SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15026 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Milloni wrote:Feeluinque -15%
MYTREAT15

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Samo da dodam -15% off ends midnight GMT Friday 31st January 2014.
Ja se bas prelomila kupicu ih Image kad tamo nestalo ih vec. Mozda je i bolje tako..Imam osjecaj da neke stvari nabavljaju samo nekoliko komada ili su zene cekale 15% popusta pa navalile.
Mirelas
Posts: 24
Joined: 30/01/2014 10:26

#15027 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mirelas »

Pozdrav ekipo , evo ja sam nova i nadam se da cemo se lipo i korisno družiti :)
nozica
Posts: 24
Joined: 29/10/2013 16:49

#15028 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nozica »

Mirelas wrote:Pozdrav ekipo , evo ja sam nova i nadam se da cemo se lipo i korisno družiti :)
Iako sam i ja nova, dobro nam došla! :sax: Šta si ti posljednje kupila od kozmetike? :trep1:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#15029 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sha_ba »

@BJB
mozda ti je i bolje sto je nestalo, ja sam koristila i vjeruj nisam nesto bila zadovoljna... mislim da ne vrijedi za cijenu koju prodaju...
probala sam 2-3vrste Terracota i puno su mi bolje :)
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15030 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :kiss: sha_ba, hvala :kiss:
Nek nisam bacila pare, al' cu zato cim ocima vidim one Hourglass ambient powders :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15031 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Kako sam ja kupila lijep nudac... :) :) :)
Davno sam pisala ovdje i tražila preporuke za ruz, ali mi je ipak sreća bila u lip glosu. Našla sam super nijansu catrice infinte shine, nijansa 040 like a nude life. Oko 6 markica. Za postojanost još nista ne znam, valjda me tu nece iznevjeriti. Ma ustvari, bitno mi je da se ne saljeva u pore. Eto, neću vise nista, samo se hvalim :lol:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#15032 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sha_ba »

BJB wrote::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :kiss: sha_ba, hvala :kiss:
Nek nisam bacila pare, al' cu zato cim ocima vidim one Hourglass ambient powders :D
ma nista :mrgreen: :kiss:
nego na koje tacno mislis?
a od guerlain je izaslo nesto novo, vidjeh neki dan, velika kutija dvije nijanse su unutra, ne znam tacno kako se zove, i izgleda mi bas extra, a ne smijem se zalijetat jos uvijek, bas je skupo...
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15033 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#15034 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sha_ba »

to su oni high lights?
ja sam fakat amater, jer nisam nikad koristila...
ako si jos tu, hajd molim te preporuci neki puder, suha mi je koza a imam osjecaj da se jaaako dobro u sminku razumijes... ja vise oko krema i seruma, sminka mi je malo slabija strana.. :D

hvala :kiss:
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15035 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

:D Amater n2 se javlja, beauty blogovi su zakon za te stvari..Gledam ih cesto, a pamtim dobro. :D Ili progooglaj puder za suhu kozu na nasem i na engleskom, dobices milione odgovara, a onda odaberi sta ti pashe.
A sto se pudera tice, to ti zavisi od toga hoces li nesto prejeftino (Rimmel, svi teenagerski od Oriflame ili Avona, Essence/Catrice), cijenom prihvatljivo (Max factor, L'oreal, ArtDeco, Bourjois) ili skupo (YSL, Lancome, Dior)- jer gotovo od svakog branda se moze naci nesto da valja ili da odgovara..
Kod mene je mjestovita koza, al' ni to vise nije pravilo..Od kako sam otkrila La Roche Posay kreme, sve mi odgovara.. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#15036 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zoya »

sis, tri dana ti pokusavam odgovoriti na pp, ne ide pa evo ovako :sad: Samo da te :kiss: i zahvalim.
p.s. i ja se nadam da nece niko nista chachkati :evil:
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#15037 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sha_ba »

