SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Nisrin

#20026 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 16/03/2018 10:35

cendlerbing wrote:vrlo je cudno, sto stvarno ne zatvara pore i vrlo je lagana kremica. za dnevnu varijantu imam niveinu soft koja mi prilicno odgovara.
pantenol krema i mast nisu samo za opekotine, vec za OBNAVLJANJE povrsinskog sloja koze!Ja sam zeznula lice jednom nekom kremom, te je bilo presuho i kao spaljeno, spasila me pantenol mast, ali sam od nje dobila mitesere, koje inace nemam :D
Trebalo bi da nije komedogena, ali meni je koza osjetljiva...tako da, pantenol sam ne odgovara, u kombinaciji sa drugim supstancama je OK...inace dosta krema u svom sastavu sadrze pantenol! U apotekama se moze kupiti i pantenol rastvor te pantenol u spreju, sto isto nije lose!

Nisrin

#20027 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 16/03/2018 10:40

.

cendlerbing

#20028 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cendlerbing » 16/03/2018 11:53

Nisrin wrote:.
Da, znam, pronašla sam mlijeko za skidanje šminke koje ima pantenola u svom sastavu i zasad mi je odlično. Ma nekako, i za ono što ti savršeno odgovara, moraš dobro paziti dal će ti se koža zasititi ili nakon nekog vremena promijeniti reakciju na isti produkt. :cry:

Deep red

#20029 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red » 18/03/2018 06:20

BJB wrote: Nije jos..Pratim redovno..
Javi cim saznas :)

BJB

#20030 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB » 18/03/2018 16:20

http://www.sluzbenilist.ba ili http://sllist.ba/glasnik/glavni%20meni2018.html
A posto nismo jedine koje to zeljno iscekujemo, uzece nam neko mustuluk valjda..Sad govore da je vraceno vjecu ministara, ja se nadam da ce ih ovi iz EU pritisnuti da je vise objave..Kod nas nista bez pritisaka ili kazni ne ide.. :D

Deep red

#20031 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red » 19/03/2018 10:57

Boze sacuvaj a bili rekli polovinom marta i ja se bas ponadala :(

BTW, znate li imaju li kod nas kakve akcije tipa 1+1 ili neki popust na Eucerin kreme za lice. Citam u okolnim zemljama stalno neke akcije na njihove proizvode a kod nas nesto ne znam da sam vidjala. Planiram kupiti par njihovih kremica pa bi mi dobro doslo kakvo snizenje :D

Bluemore

#20032 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore » 19/03/2018 20:18

Deep red wrote:Boze sacuvaj a bili rekli polovinom marta i ja se bas ponadala :(

BTW, znate li imaju li kod nas kakve akcije tipa 1+1 ili neki popust na Eucerin kreme za lice. Citam u okolnim zemljama stalno neke akcije na njihove proizvode a kod nas nesto ne znam da sam vidjala. Planiram kupiti par njihovih kremica pa bi mi dobro doslo kakvo snizenje :D
Koje ces uzeti?
Ja probala na preporuku njihove anti redness Ali srednja zalost

All Apologies

#20033 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by All Apologies » 19/03/2018 22:19

U cm sam na akciji nasla deborah milano paletu, srednja velicina, sa 68 snizena na 33 KM. Sjene sam isprobala i zadovoljna sam, koristila sam ih bez podloge i opet su super i traju cijeli dan (imam suhu kozu).
Image

cappuccino

#20034 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by cappuccino » 20/03/2018 09:26

Djevojke, molim vas za savjet...
Koga preporučujete za profesionalno šminkanje za svadbu, pretragom sam došla do nekih postova iz 2015-te...i do Emine Bajrović, predivno radi, ali na fb ne odgovara, mobitel me samo izbacuje, vjerovatno je prezauzeta...
Hvala puno unaprijed :kiss:

Michun

#20035 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun » 20/03/2018 10:44

cappuccino wrote:Djevojke, molim vas za savjet...
Koga preporučujete za profesionalno šminkanje za svadbu, pretragom sam došla do nekih postova iz 2015-te...i do Emine Bajrović, predivno radi, ali na fb ne odgovara, mobitel me samo izbacuje, vjerovatno je prezauzeta...
https://www.facebook.com/AdiHasicMakeUpArtist/

dobar osjecaj

#20036 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dobar osjecaj » 20/03/2018 10:56

Gdje u Sarajevu ima kupiti Bioderminih proizvoda? Prijateljica mi je preporučila neke njihove proizvode ali nisam ih vidjela nigdje u prodaji.

