SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17376 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Mrzim ove propise, konacno dodje Serozinc na escentual.com, i ne isporucuju zato sto je preassurized container. :(
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#17377 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

galamdzinica wrote:
Amy82 wrote:Curke,

Je li normalno da mi na feelunique stoji još uvijek pending, a poručila u nedjelju (dobila sam konfirmaciju i na mail)?

Purchased on: Sun 23 Nov 2014 11:51 Order status: Pending
Amy, jel ti došla ova narudžba? Moja poslana 12.11. još nije došla :(
Auuu, moja krenula 26.11. , a ja se ponadala ove će sedmice :(

Javim kad stigne

Pitanje - kako čistite četkice? Ja obično nekim blagim šamponom i mlakom vodom, ali uvijek mi ostane malo pudera u sredini ako je deblja četkica :?
Last edited by Amy82 on 10/12/2014 10:41, edited 1 time in total.
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#17378 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

DaffyDuck wrote:
azurna_obala wrote:Nije šminka, ali...

Ima li ova krema kod nas da se kupi i koliko košta?
Image

Jučer sam na diplomatskom bazaru kod Francuza našla neke uzorke od Avene i koštali su 1 KM, ali nisu imali ovu :|
33,80 U Eurafarmovim apotekama
Ja sam koristila ovu kremu ali meni nekako fali vlage (mada fino upije, ne ostavlja mastan trag) :lol: nije losa, ali niji mi ni wow :roll:
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#17379 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Digla_da_kreci wrote:Za black friday, izmedju ostalog, kupila
ImageImage
Dobila 20% popusta, poklon mini okoloocnu kremu i 4 ruza za usne. Zadovoljna. :D
S koje stranice clinique narucujete?
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#17380 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DaffyDuck »

@amy u pravu si, al posto je namjenjena i za masnu kozu, dobro regulira lucenje masnoce. I meni je malo falilo vode, pa sam uz nju uzela hidratantni serum pa mi je sada super. A najvaznije mi je da nemam problema i da mi se koza dosta smirila za razliku od prije koristenja.
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#17381 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Jeste da nije šminka ali...Je li neko koristio Natura Siberica proizvode...ovo sam danas kupila, nikad prije nisam koristila, za peeling sam čitala da je dobar ali o serumu nigdje ništa ...
Image
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#17382 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Da li je i prije bilo kupiti Essie lakova za nokte u DM-u, ja sam ih danas prvi put vidjela i onako ko u čudu gledala stalak sa njihovim lakovima u svim mogućim nijansama...a bila sam ubijeđena da ih kod nas nema nigdje kupiti :?
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#17383 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Essie odavno u DM u BBI (ne znam da ima u drugim), iskreno meni su preskupi mada stvarno imaju super nijanse, proizvodjac Loreal samo pod drugim brendom :roll:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17384 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Amy82 wrote:Essie odavno u DM u BBI (ne znam da ima u drugim), iskreno meni su preskupi mada stvarno imaju super nijanse, proizvodjac Loreal samo pod drugim brendom :roll:
boje naoko ok, ali da dobijes onu boju koja je u bocici NIKAD
ja imala zeleni, kao djecijim vodenim bojicama da mazes nokte :shock: UZAS
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#17385 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alkalna_baterija »

vala da se sam lakira na nokte, puno je 20 i kusur maraka za lak :-)
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#17386 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Je li neka probala Yves Rocher? Cini mi se da imaju finih stvari po pristupačnim cijenama.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17387 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Moja kolegica je godinama vjerna Yves roche podlozi i stvarno joj lice izgleda super, mada mi se cini da sklizne nekako s lica..
UGlavnom ja sam pokusala i nije islo jer nemaju ili tad nisu imali u Sarajevu nijansku sa zuckastim podtonom. Druga stvar koja mi se nije dopadala kod te podloge je sto je u ovakvoj Image teglici koja je od stakla, a meni podloge narocito ispadaju iz ruke i cini mi se da mi se razbila..Nista drugog nisam probala.
@Amy82, Michun, alkalna_baterija, meni su Essie lakovi super, ali se isplate kupovati samo sa beautybay-a kad su na snizenju i 4 ili 5 eura..
Nasla sam izdrzljivije lakove od Essiea samo sto imaju punooo manje nijansi, ovi Maybelline
Image, oko 10 KM-ova i jos preko stavim Nails Inc gel effect top coat, onda bas dugo traju. Imam samo 2 ova, ali su stvarno dobri, nijanse french manicure i violet village.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17388 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Odakle si nails inc gel effect kupovala? Ova zadnja crvena mi je super :)
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17389 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Michun wrote:Odakle si nails inc gel effect kupovala? Ova zadnja crvena mi je super :)
Bio na snizenju u pola cijene na beautybay.com, evo ovaj http://www.beautybay.com/nailcare/nails ... toncaviar/ Dosla meni narudzba i rekoh hajd' da ga isprobam i vrtim ja onaj poklopac i nista se ne desava, kontam u sebi 'sta ti je BJ, otkad si tako smotana, ne znas lak otvoriti' i onda mi sine da pokusam da ga skinem, kad ono ovaj srebreni dio se skine pa se onda odvrce.. Stari se. :roll:
Mislim da jedino beautybay isporucuje lakove u BiH..
Pravo me privlaci ovo http://www.beautybay.com/nailcare/nails ... cegiftset/ narocito sad s popustom, ( i svidjaju mi se 4 od 6 pa mi je i to nekako meh :-? )ali sam zapikirala dvoje cizme za Bozic pa mi punoo..
Feelunique nije, hqhair nije, escentual ne znam..
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#17390 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