BJB hvala, praobala sam nekoliko "skupih", milsim da imam ideju :D javljam uglavnom :)
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15038 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zoya wrote:sis, tri dana ti pokusavam odgovoriti na pp, ne ide pa evo ovako :sad: Samo da te :kiss: i zahvalim.
p.s. i ja se nadam da nece niko nista chachkati :evil:
:D :lol: :lol: :lol: :kiss: , ne zahvaljuj se dok ne stigne..Ja samo Boga molim da se ne vrati ..
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15039 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

sha_ba wrote:BJB hvala, praobala sam nekoliko "skupih", milsim da imam ideju :D javljam uglavnom :)
Ma iskreno, mislim da ne mora biti preskup da bude dobar..Da kod nas nisu prestali nabavljati Bourjois 10 hours sleep effect i ja bih se njega drzala, miksala bih 71 i 73, zimi samo 71, jer mi je davao jednak efekat kao Shiseido sunprotection foundation.. Bourjois healthy mix i serum foundation mi nikako ne odgovaraju zato sto se nakon nekog vremena ospem od njih.Mada je onaj Shiseido vodootporan, postojan, ugodan na kozi , meni je Bourjois bio super, em se brze skidao..
Zene rade svasta, miksaju jeftiniji brand sa skupljim jer im ne odgovara nijansa ili zato sto je onaj jeftiniji sjajniji/tecniji lakse se nanosi..Parola je 'snadji se'.
Evo od skupih, nemoj niposto ovaj novi YSL serum foundation (koristim ga vec neko vrijeme) gust je prilicno i kod nekoga sa suhom kozom bi naglasio suhocu koze..Dok bi onaj Touche Eclat mogao proci na suhoj kozi.
Nadji nekoliko njih koji ti odgovaraju, pa pogledaj swatcheve online, pa ih probaj u radnji ako si u Sa, pa tek onda kupuj..
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15040 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

Cure odavno pratim ovu temu, ali prvi put komentarišem :-D ja već par godina koristim Shiseido sun protection foundation, koji je meni idealan puder, međutim nedavno mi ga je ponestalo i dok sam čekala da dođe sa Feeluniquea, probala sam Rimmel Match Perfection, koji youtuberice na sva zvona hvale i mogu reći da mi se mnooogo svidio. Prekrivanje mu je srednje, s tim da ja na pojedinim mjestima na kojima imam problem sa hiperpigmentacijom utapkam (bockam) sa RT Expert Face brush i dobijem kompletno prekrivanje. Za skroz masnu kozu ne bi bio dobar, pošto ima taj dewy efekat, koji se na mješovitoj koži može regulisati sa puderom u prahu/kamenu, a za sve ostale tipove kože bi bio odličan, uglavnom probajte nije skup, ja sam ga u cm-u na nekoj uzela za manje od 10 KM :lol:
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15041 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

eh pošto meni treba novi puder, a vidim da se često spominje ovaj Shiseido sunprotection foundation, može li malo podrobnijih informacija iz prve ruke o njemu, i da koliko košta :D
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#15042 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

MersY, sto ne probas Lancome-Teint miracle. Toliko sam citala o njemu, da ga moram probati, a mislim da je odlican za nasu kozu ;-)
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15043 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

A znaš da sam i o njemu razmišljala, ali mi se koža lica nekako promijenila u zadnje vrijeme, nije više suha, pa mi sad ovi puderi koje imam za suhu kožu ne odgovaraju kao prije, počne mi se čelo i nos sjajiti nakon par sati , pa kontam da malo probam i neki drugi puder, najbolje bi bilo nabaviti testere i od jednog i od drugog ali to je skoro pa nemoguća misija :-x
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15044 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

MersY wrote:eh pošto meni treba novi puder, a vidim da se često spominje ovaj Shiseido sunprotection foundation, može li malo podrobnijih informacija iz prve ruke o njemu, i da koliko košta :D
Mersy, moja koža je mješovita i dehidrirana, dosta mi se sjaji čelo, nos i brada se perutaju od suhoće, a obrazi su poprilično normalni. Međutim imam sklonost ka stvaranju komedona, koje ja raščopam i nakon toga mi ostanu pigmentacijske mrlje. Ovaj puder je meni odličan zato što mi čelo drži pod kontrolom da ne sija (ujutro prije posla se našminkam i negdje do 14 sati sam mirna, onda moram malo preći preko puderom u kamenu), ne stvara mi nove komedone, ne ističe suha mjesta, a uz to odično prekriva mrlje. Ja sam dosta svjetle puti zimi i meni je idealan br.50 koji kod nas nema kupiti, pa naručujem sa Feeluniquea, tamo ti je redovna cijena cca.65 KM :lol:
nozica
Posts: 24
Joined: 29/10/2013 16:49

