Selidba iz Sarajeva u Mostar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#51 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 14:09
n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Uz sve svoje mane, Sarajevo je jedini istinski grad u državi. Bez uvrede Mostarcima, koji razumljivo vole svoj grad, ali osim kvalitete zraka, ne postoji ama baš nijedan segment života kojim je Mostar uporediv sa Sarajevom.

Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Sta tacno Mostar nema, a Sarajevo ima, osim trole.
A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#52 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

mk ultra wrote: 23/01/2023 14:13 u mostaru ćeš sresti poštenije i zdravije ljude (i mentalno i fizički)
ako mene pitaš jedina prednost


sve ostalo od birokratije, saobraćaja, dijelom trgovine, izbora posla, restorana i izlazaka, izletišta, je na strani Sarajeva
U principu to jeste istina. Al ako recimo stanujes na Dobrinji a radis na Kosevu....ona dva sata voznje ti izbrisu sve prednosti.....osim izbora posla, tosam vec rekao, preduslov svega je da ima solidan posao
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#53 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:15
dr_Evil wrote: 23/01/2023 14:09

Sta tacno Mostar nema, a Sarajevo ima, osim trole.
A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
Apsolutno Sarajevo je pravi grad.....stvarno nemas gdje lefo kockice kupiti ???
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#54 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:15
dr_Evil wrote: 23/01/2023 14:09

Sta tacno Mostar nema, a Sarajevo ima, osim trole.
A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
Ma de bolan, makar za kupovinu po Mostar imas izbora, ako nista drugo. Slazem se ja, Sarajevo je veci centar, i logicno je da neke stvari su lakse dostupne, ali nije Mostar bas za bacit.

Ono sta se zaista moze za Mostar reci u negativnom smislu je sto je grad prljav, sto se zelene povrsine ne odrzavaju, i sto ih je svake godine sve manje. Manje zelenih povrsina samim time je i manje parkova. Parking dzungla, pa to je katastrofalno, civilizacije nije vidilo :S

Slaba i nikakva ponuda prostitutki, e to je vec veliki problem. Ebi ga, kakav je grad bez toga.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#55 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 23/01/2023 14:17
JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:15

A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
Apsolutno Sarajevo je pravi grad.....stvarno nemas gdje lefo kockice kupiti ???
Vidio sam ih u Bingu u Vrapčićima možda, ali nisam siguran. Naručujem ih iz Sarajeva naravno :D
Last edited by JohnnyS on 23/01/2023 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#56 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 14:19
JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:15

A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
Ma de bolan, makar za kupovinu po Mostar imas izbora, ako nista drugo. Slazem se ja, Sarajevo je veci centar, i logicno je da neke stvari su lakse dostupne, ali nije Mostar bas za bacit.

Ono sta se zaista moze za Mostar reci u negativnom smislu je sto je grad prljav, sto se zelene povrsine ne odrzavaju, i sto ih je svake godine sve manje. Manje zelenih povrsina samim time je i manje parkova. Parking dzungla, pa to je katastrofalno, civilizacije nije vidilo :S

Slaba i nikakva ponuda prostitutki, e to je vec veliki problem. Ebi ga, kakav je grad bez toga.
Sve je pošlo nizbrdo s Elenom Popik, pokoj joj duši napaćenoj.

Ono što je plus u Mostaru u odnosu na Sarajevo jest da je paradoksalno dio zdravstva ovdje puno bolji (da malo i ja svoju firmu hvalim), pa se kraće čeka na operaciju srca nego u Sarajevu, koronarografije su na raspolaganju 24 sata dnevno kao i vađenje trombova kod moždanih udara. Rade se i neke operacije kičme i mozga koje se ne rade u ostatku države. A opet, dogodi se da ne radi magnet ili gastroskopija mjesecima.

