SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1376 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

aj cure...de me uputite malo. natjerala ja mamu da svrati u dm da i meni kupi tu bijelu olovku za oci.
jel ja ovo stavim prije il poslije svega ostalog? nisam bas vicna sminkanju jer nikad ne stavljam vise od rumenila, pudera i maskare, tak da nemam pojma.
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#1377 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

LONGMAN wrote:Al se insan nacita. Neko rece kako joj je dosadio isti nacin sminkanja. Ista sam. Puder (kamen), trun korektora, maskara i nekad kreon, na godisnjoj osnovi rumenilo i sjene.
A vidjeh da imamo talenta za sminkanje, pa da se i ja ponudim za eksperiment.
Oci :shock: plavo-zelene, ten vise blijed nego taman, usne sve sto se ponudi. Pribor, mislim da imam sve :D
Ovako, imam jednu frendicu, odgovara tvom opisu... Ona stavlja najčešće smeđe nijanse, koristi smeđu olovku, essence, sjene također zemljane tonove, rumenilo boja breskve i ruž od oriflama neki takođe u boji breskve.. eto, pa probaj, njoj lijepo stoji, mada bi vjerovatno stručnjaci ti preporučivali ljubičaste i roza tonove zbog boje tena i očiju.
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#1378 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pacificgirl »

alica.k wrote:aj cure...de me uputite malo. natjerala ja mamu da svrati u dm da i meni kupi tu bijelu olovku za oci.
jel ja ovo stavim prije il poslije svega ostalog? nisam bas vicna sminkanju jer nikad ne stavljam vise od rumenila, pudera i maskare, tak da nemam pojma.
Ja stavljam (sto ne znaci da je takav raspored ispravan, meni odgovara) puder, pa korektor ispod ociju, onda sjene za oči i nakon toga bijelu olovku u unutarnji rub pa smeđu/sivu/ljubičastu na vanjske rubove oka, i nakon toga maskaru. Kad to završim odlučim koje ću rumenilo staviti, nekad rozo, nekad breskvasto, nekad zlatno-smeđe, zavisno od sjena koje sam koristila, stavim rumenilo, pa onda karmin/sjajilo. Na kraju T-zonu matiram puderom u kamenu i to je to.

Sorry na malo dužem odgovoru, al eto, tako ja uklopim tu bijelu olovku. I godinama već koristim bijelu od Max Factora, nije kreč bijela za razliku od nekih, najbolje se uklopi u ostali make-up.
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#1379 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

Mariella wrote:

Koja razlika na pocetku i kraju :-D

Sve mi je super osim boje karmina, ali njoj lijepo stoji... Već sebe zamišljam kako baratam onim četkicama i bodem se u oči... Valjda je to stvar prakse. Ja koristim one kratke aplikatore za sjene.
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#1380 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by No_oNe__ »

http://www.youtube.com/user/xteeener?blend=8&ob=4
meni je ova najbolja!
ustelila se u sminkanje i kameru i sve :)


a vi svi skupa koristite puuuuno vise sminke nego ja
pa ja samo olovku, i maskaru
eventualno nekad malo sjene (kad nisam ujutro previse pospana)

ako je spec prilika (zabava ili izlazak nocni) onda i malo tonirane kreme cisto onako uumjesto recimo nivee ili sl


de ba michun i meni reci kako da se mackaram :)
ako hcoes posaljem ti sliku ociju :)



p.s
i ja koristim sad rcinusovo za skidanje sminke i jos kasnije iz MUCNOM MUKOM OPRANE maskare namackam par slojeva pa razmazem (ulja naravno)
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1381 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mariella »

Pa vjerovatno imas savrsen ten pa ti ne treba puder tecni, puder kameni, korektor i ostale zajebancije :lol: :lol:

A vidis, trebamo ovdje prenjeti slike sa one teme najljepse oci foruma, pa onda nek dijele savjete :D

A to sam htjela pitati, sta vi koristite za ciscenje lica i skidanje sminke? Ja sad za sminku samo se umijem dove sapunom, to mi najlakse :D
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#1382 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by No_oNe__ »

ama nemam sto je najtuznije
bijela sam ko zid!

i imam podocnjake tamne najcesce :)

ali nemam zivaca niti strucnosti da se mazem puderima a i koza mi je osjetljiva pa sve dobijem ODMAH neke bubuljice po kozi i ionda se to vidi ispod pudera
kriza!
a inace mi je lice cisto bez nekih akni i sl
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#1383 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

Rospije jedne, natjerašte me da se ponovo zaputim u CM po onu podlogicu za sjenu... ne navraćam zadugo na ovu temu.. barem dok mi ne dosadi konina priča o cijenama fasunge... :-) :-) :-)
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1384 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MedenoSrce »

Mariella wrote:


Zna li neko gdje bih mogla naci ovu cetkicu za nanosenje tecnog pudera? Tnx.
funky_baby
Posts: 260
Joined: 27/04/2007 20:38
Location: sous le ciel...

