SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#451 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Toplo preporucam Maybelline -Afinitone ,koristim ga vec neko vrijeme,lagan,prirodan i fino pokriva
macy_A
Posts: 46
Joined: 06/07/2009 20:32

#452 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by macy_A »

Bond_JaneBond wrote:
Aurora Borealis wrote:Je li iko probao puder od Burjois-a 10 hour sleep nesto?? Nema mog Revlona, tacnije nema mog broja, pa mi hitno treba neki adekvatan za normalnu kozu. Pomagajte! :? :?
Ja nisam probala njihov puder al' jesam od ARtDecoa i super je..Neko ga je prije preporucio, Rich Treatment Foundationhttp://www.artdeco.de/en/cosmetics/make ... ation.html, e posto mi je taj previse svjetle nijanse (imam jos boje od ljeta) uzela sam isto od ArtDecoa Hidra silk]http://www.artdeco.de/en/cosmetics/make ... ydra-silk/-boja savrsena nekakva light amber, a i ujednaca boju lica fino-a i osjeca se lijepo koza s njim..Istina onaj Rich Tretment je 10puta bolji.
Glede onog tvog savjeta za pranje cetkice za rumenilo-poslusala, i pokusala staviti ono Bourjois rumenilo predivne nijanse, al' cim ga stavim koza reaguje bubuljicama :roll: vopra cudno..
Et' ako neko hoce Bourjois rumenilo divne roza nijanse-poklanjam..

joj ja bih tako rado to tvoje rumenilo, jer od svih koje sam koristila Boujoisova rumenila su mi bila najbolja... :oops:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#453 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#454 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:05, edited 1 time in total.
ichliebedichtung
Posts: 55
Joined: 05/11/2009 14:07

#455 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ichliebedichtung »

ima li neko sredstvo za oblikovanje kose koje umanjuje volumen a ne masti je previse
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#456 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by kolega »

Aurora Borealis wrote:Boja mi se savrseno poklopila s tenom, i ugodan je na kozi, ali 16ml :(
šta bi ti sad da je pakovanje od pola kile, nije ti to šprickit :roll:


:D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#457 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:05, edited 1 time in total.
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#458 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by kolega »

Aurora Borealis wrote:Kolega, kolega.. Pa ti si rezident na ovoj temi :D :kiss:
:kiss:

a što ne bih bio, ... ovde me hoće i poljubiti :D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#459 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:05, edited 1 time in total.
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#460 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by kolega »

znaš kako kažu boje mijenjaju dom ... pa kako onda da i mene ne promjene :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#461 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by anais_nin »

Aurora Borealis wrote:Btw, koristite li vi puder u prahu/kamenu uopste? Ja se nesto navikla, cini mi se da mi taj u prahu pokupi visak masnoce (mada mi je haman normalna koza). Ili sam ja to sebi vise autosugestivno... Nesto mi je dosadio kad sam vidjela koliko je ovaj puder comfortable. :oops:
koja vrsta pudera ce ti dati najbolje rezultate zavisi od vise stvari - rezultata koji zelis da postignes (nekima vise odgovara prirodan izgleda, sto manje to bolje...a neke koriste kozmetiku da prikriju neke probleme sa kozom idt itd), od tipa i potreba tvoje koze, i onda od samog proizvoda (npr. nisu svi puderi u prahu isti...neki pokrivaju manje, neki vise)...

ono sto je mene uvijek bunilo je koristenje rijeci "tecni puder" u nasem jeziku...tecni (i kremasti) proizvodi (na engleskom "foundation") nisu isto sto i puder...osim onih tecnih proizvoda koji nude potpuno pokrivanje koze i pretvore se u puder u kontaktu s kozom (matte finish full coverage cream foundations)...prije je vecina ovih tecnih/kremastih proizvoda zahtjevala da se na njih stavi makar mala kolicina pudera u prahu (ne onog u kamenu) da bi se zaustavio sjaj na kozi i da bi sminka bolje "durala"....