Da dodam na opsežnu listu minusa to što imamo aerodrom, a nemamo avionske linije
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#57 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by n+1 »

noviforumas wrote: 23/01/2023 13:59
n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Zbog cega? Je li bas toliki raspad sistema?
Ma pisao sam više puta na ovom forumu, a razloga je mnogo.

Prije svega, hronični nacionalizam. Ako si život proveo u Sarajevu i misliš da znaš šta je nacionalizam, ne znaš. U Sarajevu je nacionalizam "jebem im ja mater, glasat ću za Komšića". U Mostaru je nacionalizam kad te šef prvi radni dan posjedne da ti objasni kako je njega muslimanski snajperista u ratu pogodio u glavu, pa, eto, da znaš kako stvari stoje. Ili kada radnom kolegi predložiš pizzeriju za ručak, a on ti odgovori da ne ide u restorane s one strane. Koji kurac? :lol: Oba primjera su iz ličnog iskustva. Kome je to normalna društvena klima, aferim. Mislim da ću ipak radije udisati kancerogeni smog.

Vjetar kojeg otvarač teme spominje, iako je oštar, nije problem sam po sebi. Problem je u kombinaciji sa nikada riješenim problemom deponije smeća, zbog čega moraš računati da ćeš izbjegavati smeće u letu, ako je dan vjetrovit. A često je vjetrovit. Ne želim živjeti u gradu gdje smeće s deponije pada mi pred zgradu. Jednostavno nije normalno.

Grad je općenito loše (da ne kažem nikako) urbanistički planiran, sve je nekako ad hoc nakalemljeno i građeno stihijski. Nekim ljudima to ne smeta, nekima može biti i simpatično, ali meni je značajno kvarilo dojam o samom gradu. Možda baš zbog toga, saobraćajna kultura je kritična. Mene je frajer opalio na pješačkom i još se izderao na mene. Prolazi se na crveno, pješake ne jebe niko, ulijeće u jednosmjerne, nerealno nešto. Općenito jedan bolikurac stav, koji se se vidi i kroz pozdrave Paveliću na fasadama zgrada, ili odnos prema Partizanskom groblju.

A onda taj nevjerovatni ondašnji mentalitet. Svi su u stanju neke poluparanoje, misle da ih drugi vječito žele zajebati, stalno te neko upozorava na nekoga, čuvaj se njega, čuvaj se nje. Često sam imao osjećaj da je razlika u mentalitetu veća između Sarajeva i Mostara, nego Sarajeva i Sibira. Teško opisivo, posve kulturni šok. Svojevrstan mentalitet mahale, ali na neku n-tu potenciju.

Uz to, mi iz srednje Bosne uopće nismo svjesni koliko smo kondicionirani na zelenilo, kojeg u Mostaru ima minimalno. Sve okolo je krš, ubija te psihološki, a kad se vratiš u srednju Bosnu pozitivno se sjebeš koliko su brda ZELENA. :lol:

Da ne govorim sad o nekim ličnim iskustvima, tipa s policijom, ili radnim kolegama, koja se možda i ne mogu generalizirati.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13605
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#58 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

U obranu Mostara, popravila se kultura u prometu, počeli su puštati na pješačkom :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#59 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by dr_Evil »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:24

Sve je pošlo nizbrdo s Elenom Popik, pokoj joj duši napaćenoj.

Ono što je plus u Mostaru u odnosu na Sarajevo jest da je paradoksalno dio zdravstva ovdje puno bolji (da malo i ja svoju firmu hvalim), pa se kraće čeka na operaciju srca nego u Sarajevu, koronarografije su na raspolaganju 24 sata dnevno kao i vađenje trombova kod moždanih udara. Rade se i neke operacije kičme i mozga koje se ne rade u ostatku države. A opet, dogodi se da ne radi magnet ili gastroskopija mjesecima.

Da dodam na opsežnu listu minusa to što imamo aerodrom, a nemamo avionske linije
Krenulo je bilo malo i s onim ruskinjama/ukrajinkama u city hotelu prije 3 godine, pa su ih brzo ukinuli. Selo, kazem ja.

