Selidba iz Sarajeva u Mostar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#1 Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by aldm »

Pozdrav,

Supruga i ja razmisljamo sve vise o selidbi u Mostar.

Prvo smo razmisljali da pravimo kuci u okolini Sarajeva, Butmir, Sokolovic Kolonija ili sl. Ja sam uvijek bio za toplije krajeve, ali eto kao zbog djece (skola, vrtic...) nismo odlucili, jer Sarajevo bi ko trebalo biti malo bolje sto se toga tice. Ipak, ova ogromna zagadjenost u Sarajevu i sve cesce razbolijevanje djece je prevagnulo.

Kucu svakako preferiramo vise od stana, da se djeca imaju gdje igrati, a volimo malo raditi i oko baste, voce, povrce i sl. A gradnja kuce u Sarajevu i nije neka sreca, jer se svakako skoro 5-6 mjeseci u godini (mozda cak i vise) ne moze izaci, sto zbog hladnoce/kise/snijega, sto zbog smoga i zagadjenja.

Razmisljali smo u ovim naseljima pred Mostarom, Potoci ili Vrapcici. Pored bolje klime i cistoce zraka, velika prednost je i blizina mora.

Jedino sto je Mostar ljeti previse topao, ali i to traje 2, max 3 mjeseca, a i more je blizu. Ni u Sarajevu ljeti nije bas ugodno kad se asfalt uzari, a nema se gdje ni rashladiti (osim u Miljacki :-D )

Govorili su nam i o vjetru u Mostaru, ali ni to nije bas svaki dan kako smo culi

Dakle, sta vi savjetovali u vezi ovoga?
Da li preporucujete Potoke ili Vrapcice?
Kako je zivjeti u Mostaru?
Jel neko mozda selio iz Sarajeva u Mostar, kakvi su utisci?

Hvala unaprijed :sax:
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#2 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by HelaS »

aldm wrote: 23/01/2023 11:31
Supruga i ja razmisljamo sve vise o selidbi u Mostar.

Dakle, sta vi savjetovali u vezi ovoga?
Da li preporucujete Potoke ili Vrapcice?
Kako je zivjeti u Mostaru?
Jel neko mozda selio iz Sarajeva u Mostar, kakvi su utisci?
Otiđi u Mostar, u Potoke i Vrapčiće na nekoliko dana, najprije sada dok je zimski period, i kasnije u ljeto, pa ćeš tako ti sam procijeniti uslovnost i pogodnost života u Mostaru. Ne može ti niko dati adekvatan i precizan savjet, a da odgovara tvojoj kulturi življenja i tvojoj porodici. Ovakvu odluku moraš donijeti sam, jer svako ima svoje vizije i svoja iskustva...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

aldm wrote: 23/01/2023 11:31 Pozdrav,

Supruga i ja razmisljamo sve vise o selidbi u Mostar.

Prvo smo razmisljali da pravimo kuci u okolini Sarajeva, Butmir, Sokolovic Kolonija ili sl. Ja sam uvijek bio za toplije krajeve, ali eto kao zbog djece (skola, vrtic...) nismo odlucili, jer Sarajevo bi ko trebalo biti malo bolje sto se toga tice. Ipak, ova ogromna zagadjenost u Sarajevu i sve cesce razbolijevanje djece je prevagnulo.

Kucu svakako preferiramo vise od stana, da se djeca imaju gdje igrati, a volimo malo raditi i oko baste, voce, povrce i sl. A gradnja kuce u Sarajevu i nije neka sreca, jer se svakako skoro 5-6 mjeseci u godini (mozda cak i vise) ne moze izaci, sto zbog hladnoce/kise/snijega, sto zbog smoga i zagadjenja.

Razmisljali smo u ovim naseljima pred Mostarom, Potoci ili Vrapcici. Pored bolje klime i cistoce zraka, velika prednost je i blizina mora.

Jedino sto je Mostar ljeti previse topao, ali i to traje 2, max 3 mjeseca, a i more je blizu. Ni u Sarajevu ljeti nije bas ugodno kad se asfalt uzari, a nema se gdje ni rashladiti (osim u Miljacki :-D )

Govorili su nam i o vjetru u Mostaru, ali ni to nije bas svaki dan kako smo culi

Dakle, sta vi savjetovali u vezi ovoga?
Da li preporucujete Potoke ili Vrapcice?
Kako je zivjeti u Mostaru?
Jel neko mozda selio iz Sarajeva u Mostar, kakvi su utisci?