#1385 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by funky_baby »

eh zene i mene ste nagovorile da odem do CM da kupim svasta nesto (sjene, podlogu za sjene isl) :D :D i rece mi teta da je od cetvrtka 50% na sve Artdeco proizvode, pa da znate :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1386 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

nesto sam vam bizi danas private
odgovori sutra...ako niko drugi ne odgovori
ko hoce da salje slikice neka na pm posalje mail pa se javim sa maila.
Kisses
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1387 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

LONGMAN wrote:Al se insan nacita. Neko rece kako joj je dosadio isti nacin sminkanja. Ista sam. Puder (kamen), trun korektora, maskara i nekad kreon, na godisnjoj osnovi rumenilo i sjene.
A vidjeh da imamo talenta za sminkanje, pa da se i ja ponudim za eksperiment.
Oci :shock: plavo-zelene, ten vise blijed nego taman, usne sve sto se ponudi. Pribor, mislim da imam sve :D
Zadrzi taj puder kamen i korektor - prekri nedostatke. Ja volim da na kapke stavim tecni puder ili onu podlogu za sjene jer tako citav dan ostane sminka (vecina nas arbajtuje po vas dan). Obrve su veoma bitne, docrtaj ih i popravi ako treba. Plavo-zelene oci trpa svasta :) Zavisno od oblacenja i boje kose a ako hoces neutralno...sive sjene. Bijela kao podloga do obrvica, siva. E sad, kakve su ti oci. Ako su krupne onda mozes staviti na cijeli kapak svijetlu sivu, na krajeve tamniju i to dobro blend da se ne vide prelazi. Ovaj put bez tusa dajem savjet jer se ne sminkas puno. Olovka crna dobro zasiljena i samo na kraju oka malo izvuci liniju. Ovako mislim, ali i na donji kapak malo.
Image
Rumenilo, zavisi koliko para imas ili vec imas rumenilo. Ovako nesto sjajno bi bilo fino.
Image

Tip za sve...ko se sjeca sa prethodnih strana ja sam imala rumenilo tamno pa ga izdrobilai pomjesala sa puderom. Odlicno je. Tako da ako imate neko mat rumenilo mozete ga izdrobiti, kupiti neki jeftiniji sjaj i pomjesati da dobijete shimmering.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1388 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

No_oNe__ wrote:ama nemam sto je najtuznije
bijela sam ko zid!

i imam podocnjake tamne najcesce :)

ali nemam zivaca niti strucnosti da se mazem puderima a i koza mi je osjetljiva pa sve dobijem ODMAH neke bubuljice po kozi i ionda se to vidi ispod pudera
kriza!
a inace mi je lice cisto bez nekih akni i sl
Ja imam crneeee podocnjake. Nemoj stavljati puder na cijelo lice. Ni ja stavljam, nema potrebe. To je sto bi rekli amerikanci sparingly usage. Znaci na mjesta gdje ti treba. S tim sto mora nijansa biti kao lice da se ne vidi razlika. Opet blend na krajevima, prsticima fino razazes da se ne vidi.
P.S. Zaista ne mislim da se sve zene moraju sminkati ali osnova je jednak ten, kad se vec sminka.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1389 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Sminku skidam pranjem lica...trenutno balea sapun za osjetljivu kozu, onda sto ostane vata i neko blago mlijeko za oko ociju. I meni je najcistije lice kad ga operem.
Pod tusem imam piling i onu spuzvicu okruglu i usput dok se tusiram 2,3 puta sedmicno malo zgulim mrtve celije. Kazu da tako treba :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1390 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

Michun wrote:Rumenilo, zavisi koliko para imas ili vec imas rumenilo. Ovako nesto sjajno bi bilo fino.
Image

Tip za sve...ko se sjeca sa prethodnih strana ja sam imala rumenilo tamno pa ga izdrobilai pomjesala sa puderom. Odlicno je. Tako da ako imate neko mat rumenilo mozete ga izdrobiti, kupiti neki jeftiniji sjaj i pomjesati da dobijete shimmering.
ja imam ovo rumenilo (dobila ga na poklon uz njihov mineralni puder kad sam narucila...
Image

skontala sam da mi odgovara i ljeti i zimi, inace sam jako blijeda i hladnog podtona. najbitnije je sto mi se od njega ne osipa lice, imala sam neko gurleain iste ove boje al mi je lice puklo skroz od njega, nema kako se nisam osipala..
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#1391 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LONGMAN »

Michun, zahvaljujem :kiss: imam neko rumenilo od bourj... nesto :D Al je breskvasto, pa cu nabaviti ovo roza
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#1392 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pacificgirl »

LONGMAN wrote:Michun, zahvaljujem :kiss: imam neko rumenilo od bourj... nesto :D Al je breskvasto, pa cu nabaviti ovo roza
Ako volis bourjois 95 Rose de Jaspe je divno. :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1393 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