Aerodrom je strasan minus, SDA/HDZ bratija ne dozvoljava nikako da se to pokrene. Ali sreca pa nam nisu daleko SPU/DBV/SJJ aerodromi.

Da solidno je zdravstvo u Mo, ne kao u Tuzli, ali dobro je. Ilegalna gradnja, oooo mozemo o tome hiljadu postova napisati.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#60 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by MehmedPasaMoric »

Ne znam kakav je profil Hrvatskog stanovnistva u i oko Mostara, da li su to vecinom Mostarci gradska raja ili doseljenici iz Listice i slicnog kamenjara... Ako je ovo drugo slucaj, preporucujem otvaranje deseterih ociju po pitanju nacionalnog sastava u uzem komsiluku. Ovo govorim iz vlastitog iskustva, nisam nacionalista niti cu ikada biti, ali kao neko ko je zivio kao manjina i medju Hrvatima i medju Srbima, i uvijek cu radije za komsiju uzeti najgoreg Srbina nego najboljeg Hrvata. Kucu preko puta Hrvatske kuce ne bih uzeo ni da mi je poklone
noviforumas
Posts: 2991
Joined: 12/08/2016 22:28

#61 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by noviforumas »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 14:15 A jebiga sad, ja sam bio podlegao toj propagandi kako eh Mostar najbogatiji grad ovo ono, dok nisam prvi put otišao u Sarajevo. U Mostaru ne možeš Lego kockice kupit, eto bezveze primjera (opet ja s djecom :D )
Lokalpatriotizam na stranu, ne moze nijedan grad u BiH ponuditi ni petinu onoga sto moze Sarajevo. Objektivno. To vjerovatno vazi za dobre, ali i za mnoge lose stvari :D Bolje bi bilo da nije tako, da imas 4-5 ozbiljnih gradova, ali... nema. Mi imamo samo ovaj jedan koji na momente lici na ozbiljan grad. Nekome moze biti ljepse u Bihacu, Zenici, ili Mostaru, ali ako si navikao na neki gradski zivot i sve sto se pod tim podrazumijeva, nece ti nigdje u BiH biti bolje nego u Sarajevu.

Uh @n+1 ... ja mislio bice vrucina, bura, majoneza na pici, Zrinjski vs Velez, i slicne primjedbe. Ovo je vec ozbiljno. Mislio sam da nigdje nema gore saobracanje kulture nego u Sarajevu, ali izgleda da grijesim. :lol: Ako nista, pokrenuces dobru raspravu tim postom.
User avatar
geralt
Posts: 5187
Joined: 14/09/2017 12:45

#62 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by geralt »

Mostar je sto se klime tice super u poredjenju sa Sarajevom. Vrucinu ljeti rijesis klimom, vjetar zimi rijesis dobrom jaknom.

Problem je sve ostalo. Od prilike za nalazenje posla, do nacionalizma. Sama ideja da u trecoj deceniji 21. vijeka postoje realne sanse da ti u naselje upadne grupa huligana sa "one strane" sa palicama i da se nakon toga potegne za vatrenim oruzjem je dovoljna da me odvrati od ideje da tamo zivim.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#63 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by PM72 »

geralt wrote: 23/01/2023 14:45 Mostar je sto se klime tice super u poredjenju sa Sarajevom. Vrucinu ljeti rijesis klimom, vjetar zimi rijesis dobrom jaknom.

