SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14001 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Onda se ja nemam sta zaliti..kako ga perem cudo pa se nije raspao, ofucao se na nekim mjestima, al' ga jos koristim. Zapravo sad ga ne koristim, samo kremu ili toniranu kremu, podlogu minimalisticki-gdje zatreba.
E ako neka od vas kupuje Lancome mascare imaju na feelunique akciju 2 za 30 funti.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#14002 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Jeli neko probao proizvode miss sporty njihove pudere,maskare,sjajeve kakvi su ???
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#14003 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by KiSSgirl »

BJB wrote:Divan je, cijena -pogledaj samahttp://www.beautybay.com/_/N-?Ntk=AllRo ... allpartial..ja sam kupila ono duplo pakovanje sa onim samponom za pranje koji je bezveze...
Na to ne bacaj pare. Beauty blender je divan-definitivno cu kupiti opet..Treba malo vremena dok se ne ufrstuljis u to koliko vlazan treba biti za idealno blendanje podloge, pudera sta vec koristis. Kevyn Aucoin skin enhancer se malo teze ispire iz beauty blendera. Ja sam ga vecinom prala sapunom za lice zato sto mi je to davalo najbolje rezultate..Vec mi se prvi poceo raspadati..Istina ni sad nema fleka..RAzmisljam da uzmem ovaj crni sa 'sapunom za pranje blendera'. Da, drugi saM poklonila.. :D
Ako ga kupis jednom, nastavices ga kupovati, pa ako nisi pri parama imas i ovo rijesenje, manje love a dugotrajno je.
http://www.iherb.com/Real-Techniques-by ... Case/41367
BJB, odlučila sam ipak da uzmem ove RT četkice. Znaš li je li možda bolje da uzmem ovo pakovanje, ili stippling brush? Gledam još da uzmem ovu blush brush, i neke za oči ali ne znam koje.:) Ne razumijem se baš koliko i vi. Pomagajte cure :D
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14004 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Prvi put sam kupila onaj set od pet za oci, cetku za rumenilo, Expert face cetkicu, bockalicu ili stippling brush i cetkicu za puder u prahu.
A drugi put sam narucila 2 seta core kolekcije, zato sto sam odlucila da foundation brush i detailer poklonim zajedno sa 1 beauty blenderom jednoj drugarici.
E sad ove nove dual fiber cetkice necu ni kupovati zato sto previse zena pise i kaze da su bezveze, a sto se tice ovih ostalih super su. Cetkice za oci stalno koristim, isto tako i ovu buffing, blush, stippling (za kremasto rumenilo), mislim da cu u buducnosti najvise koristiti buffing brush. Na iherbu su najjeftinije, postarina ti je 4 dolara i nece te sigurno cariniti ako ne pretjeras. Na iherbu su 17.99 dolara setovi, cetkica za rumenilo 8.99, ma uostalom evo ti link pa vidi sta ti treba
http://www.iherb.com/Real-Techniques-by ... ha-Chapman
Ne znam kako i zasto ali sa iherba mi narudzbe brzo dodju, za 15tak dana.
Evo slika ovih sto ja imam. Accent brush koristim za korres lip butter i zato je crvena.. I ovo sto oni nazivaju panoramic case je jako korisno za susenje cetkica. http://img843.imageshack.us/img843/3958/6g0q.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/5830/bfm2.jpg
I na kraju evo kako moj beauty blender izgleda nakon 2 mjeseca stalnog koristenja-radnim danima i po dvaput.
http://img199.imageshack.us/img199/9563/rod.JPG
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#14005 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by KiSSgirl »

BJB wrote:Prvi put sam kupila onaj set od pet za oci, cetku za rumenilo, Expert face cetkicu, bockalicu ili stippling brush i cetkicu za puder u prahu.
A drugi put sam narucila 2 seta core kolekcije, zato sto sam odlucila da foundation brush i detailer poklonim zajedno sa 1 beauty blenderom jednoj drugarici.
E sad ove nove dual fiber cetkice necu ni kupovati zato sto previse zena pise i kaze da su bezveze, a sto se tice ovih ostalih super su. Cetkice za oci stalno koristim, isto tako i ovu buffing, blush, stippling (za kremasto rumenilo), mislim da cu u buducnosti najvise koristiti buffing brush. Na iherbu su najjeftinije, postarina ti je 4 dolara i nece te sigurno cariniti ako ne pretjeras. Na iherbu su 17.99 dolara setovi, cetkica za rumenilo 8.99, ma uostalom evo ti link pa vidi sta ti treba
http://www.iherb.com/Real-Techniques-by ... ha-Chapman
Ne znam kako i zasto ali sa iherba mi narudzbe brzo dodju, za 15tak dana.
Evo slika ovih sto ja imam. Accent brush koristim za korres lip butter i zato je crvena.. I ovo sto oni nazivaju panoramic case je jako korisno za susenje cetkica. http://img843.imageshack.us/img843/3958/6g0q.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/5830/bfm2.jpg
I na kraju evo kako moj beauty blender izgleda nakon 2 mjeseca stalnog koristenja-radnim danima i po dvaput.
http://img199.imageshack.us/img199/9563/rod.JPG
Heej puno si mi pomogla! :) Hvala. Naručila sam preko jedne djevojke koja je iz USA koja dolazi za nekoliko dana, jer ne znam naručivati preko neta, i nisam nikada. Sad valjda će ona to uspjeti nabaviti, ne znam koliko tamo treba vremena za dostavljanje. :/ Naručila sam ta dva seta, stippling, za rumenilo, i expert face. A znači možeš ih sušiti u ovoj panoramic case ili? :-D
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14006 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