Deep red

#20037 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red » 20/03/2018 13:07

Bluemore wrote:Koje ces uzeti?
Sun fluid anti-age i Sun creme tinted CC, obje SPF 50. Nisam ih do sad koristila, CC moze i samostalno za blaze prekrivanje ili kao podloga za puder.

VenomousV

#20038 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV » 20/03/2018 13:15

dobar osjecaj wrote:Gdje u Sarajevu ima kupiti Bioderminih proizvoda? Prijateljica mi je preporučila neke njihove proizvode ali nisam ih vidjela nigdje u prodaji.
Bilo je u apotekama Oaza zdravlja, ali nisam vidjela u posljednje vrijeme. Ipak probaj kod njih.

dobar osjecaj

#20039 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dobar osjecaj » 20/03/2018 13:19

VenomousV wrote:
dobar osjecaj wrote:Gdje u Sarajevu ima kupiti Bioderminih proizvoda? Prijateljica mi je preporučila neke njihove proizvode ali nisam ih vidjela nigdje u prodaji.
Bilo je u apotekama Oaza zdravlja, ali nisam vidjela u posljednje vrijeme. Ipak probaj kod njih.
Nisam nikad vidjela ni čula za te apoteke ali evo vidim da imaju jednu u Bihaćkoj u ovom dijelu grada. Hvala puno :)

Nisrin

#20040 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 20/03/2018 14:18

Posto puder mogu naruciti samo preko interneta, jer zivimo u zabiti - treba li to naglasavati?, koliko bi me dogla doci carina/porez sta god, ako je vrijednost narudzbe 29 funti, sa cultybeauty stranice...mslim da je free shipping jer je prva narudzba!?

Nisrin

#20041 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 20/03/2018 14:20

cappuccino wrote:Djevojke, molim vas za savjet...

Naida Makeup and Artwork...jeste da trenutno radi za pozoriste i neke reklame, ali vjerujem da ce izaci u susret, koristi kvalitetnu kozmetiku! i jako je pedantna, znam je privatno pa mogu potvrditi!
Imas i Lamiju Durmisevic, lijepo djevojka radi! Takodjer, svidjaju mi se lookovi djevojaka sto rade u Ogledalce cosmetics radnji, sa NYXom sminkaju, kao i one u SCCu u Inglotu :D

Deep red

#20042 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red » 20/03/2018 14:36

Nisrin, mislim da ces na taj iznos platiti 17%porez, 10% carine. Ako ti nije hitno sacekaj, mozda i usvoje uvoz do 300 KM :-)

BJB

#20043 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB » 20/03/2018 15:59

Nisrin wrote:Posto puder mogu naruciti samo preko interneta, jer zivimo u zabiti - treba li to naglasavati?, koliko bi me dogla doci carina/porez sta god, ako je vrijednost narudzbe 29 funti, sa cultybeauty stranice...mslim da je free shipping jer je prva narudzba!?
Pllatices 34 KM +2 za onu njihovu priznanicu ili nesto tako..i bice ti muka ak gulikozama das 36KM, za nesto sto si vec platila..
Hey, da ti olaksam..I ja sam htjela naruciti Too Faced Born This WAy, ali necu dok ne prodje ova odluka..
Kad ti je vec prva narudzba, naruci Ordinary ili Serum foundation ili Coverage foundation..Serum je lagana, i samo za zene kojima treba da ujednace boju tena, coverage prekriva.
Ja imam super osjetljivo lice, alergicna sam na sve i svasta, ove ordinary mi odgovaraju.
Odlicne su podloge, nisu skupe, traju, i oko 6 funti su..A kad prodje odluka, narucuj sta god pozelis..
Imas bas dobar izbor nijansi. Ja sam isprobala i Serum i Coverage foundation i stvarno su dobre..
Image'coverage Oznaka P pored broja znaci pink, yg-yellow gold, y+yellow i N +neutral..
Image

Bluemore

#20044 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bluemore » 21/03/2018 01:17