Problem je sve ostalo. Od prilike za nalazenje posla, do nacionalizma. Sama ideja da u trecoj deceniji 21. vijeka postoje realne sanse da ti u naselje upadne grupa huligana sa "one strane" sa palicama i da se nakon toga potegne za vatrenim oruzjem je dovoljna da me odvrati od ideje da tamo zivim.
Valja izać napolje...pa pretrčavaš od jedne sjene do druge :lol: nema klime nego dahćeš ko cuko.
laik1981
Posts: 12980
Joined: 05/12/2012 13:04

#64 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by laik1981 »

Zagadjenost je jedina stvar zbog koje bih ja odselio iz Sarajeva.. Ovaj zrak ovdje je zlo.. Mada radije bi odselio u Fojnicu ili tako negdje, nego u neku drugu vecu sredinu..
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#65 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

n+1 wrote: 23/01/2023 14:28
noviforumas wrote: 23/01/2023 13:59

Zbog cega? Je li bas toliki raspad sistema?
Ma pisao sam više puta na ovom forumu, a razloga je mnogo.

Prije svega, hronični nacionalizam. Ako si život proveo u Sarajevu i misliš da znaš šta je nacionalizam, ne znaš. U Sarajevu je nacionalizam "jebem im ja mater, glasat ću za Komšića". U Mostaru je nacionalizam kad te šef prvi radni dan posjedne da ti objasni kako je njega muslimanski snajperista u ratu pogodio u glavu, pa, eto, da znaš kako stvari stoje. Ili kada radnom kolegi predložiš pizzeriju za ručak, a on ti odgovori da ne ide u restorane s one strane. Koji kurac? :lol: Oba primjera su iz ličnog iskustva. Kome je to normalna društvena klima, aferim. Mislim da ću ipak radije udisati kancerogeni smog.

Vjetar kojeg otvarač teme spominje, iako je oštar, nije problem sam po sebi. Problem je u kombinaciji sa nikada riješenim problemom deponije smeća, zbog čega moraš računati da ćeš izbjegavati smeće u letu, ako je dan vjetrovit. A često je vjetrovit. Ne želim živjeti u gradu gdje smeće s deponije pada mi pred zgradu. Jednostavno nije normalno.

Grad je općenito loše (da ne kažem nikako) urbanistički planiran, sve je nekako ad hoc nakalemljeno i građeno stihijski. Nekim ljudima to ne smeta, nekima može biti i simpatično, ali meni je značajno kvarilo dojam o samom gradu. Možda baš zbog toga, saobraćajna kultura je kritična. Mene je frajer opalio na pješačkom i još se izderao na mene. Prolazi se na crveno, pješake ne jebe niko, ulijeće u jednosmjerne, nerealno nešto. Općenito jedan bolikurac stav, koji se se vidi i kroz pozdrave Paveliću na fasadama zgrada, ili odnos prema Partizanskom groblju.

A onda taj nevjerovatni ondašnji mentalitet. Svi su u stanju neke poluparanoje, misle da ih drugi vječito žele zajebati, stalno te neko upozorava na nekoga, čuvaj se njega, čuvaj se nje. Često sam imao osjećaj da je razlika u mentalitetu veća između Sarajeva i Mostara, nego Sarajeva i Sibira. Teško opisivo, posve kulturni šok. Svojevrstan mentalitet mahale, ali na neku n-tu potenciju.

Uz to, mi iz srednje Bosne uopće nismo svjesni koliko smo kondicionirani na zelenilo, kojeg u Mostaru ima minimalno. Sve okolo je krš, ubija te psihološki, a kad se vratiš u srednju Bosnu pozitivno se sjebeš koliko su brda ZELENA. :lol:

Da ne govorim sad o nekim ličnim iskustvima, tipa s policijom, ili radnim kolegama, koja se možda i ne mogu generalizirati.
Pa sad ovo oko nacionalzma mozes shvatiti I kao prednost. Hos biti bosnjacki nacionalista imas gdje, hos biti hrvatski nacionalista imas gdje, hos biti mmultietnicrI to imas gdje.

Sto se tice mentaliteta, pa zna se da su bosanci bolji ljudi mi smo samo pametniji ili lukaviji......Ono sto je dobro u mostarskom mentalitetu je da je pomalo ljepljiv...ako izdrzis par godina, postajes isti...

