SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16151 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Milloni wrote:Meni je na FU najdraži onaj popust, kad napišu da im nedostajem :)
Meni ti dolaze najvise sa HQ hair zato sto od njih rijetko narucujem jer mi sve sporo dolazi od njih, a i skupi su u poredjenju s drugima..
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#16152 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Gdje se kod nas moze kupiti Guerlain sminka i jesu li cijene iste svugdje? gdje je najpovoljnije? :D
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16153 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Milloni wrote:Meni je na FU najdraži onaj popust, kad napišu da im nedostajem :)
AUG15VC - vrijedi jos 1 sedmicu i pet dana za narudzbe od 30 funti i vise.
@sigmabih, posvjetljivac nemam, a jedino gdje sam vidjela da ga ima kupiti je cultbeauty i kosta 28 funti kad se doda u korpu. Ako ti se stvarno svidja ta podloga mozes kupiti istu samo u najsvjetlijoj nijansi i mijesati..
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16154 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Znas koliko vremena treba gledati swatcheve i youtube reviews pa da potrefish nijansu..
Ja sam dvaput fulila totalno do sad kupujuci online, jednom uzivo u parfumeriji u Sa. Najlakse je naci neku blogericu koja ima istu boju koze/ten kao i ti, pa onda upratis koju nijansu necega ona koristi..Tako sam kupila ByTerry Sheer cover foundation zahvaljujuci RuthCrilly iliti AModelRecommends.. Ona je kupila 8, a rekla da bi joj bolje odgovarala 7 i ja kupim 7 i ispadne tako dobra nijansa da je mogu nanijeti djelimicno, na obrazima malo, bradi, i izgleda kao da nemam nista, a lijepo izgleda-stopi se sa mojom bojom koze. I usput da pomenem to je najljepsa, najlaska, najbolja podloga koju sam dosad probala..Ne oksidira, fino se stopi s kozom, divno mirise-ali se miris osjeti samo nekoliko minuta dok je nanosis, dodje je malo vise od 30ml, dugooo traje...EMni je tubica trajala duze od tri mjeseca, sad sam je presjekla makazama -moze mi doteci jos 2-3 puta..Jedina mana je sto je skupa.
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16155 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Pozdrav drage dame :) stalno vas čitam, možda sam nekad nešto kratko i napisala, ali sad bih voljela da se malo više uključim u diskusiju o šminki oliti make-upu :)

Kako sam od neki dan sposobna samostalno finansirati svoje potrebe, odlučila sam da je vrijeme da počnem sa pravilnom njegom kože (dosada totalni laik, jedino koristim micelarnu već više od godinu) :) tu bi mi trebao vaš savjet. Šta mi još treba pored bioderma micelarne, dnevne kreme, kreme za područje oko očiju i bb kreme? Danas sam isto kupila kremu protiv crvenila, pošto mi vrućina obično udari u lice, ali je još nisam probala. Imam pretežno suhu do normalnu kožu, hvala Bogu čistu od bubuljica i akni. I koje mi marke preporučujete? :)

Hvala na preporukama! :thumbup:

p.s. Možda ste već i pisale ranije o ovom, ali ne mogu da nađem sve potrebne informacije među 600+ stranica :(

edit: I za šta koristim serum? Dadoše mi Lierac tester sa tri različita seruma, ali ja nemam pojma da li mi to treba pored dnevne/noćne kreme i koliko često?
dance_mom
Posts: 87
Joined: 05/05/2014 08:53

#16156 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dance_mom »

Milloni wrote:Ne znam ko se žalio na Feelunique da nije stigla pošiljka, moja je shipana 26. stigla je jučer.

IIi da slušajte Michun za savjete, da vidite kako lijepo i njegovano izgleda :kiss:
Ja se žalila, prošlo skoro dva mjeseca, a još uvijek nema narudžbe. Mada mislim da nije do njih, vec naše pošte, stalno imam problema s njima...hvala za info, ipak ;-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16157 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Milloni wrote:Ne znam ko se žalio na Feelunique da nije stigla pošiljka, moja je shipana 26. stigla je jučer.

