03/07/2014 08:04

thea wrote:Mislis na Arnelu koja je ucila kod Elvira... ili neka druga
Da! Jel' znaš gdje sad radi? :-D

thea

#1094 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by thea » 03/07/2014 10:50

Ima svoj frizerski salon na Bascarsiji zove se Arnela.
Nalazi se u ulici obala Isa bega Isakovica, Principov post, niz obalu jedno 30m lijevo, prizemlje zdrada, fasada stara opeka.

Ja sam se na zalost jako razocarala u Arnelu, jer me nekad sisala kod Elvira a i sam Elvir.
Prosle godine sam dosla kod Arnele, imala dugu lijepu zdravu kosu, trazeno jednostavno sisanje nije uradila, iz salona sam izasla popeglana, ali kad sam sutradan oprala kosu nemas pojma sta je uradila od glave.

Vazno je da me cijelo vrijeme hvalila, kako ima prekrasnu kosu, ect...

Jedna strana mi bila duza od druge, i to za nekih 2-3cm min, imam gustu a tanku dlaku, tako da se svaki feler vidi, kao da sam ja sama sebe sisala bilo je pramenova gdje su bili ravni. Dakle pozadi nikako nije radila kosu. Samo skinula kosu kao psihicki bolesnik, pa fikare.
Jedino se potrudila da napred uradi dobar rad, kako bi vizuelno izgledalo super.

Licno iz mog iskustva, znam da Arnelu ne bih preporucila jer je daleko od profesionalca. Idem za Elvira kojeg poznajem od '98 godine, puno raje vise uopce ne ide kod njih jer oni misle kad dolazis redovno da te imaju i da mogu nakazu praviti od tebe. PLus to za tvoje pare.

Cak mi je Elvir licno rekao, kako mu se neki otvoreno zale, kaze nisu zahvalni sta radim, ali tko bi bio zahvalan izades iz salona sa jednom stranom duzom od druge, ne dovrsen posao, to se ne zove profesionalnost. Jednostavno kad mogu kao fol sisaju a naplate isto.
Kad je elvir nekoliko puta pravio iste greske kao Arnela, nedovrsem rad, samo da te skine, a uzme pare, rekla sam stop nakon 3x. A isla kod Elvira da me popravi nakon Arnele, i ja njemu kazem duza mi strana, kaze ok, tip nije uopce popravio, vec kao ona fikario nije nista radio, meni skinuli kosu a svaki pramen svoju politiku vodi. Nema proporcija, nema frizure, bila sam spala na bob fizuru, od kose duzine do pola ledja sve u razmaku od 2 mjeseca.

Uglavnom Arnela se dobro potrudila da jednu godinu imam glavu koju ne zelim. Jer sam sa felerima morala jos skidati kose...ma da ne pisem vise.

Prije tog na jedno 1 mjesec, moj prijatelj je otisao na moju preporuku kod Arnele, tip voli style frizure, zamazala mu gelom, nije nista uradila sta je trazio, a nakazu napravila od decka, ne voli gelove na kraju je morao cijeli mjesec stavljati produkte da na nesto lici pa je otisao na popravljanje. Bukvalno moras zakamuflirati uradjeno.

Plus da ja Arnelu ne poznajem, shvatila bih, da sam u prolazu, moja cijela porodica se sisa kod nje, od rodica pa na dalje...isto se zale, trud, pa uzimanje novca.

ja vise ne znam kome povjeriti glavu

His Wife

#1095 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by His Wife » 04/07/2014 09:32

thea wrote:Ima svoj frizerski salon na Bascarsiji zove se Arnela.
Nalazi se u ulici obala Isa bega Isakovica, Principov post, niz obalu jedno 30m lijevo, prizemlje zdrada, fasada stara opeka.

Ja sam se na zalost jako razocarala u Arnelu, jer me nekad sisala kod Elvira a i sam Elvir.
Prosle godine sam dosla kod Arnele, imala dugu lijepu zdravu kosu, trazeno jednostavno sisanje nije uradila, iz salona sam izasla popeglana, ali kad sam sutradan oprala kosu nemas pojma sta je uradila od glave.

Vazno je da me cijelo vrijeme hvalila, kako ima prekrasnu kosu, ect...

Jedna strana mi bila duza od druge, i to za nekih 2-3cm min, imam gustu a tanku dlaku, tako da se svaki feler vidi, kao da sam ja sama sebe sisala bilo je pramenova gdje su bili ravni. Dakle pozadi nikako nije radila kosu. Samo skinula kosu kao psihicki bolesnik, pa fikare.
Jedino se potrudila da napred uradi dobar rad, kako bi vizuelno izgledalo super.