sto se tice "zatvaranja" pora to je mit :) kako ce necija koza/pore reagovati na sminku uveliko zavisi od koze...ali sto se procesa na kozi tice samo na kraju dana na vatu stavi malo tonera i predji preko koze na kojoj nije bilo sminke i bice ti jasno sta sve u pore ulazi tokom dana :)

u principu puderi u kamenu se ne preporucuju zenama koje imaju ili suhu kozu ili masnu kozu (posebno ako jos imaju problema sa aknama ili bubuljicama), zato sto puder u kamenu naglasava sve isusene djelove koze (a cak i oni koji imaju masnu kozu obicno zbog koristenja preparata da umanje proizvodnju ulja imaju djelove na kozi koji su dehidrirani) i onda koza ne izgleda prirodno sa takvim puderom na njoj....

vecina ovih "novih" mineralnih pudera (u prahu) sada pruza mogucnost potpunog pokrivanja koze (full coverage), znam da to vrijedi recimo za bare escentuals, lancome, elizabeth arden etc...sada vecina vizazista preporucuje koristenje providne baze (primer) na kozi prije stavljanja sminke (da bi sminka izgledala prirodnije, duze trajala i da bi se pokrile sve nejednakosti na kozi) + jednog proizvoda koji pokriva potpuno (npr. smashbox-ov novi cream foundation potpuno pokriva kozu i u kontaktu s kozom se pretvori u puder, pa je idealan za one koji imaju masnu ili normalnu/masnu kozu)... :)

ali cak i mineralni puderi obicno idu u kombinaciji sa puderom koji se na engleskom zove "setting powder" znaci frcera na istom principu kao i puder u prahu koji se stavlja preko tecne podloge... :)

eto kraj prve lekcije :lol: :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#462 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by anais_nin »

i kad smo kod podloga Lancome je upravo lansirao novu "vibrirajucu" sminku :D

mineralna sminka (oscillation foundation) koja se na kozu nanosi vibrirajucim aplikatorom :D tako da puder bude nanesen svuda jednako...

Image

Image
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#463 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#464 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by kolega »

anais_nin wrote:...
eto kraj prve lekcije :lol: :D
... ima li na to kakvog uticaja trenutno stanje duha konzumenta pudera :roll:


:D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#465 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#466 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by anais_nin »

Aurora Borealis wrote:E svaka ti ... cast na ovom referatu :lol: :lol:

Doduse, zbuni me malo sa ovim nasim "pogresnim nazivom"za puder tecni i u prahu :-? Puder je puder :oops: :D U biti, ja imam normalnu kozu (da kucnem :oops: ). Ranije mi je bila malo kombinovana, ali je generalno osjetljiva, i ne mislim samo na lice.

Uzas mi je kad vidim cure po gradu zamalterisane puderom. Ja to samo malo, tek da se omanja crvenila i tackice neutrazliziraju :oops: Ovaj od Burjois-a sto uzeh me bas pozitivno iznenadio! :thumbup:

Ali opet, 16ml a 28KM :(
pa zato sto to nije puder :D

puder se nalazi ili u obliku praha ili kamena (a ima i treci "peceni" puder tj baked powder, to uglavnom proizvode Burjois, Pupa, Chanel i jos malo koja druga kompanija)...tecna podloga (ili liquid foundation) je nesto sasvim drugo :D

obicno cure koje imaju suhu kozu koriste ovu tecnu sminku samu da bi imale taj "sjajni" rezultat...za ostale koji imaju normalnu/kombinacija/masnu kozu obicno treba malo pudera u prahu preko te tecne...

