SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pixie
Posts: 28
Joined: 22/05/2009 19:24

#16901 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pixie »

Trazim sad za jesen ruz za usne, dupe Macovom Sin-u, dakle neka tamno-tamno-crvena nijansa, ne ljubicasta, ali opet da je "hladnog" tona, dakle da ne vuce na narandzasto. Prijedlog? :) Unaprijed hvala.

P.s.: I da moze da se kupi kod nas. :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16902 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Pixie wrote:Trazim sad za jesen ruz za usne, dupe Macovom Sin-u, dakle neka tamno-tamno-crvena nijansa, ne ljubicasta, ali opet da je "hladnog" tona, dakle da ne vuce na narandzasto. Prijedlog? :) Unaprijed hvala.

P.s.: I da moze da se kupi kod nas. :D
ako bi ti rekla da mislim da imam Sin i da sam ga 2 X namazala...hosh da ti dam :D ako ti se ne gadi
pogledam koja je boja pa javim ovdje...neka je ovako tamna
User avatar
Pixie
Posts: 28
Joined: 22/05/2009 19:24

#16903 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pixie »

Aaaaa :D Hocu! :D
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16904 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

Pixie wrote:Trazim sad za jesen ruz za usne, dupe Macovom Sin-u, dakle neka tamno-tamno-crvena nijansa, ne ljubicasta, ali opet da je "hladnog" tona, dakle da ne vuce na narandzasto. Prijedlog? :) Unaprijed hvala.

P.s.: I da moze da se kupi kod nas. :D
Golden Rose Velvet matte 22 ili 23 :)
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#16905 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by aribes »

Inglot
Cream Foundation No.22 predivan na licu http://inglotcosmetics.com/cream.founda ... ts/139/398 35 KM
AMC Pressed Powder - odličan http://inglotcosmetics.com/amc.pressed. ... ts/139/335 oko 20 KM + magnetna kutijica 22 KM
Face Blush - No. 20 http://inglotcosmetics.com/face.blush/products/139/300 tu negdje oko 20 KM
Ja sam zadovoljna evo već koristim nekih 5 dana, Cream Foundation odličan je za kombnovanu kožu i izrazito masnu T zonu, a ovaj AMC sve to fino finišira. Ja sam stvarno zadovoljna i sretna što sam konačno pronašla odgovarajuću kombinaciju za svaki dan...
A teta što radi tamo je jako ljubazna i voljna je pomoći pri izboru... :thumbup:
User avatar
Pixie
Posts: 28
Joined: 22/05/2009 19:24

#16906 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Pixie »

emmahill wrote:
Pixie wrote:Trazim sad za jesen ruz za usne, dupe Macovom Sin-u, dakle neka tamno-tamno-crvena nijansa, ne ljubicasta, ali opet da je "hladnog" tona, dakle da ne vuce na narandzasto. Prijedlog? :) Unaprijed hvala.

P.s.: I da moze da se kupi kod nas. :D
Golden Rose Velvet matte 22 ili 23 :)
Hvala na preporuci :)
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16907 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

aribes wrote:Inglot
Cream Foundation No.22 predivan na licu http://inglotcosmetics.com/cream.founda ... ts/139/398 35 KM
AMC Pressed Powder - odličan http://inglotcosmetics.com/amc.pressed. ... ts/139/335 oko 20 KM + magnetna kutijica 22 KM
Face Blush - No. 20 http://inglotcosmetics.com/face.blush/products/139/300 tu negdje oko 20 KM
Ja sam zadovoljna evo već koristim nekih 5 dana, Cream Foundation odličan je za kombnovanu kožu i izrazito masnu T zonu, a ovaj AMC sve to fino finišira. Ja sam stvarno zadovoljna i sretna što sam konačno pronašla odgovarajuću kombinaciju za svaki dan...
A teta što radi tamo je jako ljubazna i voljna je pomoći pri izboru... :thumbup:
Ja bih se zaklela da sam vidjela neki tekući puder 50 KM... I taj Cream sam i ja gledala ali em tamne nijanse em nije za moju kožu.