AAmilaAA wrote:
LieToMe wrote:Jutro dame :D
Treba mi informacija o Max Factor Miracle Touch Liquid Foundation - u CM-u ga nikako nema (ne znam jesu li ga izbacili iz proizvodnje ili je samo naletilo da ga nema) :cry:
Zna li neko ima li ga u DM-u ili nekoj drugoj drogeriji...???
Unaprijed zahvalna :kiss:
Ja mislim da ti tog pudera vise nema,da je umjesto njega dosao onaj novi u nekoj "teglici" jer je dugo stajao po cijeni od 15-16 km,al mozda grijesim. :)
A ne grijesis :roll: Taj u teglici je dosao nekad pocetkom ove godine i bio je isto na nekim akcijama ali vjeruj mi probala sam (eno stoji 2 puta koristen) nije ni blizu ovog, ali ni blizu :cry: Uzela sam neki dan u stanju ocaja i rimelov stay matt (nesto slicno, pojma nemam tacno naziv). Evo koristim ga 2-3 dana i vec primjetim na kozi da to nije to i da necu jos moci dugo da ga koristim...tacno vise nisam pametna...nadjes savrsen puder i neko odluci da ne treba vise da se prozvodi... pa da se ubijes :cry:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#17391 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alkalna_baterija »

Ako neko nije vidio, Inglot ima snizenje od 8. do 30. decembra cini mi se, do 50 %
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17392 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17393 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

alkalna_baterija wrote:Ako neko nije vidio, Inglot ima snizenje od 8. do 30. decembra cini mi se, do 50 %
auuuuf! jbte! odoH :D
pigmenti tj. sjene su im za 10.
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17394 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Na feelunique 15% off svega sa kodom COUNTDOWN do sutra u ponoc :D
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17395 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
Samo da znate cultbeauty.co.uk, tek kad se registrujete i dodate proizvod u korpu vidite stvarnu cijenu, nekad i do 20 funti nizu..Isporucuju sve zivo osim parfema molecule, Elemis cleansing balm koji feelunique iz nekog razloga ne isporucuje u BiH je kod njih 10 funti jeftiniji, beauty blender, Anastasia brow pomade i brow wiz takodjer.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#17396 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

alkalna_baterija wrote:Ako neko nije vidio, Inglot ima snizenje od 8. do 30. decembra cini mi se, do 50 %
Vidjela ja na fcb,je li neko bio u radnji,da li su snizene sjene?
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#17397 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

LieToMe wrote:
AAmilaAA wrote:
LieToMe wrote:Jutro dame :D
Treba mi informacija o Max Factor Miracle Touch Liquid Foundation - u CM-u ga nikako nema (ne znam jesu li ga izbacili iz proizvodnje ili je samo naletilo da ga nema) :cry:
Zna li neko ima li ga u DM-u ili nekoj drugoj drogeriji...???
Unaprijed zahvalna :kiss:
Ja mislim da ti tog pudera vise nema,da je umjesto njega dosao onaj novi u nekoj "teglici" jer je dugo stajao po cijeni od 15-16 km,al mozda grijesim. :)
A ne grijesis :roll: Taj u teglici je dosao nekad pocetkom ove godine i bio je isto na nekim akcijama ali vjeruj mi probala sam (eno stoji 2 puta koristen) nije ni blizu ovog, ali ni blizu :cry: Uzela sam neki dan u stanju ocaja i rimelov stay matt (nesto slicno, pojma nemam tacno naziv). Evo koristim ga 2-3 dana i vec primjetim na kozi da to nije to i da necu jos moci dugo da ga koristim...tacno vise nisam pametna...nadjes savrsen puder i neko odluci da ne treba vise da se prozvodi... pa da se ubijes :cry:
To onda potrzi u nekom manje "aktelnom" CM-u,ja zadnji put kad sam bila u CM-u u Visokom bilo ih je dosta i bili su po cijeni od nekih 15 km,ako budem isla ponovo,i budu, javim ti,ili potrazi na ebay.co.uk
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#17398 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

jedva se sjetiH stranice...boje su ogranicene ali cijene super
http://www.fragrancedirect.co.uk/essie/ ... roductpage
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#17399 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Je li iko bio u Inglotu,sta je snizeno?
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#17400 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Michun wrote:jedva se sjetiH stranice...boje su ogranicene ali cijene super
http://www.fragrancedirect.co.uk/essie/ ... roductpage
Vidi ovo, 0.99 funti oni Maybelline lakovi a kod ans oko 10KM :shock: Ispravka oni 7 days su 1.24 funti, a neki drugi 0.99
Thx Michun :kiss:
Post Reply