Oko saobracajne kulture se ne bih slozio....moje iskustvo kaze, a.imam ga, da uopste nije los sto se toga rice. Primjer koji si ti naveo je vise primjer nepostojanja policije na ulici ( I to jeste problem)
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#66 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Hvala na odgovorima

Mi bi da imamo bar 1000 kvadrata zemlje, vocnjak, povrtnjak i sl. Zato i nismo zainteresovani za stan u Mostaru.

Zena je nesto gledala da je najbolja skola u HNK u Potocima, pa je i to jedan od razloga, ali ima i drugdje skola :)

U obzir dolazi i blizina Sarajeva, jer nam ipak familija zivi u Sarajevu i 40 min blizi/dalje od Sarajeva igra ulogu. Zato nam taj dio kod Blagaja bas i nije sjajan, ali eto

Naselja koja su nam jos spomenuli su:

U gradu: Zalik, Mazoljice, Brankovac, Sehovina, Luka, Tekija, Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva - Musala

Kad krenes prema Blagaju, Opine, Dracevice, Kočine, Carski Vinogradi, Blagaj.

Isto bilo kakva info o ovim naseljima je dobro dosla.
doox wrote: 23/01/2023 12:02
JohnnyS wrote: 23/01/2023 11:59

A slušaj, meni susjed što živi ispod mene u zgradi je zamijenio Centar 2 za Bijelo polje, nisu svi ni za život u gradu
Bijelo polje nije isto što i Vrapčići ili Potoci. Ako želi van grada, bolje da gleda južni dio oko Blagaja, ali su i cijene ozbiljnije.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

aldm wrote: 23/01/2023 15:15 Hvala na odgovorima

Mi bi da imamo bar 1000 kvadrata zemlje, vocnjak, povrtnjak i sl. Zato i nismo zainteresovani za stan u Mostaru.

Zena je nesto gledala da je najbolja skola u HNK u Potocima, pa je i to jedan od razloga, ali ima i drugdje skola :)

U obzir dolazi i blizina Sarajeva, jer nam ipak familija zivi u Sarajevu i 40 min blizi/dalje od Sarajeva igra ulogu. Zato nam taj dio kod Blagaja bas i nije sjajan, ali eto

Naselja koja su nam jos spomenuli su:

U gradu: Zalik, Mazoljice, Brankovac, Sehovina, Luka, Tekija, Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva - Musala

Kad krenes prema Blagaju, Opine, Dracevice, Kočine, Carski Vinogradi, Blagaj.

Isto bilo kakva info o ovim naseljima je dobro dosla.
doox wrote: 23/01/2023 12:02
Bijelo polje nije isto što i Vrapčići ili Potoci. Ako želi van grada, bolje da gleda južni dio oko Blagaja, ali su i cijene ozbiljnije.
Taj argument za najbolju skolu slobodno odbaci....nema najbolje skole, sve je to manje vise isto ( pricamo osnovnim skolama) . A.ovo drugo, stvarno su to licne preferencije, ja bih recimo prije u Zeljusi (bijelo polje) a evo doxx I evil bi na jug....
User avatar
teuta06
Posts: 1597
Joined: 28/03/2018 11:14

#68 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by teuta06 »

n+1 wrote: 23/01/2023 14:28


Uz to, mi iz srednje Bosne uopće nismo svjesni koliko smo kondicionirani na zelenilo, kojeg u Mostaru ima minimalno. Sve okolo je krš, ubija te psihološki, a kad se vratiš u srednju Bosnu pozitivno se sjebeš koliko su brda ZELENA. :lol:
Moram se složiti s ovim postom, nevezano za temu...

