SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20076 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Ima li iko riješenje protiv sitnih whiteheads? Naime iznad lijeve obrve imam dvije tri sitne bijele bubuljuice i stalno mi ruka ide?
Sto vise pipkam cini mi se upaljenije su? Iscijediti ili ne?
Zasto ti se pojavljuju.Ako koristis kreme koje zatvaraju pore, onda je to razlog.

Avene sam probala i ne odgovara mi- imama osjecaj da ostane na povrsini. Slicno sam cula i od drugih za skupe kreme La mer. Probala sam serum i nisam primjetila neku razliku u izgledu koze.

Probaj charcoal masku, ja koristim ovu vrlo sam zadovoljna
Image
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20077 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

All Apologies wrote:Lice mi je isuseno i pocelo je da stari, nije vise tako zategnuto kao prije :cry: imam 35g. Nijedna krema mi ne odgovara. Dobra se pokazala avene hydrance optimale riche, ali se koza brzo zasitila. Sad gledam sve prednosti arganovog ulja i namjeravala sam to uzeti, ali ugledam i vichy 89.
Sta je po vasem misljenju bolje?
mozda da prvo vidis sta je uzrok tom stanju koze? pusis li ili boravis dugo u prostorijama koje imaju suh zrak ili u kojima se pusi, onda pijes li dovoljno tecnosti, jedes li dovoljno voca/povrca?
jer dosta toga ide i iznutra, i onda dzaba i skupe kremice ako organizam nije dobar iznutra. imas u ovim apotekama da uradis onaj besplatni vitaminski status, pa pokusaj mozda i to, ili otidji kod dermatologa da ti da uputnice da mozda odradis koji nalaz.

cesto se desava nakon zime da smo svi "grozni", bas zbog grijanja, jednolicne hrane, manjka kretanja, smoga...
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20078 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

BJB wrote:Hyaluronic mozda?
Meni je ovo super a "jeftino" cak u poredjenju sa Aven i Vichy kremicama..Biodermma sensibio krema mi je hidratantija od Avene Optimale Hydrance riche..ne znam jesam li ime ove Avene napisala kako treba, nek me vjesalica odmmah razapne na kriz zaboli me pedu :D
Image


@vjesalica, tipfelller, ni ja ne znam jesam li je spelovala kako treba...

ja imam dojam da ti dodjes na ovu temu samo da se svadjas s bilo kime? Jesi dobro?


Ima li iko riješenje protiv sitnih whiteheads? Naime iznad lijeve obrve imam dvije tri sitne bijele bubuljuice i stalno mi ruka ide?
Sto vise pipkam cini mi se upaljenije su? Iscijediti ili ne?
jel ima kupiti ovo ulje igrdje kod nas ili vi to narucujete online?
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#20079 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by All Apologies »

Hvala vam zene na odgovorima. Ne pusim, ne boravim bas u neprozracenim prostorijama, voce i povrce konzumiram manje, vodu kako kad. Trebala bih otici dermatologu, slazem se.

U medjuvremenu dobila sam dosta preporuka za proizvode od smilja. Imali ijedna da je to koristila? Na fb sam vidjela kod nas pozitivne recenzije za dr vega prirodne kreme, dr spago organic, almaderm i nadyline. Dr spago mi se cini najkvalitetniji. Jeste cule vec za njih?
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20080 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

povecaj unos tekucine i voca i povrca, sreca ide proljece pa ce biti i toga :thumbup:

od smilja sam kupila piling olival, i jako sam zadovoljna sa njim. fino ocisti lice i ne isusuje previse, i to je sad zasad sve sto sam probala, mislila sam ako odem u hr da pogledam i ono ulje njihovo za lice i jos sto god jer kod nas (u prijedoru) bas i nema ove marke sem onih par proizvoda sto ima u cm-u. za ove druge kreme sto si navela nisam nikad cula.

Image
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20081 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

male_okice wrote:
jel ima kupiti ovo ulje igrdje kod nas ili vi to narucujete online?
Ova hyaluronic acid+B5 je 6.8 Euros a kad sa njihove stranice http://theordinary.com/ narucis proizvode u vrijednosti 25Eura, besplatna je dostava..Uzicam nekako da ne predjem tu cifru i dobijem bez ikakvih dadzbina..A ima ih i na cultofbeauty, feelunique, itd. Povoljne su im cijene pravo..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20082 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by moonca »

Za suve krajeve kose kao i za nokte -amla :thumbup:

Image
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#20083 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by All Apologies »

male_okice wrote:povecaj unos tekucine i voca i povrca, sreca ide proljece pa ce biti i toga :thumbup:

od smilja sam kupila piling olival, i jako sam zadovoljna sa njim. fino ocisti lice i ne isusuje previse, i to je sad zasad sve sto sam probala, mislila sam ako odem u hr da pogledam i ono ulje njihovo za lice i jos sto god jer kod nas (u prijedoru) bas i nema ove marke sem onih par proizvoda sto ima u cm-u. za ove druge kreme sto si navela nisam nikad cula.