LONGMAN wrote:Michun, zahvaljujem :kiss: imam neko rumenilo od bourj... nesto :D Al je breskvasto, pa cu nabaviti ovo roza
Ma mozes ti i breskvasto al' kad se u smedje nasminkas :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#1394 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:Michun je živa legenda. :run: :D
Potpisujem! :) Ej, Michun, skontala sam da ona maskara puno vise dodje do izrazaja kad je nanesem onako za fresh look, smao puder i nju i malo rumenila :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1395 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nadinka wrote:
semlaca wrote:Michun je živa legenda. :run: :D
Potpisujem! :) Ej, Michun, skontala sam da ona maskara puno vise dodje do izrazaja kad je nanesem onako za fresh look, smao puder i nju i malo rumenila :)
Super.
Ja evo narucih laura mercier maskaru - pa da vidimo kakvo je to cudo.
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1396 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mimsy »

mimsy wrote:Vidim dosta strucnjaka na forumu :D zato vas molim pomazite..
Naime imam poprilicno svijetao ten,puder sam pogodila...savrseno mi odgovara DEBORAH colour copy 1.Sto se tice rumenila koristim perle iz avona,preovladava roza boja.Kosa mi je smedje boje kao i oci,s tim da oci nekad bacaju na zuto :D .Eh sad sto se tice sjene,stavrno ne mogu da pogodim nikad koja mi nijansa odgovara.Kad stavim smedju sjenu svi mi govore da su mi oci umorne,tuzne :sad: .Siva ko i moze proci,al opet to nije to.Moze biti da je do sjena.Eto moze neka preporuka,da nisu zara tipa 30 KM jedna i slicno.Sjene koje sam koristila BeYu,manhattan magic duo,rimel.Hvala!
michun moze pomoc :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1397 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Michun wrote:
mimsy wrote:Vidim dosta strucnjaka na forumu :D zato vas molim pomazite..
Naime imam poprilicno svijetao ten,puder sam pogodila...savrseno mi odgovara DEBORAH colour copy 1.Sto se tice rumenila koristim perle iz avona,preovladava roza boja.Kosa mi je smedje boje kao i oci,s tim da oci nekad bacaju na zuto :D .Eh sad sto se tice sjene,stavrno ne mogu da pogodim nikad koja mi nijansa odgovara.Kad stavim smedju sjenu svi mi govore da su mi oci umorne,tuzne :sad: .Siva ko i moze proci,al opet to nije to.Moze biti da je do sjena.Eto moze neka preporuka,da nisu zara tipa 30 KM jedna i slicno.Sjene koje sam koristila BeYu,manhattan magic duo,rimel.Hvala!
E 'vako. Pravo je tesko nekim ocima odrediti boju sjene jer se promjeni boja kad sjenu stavis. Evo ja opet na artdeco, jedna sjena 7 KM a evo vidis na snizenjima i po 5. Bez kutijice doduse, ali ako fulis nije strasno. Ima boja pearly grey brown koja bi ti mogla proci kao svjetlija a pearly anthracite kao tamnija. One su sjajne. Ja bi stvarno malo na prst pa stavila na oko. Idi bez sminke/sjene pa u radnji stavi.
Odgovorila ja tebi :D
Ako hoces detaljnije, davaj sliku :-)
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1398 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mimsy »

Michun wrote:
Michun wrote:
mimsy wrote:Vidim dosta strucnjaka na forumu :D zato vas molim pomazite..
Naime imam poprilicno svijetao ten,puder sam pogodila...savrseno mi odgovara DEBORAH colour copy 1.Sto se tice rumenila koristim perle iz avona,preovladava roza boja.Kosa mi je smedje boje kao i oci,s tim da oci nekad bacaju na zuto :D .Eh sad sto se tice sjene,stavrno ne mogu da pogodim nikad koja mi nijansa odgovara.Kad stavim smedju sjenu svi mi govore da su mi oci umorne,tuzne :sad: .Siva ko i moze proci,al opet to nije to.Moze biti da je do sjena.Eto moze neka preporuka,da nisu zara tipa 30 KM jedna i slicno.Sjene koje sam koristila BeYu,manhattan magic duo,rimel.Hvala!
E 'vako. Pravo je tesko nekim ocima odrediti boju sjene jer se promjeni boja kad sjenu stavis. Evo ja opet na artdeco, jedna sjena 7 KM a evo vidis na snizenjima i po 5. Bez kutijice doduse, ali ako fulis nije strasno. Ima boja pearly grey brown koja bi ti mogla proci kao svjetlija a pearly anthracite kao tamnija. One su sjajne. Ja bi stvarno malo na prst pa stavila na oko. Idi bez sminke/sjene pa u radnji stavi.
Odgovorila ja tebi :D
Ako hoces detaljnije, davaj sliku :-)
Izvini nisam vidjela :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1399 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Zene, ima u novom oriflame-u set kistova, a s obzirom da ih svako malo spominjete, nije zgoreg pogledati. :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#1400 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

ima li ko da radi u Oriflame-u? :D

Ja ne znam nikog :sad:
Post Reply