SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#16051 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Zdravo drage curke :)

@BJB kako narucujes Benefit? Sa americke stranice? Rade dostavu u BIH?

Ono cudo Lancaster sto je neko stavio je super cool stvar, samo ja koliko se sjecam moras bas imati dobru podlogu pa se tek onda mazat tim. Nesto ne znam da li je bas za prve dane na plazi.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#16052 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

A Balea Teint Perfection, vidjela sam negdje da je hvale????
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#16053 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Amy82 wrote:Zdravo drage curke :)

@BJB kako narucujes Benefit? Sa americke stranice? Rade dostavu u BIH?

Ono cudo Lancaster sto je neko stavio je super cool stvar, samo ja koliko se sjecam moras bas imati dobru podlogu pa se tek onda mazat tim. Nesto ne znam da li je bas za prve dane na plazi.
Da sa benefitove stranice, evo sad sam gledala neke stvari koje sam dodala u korpu davnoooo, i kaze free shipping..Misliim da za to trebas potrositi 125$, za sve ispod 125$, shipping je 13.95$..Znam da sam ja oba puta uzicala da bude oko 90$ i nisam platila ni carinu niti ista drugo..
Evo code SUNSHIP i za narudzbu od 100$ dobijes besplatan shipping.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16054 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

AAmilaAA wrote:A Balea Teint Perfection, vidjela sam negdje da je hvale????
Samo nema sjaja.
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#16055 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Je li neko mozda koristio ovu kremicu i kakva je
Image

ili da li ste mozda vidjeli negdje ovu od Vitaskina,cini mi se da je kod nas vise nema u prodaji :(
Image
Image
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#16056 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

@Sofija89, to ti je za drugu temu
http://www.klix.ba/forum/njega-tijela-z ... s2725.html
:mrgreen:

Nego, imam ja pitanje. Imate li preporuku za kremu oko očiju (drogerijsku) koja sadrži kofein?
User avatar
Ericha100
Posts: 192
Joined: 09/01/2013 16:51

#16057 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ericha100 »

Žene je li neka od vas nedavno kupovala revlonov CS puder za masnu i kombinovanu kožu u onoj prodavnici kod eroneta?
Ja sam nedavno otišla i uzela u nijansi 10 Ivory i puder nije kakav je bio ranije. Sad je kremast, a ne tečan kako je prije bilo, što umjesto da bude pozitivna stvar, skroz nije. To više nije isti puder, ostavlja onaj grozni "brašnjavi" izgled na licu i ma koju količinu koristila on se samo zamelja i grozno izgleda. A ni ova nijasna nema više nikakve veze sa starom ivory nijansom nego je sad nevidljiva, kao da ništa nisam ni stavila. Nemam problematičnu kožu, ali pobogu ovo ne prekrije ni ono crvenilo oko nosa i na obrazima. :roll: Očaj, a to mi je bio idealan puder.
Zanima me jesu li stvarno promjenili sastav i nijanse pudera ili je ovo neka fula od pakovanja samo u toj prodavnici pa da naručim preko neta dobila bih staru varijantu pudera? :-)

Edit: čitam sad po netu da mu jesu promjenili sastav negdje 2013. znači još jedan perfektan proizvod uništen :( te da dosta cura ima isti problem kao i ja. Pa novo pitanje, imate li preporučiti neku adekvatnu zamjenu za nas sa kombinovanom kožom? :(
Last edited by Ericha100 on 12/07/2014 10:17, edited 1 time in total.
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16058 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mogy87 »

Zene ljubazno vas molim ako neka ima preporuku za primer cija je glavna funkcija da drzi sminku na licu sto duze da napise. Cijena nije vazna samo mi je bitno da se moze kod nas kupiti jer je poprilicno hitno. Hvala
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#16059 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mogy87 »

Hvala za odgovor. Koza mi je izrazito suha i nemam problema sa porama. Mislis da ovaj moze za suhu kozu? :)
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#16060 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

Prodajem nov revlon cs 220. Neki dan kupljen i nekoristen. Ne odgovara mi nijansa.
Naravno, po nizoj cijeni.
AAmilaAA
Posts: 236
Joined: 28/03/2013 14:14

#16061 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by AAmilaAA »