Image
Hvala puno :kiss:
Ja se nisam sjetila u cm ni pogledati, a ovo sto sam navela su stranice na facebook gdje imaju ti proizvodi, nisu samo kreme, imaju i ulja, serumi itd. na prirodnoj bazi sve, a dr spago organic samo od smilja imaju proizvode i to pise s njihovih plantaza dok ostali imaju i od npr arganovog ulja itd pa mi se zato ovi ucinise najbolji. Nisam ni ja iz sarajeva, ali imaju dostavu svi pa mi to nije bitan faktor :wink:
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20084 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zene, koja Collistar maskara je dobra? Treba mi nesto da definira i da malo volumena, ali mi je bitno da se ne trusi..
Nemam vremena da istrazujem online, help..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20085 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Otisla u CM po Collistar, kupila Clarins..Te mi se ne svidjaju cetkice, te mi se ne svidjaju cestice najlonske i prodavačica pomenu Clarins..Sjetim se da sam imala davno nekad super maskaru Clarins, uska ravna cetkica, nije se osipala, i kupimImage i bas mi se svidja, nekako lagana, isto kao da nemam nista na trepkama..
Prije toga sam preko ebay-a kupila Kanebo KAte Black Feather lash-dobra je, tamna, drzi trepavice uvijene, ali se nenormalno trusi, iznad obraza stalno truncice, najgore sto mi ode truncica u oko pa me muči..
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20086 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

http://www.mybeautycorner.ba/2018/04/17 ... proizvoda/

Ako neko bude narucivao THE ORDINARY, mozemo podijeliti troskove dostave :D Probala bih nekoliko proizvoda...
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20087 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Kad sam ja narucivala The Ordinary (prije godinu dana) shipping je bio besplatan za narudzbe preko 25 EUR...

Nego zene... jeste upratile da je konacno objavljena odluka za dizanje limita za carinu na 300 KM??

:sretan:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20088 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

zubi wrote:Kad sam ja narucivala The Ordinary (prije godinu dana) shipping je bio besplatan za narudzbe preko 25 EUR...

Nego zene... jeste upratile da je konacno objavljena odluka za dizanje limita za carinu na 300 KM??

:sretan:
Pa ako narucim preko 25EUR carina ce me kaciti...zato i ne bih sama narucivala---da je stupila odluka o 300KM na snagu narucila bih vec!
Ali daj Boze da se uopste vise ikad dovede na dnevni red i da se dogovore oko toga :( Nije to njima u interesu!
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#20089 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Nisrin wrote:
zubi wrote:Kad sam ja narucivala The Ordinary (prije godinu dana) shipping je bio besplatan za narudzbe preko 25 EUR...

Nego zene... jeste upratile da je konacno objavljena odluka za dizanje limita za carinu na 300 KM??

:sretan:
Pa ako narucim preko 25EUR carina ce me kaciti...zato i ne bih sama narucivala---da je stupila odluka o 300KM na snagu narucila bih vec!
Ali daj Boze da se uopste vise ikad dovede na dnevni red i da se dogovore oko toga :( Nije to njima u interesu!
Ma citas li ti sta sam ja tebi napisala??

Odluka za 300 KM je usvojena i objavljena u sluzbenom listu...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20090 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

zubi wrote:
Odluka za 300 KM je usvojena i objavljena u sluzbenom listu...

Pa to je super vijest, odoh pogledati kada :D

Nista ja ne nadjoh u SL. novinama da je objavljeno jos uvijek...Ako nadjes proslijedi nam i osevapi se..:D
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#20091 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

Nisrin, Sluzbeni glasnik br24., str.129, član 24. Nisam u prilici da postavim link. Objavljeno 17.04.2018 :thumbup:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#20093 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by male_okice »

cisto da se ne bi zaletile. od 25.04 zakon stupa na snagu :)

[Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina ne odobrava se za alkoholne proizvode, parfeme i toaletne vode te duhan i duhanske proizvode.*]
User avatar
Deep red
Posts: 313
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#20094 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

Recite vi meni odakle da narucim Benefit Hoola,
osim Ebay. Niko ne salje Benefit, ne znam kakva im je to politika.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#20095 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Je li neko radio tretman vocnim kiselinama u kucnoj varijanti :mrgreen: Ja uradila neki dan,sa 20%(otprilike). I nema rezultata ni naznaka da ce biti. Nema perutanja ni iceg sto bi ukazivalo da ce se nesto desiti ili desava. Smijem li opet uraditi il moram cekati
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20096 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

male_okice wrote:cisto da se ne bi zaletile. od 25.04 zakon stupa na snagu :)

[Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina ne odobrava se za alkoholne proizvode, parfeme i toaletne vode te duhan i duhanske proizvode.*]
Ja sam danas copy pasteala ovo sto je nama bitno i neko obrisao..Evo opet cu
Član 24.
(Roba zanemarive vrijednosti)

(1) Od plaćanja uvoznih dažbina oslobađa se roba zanemarive vrijednosti sadržana u pošiljci poslanoj direktno iz druge države primaocu u Bosni i Hercegovini (član 207. tačka a) alineja 11) Zakona).

(2) U svrhu primjene stava (1) ovog člana, "robom zanemarive vrijednosti" smatra se roba čija je ukupna vrijednost do 300,00 konvertibilnih maraka po pošiljci.