#15045 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nozica »

BJB jesi li vidjela ovo: http://www.makeupandbeautyblog.com/prod ... sh-review/
Šta misliš? Meni izgledaju baš interesantno, doduše ja sam big fan rumenila :stidljiva:
Mirelas
Posts: 24
Joined: 30/01/2014 10:26

#15046 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mirelas »

Moji posljednji noviteti su : chanel les beiges puder za lice , no ja sam kupila nijansu 50 koju koristim kao bronzer . Vidila sam da je koristi Huda beauty i Oksana Lysenko pa sam se počastila :) u zadnje vrijeme su tu i benefitov bronzer hoola, clarins instant light sjajilo u nijansi 4 ( toplo preporucam ) te guerlain bronzer za brinete . Kao sto se vidi prilično sam opsjednuta bronzerima :) iako kod nas nema mac kozmetike , ima li sta da me savjetujete za kupnju jer za mjesec dana idem u Budimpestu pa cu poharati dućan jeeeeee :) :) imam par njihovih stvari kupljenih u Italiji i prezadovoljna sam
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15047 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

zinaminch wrote:
MersY wrote:eh pošto meni treba novi puder, a vidim da se često spominje ovaj Shiseido sunprotection foundation, može li malo podrobnijih informacija iz prve ruke o njemu, i da koliko košta :D
Mersy, moja koža je mješovita i dehidrirana, dosta mi se sjaji čelo, nos i brada se perutaju od suhoće, a obrazi su poprilično normalni. Međutim imam sklonost ka stvaranju komedona, koje ja raščopam i nakon toga mi ostanu pigmentacijske mrlje. Ovaj puder je meni odličan zato što mi čelo drži pod kontrolom da ne sija (ujutro prije posla se našminkam i negdje do 14 sati sam mirna, onda moram malo preći preko puderom u kamenu), ne stvara mi nove komedone, ne ističe suha mjesta, a uz to odično prekriva mrlje. Ja sam dosta svjetle puti zimi i meni je idealan br.50 koji kod nas nema kupiti, pa naručujem sa Feeluniquea, tamo ti je redovna cijena cca.65 KM :lol:
Eh pa i kod mene je tako slično, osim što nemam komedona, ali mi najviše ide na živce što mi se toliko zasjaji čelo, a ostatak lica je poprilično normalan, mislim da bi mi mogao odgovarati taj puder, jedino još da potrefim nijansu...hvala na info
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15048 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

nozica wrote:BJB jesi li vidjela ovo: http://www.makeupandbeautyblog.com/prod ... sh-review/
Šta misliš? Meni izgledaju baš interesantno, doduše ja sam big fan rumenila :stidljiva:
Jao zaljubila sam se u ovo rumenilo :D predivno...i ja sam big fan rumenila i bronzera, ali ovo je stvarno divno
nozica
Posts: 24
Joined: 29/10/2013 16:49

#15049 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nozica »

MersY wrote:
nozica wrote:BJB jesi li vidjela ovo: http://www.makeupandbeautyblog.com/prod ... sh-review/
Šta misliš? Meni izgledaju baš interesantno, doduše ja sam big fan rumenila :stidljiva:
Jao zaljubila sam se u ovo rumenilo :D predivno...i ja sam big fan rumenila i bronzera, ali ovo je stvarno divno
Mersy koje rumenilo najviše voliš? Ja preporučujem Chanel kremasto Inspiration (nijansa je svijetlo pink, odlično ide uz svijetle tipove, ali su im i druge nijanse sjajne), onako pređe u velvet-puderasti kad se nanese. Jedina mana mi je cijena (iako sam ga dobila za rockas :stidljiva: ) malo ga dodje za tu cijenu.
Mirelas
Posts: 24
Joined: 30/01/2014 10:26

#15050 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mirelas »

Imate li kakvu preporuku za primer (mješovita koza ) ?
Post Reply