Ja kupila cetku za tekuci puder preko ebay-a,i ocekivala sam neko kinesko smece,jos sam u šoku,koliko je dobra :O
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#16062 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Ericha100 wrote:Žene je li neka od vas nedavno kupovala revlonov CS puder za masnu i kombinovanu kožu u onoj prodavnici kod eroneta?
Ja sam nedavno otišla i uzela u nijansi 10 Ivory i puder nije kakav je bio ranije. Sad je kremast, a ne tečan kako je prije bilo, što umjesto da bude pozitivna stvar, skroz nije. To više nije isti puder, ostavlja onaj grozni "brašnjavi" izgled na licu i ma koju količinu koristila on se samo zamelja i grozno izgleda. A ni ova nijasna nema više nikakve veze sa starom ivory nijansom nego je sad nevidljiva, kao da ništa nisam ni stavila. Nemam problematičnu kožu, ali pobogu ovo ne prekrije ni ono crvenilo oko nosa i na obrazima. :roll: Očaj, a to mi je bio idealan puder.
Zanima me jesu li stvarno promjenili sastav i nijanse pudera ili je ovo neka fula od pakovanja samo u toj prodavnici pa da naručim preko neta dobila bih staru varijantu pudera? :-)

Edit: čitam sad po netu da mu jesu promjenili sastav negdje 2013. znači još jedan perfektan proizvod uništen :( te da dosta cura ima isti problem kao i ja. Pa novo pitanje, imate li preporučiti neku adekvatnu zamjenu za nas sa kombinovanom kožom? :(

Ja sam kupila 180, ali sam vec pisala da nisam nesto specijalno zadovoljna, jer iako ga manje stavim primjeti se na licu i jeste dosta gusci nego prije...nijansa mi je predivna, ali nije to to...
sad koristim ARTDECOov tecni puder i super je...i on je kremast ali malo ga treba i fino prekrije sve :D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16063 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Nisrin wrote:
Ericha100 wrote:Žene je li neka od vas nedavno kupovala revlonov CS puder za masnu i kombinovanu kožu u onoj prodavnici kod eroneta?
Ja sam nedavno otišla i uzela u nijansi 10 Ivory i puder nije kakav je bio ranije. Sad je kremast, a ne tečan kako je prije bilo, što umjesto da bude pozitivna stvar, skroz nije. To više nije isti puder, ostavlja onaj grozni "brašnjavi" izgled na licu i ma koju količinu koristila on se samo zamelja i grozno izgleda. A ni ova nijasna nema više nikakve veze sa starom ivory nijansom nego je sad nevidljiva, kao da ništa nisam ni stavila. Nemam problematičnu kožu, ali pobogu ovo ne prekrije ni ono crvenilo oko nosa i na obrazima. :roll: Očaj, a to mi je bio idealan puder.
Zanima me jesu li stvarno promjenili sastav i nijanse pudera ili je ovo neka fula od pakovanja samo u toj prodavnici pa da naručim preko neta dobila bih staru varijantu pudera? :-)

Edit: čitam sad po netu da mu jesu promjenili sastav negdje 2013. znači još jedan perfektan proizvod uništen :( te da dosta cura ima isti problem kao i ja. Pa novo pitanje, imate li preporučiti neku adekvatnu zamjenu za nas sa kombinovanom kožom? :(

Ja sam kupila 180, ali sam vec pisala da nisam nesto specijalno zadovoljna, jer iako ga manje stavim primjeti se na licu i jeste dosta gusci nego prije...nijansa mi je predivna, ali nije to to...
sad koristim ARTDECOov tecni puder i super je...i on je kremast ali malo ga treba i fino prekrije sve :D
Jel ARTDECO Rich Tretman ???
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#16064 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

amiliana wrote:
Jel ARTDECO Rich Tretman ???
Jeste, extra je za kozu :D Iako dolazi sa samo 20ml, vrijedi svake marke i cesto bude na akciji u CMu...:D bio je nedavno oko 14 KM, zao mi sto ne kupih 2, sad je oko 22 KM :D
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16065 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#16066 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

amiliana wrote:Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???
Ja ga koristim vec godinama. Vjerna sam Maybelline puderima jer mi nikad nisu izazvali nikakve reakcije na kozi, dobro prekrivaju, a nisu teski na licu. Imaju prirodne nijanse, a i cijena im je ok. :thumbup:
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#16067 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Postavi slike aAmila :)
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#16068 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ujedam »

brown.sugar wrote:
amiliana wrote:Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???
Ja ga koristim vec godinama. Vjerna sam Maybelline puderima jer mi nikad nisu izazvali nikakve reakcije na kozi, dobro prekrivaju, a nisu teski na licu. Imaju prirodne nijanse, a i cijena im je ok. :thumbup:

Slažem se da nije težak, ali na mom licu je grozno izgledao! Ostavlja mi fleke i sav se razmelja po licu nakon nekoliko sati, nije uopšte trajan na duži vremenski period. Meni najgori puder koji sam probala :roll:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#16069 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

amiliana wrote:Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???