veliki broj cura koristi puder u kamenu (pressed powder) iako isti ne odgovara njihovoj kozi...posebno jos ako u toku dana kad se koza pocne mastiti ili sjajiti samo stave jos jednu turu pudera preko :-)

i da, ni meni se ne svidja taj "natrackani" izgled :D

kozmeticka industrija je "nakotila" toliko proizvoda da je nekad i "profesionalcima" tesko da se snadju...nije cudo sto puno ljudi grijesi pri izboru prozivoda....zato se ja nekad smjeskam kad ljudi ovako putem foruma kupuju proizvode na savjet drugih :-) jer proizvod koji je meni fenomenalan i odgovara potrebama moje koze je mozda bas suprotno od onog sto tebi treba...individualne konsultacije su zakon :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#467 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by anais_nin »

:D :D :D

Liquid foundations tend to be more moisturizing than powder foundations. They also absorb into the skin instead of resting on top of it, which can give you a more natural skin finish. If you choose not to dust powder on top, liquid foundation will give your skin a dewy appearance. Liquid foundation is beneficial to women with dry skin or who want a natural look. For a great liquid foundation, try Lola Cosmetics Oil-Free Sheer Liquid Foundation because it will give you a polished no-makeup look.

Powder foundations are just what they say. They are a powder-based color that comes in either compact form or loose-powder form. Although compact powder foundations are not drying, they do tend to absorb excess oil from the skin. Powder foundation gives the skin a matte look and is a perfect choice for people who are looking for a flawless appearance but only if their skin does not have dry patches. Powder foundation is also excellent for moist climates because it will soak up excess shine from humidity in the air. A great powder foundation to use is Paula Dorf Perfect Glo Foundation because it is weightless on the skin.

For those of you wanting the best of both worlds, there are also wet/dry or cream to powder foundations. These types of foundations are perfect if you vary between the choices. You are able to use the dry like you would any other compact powder foundation and you can add water to the sponge to make it a cream or liquid instead.
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#468 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zvrzgana »

U posljednje vrijeme muku mucim da pronadjem odgovarajuci puder :sad: Obzirom da imam problematicnu kozu (ne masnu i ne suhu samo podloznu bubuljicama) koristila sam Manhattan antibakterijski puder u kamenu i bila sam prezadovojna. Prestala sam ga jedno vrijeme koristiti i sada kako je ljeto proslo krenula ja u DM da kupim sebi novi i uzela, medjutim nista mi nevalja. Kada ga stavim na lice izgledam 10 godina starije, kako imam male oziljke na obrazima - sa puderom jos vise dodju do izrazaja :sad:
Ima li neko prijedlog koji drugi puder da pogledam, potrebno mi je samo da neutralisem par upaljenih bubuljica i nista vise :?:
Obzirom da pripremam kozu lica za piling, koristim preparate koji mi sire pore i posvjetljuju ten tako da ne bih nikakav "teski" puder (ako sam se dobro izrazila, oprostite mi na neznanju/neupucenosti).
I kad vec zapitkujem....ima li ko ideju za dobar korektor za podocnjake? :D
Hvala unaprijed
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#469 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bumbar »

anais_nin wrote::D :D :D

Liquid foundations tend to be more moisturizing than powder foundations. They also absorb into the skin instead of resting on top of it, which can give you a more natural skin finish. If you choose not to dust powder on top, liquid foundation will give your skin a dewy appearance. Liquid foundation is beneficial to women with dry skin or who want a natural look. For a great liquid foundation, try Lola Cosmetics Oil-Free Sheer Liquid Foundation because it will give you a polished no-makeup look.

Powder foundations are just what they say. They are a powder-based color that comes in either compact form or loose-powder form. Although compact powder foundations are not drying, they do tend to absorb excess oil from the skin. Powder foundation gives the skin a matte look and is a perfect choice for people who are looking for a flawless appearance but only if their skin does not have dry patches. Powder foundation is also excellent for moist climates because it will soak up excess shine from humidity in the air. A great powder foundation to use is Paula Dorf Perfect Glo Foundation because it is weightless on the skin.