Deep red wrote:
Bluemore wrote:Koje ces uzeti?
Sun fluid anti-age i Sun creme tinted CC, obje SPF 50. Nisam ih do sad koristila, CC moze i samostalno za blaze prekrivanje ili kao podloga za puder.
:thumbup:

Nisrin

#20045 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 21/03/2018 10:30

BJB wrote:
Nisrin wrote:Posto puder mogu naruciti samo preko interneta, jer zivimo u zabiti - treba li to naglasavati?, koliko bi me dogla doci carina/porez sta god, ako je vrijednost narudzbe 29 funti, sa cultybeauty stranice...mslim da je free shipping jer je prva narudzba!?
Pllatices 34 KM +2 za onu njihovu priznanicu ili nesto tako..i bice ti muka ak gulikozama das 36KM, za nesto sto si vec platila..
Hey, da ti olaksam..I ja sam htjela naruciti Too Faced Born This WAy, ali necu dok ne prodje ova odluka..
Kad ti je vec prva narudzba, naruci Ordinary ili Serum foundation ili Coverage foundation..Serum je lagana, i samo za zene kojima treba da ujednace boju tena, coverage prekriva.
Ja imam super osjetljivo lice, alergicna sam na sve i svasta, ove ordinary mi odgovaraju.
Odlicne su podloge, nisu skupe, traju, i oko 6 funti su..A kad prodje odluka, narucuj sta god pozelis..
Imas bas dobar izbor nijansi. Ja sam isprobala i Serum i Coverage foundation i stvarno su dobre..
Image'coverage Oznaka P pored broja znaci pink, yg-yellow gold, y+yellow i N +neutral..
Image

Hvala :D Born This Way sam htjela nijansu VANILLA, jer sam i Colorstay 180ka, MAC studio finish NC20, loreal true match VANILLA- znaci svijetla, NEUTRALNA na zuto, a ovdje kod Ordinary se ne mogu odluciti za nijansu :D
Ima u BGu u Sephori, onda lakse zamoliti nekog od kolega da mi svrate i kupe ili cekati Douglas u maju pa kupiti tamo...:D Koju nijansu narucujes ti od Ordinary, jer si negdje pisala da si 20ka u MACu :D Znaci, tu smo negdje, niti fair niti pretamnee :D

I daaa, koza mi je preosjetljiva, iako je Revlon nijansa SAVRSENA, ipak sam dobila haos po licu...htjela sam kupiti ProLongwear neki dan, i onda procitam da je MAC makeup artistica na stranomm blogu napisala da je former make up artist u MACu i da su prolongwear zvali "MAC-NE", jer je izazivao mnogima akne...ne smijem rizikovati toliki novac da bi mi koza opet reagovala :D
A Revlon je obicno smece sto se sastava tice, odliiiican je na licu, stopi se sa kozom, sekundu oksidira, ne mice, ali je toliko tezak puder, slucajno sam isprljala spavacicu i vec 10x otkuhavam i ne skida se fleka!!! Sa lica ga skidam Baleinom pjenom koja inace sve skine..micelarnom, a onda jos lice operem sa Effaclar gelom i opet nisam sigurna da je skinut! I naravno da posto mi je koza mjesovita/preosjetljiva to je za mene previse preparata...dzaba sve kreme poslije, jos sam kupila Avene, LRP, Nuxe...ne mogu da rehidriram kozu dokle god koristim tako tesku podlogu!

Da, kupila sam i YSM Inglot, ali mu je preslaba pokrivna moc sad kad sam dobila reakciju na Revlon! Pa kombinujem Ture match i neki Maybelline iz Dojclanda, jer ga i nema ko dnas, a lagan je!

BJB

#20046 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB » 21/03/2018 14:54

Pa ako si htjela Born This Way Vanilla, a svjetlija si od mene onda 1.1 ili 1.0...Y ide na zuckasto, a sa N neces promasiti garant.
Zapravo evo ti link za shade guide pa ces najlakse skntati sta trazis.http://theordinary.com/shadeguide
Ja koristim 1.2N.
Last edited by BJB on 21/03/2018 15:10, edited 1 time in total.

frosty

#20047 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by frosty » 21/03/2018 15:02