To za puder mi je presmješno, 20 KM puder, a skuplja kutijica.
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#16908 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by aribes »

emmahill wrote:
aribes wrote:Inglot
Cream Foundation No.22 predivan na licu http://inglotcosmetics.com/cream.founda ... ts/139/398 35 KM
AMC Pressed Powder - odličan http://inglotcosmetics.com/amc.pressed. ... ts/139/335 oko 20 KM + magnetna kutijica 22 KM
Face Blush - No. 20 http://inglotcosmetics.com/face.blush/products/139/300 tu negdje oko 20 KM
Ja sam zadovoljna evo već koristim nekih 5 dana, Cream Foundation odličan je za kombnovanu kožu i izrazito masnu T zonu, a ovaj AMC sve to fino finišira. Ja sam stvarno zadovoljna i sretna što sam konačno pronašla odgovarajuću kombinaciju za svaki dan...
A teta što radi tamo je jako ljubazna i voljna je pomoći pri izboru... :thumbup:
Ja bih se zaklela da sam vidjela neki tekući puder 50 KM... I taj Cream sam i ja gledala ali em tamne nijanse em nije za moju kožu.

To za puder mi je presmješno, 20 KM puder, a skuplja kutijica.
Ima neki za suhu kozu koji je oko 50 KM, prije da je 45 ali to je tu negdje, a ima puder za masnu kozu isto tako cijena oko 45.. Najjeftinije prodjes sa kombinovanom kozom :lol: :lol:
A i meni sega bi za ovu kutijicu, ali ajde kud s njim ako nema kutijice... ali halalih jedva i te 22 KM
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16909 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Ja sam u Inglotu uzela Inglot YSM meni odgovara i djeluje prirodno uopce nije tezak i fino se razmazuje .
_Mila_
Posts: 78
Joined: 10/05/2014 10:41
Location: Sarajevo

#16910 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by _Mila_ »

emmahill wrote:
_Mila_ wrote:@emmahill Kakav je MAC prolongwear concealer, razmisljam da uzmem?
Nisam ga ja uzela, ali kažu da je najbolji za podočnjake jer je kremast i dobro prekriva. Meni nije potreban baš jer imam Kryolan Supracolor i Ben Nye kamuflaže, plus LA Girl Pro korektore, tako da sam sad obezbjeđena. Možda uzmem Prolongwear za ličnu upotrebu.

Kryolan, Ben Nye...mirises na profesionalnog sminkera. Imas li blog ili web ili..nesto drugo?
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#16911 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by rinna0304 »

Da li negdje u Sarajevu ima kupiti kozmetickih kofera al da nisu previse skupi ?
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16912 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

rinna0304 wrote:Da li negdje u Sarajevu ima kupiti kozmetickih kofera al da nisu previse skupi ?
Moja mama je uzimala u Fisu, pogledaj na Ilidzi.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16913 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

_Mila_ wrote:
emmahill wrote:
_Mila_ wrote:@emmahill Kakav je MAC prolongwear concealer, razmisljam da uzmem?
Nisam ga ja uzela, ali kažu da je najbolji za podočnjake jer je kremast i dobro prekriva. Meni nije potreban baš jer imam Kryolan Supracolor i Ben Nye kamuflaže, plus LA Girl Pro korektore, tako da sam sad obezbjeđena. Možda uzmem Prolongwear za ličnu upotrebu.

Kryolan, Ben Nye...mirises na profesionalnog sminkera. Imas li blog ili web ili..nesto drugo?
Blog i FB samo, mislim da sam slala nekome linkove u pp-u
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16914 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

galamdzinica wrote:
rinna0304 wrote:Da li negdje u Sarajevu ima kupiti kozmetickih kofera al da nisu previse skupi ?
Moja mama je uzimala u Fisu, pogledaj na Ilidzi.
Ako misliš na one ko za alat na rasklapanje, ima u OBI-u. Za šta ti treba, stavi kakvu sliku?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16915 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Zene neko mi opuhao cetkice za sminkanje iz paketa. :( :roll:
Paket dosao obicnom postom.
Isao preko Slovenije i cetkice se izgubile jadne..
Zvala sam postu da vide gdje je otvaran. Necu propasti za 2x6.57 funti, ali ako su ih ukrali i prisjesce im ko god da je. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Iskreno, ne mogu da vjerujem. Toliko sam im se veselila i otvorim paket makazama kad unutra sipak :evil:
Samo Deborah Lippmann nail polish in Diamonds and Pearls i nigdje cetkica..Da su mi ukrali lak, a ostavili cetkice bilo bi mi lakse. Sto bas cetkice i to obe? Zar nisu mogli biti malo posteniji i kad vec kradu iz paketa ukrasti 1 stvar a ne dvije..