IIi da slušajte Michun za savjete, da vidite kako lijepo i njegovano izgleda :kiss:
Jao imenjakinjice moja mala...bas ti hvala. :kiss:
Jos sam imala badbhairday juce ;)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16158 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

sigmabh wrote:Bas ste beveze michun i milloni..hocemo i mi da se minkamo zajedno pijemo kafu...BJB, soraya,partizanka,vena...ma s svijema koliko nas ima :D
a niiiismo fakat bRez vas...milloni mi dobacila nesto sa feelunique pa smo se brzinski upoznale.
eeee, a sta mislite da se fakat dogovorimo da se vidimo pocetkom sept, poslije odmora, i da svaka ponese nesto sto ne koristi od sminke i od cega joj se nije zao rastati pa da se mijenjamo. djida za djidju. :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16159 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

sigmabh wrote:Moram i ja narucit onaj spray...jesi ga ti vec probala kakav je..? fAjn ti je ideja Michun...vala mi smo mogle...kafa i ca cu..sminka..pa se moze nesto i pojest..bio bi dernek da hala gori :D
juce ga dobila...ne stigoh sinoc.
ali cini mi se da nije mastan...da nece kosu mastiti
eto plana i ideje...onda u sept. saljem poziv pa ko zeli :D
Last edited by Michun on 06/08/2014 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#16160 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

ja sam za :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#16161 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

Negdje sam čula da ima Inglot kozmetike u Zg, znate li možda gdje tačno? :zoka:
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#16162 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LilBoom »

Ja vise necu narucivati sa HQhaira, drugi put mi salju istu narudjbu i opet nije dosla :twisted:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#16163 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

ema_ wrote:Negdje sam čula da ima Inglot kozmetike u Zg, znate li možda gdje tačno? :zoka:
Masarykova 9. :wink:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#16164 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ema_ »

Hvala puno :thumbup:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16165 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Image
ko ne zna o cemu smo chumurale...jest da je za njegu kose ali nekako mislim da vise cura cita ovu temu.
dakleM, jednom sam aplicirala i to sinoc. miris je mjesavina peperminta i kokosa. prvu put tu kombinaciju da osjetim i moram reci da je super. pepermint malo hladi tjeme i zamirise na prvu a onda ostane miris kokosa. ne masti kosu uopste. e sad kakav ce ucinak imati kad budem stavljala svaki dan, javim vam. trenutno sam u fazi linjanja i iritira me do bola.
User avatar
zubi
Posts: 5161
Joined: 16/07/2009 00:27

#16166 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Michun wrote:Image
ko ne zna o cemu smo chumurale...jest da je za njegu kose ali nekako mislim da vise cura cita ovu temu.
dakleM, jednom sam aplicirala i to sinoc. miris je mjesavina peperminta i kokosa. prvu put tu kombinaciju da osjetim i moram reci da je super. pepermint malo hladi tjeme i zamirise na prvu a onda ostane miris kokosa. ne masti kosu uopste. e sad kakav ce ucinak imati kad budem stavljala svaki dan, javim vam. trenutno sam u fazi linjanja i iritira me do bola.
a gdje si ga kupila i koliko para?

i ja se linjam :sad:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16167 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

zubi wrote:
Michun wrote:Image
ko ne zna o cemu smo chumurale...jest da je za njegu kose ali nekako mislim da vise cura cita ovu temu.
dakleM, jednom sam aplicirala i to sinoc. miris je mjesavina peperminta i kokosa. prvu put tu kombinaciju da osjetim i moram reci da je super. pepermint malo hladi tjeme i zamirise na prvu a onda ostane miris kokosa. ne masti kosu uopste. e sad kakav ce ucinak imati kad budem stavljala svaki dan, javim vam. trenutno sam u fazi linjanja i iritira me do bola.
a gdje si ga kupila i koliko para?