Hvala unaprijed :sax:

Vjetra po gradu ima, vjerujem kako ga ima i u sjevernim predgrađima više, ali sumnjam sad da je nešto prekritično. Ljeta ovdje su robija, ali opet je to blaže u tim djelovima nego u samom Mostaru.

Trebaš znati nekoliko stvari:
Prije svega, puno više forumaša su mostarci sa sarajevskom adresom, nego obratno. Vjerojatno je to s razlogom.
Nadalje, to su ipak sela, nema srednje škole, a javni gradski prijevoz u Sarajevu i u Mostaru, nebo i zemlja. Treba se snaći desetak kilometara do grada, vjerojatno imaju linije, ali koliko često, ne bih ti znao reći
I treće, treba i toga biti svjestan, u Vrapčićima žive Bošnjaci, Potoci većinom Hrvati. Meni svejedno, nekima možda nije :D
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#4 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by sabanss »

HelaS wrote: 23/01/2023 11:42
Crithagra wrote: 23/01/2023 11:37 Traženje guzici čepa.
Ne samo da je poniženje prethodnog forumaša koji pristojno pita za savjet, nego je drastičan izraz krkanluka, onakav kakav samo SDA-ovac može izjaviti. Teški seljakluk :(
Loži ćumur i gume pa mu smeta što čovjeku smeta zrak u Sarajevu.

Kad dijete fasuje astmu niko te ne pita već ide čuvena bosanska "valja živjeti" obično od polusvijeta.
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#5 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

Ja bi izbjegavao Vrapčiće radi deponije, a Potoci su prilično udaljeni i djeca će ti patiti čim malo porastu. Oba ta naselja su velika greška i ko ti drugačije kaže, vara te ili nema pojma i nije iz Mostara.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#6 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

doox wrote: 23/01/2023 11:55 Ja bi izbjegavao Vrapčiće radi deponije, a Potoci su prilično udaljeni i djeca će ti patiti čim malo porastu. Oba ta naselja su velika greška i ko ti drugačije kaže, vara te ili nema pojma i nije iz Mostara.
A slušaj, meni susjed što živi ispod mene u zgradi je zamijenio Centar 2 za Bijelo polje, nisu svi ni za život u gradu
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#7 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 11:59
doox wrote: 23/01/2023 11:55 Ja bi izbjegavao Vrapčiće radi deponije, a Potoci su prilično udaljeni i djeca će ti patiti čim malo porastu. Oba ta naselja su velika greška i ko ti drugačije kaže, vara te ili nema pojma i nije iz Mostara.
A slušaj, meni susjed što živi ispod mene u zgradi je zamijenio Centar 2 za Bijelo polje, nisu svi ni za život u gradu
Bijelo polje nije isto što i Vrapčići ili Potoci. Ako želi van grada, bolje da gleda južni dio oko Blagaja, ali su i cijene ozbiljnije.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

doox wrote: 23/01/2023 11:55 Ja bi izbjegavao Vrapčiće radi deponije, a Potoci su prilično udaljeni i djeca će ti patiti čim malo porastu. Oba ta naselja su velika greška i ko ti drugačije kaže, vara te ili nema pojma i nije iz Mostara.
Ma kakva deponija u Vrapčićima....sasvim ok mjesto...blizu grada, Potoci isto....(tamo žive i Bošnjaci i Hrvati, uostalom svakako ćeš znati gdje kupuješ plac)....imaš ambulantu, imaš osnovnu školi.....javni prevoz nije kao u Sarajevu, ali postoji i funkcionira........vjetar zanemari, vrućina je ljeti zajebana, ali ako imaš kuću i avliju mnogo je drugačije nego da si u stanu (ako preseliš, svakako prva kupovina nek ti bude klima uređaj).....

i najvažnije, sve zavisi od toga imaš li posao ti i žena ti, i jesu li solidno plaćeni......ako jesu, Mostar ima svojih prednosti, kao što naravno ima i Sarajevo.....