operem ih, stavim na peskiric presavijen tako da 'vise', znaci cetkice ne diraju u peskiric i onda ih stavim u panoramic case tako da su u vodoravnom polozaju..Dok dobijes setove sve ce ti se samo obajsniti. Neces biti razocarana. A ni narucivanje online nije tako komplikovano. :D
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#14007 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dorkcic »

Gdje u Sarajevu ima krema za izbjeljivanje dlačica? Bilo je jedno vrijeme u dm-u, ali nema više :(
Leca
Posts: 32
Joined: 10/07/2013 18:18

#14008 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Leca »

Ima u apotekama.
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#14009 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by boracha »

je li ti na prvoj slici powder brush a dole buffing brush...je li super buffer za tekuci puder, ja imam expert face brush, al nekako ga najvise volim za rumenila koristit...vidim da se i blush brush moze koristit i za puder u kamenu ili prahu
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14010 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Jest, prva je powder a zadnja expert face brush..druga je blush a treca stippling.
A na donjoj slici su dvije buffing brushes na krajevima, a izmedju je foundation brush, 2 setting brushes i one za oci.
Koliko sam ja skuzila od ovih make-up beauty bloggerica i make-up artista, svako koristi svaki kist za svasta..
Recimo onu MaC 224 mnoge koriste za korektor ispod ociju, onu siroku RT isto tako..Zasto ne, ako tebi face expert brush daje dobre rezultate kad stavljas rumenilo a ona cetka za rumenilo ti nekako najbolje odgovara za puder u prahu na kraju, koga briga..Bitno je da si ti sretna i zadovoljna..
Iskreno, najdraza od svih cetkica koje imam je MAC 217-blending brush, a sto se lica tice -cini mi se da ce to biti ona buffing brush. :D :D
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#14011 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by boracha »

joj jest, vidjela sam da cura tu za rumenilo koristi za puder u prahu, a ne i u kamenu kako sam napisala...ma vidim i ja da se mogu iskoristit u razlicite svrhe, i ja sam onom za oci ruz nanosila :D vec ne bih sve uzimala,pa kontam sta mi je bolje, posto narucim s lookfantastica, a tamo duplo skuplje...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#14012 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by eluna »

sour cherry wrote:
Ductus Holedocus wrote:ima li igdje Vollare kozmetike u Sarajevu?
Treba mi rumenilo njihovo.Ja ga boljeg nisam probala
Ima Vollare u Amku.E ne znam kakva je kozmetika.Nisam ništa kupovala,ali vidjela sam da ima.
Amko Hrasno
imam njihove sjene i famozne su

na sajtu im piše da imaju dostavu u Bih, ali nikada nisam dobila svoj paketić :-?
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14013 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

boracha wrote:joj jest, vidjela sam da cura tu za rumenilo koristi za puder u prahu, a ne i u kamenu kako sam napisala...ma vidim i ja da se mogu iskoristit u razlicite svrhe, i ja sam onom za oci ruz nanosila :D vec ne bih sve uzimala,pa kontam sta mi je bolje, posto narucim s lookfantastica, a tamo duplo skuplje...
Pa naruci sa iherba i dodje paket za 15tak dana..Mene je iznenadilo kako brzo dodje, stagod narucivala, naruci set u kojem je buffing brush-mozes je koristiti za foundation, puder, rumenilo, a onu setting brush za highlighter i rumenilo..
Ona lookfantastic stranica je preskupa, sve je skuplje nego na beautybay-u ili escentual.com.
Boracha, evo ti kod s kojim ako je narudzba preko 40$, dobijes popust od 10$, a ako je ispod 40$, onda je popust 5$..
Isplati se..Ako si vec narucivala od njih, naruci na sestru/mamu, samo da dobijes popust. Isplati se. :D Taman ti dodje besplatan shipping i jos kao da imas popusta 6$. :D
Kod za popust na iherbu PZZ848 :oops: :oops: :oops: :oops: ostarilo se :oops: :D
Last edited by BJB on 19/07/2013 13:53, edited 1 time in total.
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#14014 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by boracha »