i ja se linjam :sad:
feelunique - narucila mi milloni lutka. kosta 4 funte, a ja sam dobila DJABA :D
ako nisi probala, probaj neki od sampona sa bijelim lukom (allin, afrodita)
ovo ne sprijecava opadanje koliko sam shvatila nego ucvrscuje korijen
e da, narucivala sam neke djdje pa usput narucih i ovaj sampon
http://ingeaprirodnakozmetika.com/index ... t/view/1/1
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16168 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Ovim putem se zahvaljujem soraya93 na informacijama :) :thumbup:

Danas sam uspjela uganjati jednu djevojku u apoteci i ona mi je sve lijepo objasnila, stvari su mi postale puuuuno jasnije. Naravno malo sam se i počastila :mrgreen:

Da počnem od osnovnog - dnevne kreme. Otkako sam je kupila, moram reći da sam poprilično zadovoljna Lieracovom HydraChrono + kremom. Više je kao gel, ne zateže, ne osjećam se kao da imam malter na licu i lice je pod rukom skroz mekano :)
Image

Kao testere sam dobila tri Lieracova seruma, s tim da juče probah vitaminski i obrazi su mi buknuli :-? mislila sam da je do mene, ali danas mi je objasnila da je za moj tip kože (suha do normalna) i moje godine on malo prejak i da koristim normalni, hidratantni. Njega još nisam probala, ali ovaj luminescence mi je zato super (kao i generalno sve iz te luminescence linije, ali žara - morat ću sačekati koji mjesec s tim): Image
Inače, serum nanositi ispod dnevne kreme - do danas sam bila totalno laik i pojma nisam imala ni šta je ni kako se koristi :)

Pošto sam mimo micelarne htjela malo jači oblik čišćenja, preporučila mi je piling (a ne kao što sam ja mislila da je pjena dobra - micelarna je izgleda mnogo bolja od pjene). Tako još uzeh Babor enzyme cleaner, kao i njihove intensive moisture ampule.
Image
Da upotpunim kupih i jednokratnu La Roche Posay hidratantnu masku pa ću pri narednom kupanju to da isprobam, znači večeras odmah :D rekla mi je da idem redoslijedom - cleaner (djeluje kao piling) -> ampula -> maska.

Još bih da preporučim tri stvari koje su više njega tijela, ali eto:

Nuxe gel za tuširanje - miris to die for. Trenutno je u mojoj lokalnoj apoteci 50% snižen, moram pod hitno kupiti još, toliko sam oduševljena :)
Image

I drugi, La Roche Posay dezodorans. Osvježavajući miris, i dalje se znojim, ali nemam onaj osjećaj "ustajalog" znoja tokom dana (pošto sam sklona znojenju). Poslije čitavog dana i dalje miriše na svježinu. I da, bez aluminija, alkohola i parabena :thumbup:

Lierac sensorielle peeling - i on ima predivan miris i tako lijepo skine "kokošiju kožu". Ja ga koristim na butinama i na rukama iznad lakta, stvarno već nakon trećeg korištenja primijetim da je imam mnogo manje. Od jeftinijih varijanti, meni je bio odličan i Balea sa soli iz Mrtvog mora.


Jedno pitanjce još za vas: da li je neka koristila možda Lancome-ovu Virtuose maskaru? Ja kao da imam neki čudan svrab od nje u očima. Nije da moram da češem oči, ali kao da me malo peckaju kako je koristim :/ inače sam prije koristila IsaDora Flashy Curl i bila mi je super, ali je ne mogoh naći neki dan, pa uzeh ovu :( između toga sam još koristila KIKO Unforgettable (koja mi se učini super još na sniženju 3.5e), ali kaže mi prijateljica da su se njoj gulili kapci od nje :shock: tako da prestadoh.