Pojeo vuk magarca, sad sam pricala s sefom u posti koji kaze da paket koji je dosao obicnom postom i nema TN ne mogu pratiti, tj. uprijeti prst u nekoga ' ti si ga otvorio, nesto fali iz paketa'.
Musko k'o musko, kaze on 'Sta ce im cetkice?', cuj ima i zena da rade tamo, a i ako nema zena ima muzeva ili momaka koji hoce da usrece djevojke/zene.
Je l' vam se ikad desilo da vam nesto fali u paketima koji su dosli postom?

Prije pet minuta mama pregleda paket i skonta da je s donje strane rasjecen skalpelom ili necim ostrim preko selotejpa i preko tog je zalijepljen novi selotejp.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#16916 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Mat bijela sjena ,da je bas pigmentirana (krec bijeli trag ).moze i u nekoj set kombinaciji sa plavom,zelenom ...i da ima kod nas,nemam vremena za narucivanje . Jel ima neko neki prijedlog ?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16917 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Art deco, CM.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16918 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Queen_of_hearts wrote:Mat bijela sjena ,da je bas pigmentirana (krec bijeli trag ).moze i u nekoj set kombinaciji sa plavom,zelenom ...i da ima kod nas,nemam vremena za narucivanje . Jel ima neko neki prijedlog ?
Ima ja mislim Catrice bijela matt dodje u kombinaciji sa zelenom.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#16919 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Digla_da_kreci »

Zao mi je sto ti se desilo BJB. Ocigledno znaju ako su to bili skuplji kvalitetni kistovi, mnogo djevojaka narucuje pa su se uhodali i znaju za high end brendove. Bas grozan osjecaj.
Ako sta uspijes uciniti i saznati, javi ishod. Ne znam mozes li javiti toj stranici s koje si narucila i reci im za situaciju, mozda ti posalju druge...
Meni se nije desilo jos nikada da mi je ukradeno, znaju biti i otvarani paketi ali nije nista falilo.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#16920 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dobar osjecaj »