Licno iz mog iskustva, znam da Arnelu ne bih preporucila jer je daleko od profesionalca. Idem za Elvira kojeg poznajem od '98 godine, puno raje vise uopce ne ide kod njih jer oni misle kad dolazis redovno da te imaju i da mogu nakazu praviti od tebe. PLus to za tvoje pare.

Cak mi je Elvir licno rekao, kako mu se neki otvoreno zale, kaze nisu zahvalni sta radim, ali tko bi bio zahvalan izades iz salona sa jednom stranom duzom od druge, ne dovrsen posao, to se ne zove profesionalnost. Jednostavno kad mogu kao fol sisaju a naplate isto.
Kad je elvir nekoliko puta pravio iste greske kao Arnela, nedovrsem rad, samo da te skine, a uzme pare, rekla sam stop nakon 3x. A isla kod Elvira da me popravi nakon Arnele, i ja njemu kazem duza mi strana, kaze ok, tip nije uopce popravio, vec kao ona fikario nije nista radio, meni skinuli kosu a svaki pramen svoju politiku vodi. Nema proporcija, nema frizure, bila sam spala na bob fizuru, od kose duzine do pola ledja sve u razmaku od 2 mjeseca.

Uglavnom Arnela se dobro potrudila da jednu godinu imam glavu koju ne zelim. Jer sam sa felerima morala jos skidati kose...ma da ne pisem vise.

Prije tog na jedno 1 mjesec, moj prijatelj je otisao na moju preporuku kod Arnele, tip voli style frizure, zamazala mu gelom, nije nista uradila sta je trazio, a nakazu napravila od decka, ne voli gelove na kraju je morao cijeli mjesec stavljati produkte da na nesto lici pa je otisao na popravljanje. Bukvalno moras zakamuflirati uradjeno.

Plus da ja Arnelu ne poznajem, shvatila bih, da sam u prolazu, moja cijela porodica se sisa kod nje, od rodica pa na dalje...isto se zale, trud, pa uzimanje novca.

ja vise ne znam kome povjeriti glavu
Hvala puno na iscrpnom odgovoru :thumbup: Nadam se da su to bili njeni "loši" dani i da će s ovim suncem i ona ponovo zablistati :-D

Lela:D

#1096 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by Lela:D » 02/08/2014 13:18

nadia11 wrote:Možete li mi preporučiti u kojem salonu da uradim ombre, nisam se prije farbala, pa mi je bitno da mi to neko uradi kvalitetno :)
Moja prijateljica radila ombre u salonu Fashion, kod Bristola. Frizerka cini mi se Sejla da se zove. Ona je zadovoljna.

ja nisam ja

#1097 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by ja nisam ja » 02/08/2014 20:58

Gdje najbezbolnije za kosu iz tamno smedje preci u svijetlo smedju?Koji frizer to radi a ne unisti kosu?

MrsJ

#1098 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ » 02/08/2014 21:20

Niti jedan, moras se pomiriti sa cinjenicom da ce ti se kosa ostetiti, samo je pitanje koliko.

badalpur

#1099 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by badalpur » 02/08/2014 22:20

ja nisam ja wrote:Gdje najbezbolnije za kosu iz tamno smedje preci u svijetlo smedju?Koji frizer to radi a ne unisti kosu?
Nije tačno da ti se kosa mora oštetiti, jer danas frizeri uglavnom rade dekolorizaciju, koja nije isto što i blajhanje. Ja sam to sama sebi kući radila, u Frizerlandu kupila dekolorizator i željenu boju. Nijedna dlaka mi se nije oštetila :D ...Naravno, ne preporučujem ti da to radiš sama, nije svakome ista kosa.

MrsJ

#1100 Re: Najbolji frizerski salon u Sarajevu

Post by MrsJ » 02/08/2014 23:43

I ja sam tako mislila i oba frizera kod kojih sam isla su rekli da te kreme za skidanje boje ne ostecuju kosu. I meni se cinilo da nije nakon dekolorizacije, ali mi se kosa drasticno promijenila nakon mjesec dana, a s obzirom da nisam nista koristila (peglu, figaro i slicno) nema sta drugo biti nego posljedica dekolorizacije. Dok se nisam skroz na paz osisala nije se ni oporavila. A dva puta sam radila kod dva razlicita frizera i oba puta mi se isto desilo. Tako da vise u te novije preparate i tretmane ne vjerujem. Ali eto probaj, nadam se da je to samo kod mene bio slucaj. :wink:

Post Reply