Ja sam dobila prije nekoliko mjeseci, izgleda mi vjestacki i nije postojan na licu...nijanse su im stvarno OK, nekad sam koristila samo Maybelline dok se islo u skolu :D Nije to taj kvalitet vise!
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#16070 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

amiliana wrote:Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???
Koristim ga trenutno i bas sam zadovoljna. Nijansa savrsena, prekrivanje dobro, nije tezak. Jedina mana mu je sto ne matira bas pa ko ima problema s tenom, dosta istice nepravilnosti.
Sto se mene tice - sasvim dobar puder.
Da pohvalim i ovo Image
Bolje mi se pokazala od art deco camouflage. Iskljucivo zbog nijanse koja je takodjer savrsena. Koristim je za podrucje ispod ociju i bas mi odgovara.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16071 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Cure,
ako neka bude narucivala sa feelunique nesto molim da mi javi da se priheftam ako mogu :)
Treba mi proizvod koji je 4 funte pa da ga ne narucujem posebno.

Hvala
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#16072 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by amiliana »

lavorpunvode wrote:
amiliana wrote:Jel neko koristio Maybelline Affinitone Mineral kakav je ??? iskustva ???
Koristim ga trenutno i bas sam zadovoljna. Nijansa savrsena, prekrivanje dobro, nije tezak. Jedina mana mu je sto ne matira bas pa ko ima problema s tenom, dosta istice nepravilnosti.
Sto se mene tice - sasvim dobar puder.
Da pohvalim i ovo Image
Bolje mi se pokazala od art deco camouflage. Iskljucivo zbog nijanse koja je takodjer savrsena. Koristim je za podrucje ispod ociju i bas mi odgovara.
Ja planiram da uzmem nijansu Sand.Nemam problema sa tenom inace nemam problema sa kozom nikakvih niti imam suhu ni masnu kozu,imam sasvim normalnu kozu jedino sto sam malo blijeda u licu pa uzimam tamnije pudere jer mi nekako najbolje odgovaraju.Kod mene netreba nista pretjerano prekriti ali eto volim pudere koji dobro urade posao na licu. :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#16073 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

ista sam. a neces se pokajati, stvarno je dobar.
dance_mom
Posts: 87
Joined: 05/05/2014 08:53

#16074 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dance_mom »

Michun wrote:Cure,
ako neka bude narucivala sa feelunique nesto molim da mi javi da se priheftam ako mogu :)
Treba mi proizvod koji je 4 funte pa da ga ne narucujem posebno.

Hvala
kad se već spominje feelunique, zna li neko koliko otprilike treba vremena da dođe narudžba? naručila neke stvarčice jos 16.06. i nije stiglo. slala im mail, rekli da treba maksimalno 20 radnih dana da dođe u BiH, pa da vidim ako neko ima iskustva s njima, je li stvarno tako i da li može biti problema kod nas, naprimjer na carini...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#16075 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

dance_mom wrote:
Michun wrote:Cure,
ako neka bude narucivala sa feelunique nesto molim da mi javi da se priheftam ako mogu :)
Treba mi proizvod koji je 4 funte pa da ga ne narucujem posebno.

Hvala
kad se već spominje feelunique, zna li neko koliko otprilike treba vremena da dođe narudžba? naručila neke stvarčice jos 16.06. i nije stiglo. slala im mail, rekli da treba maksimalno 20 radnih dana da dođe u BiH, pa da vidim ako neko ima iskustva s njima, je li stvarno tako i da li može biti problema kod nas, naprimjer na carini...
ja prosle sedmice digla paket s poste.
doslo za nekih 15 dana.
ovaj proizvod nisam vidjela tada...ako se neko pita sto ne kupih :D
Post Reply