Vezete li se?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Da li se vezete pojasom kada vozite ili kada vas voze?

Poll ended at 02/12/2005 23:43

Da
29
85%
Ne
2
6%
Ponekad
3
9%
 
Total votes: 34

debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#26

Post by debela »

A wrote:A najvolim vidjeti roditelje uredno vezane naprijed, a ozada, izmedju sjedista, stoji dijete...
a najvolim vidjeti majku na prednjem sjedistu sa bebom u krilu, glava joj priljepljena za sajbu i rukicama lupa po tabli.. :-?
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#27

Post by Toozla »

...a najvolim vidjeti "dobru trebu" u minjaku i stiklama kako izlazi iz auta..... :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#28

Post by danas »

Toozla wrote:...a najvolim vidjeti "dobru trebu" u minjaku i stiklama kako izlazi iz auta..... :D
hvala toozla :D :kravata: :lol:
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#29

Post by PR80. »

Toozla wrote:...a najvolim vidjeti "dobru trebu" u minjaku i stiklama kako izlazi iz auta..... :D
... pa da je... :oops: ... ti svezes? :D :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30

Post by Alfons Kauders »

U biti, mnogi grijese jer se vezu naprijed, a posto nasa policija ne naplacuje kazne za putnike na zadnjem sjedistu - oni se ne vezu, i nerijetko su pojasevi nazad uredno strpani ispod sjedista, da ne smetaju...

Ako se ne vezu oni nazad, dzaba se vezat i ispred, jer ce ti putnici slomit kicmu bio ti naprijed vezan ili ne...

I vidim neko napisa kako se u Hrvatskoj uvijek veze, valjda zato jer je kazna velika, e pa zbog takvih treba kazna za pojas biti 500 maraka, kad im nije njihov zivot bitan nece se val ni lijecit od mojih para za zdravstveno...
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#31

Post by Soul_Sista »

da, vezem se...

iako kad sam procitala naslov na nesto sam drugo... :D :shock: :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#32

Post by danas »

Soul_Sista wrote:da, vezem se...

iako kad sam procitala naslov na nesto sam drugo... :D :shock: :D
da se nisi sjetila kalesijskog slavuja :lol: :lol: :lol:
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#33

Post by Soul_Sista »

danas wrote:
Soul_Sista wrote:da, vezem se...

iako kad sam procitala naslov na nesto sam drugo... :D :shock: :D
da se nisi sjetila kalesijskog slavuja :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#34

Post by Fair Life »

danas wrote:nek smo se ti i ja javili toozla :D da ocuvamo djevicansko ime :D
zakon prije svega :D
(...)
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#35

Post by muha_sa »

Ne vežem.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#36

Post by Edin H. »

Van grada i osobito na autoputevima se vezem, u gradu rijetko manje su brzine.

Najbolje je bilo kada sam u Beogradu sjeo u taksi i pokusao da se vezem (vozac ne ulijeva povjerenje, grozno je vrijeme napolju bilo), a pojas zapekao, ma nije ga niko godinama koristio. :D
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#37

Post by Toozla »

.....mene je taksista u SA pitao......"sta to ti ....ba...".... :D ....steta sto nisam imao foto aparat da mu snimim izraz lica.... :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#38

Post by flora.sa »

skoro pa uvijek...u 98 % slučajeva...
ostala mi navika još od časova vožnje...
a ljude koji sjedaju sa mnom u auto, dok sam ja za volanom, takođe tjeram da se vežu :D ...inače ih ne vozim :D :D :D

i kada sam na mjestu suvozača, takođe se skoro uvijek vežem...procenat je isti, kao i kada vozim, samo tada, da me vozač ne bi čudno gledao, jer se kod nas malo vozača veže, imam glupu naviku, da se unaprijed izvinim što se vežem...kao:ma vjerujem ja tebi, ali to je navika, a i sigurnije je :D (isto kao da to što radim ne valja :roll: )
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39

Post by Fair Life »

Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40

Post by Alfons Kauders »

Edin H. wrote:Van grada i osobito na autoputevima se vezem, u gradu rijetko manje su brzine.
Najbolje je bilo kada sam u Beogradu sjeo u taksi i pokusao da se vezem (vozac ne ulijeva povjerenje, grozno je vrijeme napolju bilo), a pojas zapekao, ma nije ga niko godinama koristio. :D
Aha, manje brzine... S jedno 60 - 70 puknes u banderu i nista ti be bude, samo banderu odvuku na Kosevo ? :D :D :D
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#41

Post by sunday_morning »

vezem se obavezno...kod mene u famEliji je podjela:
mama i ja se vezemo 8)
stari i brat nikad :D :D (mora musko biti ters :-D )

pade mi na pamet onaj nesho ''revolucionar'' s druge teme...hoce reci ''hebote, ovi svi na SA-X pozavrsavali fakultete, komunikativni, lijepi, govore engleski i jos se vezu dok voze ...dje to ima?!'' :lol: :lol:

nesho, no hard feelings :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#42

Post by Edin H. »

Alfons Kauders wrote:
Edin H. wrote:Van grada i osobito na autoputevima se vezem, u gradu rijetko manje su brzine.
Najbolje je bilo kada sam u Beogradu sjeo u taksi i pokusao da se vezem (vozac ne ulijeva povjerenje, grozno je vrijeme napolju bilo), a pojas zapekao, ma nije ga niko godinama koristio. :D
Aha, manje brzine... S jedno 60 - 70 puknes u banderu i nista ti be bude, samo banderu odvuku na Kosevo ? :D :D :D

A air bag?