Dosta je sarajlija kupilo stanove u Mostaru zadnje dvije-tri godine, ona zgrada gdje nekad bio energoinvestov hotel (Johhny, Evil znaju gdje je)mislim da su gotovo pola stanova kupili sarajlije ....
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#9 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

palermo wrote: 23/01/2023 12:05
doox wrote: 23/01/2023 11:55 Ja bi izbjegavao Vrapčiće radi deponije, a Potoci su prilično udaljeni i djeca će ti patiti čim malo porastu. Oba ta naselja su velika greška i ko ti drugačije kaže, vara te ili nema pojma i nije iz Mostara.
Ma kakva deponija u Vrapčićima....sasvim ok mjesto...blizu grada, Potoci isto....(tamo žive i Bošnjaci i Hrvati, uostalom svakako ćeš znati gdje kupuješ plac)....imaš ambulantu, imaš osnovnu školi.....javni prevoz nije kao u Sarajevu, ali postoji i funkcionira........vjetar zanemari, vrućina je ljeti zajebana, ali ako imaš kuću i avliju mnogo je drugačije nego da si u stanu (ako preseliš, svakako prva kupovina nek ti bude klima uređaj).....

i najvažnije, sve zavisi od toga imaš li posao ti i žena ti, i jesu li solidno plaćeni......ako jesu, Mostar ima svojih prednosti, kao što naravno ima i Sarajevo.....

Dosta je sarajlija kupilo stanove u Mostaru zadnje dvije-tri godine, ona zgrada gdje nekad bio energoinvestov hotel (Johhny, Evil znaju gdje je)mislim da su gotovo pola stanova kupili sarajlije ....
Deponija nije u Vrapčićima, ali je blizu i smrad je veliki. Neka ode tamo i neka se raspita na licu mjesta, glupo je po forumu, ko zna ima li tamo uopšte kuća za njegove potrebe.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#10 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

doox wrote: 23/01/2023 12:09
palermo wrote: 23/01/2023 12:05

Ma kakva deponija u Vrapčićima....sasvim ok mjesto...blizu grada, Potoci isto....(tamo žive i Bošnjaci i Hrvati, uostalom svakako ćeš znati gdje kupuješ plac)....imaš ambulantu, imaš osnovnu školi.....javni prevoz nije kao u Sarajevu, ali postoji i funkcionira........vjetar zanemari, vrućina je ljeti zajebana, ali ako imaš kuću i avliju mnogo je drugačije nego da si u stanu (ako preseliš, svakako prva kupovina nek ti bude klima uređaj).....

i najvažnije, sve zavisi od toga imaš li posao ti i žena ti, i jesu li solidno plaćeni......ako jesu, Mostar ima svojih prednosti, kao što naravno ima i Sarajevo.....

Dosta je sarajlija kupilo stanove u Mostaru zadnje dvije-tri godine, ona zgrada gdje nekad bio energoinvestov hotel (Johhny, Evil znaju gdje je)mislim da su gotovo pola stanova kupili sarajlije ....
Deponija nije u Vrapčićima, ali je blizu i smrad je veliki. Neka ode tamo i neka se raspita na licu mjesta, glupo je po forumu, ko zna ima li tamo uopšte kuća za njegove potrebe.
Ja ne živim u Vrapčićima, ali mi se nisu žalili Vrapčićani :)na smrad...mislim da zavisi od mjesta same kuće....

Naravno da treba otići sam, ali nije glupo pitati na forumu.....ako možeš pitati za kvalitet veš mašine, možeš i za ovo...još jedan dodatni input ne škodi.....mnog će ozbiljno odgovoriti (evo, gotovo svi smo) a to što će se neko zajebavati, to nek otpiše
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#11 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Hiran »

aldm wrote: 23/01/2023 11:31 Pozdrav,

Supruga i ja razmisljamo sve vise o selidbi u Mostar.

Prvo smo razmisljali da pravimo kuci u okolini Sarajeva, Butmir, Sokolovic Kolonija ili sl. Ja sam uvijek bio za toplije krajeve, ali eto kao zbog djece (skola, vrtic...) nismo odlucili, jer Sarajevo bi ko trebalo biti malo bolje sto se toga tice. Ipak, ova ogromna zagadjenost u Sarajevu i sve cesce razbolijevanje djece je prevagnulo.

Kucu svakako preferiramo vise od stana, da se djeca imaju gdje igrati, a volimo malo raditi i oko baste, voce, povrce i sl. A gradnja kuce u Sarajevu i nije neka sreca, jer se svakako skoro 5-6 mjeseci u godini (mozda cak i vise) ne moze izaci, sto zbog hladnoce/kise/snijega, sto zbog smoga i zagadjenja.

Razmisljali smo u ovim naseljima pred Mostarom, Potoci ili Vrapcici. Pored bolje klime i cistoce zraka, velika prednost je i blizina mora.