ma bila sam ja ukucala neciji kod kad je bilo 20 % popusta, i kad mi je sve skinulo bas je jeftino bilo, ali nisam mogla platit karticom a ne primaju paypal...a mozda bi jos neko iskoristio kod, al mislim da si ga zaboravila napisat :D
hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#14015 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by hanady »

Leca wrote:Ima u apotekama.

U kojim apotekama, ja sam dosta obisla i nema :sad:
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#14016 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dorkcic »

hanady wrote:
Leca wrote:Ima u apotekama.

U kojim apotekama, ja sam dosta obisla i nema :sad:
Ja nisam još provjerila privatne apoteke... Gledala sam na BN-u reklamu za cm i imali su Afroditinu kremu za izbjeljivanje (čini mi se da je afrodita), a nekad je bio Čupko u dm-u u Sa. U cm-u u Sarajevu nikad nisam vidjela ništa za izbjeljivanje :(
Ako ima neka dobra (a jeftina) krema da se kupi preko neta, i to je dobro došlo.
hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#14017 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by hanady »

eluna wrote:
sour cherry wrote:
Ductus Holedocus wrote:ima li igdje Vollare kozmetike u Sarajevu?
Treba mi rumenilo njihovo.Ja ga boljeg nisam probala
Ima Vollare u Amku.E ne znam kakva je kozmetika.Nisam ništa kupovala,ali vidjela sam da ima.
Amko Hrasno
imam njihove sjene i famozne su

na sajtu im piše da imaju dostavu u Bih, ali nikada nisam dobila svoj paketić :-?
Sjene su odlicne, kupila u Amku na Mojmilu :))) a koje rumenilo im je dobro, one kuglice??
Last edited by hanady on 19/07/2013 09:58, edited 1 time in total.
hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#14018 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by hanady »

Sjene su odlicne...kupila u Amku na Mojmilu :))) A koje rumenilo im je dobro, one kuglice?
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#14019 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by eluna »

hanady wrote:Sjene su odlicne...kupila u Amku na Mojmilu :))) A koje rumenilo im je dobro, one kuglice?
rumenilo ne koristim pa ne znam :(
boracha
Posts: 1353
Joined: 29/10/2006 05:18

#14020 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by boracha »

danas dobijem 25 % popusta na hq hairu, i narucim rt core collection set, vec je bilo 15 % off tako da mislim da je ispalo skoro kao i na iherbu
User avatar
bebinda
Posts: 26
Joined: 21/01/2013 18:12

#14021 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bebinda »

BJB wrote: Ona lookfantastic stranica je preskupa, sve je skuplje nego na beautybay-u ili escentual.com.
Prvi put čujem za ove dvije stranice. Kakva su tvoja iskustva sa escentual.com, jesul sigurni? pošto ne primaju PayPal. Ima dosta zanimljivih stvari, još sad neki popust na sve -20% :-) 8-)
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#14022 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Super iskustvo..Prosli mjesec su imali i bolje snizenje..pa sam uzela biodermu za 6.66 funti , bukvalno sam kupovala 'zalihe' nekih stvari od njih..Poredim cijene na escentual, beautybay-u i feelunique, i opet su jeftiniji od lookfantastic..
Sad escentual ima dobru ponudu Bioderma micelarna od pola litre-11,60 GBP-sto se isplati jer ti pola litre moze biti 100 godina..
Samo mi je zao sto cultbeauty ne isporucuje u BiH, nema nas na listi uopste, oni su jeftiniji u nekim stvarima od bb-a i escentual.
User avatar
bebinda
Posts: 26
Joined: 21/01/2013 18:12

#14023 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bebinda »

Hvala još jednom.
Sad nema te biodermine od pola litre, doduše ima ona sa crvenim čepom, nema zelene :sad: ajd valjda će bit još tih akcija :)
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#14024 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by azurna_obala »

Rasprodaja na MUA :D
http://www.muastore.co.uk/summersale

ima li neko da će naručivati nešto, da se uračunam?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#14025 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Nešto ste se usutile :( gdje vi sredjujete obrve? Meni bi godilo jedno oblikovanje. Hvala lijepa
Post Reply