BJB wrote:Je l' vam se ikad desilo da vam nesto fali u paketima koji su dosli postom?
U januaru je prijateljica zeljno iscekivala paket koji joj je poslala neka starija zena kao rodjendanski poklon. Paket je putovao nemoguce dugo i kad je stigao unutra je ostala mala kutija praline, cestitika i prazan prostor u kojem je stajao samo zguzvan ukrasni papir iz kojeg je nesto izvadjeno. Posto se radilo o rodjendanskom poklonu prijateljicu je ispocetka bilo stid da pita tu zenu sta joj je zapravo poklonila, nekako joj je bilo neugodno pitati "jeste li mi poslali jos nesto osim pralina". Tek kad ju je ta zena pitala da li joj se svidja parfem koji joj je poslala saznala je sta joj je izvadjeno iz paketica. Za njen parfem joj je receno da nije bio propisno upakovan da bi isao s avio postom iako to niko u DHL-u nije sporio (valjda bi trebali znati sta i kako se smije pakovati za slanje posiljki). Zao mi je sto si ostala bez toliko iscekivanih cetkica.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16921 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Digla_da_kreci wrote:Zao mi je sto ti se desilo BJB. Ocigledno znaju ako su to bili skuplji kvalitetni kistovi, mnogo djevojaka narucuje pa su se uhodali i znaju za high end brendove. Bas grozan osjecaj.
Ako sta uspijes uciniti i saznati, javi ishod. Ne znam mozes li javiti toj stranici s koje si narucila i reci im za situaciju, mozda ti posalju druge...
Meni se nije desilo jos nikada da mi je ukradeno, znaju biti i otvarani paketi ali nije nista falilo.
Beautybay, ne bih narucila od njih da je bilo sa bilo kojeg drugog site-a, ali na moju zalost nije do njih..Njemacki Zoeva website ne isporucuje u BiH.
Do nashih je..Prvo sam zvala lokalnu postu, njihov shef se sa osmjehom u glasu ogradio rijecima 'ne mogu ja uprijeti prst u nekoga i reci ti si otvorio paket i uputio me da zovem dalje'..Sekretarica generalnog direktora je bila stvarno ljubazna i proslijedila me na broj, odakle su me uputili na drugi, treci, cetvrti, peti. Ciko na posti carinjenja je bio vidno iznerviran i dao mi novi broj da zovem..Umjesto da ribam i cistim kucu, ja sam jutros od 10 do 14:00 zvala raznorazne ljude u Posti BiH..
Na njihovoj stranici vidim da imaju nekakvog kontrolora, pa skontam idem nazvati njega..
Covjek me stvarno ljubazno saslusao i objasnio da sam odmah po primanju narudzbe trebala provjeriti je li sve unutra, ovako oni mogu reci da sam izvadila ..Ciko kontrolni inspektor, ne znam mu ime, mi je rekao da mu napisem e-mail i da uslikam paket i ono sto je doslo u paketu i navedem sta je nestalo. Valjda ce on uraditi nesto u vezi toga..
Ma krivo mi ja to sebi narucila pred rodjendan, al' opet kontam hajde makar mi nisu lak ukrali. :D
Image nisu moji nokti, vec samo da vam pokazem kako je lijep, pravi bajramski :D
Zao mi ovih cetkica Zoeva crease brush http://www.beautybay.com/accessories/zoeva/creasebrush/
i luxe soft crease brush http://www.beautybay.com/accessories/zo ... easebrush/
Uglavnom u trenutku kad je dosao paket, tata je bio kuci uzeo ga i samo ubacio u hodnik, nije me htio buditi..
Iskreno, u ovoj drzavi ne nadam se nicemu dobrom. :( :( :(
@dobar osjecaj, thx..
Meni nekako krivo samo to sto znam da nisam sigurno prva kojoj se desilo, i da ce se garant nastaviti desavati..
Ne nadam se da cu dobiti kovertu i u njoj dvije cetkice od 30+KM vrijednosti, ali nek se barem nikome drugom ne desi.
A ko je navikao krasti, u posti ili bilo drugoj firmi, krast ce dok ga ne uhvate i ne nogiraju s posla. Tu nema lijeka.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#16922 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Hvala ljudi ,catrice nisam nikad zagledala :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#16923 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dobar osjecaj »

Queen_of_hearts wrote:Hvala ljudi ,catrice nisam nikad zagledala :thumbup:
Ja isto nisam do prosle godine zagledala Catrice sminku posebno kad sam vidjela Made in China. Medjutim, kupila sam dva seta njihovih sjena "smoke effect" i prilicno sam se iznenadila kako lijepo mogu nasminkati oci i da su te sjene prilicno postojane i nakon devet sati kad se vracam kuci s posla. Value for money sto se mene tice.
User avatar
emmahill
Posts: 320
Joined: 31/03/2013 21:21

#16924 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by emmahill »

Inglot mat bijela, gledala sam swatcheve kod Temptalie i jedna je od bolje pigmentiranih. Ako ti je to skupo, uzmi NYX Milk olovku da je možeš stavljati kao bazu i ispod bijele i ispod drugih svijetlih i jarkih nijansi, i Flormar mat bijelu.


Žao mi baš za četkice, meni se srećom nikad nije desilo, nisu mi uzeli ništa od komada nakita sa eBaya od par dolara do paketa MAC-a poskuplje vrijednosti, ali sve do jednom. Pričala mi je jedna blogerica kako je slala poklon sa nagradne igre curi u Srbiju i fino joj fali karmin. Otvorila neka "gospođa" na pošti, vidjela poruku da se radi o poklonu i ne kontajući da cura zna šta joj treba doći, probrala sebi. Tuga i jad.
User avatar
Ime Korisničko
Posts: 225
Joined: 13/09/2013 17:23

#16925 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ime Korisničko »

Vrlo cesto sam vidjela djevojke kako otvaraju losione, kreme za ruke, gelove, itd i sto im treba o sto ne, i namazu se, upotrijebe i vrate na policu :mad: ne shvatam da zensko moze biti tako nevaspitano...
Neka si je gurkala, gore je zasluzila
Post Reply