Jedino sto je Mostar ljeti previse topao, ali i to traje 2, max 3 mjeseca, a i more je blizu. Ni u Sarajevu ljeti nije bas ugodno kad se asfalt uzari, a nema se gdje ni rashladiti (osim u Miljacki :-D )

Govorili su nam i o vjetru u Mostaru, ali ni to nije bas svaki dan kako smo culi

Dakle, sta vi savjetovali u vezi ovoga?
Da li preporucujete Potoke ili Vrapcice?
Kako je zivjeti u Mostaru?
Jel neko mozda selio iz Sarajeva u Mostar, kakvi su utisci?

Hvala unaprijed :sax:
Koga je propuhao vjetar zimi u Mostaru njemu više nikad u životu nije hladno.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#12 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by MehmedPasaMoric »

Jednom sam se zadesio u Mostaru za vrijeme kise i vjetra i mislio sam da je smak svijeta :run: Inace jedan od top 5 najljepsih gradova exyu, nazalost potpuno nefunkcionalan zbog nepopravljivih politickih gresaka. Za penzionere ili samce odlicno mjesto za zivot, za nekoga sa djecom skolskog uzrasta nisam bas siguran
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#13 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by dr_Evil »

MehmedPasaMoric wrote: 23/01/2023 12:24 Jednom sam se zadesio u Mostaru za vrijeme kise i vjetra i mislio sam da je smak svijeta :run: Inace jedan od top 5 najljepsih gradova exyu, nazalost potpuno nefunkcionalan zbog nepopravljivih politickih gresaka. Za penzionere ili samce odlicno mjesto za zivot, za nekoga sa djecom skolskog uzrasta nisam bas siguran
Mostar pruza sve za djecu, solidno zdravstvo(ha ha, sam se sebi nasmijah, ali solidno za bih uslove), svaka skola po 2 puta, univerzitet i sveuciliste, hevo sad se diploma sa sveucilista automatski prizna u EU ako ti se da po rvackom ucit, ako ne onda ides na univerzitet. Blizina mora, rijeka, planine, cist zrak, Mostarom se mozes prosetati citavim u 2 po noci sa malo ili bez imalo straha.

Sarajevo jeste vecina sredina, veci grad uvijek pruza vise, ali mislim da u Mo covjek ima sve.

U drugu ruku imas komunalni sistem koji ne funkcionise pa je grad cesto zatrpan smece, kanalizacije koje ne mogu primiti dovoljnu kolicinu vode zbog narusene gradnje pa cesto ulice plivaju, upropastene zelene povrsine, i zatrovanu politicku situaciju.

Gledaj zvakali smo ovu temu prije par mjeseci. Ukratko kani se Vrapcica i Potoka, kucu trazi Blagaj, Malo Polje, puno bolja hava, bolja zemlja, a ljudi su pogan u koji god dio grada da dodjes.
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#14 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by mbenz »

samo bi da se nadovezem na post gdje kaze da su potoci vecinom hrvati, to nije istina. Potoci su kao mini mostar, imas naselje gdje su bosnjaci, imas naselje gdje su hrvati. Sto se tice zivota u Mostaru odnosno klime, ljeta paklena, a i zime znaju biti uzasne zbog bure koja puse. Da rezimiramo, ljeta gora, zime bolje u odnosu na Sarajevo. Vrapcici su bas blizu grada (nekih 5 min.), dok iz Potoka treba 15-20 zavisi. Ako volis mirniji zivot a nije ti toliko bitno koliko si udaljen od grada, mislim da je bolje rjesenje Potoci zbog same sirine i mogucnosti pravljenja kuce da je malo udaljenija od drugih kuca sto itekako znaci.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 13:05
MehmedPasaMoric wrote: 23/01/2023 12:24 Jednom sam se zadesio u Mostaru za vrijeme kise i vjetra i mislio sam da je smak svijeta :run: Inace jedan od top 5 najljepsih gradova exyu, nazalost potpuno nefunkcionalan zbog nepopravljivih politickih gresaka. Za penzionere ili samce odlicno mjesto za zivot, za nekoga sa djecom skolskog uzrasta nisam bas siguran
Mostar pruza sve za djecu, solidno zdravstvo(ha ha, sam se sebi nasmijah, ali solidno za bih uslove), svaka skola po 2 puta, univerzitet i sveuciliste, hevo sad se diploma sa sveucilista automatski prizna u EU ako ti se da po rvackom ucit, ako ne onda ides na univerzitet. Blizina mora, rijeka, planine, cist zrak, Mostarom se mozes prosetati citavim u 2 po noci sa malo ili bez imalo straha.