Radujem se vašim odgovorima/sugestijama i nadam se lijepom forumskom druženju! :thumbup:
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#16169 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Curke odakle je najbolje naruciti Naked3 paleticu, normalno da je orginal ovo sa nasih stranica mi je sve sumnjivo :)
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16170 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

Sofija89 wrote:Curke odakle je najbolje naruciti Naked3 paleticu, normalno da je orginal ovo sa nasih stranica mi je sve sumnjivo :)
Ja sam naručila sa FeelUnique, još su imali popust 15% pa me je izašla 40ak eura. Nije mi još došla, željno je iščekujem :D Vidim da sad opet imaju popust sa kuponom - AUG15VC.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#16171 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Digla_da_kreci »

Divne si stvari kupila galamdzinice, a uz to i lijepo opisala. Uzivaj u njezi lica :-D
Prati na sta ti koza reagira i prouci malo sastojke na proizvodu, a hidratantni serum pogledas neki drugi jeftiniji, sigurno ce ti odgovarati kao i taj.
Ja koristim Caudalie Vinosource S.O.S Thirst Quenching Serum pa baci oko i na njega ako ti se svidja. :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#16172 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

galamdzinica
Ocekujem onda recenziju paletice cim ti stigne,pa da vidim vrijedi li, nijanse mi se svidjaju ali kako se ja skroz rijetko sminkam neznam treba li mi,dvoumim se jos. :)

Bas sam sad procitala cjeli tvoj post i super su ti proizvodi, ja sam ti isto skroz tabularaza sto se tice kozmetike, koristim differin gel za ciscenje i to je to, koristila sam i skinoren kremu za akne, ne kuzim se uopce u te kremice oko ociju,losioni...o moj boze :( ali imam volje da naucim pa da zapocnem i ja na vrijeme s tom njegom lica.

Inace za njegu tjela koristim samo YvesRoche proizvode i fantasticni su mi :)
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#16173 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LilBoom »

galamdzinica wrote:
Sofija89 wrote:Curke odakle je najbolje naruciti Naked3 paleticu, normalno da je orginal ovo sa nasih stranica mi je sve sumnjivo :)
Ja sam naručila sa FeelUnique, još su imali popust 15% pa me je izašla 40ak eura. Nije mi još došla, željno je iščekujem :D Vidim da sad opet imaju popust sa kuponom - AUG15VC.
I ja svoju zeljno iscekujem :D isto sa feelunique-a
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#16174 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by galamdzinica »

@Digla_da_kreči - hvala ti! Vidiš meni nikad ne bi palo na pamet da proučim sastojke, od sad ću i to da radim :D sad za početak radije pitam apotekarku, ali nadam se da ću postati amaterski ekspert :thumbup:

@Sofija - vidiš da se i ja borim, do danas nisam znala kako koristiti serum :D ali učim se. U jednu ruku jako volim maze i trackalice, ali isto tako mislim da je krajnje vrijeme da počnem s njegom tijela i lica. Dok ne postane prekasno :) što se tiče Naked paletice, ne znam šta bih ti rekla. Ja strašno volim sjene i kupujem ih manijakalno, pored karmina i sjajila one su u području dekorativne kozmetike moja slaba tačka :D taman sam nekad prošlu jesen naumila kupiti Naked2 kad najaviše Naked3. Stalno je ispadalo da su mi pare potrebnije za nešto drugo, ali sad sam rekla da mora leći trica, a nemam nešto roskastih nijansi. Ako se pak ne šminkaš puno, ne znam je li vrijedno para. Ni ja se ne šminkam količinski puno, meni sjene traju godinama, a većina njih završi u smeću jer ostare, a ne stignem ih upotrijebiti na vrijeme. Nedavno sam kupila Bourjois smokey eye trio u roskastim nijansama i super su mi :thumbup: možda možeš njih probati :)

@LilBloom - onda zajedno objavljujemo utiske :D
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#16175 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Kontam kad ih vec toliko platim da cu se cesce sminkati :D
Jesi li mislila na ove nijanse ,cine mi se lijepe
Image

Ja sam opsjednuta rumenilima i to mi je vrhunac sminkanja,puder i obavezno rumenilo,obicno koristim Pupina jer su super kvalitetna a i cijena nije nesto prestrasna. Kad vec spominjete sastojke,ja sam negdje procitala da kvalitetna rumenila treba da sadrze ova tri sastojka:Talc,Mica i Silica i stvarno ova Pupina rumenila sadrze sve nabrojano :)
Ja sam opsednuta citanjem sastojaka,kontam da mi je to kao profesionalna deformacija :-) :-D
Post Reply