Ode ipak samo bandera na Kosevo :D :D :D
rasta
Posts: 427
Joined: 17/03/2005 09:18

#43

Post by rasta »

ova reklama za pojas kada ova mala prolijece kroz sajbu , se vrti na austrijskoj televiziji non stop upravo iz razloga sto se raja ne vezu i ovde a sto se tice pitanja : da vezem se jos pogotovo kada mi je prije par mjeseci poginula jedna , meni jako draga , doduse sad su nagadjanja da li bi prezivio ali ovi u muriji su rekli kod kojih se jos uvijek na vjestacenju nalazi auto , da bi sigurno prezivio da je bio vezan te da bi bio samo ugruvan... :( e sad da nebi kod nekoga od vas bilo isto tako " da je bio vezan osto bi...ziv" pamet u glavu i vezite se nista vas ne kosta!
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#44

Post by MRAVOJED »

ne postoji golf dvica s airbagom :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#45

Post by Alfons Kauders »

Edin H. wrote:
Alfons Kauders wrote:
Edin H. wrote:Van grada i osobito na autoputevima se vezem, u gradu rijetko manje su brzine.
Najbolje je bilo kada sam u Beogradu sjeo u taksi i pokusao da se vezem (vozac ne ulijeva povjerenje, grozno je vrijeme napolju bilo), a pojas zapekao, ma nije ga niko godinama koristio. :D
Aha, manje brzine... S jedno 60 - 70 puknes u banderu i nista ti be bude, samo banderu odvuku na Kosevo ? :D :D :D

A air bag?

Ode ipak samo bandera na Kosevo :D :D :D
Da bi zracni jastuk odradio svoje moras biti vezan, ako nisi znao, i u novijim autima opremljenim zracnim jastucima pojasevi imaju pirotehnicke zatezivace koji tijelo dovode u optimalan polozaj pri aktiviranju zracnog jastuka... A ako nisi vezan dzaba ti jastuk, samo ti jos moze malo vrat sjebat ako si baksuz, i malo spalit kozu na licu... Al dzaba vama pametnjakovicima pricat, udari u bilo sta sa pedesetak na sat bez pojasa pa se vidimo na ortopediji ili maksilofacijalnoj hirurgiji, ako nista halalim ti sve na dzenazi... :D
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#46

Post by Ina »

Ja zvana nemar ipak se vezem :) ...Bravo ja... to ostalo malo od zapadnjacke kulture... Sada vec preslo u naviku. Suvozace obavezno provjerim da li su uredno vezani ... da ih ne bih nosila na dusi...valjda s obzirom na moj stil voznje :-) :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#47

Post by Alfons Kauders »

Ina wrote:Ja zvana nemar ipak se vezem :) ...Bravo ja... to ostalo malo od zapadnjacke kulture... Sada vec preslo u naviku. Suvozace obavezno provjerim da li su uredno vezani ... da ih ne bih nosila na dusi...valjda s obzirom na moj stil voznje :-) :)
:D

Dobro receno... "Malo" se zeznes, puknes u kakav FAP, :D pa robijas nekog ko se nije vezao... Neka hvala, nije Zenica za mene... :D
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#48

Post by Ina »

Pa, da Alfonso ... Ne bi mi ginula zasigurno Zenica ili nedaj Boze Psihijatrija... Ne znam sta bi bilo gore...zato VEZIMO SE!
( Dobar slogan... pravi izbornicki! :) Bolje i ovo nego da nas po psihijatriji "oni" vezu u ludjacke kosulje... Savijest je savijest ).
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#49

Post by Alfons Kauders »

Ina wrote:Pa, da Alfonso ... Ne bi mi ginula zasigurno Zenica ili nedaj Boze Psihijatrija... Ne znam sta bi bilo gore...zato VEZIMO SE!
( Dobar slogan... pravi izbornicki! :) Bolje i ovo nego da nas po psihijatriji "oni" vezu u ludjacke kosulje... Savijest je savijest ).
gora je alternativa psihijatrija... "iz zenice vraticu se ja", a s psihijatrije me mozda ne bi nikad ni pustili... :D

zanimljivo da nase ministrastvo saobracaja i uvoza soli za posipanje puteva i brilijatni mladi ministar necko brankovic nisu dosad napravili niti jednu kampanju informisanja javnosti o sigurnosti u saobracaju... bas cudno... :D
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#50

Post by Ina »

O taj brilijantni decko to ne smatra za shodnim :-) Valjda smatra da su se ljudi rodili nauceni i u sve upuceni...zalosno...
Ali to oslikava njihovu odnosno njegovu savijest koja je necista zbog mnogo cega tako da mu ta kampanja djeluje sasvim bezvezno ili je on mozda pomijesao nadleznosti razlicitih resora, pa se bavi necim mnogo bitnijim od porazavajuceg broja saobracajnih udesa i broja poginulih :sad:
Post Reply