For those of you wanting the best of both worlds, there are also wet/dry or cream to powder foundations. These types of foundations are perfect if you vary between the choices. You are able to use the dry like you would any other compact powder foundation and you can add water to the sponge to make it a cream or liquid instead.
Kako mi ovo dobro zvuci :) :) :) ...ja se ubio sa nalazenjem odgovarajuceg pudera odnosno podloge :S...crvenim se lako, peruta mi se koza izmedju obrva (iako mi nije suha), osjetljiva...huh. Ono sto jeste uzas, kao sto rece anais, je da se oslanjamo na preporuke na ili "nevidjeno" ili "moja prijateljica koristi a imamo istu kozu..." :S tako nekada ostaje samo metoda hit and miss s obzirom da, barem ja, do sada nisam nasla na prodavacicu u parfumeriji koja bi mi dala koristan savjet. :roll: Preporuke za radnje u kojima je to moguce su dobrodosle :D.

Ja, licno nikada necu oprostiti max factoru na povlacenju Flawless Perfection :S :roll:

Image

(suze u ocima :roll: :roll: )
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#470 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mala-i »

Kad sam na budžetu :D :D i pazim na parice, kupujem Catrice matt mousse puder koji je stavno odličan, a cijena mu je oko 10 KM. Inače mi Catrice i Essence imaju povoljne i prilično dobre proizvode.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#471 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 27/11/2010 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#472 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by anais_nin »

Aurora Borealis wrote:
mala-i wrote:Kad sam na budžetu :D :D i pazim na parice, kupujem Catrice matt mousse puder koji je stavno odličan, a cijena mu je oko 10 KM. Inače mi Catrice i Essence imaju povoljne i prilično dobre proizvode.
Ja koristim upravo Catrice puder u prahu (nakon Anaiskine lekcije, ne smijem ga vise ni nazvati puder :D ) i fin mi je onako....
Mada je meni Oriflameov onaj u prahu (tamno-plavi poklopac i prozirno dno :oops: ) daleko najvise odgovarao. Najlaganiji mi je bio.
Ali ne mogu da uganjam nekoga ko se bavionim njihovim katalozima i cudima. :oops:

p.s. Osjecam se k'o zadnja sminkerica i plavusa s Harvarda koliko meljem o ovoj kozmetici :lol: :lol: A nisam ja u RL takva :D :oops:
nisam ni ja :lol: :D samo se tako cesljam :evil: :D

(puder u prahu i kamenu JESU puderi :lol: samo ono tecno nije :run: :D)...volim ja pametovat je l de :skoljka:
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#473 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mala-i »

Ja sam tek nedavno otkrila da imam neki žućkasti podton ( šta god to značilo) i naručila u kamenu Kanebo za japansko tržište ( oko 25 KM me izašao) i nikad nisam imala ništa savršenije na licu. Sad čuvam ove zadnje zalihe kao oči u glavi dok mi ne dođe novi.

E sad, ja bih probala i njihov tečni, ali ne kontam bi li trebala da uzmem istu nijansu ili nijansu svjetlije :? :?

Inače mi je u životu od tečnih najviše odgovarao Lancome Adaptive, ali trenutno sam na budžetu do daljnjeg :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#474 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Gdje to ima? Gdje narucis?

Vezano za kamene pudere,trenutno koristim onaj mineralni prah od Max factora,i ponajbolja j stvar u posljedne vrijeme.........no,stvarcica kojom sam bila nevjerovatno zadovoljna jedno vrijeme je neki Miss Sporty mescini plavi kameni puder bronzane nijanse,koji sam prvi put slucajno dobila,a drugi namjenski kupila :mrgreen: Ko bi reko,oko 5 KM je bio :shock: :-)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#475 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Đe su svi....
Elem,neka mi neko preporuci tecno rumenilo crvenkaste nijanse......ne kao bronzes,sjaj,stik......bas mi treba tecno rumenilo,a nisam to vidjala nesto :-? :-?
Post Reply