Nisrin wrote:
Hvala :D Born This Way sam htjela nijansu VANILLA, jer sam i Colorstay 180ka, MAC studio finish NC20, loreal true match VANILLA- znaci svijetla, NEUTRALNA na zuto, a ovdje kod Ordinary se ne mogu odluciti za nijansu :D
Ima u BGu u Sephori, onda lakse zamoliti nekog od kolega da mi svrate i kupe ili cekati Douglas u maju pa kupiti tamo...:D Koju nijansu narucujes ti od Ordinary, jer si negdje pisala da si 20ka u MACu :D Znaci, tu smo negdje, niti fair niti pretamnee :D

I daaa, koza mi je preosjetljiva, iako je Revlon nijansa SAVRSENA, ipak sam dobila haos po licu...htjela sam kupiti ProLongwear neki dan, i onda procitam da je MAC makeup artistica na stranomm blogu napisala da je former make up artist u MACu i da su prolongwear zvali "MAC-NE", jer je izazivao mnogima akne...ne smijem rizikovati toliki novac da bi mi koza opet reagovala :D
A Revlon je obicno smece sto se sastava tice, odliiiican je na licu, stopi se sa kozom, sekundu oksidira, ne mice, ali je toliko tezak puder, slucajno sam isprljala spavacicu i vec 10x otkuhavam i ne skida se fleka!!! Sa lica ga skidam Baleinom pjenom koja inace sve skine..micelarnom, a onda jos lice operem sa Effaclar gelom i opet nisam sigurna da je skinut! I naravno da posto mi je koza mjesovita/preosjetljiva to je za mene previse preparata...dzaba sve kreme poslije, jos sam kupila Avene, LRP, Nuxe...ne mogu da rehidriram kozu dokle god koristim tako tesku podlogu!

Da, kupila sam i YSM Inglot, ali mu je preslaba pokrivna moc sad kad sam dobila reakciju na Revlon! Pa kombinujem Ture match i neki Maybelline iz Dojclanda, jer ga i nema ko dnas, a lagan je!
Možeš li mi uporediti pokrivnu moć i dugotrajnost Loreal true match-a i MAC studio fix-a? :)

_Mila_

#20048 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by _Mila_ » 21/03/2018 23:08

Ima li neko onu divotu Amrezy ABH? p.s. jos jedna u redu koja ceka objavu u službenom listu :)

Nisrin

#20049 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 22/03/2018 14:02

frosty wrote: Možeš li mi uporediti pokrivnu moć i dugotrajnost Loreal true match-a i MAC studio fix-a? :)

Ja sam kupila truematch u Njemackoj i iskreno vjerujem da je DOSTA kvalitetniji nego kod nas, kao i sve ostalo! Meni koza nije masna, vise je mjesovita, dehidrirana-osjetljiva, te je to jako bitno, jer na meni svi puderu traju ujutro od 6:30h do 19h :D
Jedino ljeti se na T zoni malo caklim od Truematcha...
Mac Studio Fix sam nosila 2x, vise je mat na meni, a oba imaju odlicu pokrivnu moc, ne nanosim nikad dva sloja, jedino ako se pojavi neka flekica to posebno jos jednom utapkan puder...a korektor samo na podocnjake :D

Ako nekome treba dobar proizvod za konturisanje, preporucujem NYX TAUPE RUMENILO, vise je hladna nijansa nego onaj izvikani od prije nekoliko godina, a odlicne countour powdere ima i Inglot, ja sam uzela 505icu, mada mislim da je 508ica bolja u te svrhe :D I traju 100 godina!
A ako mozete vani kupiti, SLEEK je uredu z nekih 10ak eur, mada je toplija nijansa nego je to NYX, koji je 15KM kod nas ..

Nisrin

#20050 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin » 22/03/2018 14:04

BJB wrote:Pa ako si htjela Born This Way Vanilla, a svjetlija si od mene onda 1.1 ili 1.0...Y ide na zuckasto, a sa N neces promasiti garant.
Zapravo evo ti link za shade guide pa ces najlakse skntati sta trazis.http://theordinary.com/shadeguide
Ja koristim 1.2N.

1.1. N -FAIR NEUTRAL...ne znam da li sam bas toliko svijetla...mada tvoja ova mi djeluje pretamna..pogledat cu i YT tutoriale...citala sam za ovaj brend da ga hvale strane jutjuberke i blogerke!

Post Reply