slažem se da mi nismo svjesni koliko smo navikli na zelenilo, koliko je ono, moram reci, dio nas...ja kad odem na more ili tako negdje, pa budem duže vrijeme, gdje nema zelenila, kad se vraćam kući, očima se ne mogu nadgledati zelenila i šuma... jedan od ljepših, zelenih dijelova mi je kad se prođe Travnik, pa tamo Turbe i onaj dio, puno brežuljaka sa zelenim drvećem.

međutim, kasna jesen i rana zima, kada nema nikako lišća, a ni snijega, mi je baš ružno i nekako prljavo sve izgleda bez zelenila i lišća :zoka:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66035
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#69 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by _BataZiv_0809 »

n+1 wrote: 23/01/2023 14:28
Uz to, mi iz srednje Bosne....
Mi iz srednje Bosne nismo svjesni gdje zivimo i koliko nas je lijep komad dunjaluka zapao sve dok negdje drugo ne preselimo....
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#70 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by citroen xm »

Na Hercegovinu se navikneš ili ne navikneš. Meni je ljepše živjeti dole nego bilo gdje u Bosni. Problem je posao koji je puno teže naći nego u Sarajevu, koje god da si struke ili bez struke.

Ali ono sunce dole, čistina, plavo nebo i voda su nevjerovatni. Ja u Sarajevu ne pamtim kada sam vidio čisto nebo, ali ono baš čisto plavo.
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#71 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

aldm wrote: 23/01/2023 15:15 Hvala na odgovorima

Mi bi da imamo bar 1000 kvadrata zemlje, vocnjak, povrtnjak i sl. Zato i nismo zainteresovani za stan u Mostaru.

Zena je nesto gledala da je najbolja skola u HNK u Potocima, pa je i to jedan od razloga, ali ima i drugdje skola :)

U obzir dolazi i blizina Sarajeva, jer nam ipak familija zivi u Sarajevu i 40 min blizi/dalje od Sarajeva igra ulogu. Zato nam taj dio kod Blagaja bas i nije sjajan, ali eto

Naselja koja su nam jos spomenuli su:

U gradu: Zalik, Mazoljice, Brankovac, Sehovina, Luka, Tekija, Mahala, Cernica, Carina, Fejiceva - Musala

Kad krenes prema Blagaju, Opine, Dracevice, Kočine, Carski Vinogradi, Blagaj.

Isto bilo kakva info o ovim naseljima je dobro dosla.
doox wrote: 23/01/2023 12:02
Bijelo polje nije isto što i Vrapčići ili Potoci. Ako želi van grada, bolje da gleda južni dio oko Blagaja, ali su i cijene ozbiljnije.
To da je najbolja škola u Potocima lol. Opine, Dračevice, Kočine treba izbjegavati u širem luku. Tamo se nakon rata sve bespravno izgradilo i nema prostora. Užas.
Od gradskih naselja izbjegavati Mazoljice jer je na klizištu u brdu, a ni Šehovina nije puno bolja.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#72 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by konoplja »

A tek kavada.
Dva koplja iznad bosanske. Nidže kavade ko hercegovačke... osim po Andaluziji. Tamo je dobra.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#73 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by konoplja »

Brisel zapravo karina, znao bi da si bio.

Pew pew
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#74 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Truba »

_BataZiv_0809 wrote: 23/01/2023 13:32 Tema je za @n+1 dusu dala :D
Znam mu zivotnu pricu :lol:
One man one city
A love story

Pravit ce mjuzikl po njemu :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#75 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Truba »

konoplja wrote: 23/01/2023 16:46 Brisel zapravo karina, znao bi da si bio.

Pew pew
Imam 2 sjecanja iz brisela...spaljeno palenstisko dijete na slici koju nosi arapski prosvjednik
Te prvi put kad sam uzivo vidio vodanje 2 frajera i cvaljanne...jesam se prije cvaljao sa @johnnykola ali ovo nije isto :mrgreen:

Sto se mostara tice idealn grad bliz europi i moru
Klima super...jos ako imas srece s poslom...perfekcija
Post Reply