(3) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina ne odobrava se za:

a) alkoholne proizvode,

b) parfeme i toaletne vode,

c) duhan i duhanske proizvode.

Član 25.
(Zahtjev i odluka)

Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina za robu iz člana 24. ove odluke odobrava usmeno carinski ured kojem je roba predočena.

Odjeljak L. Pošiljke koje fizičko lice šalje drugom fizičkom licu



Član 26.
(Pošiljke koje fizičko lice šalje drugom fizičkom licu)

(1) Od plaćanja uvoznih dažbina oslobađa se roba nekomercijalnog karaktera sadržana u pošiljci koju besplatno šalje fizičko lice iz druge države fizičkom licu u Bosni i Hercegovini (član 207. tačka a) alineja 12) Zakona).

(2) U svrhu primjene ovog odjeljka, "pošiljke nekomercijalnog karaktera" smatraju se povremene pošiljke koje sadrže isključivo robu namijenjenu ličnoj upotrebi ili upotrebi članova domaćinstva korisnika oslobađanja, koja po svojoj vrsti i količini ukazuje da se ne radi o komercijalnom karakteru i da ih je pošiljalac primaocu poslao besplatno.


(3) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina primjenjuje se na robu vrijednosti do 90,00 konvertibilnih maraka po pošiljci, u koju vrijednost se uključuje i vrijednost robe iz stava (5) ovog člana.

(4) Ukoliko je ukupna vrijednost pošiljke veća od iznosa iz stava (3) ovog člana, a sadrži dva ili više predmeta, oslobađanje do tog iznosa odobrava se za one predmete za koje bi oslobađanje bilo odobreno da se uvoze odvojeno, s tim da se vrijednost pojedinačnog predmeta ne može podijeliti.

(5) Oslobađanje od plaćanja uvoznih dažbina količinski se ograničava, po pošiljci, za određenu robu kako slijedi:

a) duhan i duhanski proizvodi:

1) do 50 cigareta ili 25 cigarilosa (cigarilosi su cigare težine do 3 grama po komadu) ili

2) 10 cigara ili 50 grama duhana za pušenje ili

3) odgovarajuća proporcionalna kombinacija količine navedenih duhanskih proizvoda,

b) alkohol i alkoholna pića:

1) destilirana i žestoka alkoholna pića s učešćem alkohola većim od 22% volumena, nedenaturirani etilni alkohol s učešćem alkohola od 80% volumena i više: 1 litra, ili

2) destilirana i žestoka alkoholna pića, aperitivi iz vina ili alkohola i slična pića s učešćem alkohola 22% volumena i manje, pjenušava i likerska vina: 1 litra ili odgovarajuća proporcionalna kombinacija količine navedenih pića, i

3) ostalo vino: 2 litre,

c) parfemi do 50 ml ili toaletne vode do 250 ml.
zAnima ME Slijedece, narucim L'erbolario edp sa ebaya, znaci salje ga fizicko lice, prema ovome gore ne placam dadzbine ako je paket označen kao poklon?
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#20097 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Ductus Holedocus wrote:Je li neko radio tretman vocnim kiselinama u kucnoj varijanti :mrgreen: Ja uradila neki dan,sa 20%(otprilike). I nema rezultata ni naznaka da ce biti. Nema perutanja ni iceg sto bi ukazivalo da ce se nesto desiti ili desava. Smijem li opet uraditi il moram cekati
Perutanje se moze ocekivati sa 40%+ kiselinama. Mozes raditi 2 puta sedmicno ali nije preporucivo uopste raditi u ovom periodu i tokom ljeta zbog velikog rizika od fotoostecenja koze.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#20098 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

soraya93 wrote:
Ductus Holedocus wrote:Je li neko radio tretman vocnim kiselinama u kucnoj varijanti :mrgreen: Ja uradila neki dan,sa 20%(otprilike). I nema rezultata ni naznaka da ce biti. Nema perutanja ni iceg sto bi ukazivalo da ce se nesto desiti ili desava. Smijem li opet uraditi il moram cekati
Perutanje se moze ocekivati sa 40%+ kiselinama. Mozes raditi 2 puta sedmicno ali nije preporucivo uopste raditi u ovom periodu i tokom ljeta zbog velikog rizika od fotoostecenja koze.
Ne izlazim iz kuce tokom dana i nanosim spf 50 ako izadjem. :-D Koliko treba da se koza oporavi nakon tretmana da mogu izlaziti?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#20099 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Deep red wrote:Recite vi meni odakle da narucim Benefit Hoola,
osim Ebay. Niko ne salje Benefit, ne znam kakva im je to politika.
Benefit salje Benefit, sad kad mozes ici do 300KM, free shipping preko 50$
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#20100 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty »

BJB wrote:
Deep red wrote:Recite vi meni odakle da narucim Benefit Hoola,
osim Ebay. Niko ne salje Benefit, ne znam kakva im je to politika.
Benefit salje Benefit, sad kad mozes ici do 300KM, free shipping preko 50$
Hvala za ovu info. :sretan:

:-D
Post Reply