Sarajevo jeste vecina sredina, veci grad uvijek pruza vise, ali mislim da u Mo covjek ima sve.

U drugu ruku imas komunalni sistem koji ne funkcionise pa je grad cesto zatrpan smece, kanalizacije koje ne mogu primiti dovoljnu kolicinu vode zbog narusene gradnje pa cesto ulice plivaju, upropastene zelene povrsine, i zatrovanu politicku situaciju.

Gledaj zvakali smo ovu temu prije par mjeseci. Ukratko kani se Vrapcica i Potoka, kucu trazi Blagaj, Malo Polje, puno bolja hava, bolja zemlja, a ljudi su pogan u koji god dio grada da dodjes.
Ma ljudi kao ljudi.....I dobrih I poganih, uvijek se raspitas ko bi ti bio prvi komsija (gdje god kupovao stan ili kucu).....al mislim da.je sustina ovo sto si rekao, u Mostaru covjek moze da.ima sve....zavisi kako se snades, uklopis itd.....ima prednosti a ima I mana u odnosu na Satajevo....

I ovo juzni, sjeverni dijelovi....nisam ja bas siguran da je bolje na jugu....jes zemlja bolja, ali nece covjek sad biti neki veliki zemljoradnik
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#16 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 13:05
MehmedPasaMoric wrote: 23/01/2023 12:24 Jednom sam se zadesio u Mostaru za vrijeme kise i vjetra i mislio sam da je smak svijeta :run: Inace jedan od top 5 najljepsih gradova exyu, nazalost potpuno nefunkcionalan zbog nepopravljivih politickih gresaka. Za penzionere ili samce odlicno mjesto za zivot, za nekoga sa djecom skolskog uzrasta nisam bas siguran
Mostar pruza sve za djecu, solidno zdravstvo(ha ha, sam se sebi nasmijah, ali solidno za bih uslove), svaka skola po 2 puta, univerzitet i sveuciliste, hevo sad se diploma sa sveucilista automatski prizna u EU ako ti se da po rvackom ucit, ako ne onda ides na univerzitet. Blizina mora, rijeka, planine, cist zrak, Mostarom se mozes prosetati citavim u 2 po noci sa malo ili bez imalo straha.

Sarajevo jeste vecina sredina, veci grad uvijek pruza vise, ali mislim da u Mo covjek ima sve.

U drugu ruku imas komunalni sistem koji ne funkcionise pa je grad cesto zatrpan smece, kanalizacije koje ne mogu primiti dovoljnu kolicinu vode zbog narusene gradnje pa cesto ulice plivaju, upropastene zelene povrsine, i zatrovanu politicku situaciju.

Gledaj zvakali smo ovu temu prije par mjeseci. Ukratko kani se Vrapcica i Potoka, kucu trazi Blagaj, Malo Polje, puno bolja hava, bolja zemlja, a ljudi su pogan u koji god dio grada da dodjes.

Mostar toliko pruža za djecu da su i onaj jedan jadni park s pet šest igračaka rastavili da mogu uvaliti Advent, a djeca se mogu igrati u igraonama u Bingu i Hercegocinaprometu
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

Ja ako se i budem selio to će biti da mi djeca ne odrastaju u Mostaru i da ne čekaju red za ljuljačku dulje nego se negdje čeka na transplantaciju jetre
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19426
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#18 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by teskeredzic_22 »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:15
dr_Evil wrote: 23/01/2023 13:05

Mostar pruza sve za djecu, solidno zdravstvo(ha ha, sam se sebi nasmijah, ali solidno za bih uslove), svaka skola po 2 puta, univerzitet i sveuciliste, hevo sad se diploma sa sveucilista automatski prizna u EU ako ti se da po rvackom ucit, ako ne onda ides na univerzitet. Blizina mora, rijeka, planine, cist zrak, Mostarom se mozes prosetati citavim u 2 po noci sa malo ili bez imalo straha.

Sarajevo jeste vecina sredina, veci grad uvijek pruza vise, ali mislim da u Mo covjek ima sve.

U drugu ruku imas komunalni sistem koji ne funkcionise pa je grad cesto zatrpan smece, kanalizacije koje ne mogu primiti dovoljnu kolicinu vode zbog narusene gradnje pa cesto ulice plivaju, upropastene zelene povrsine, i zatrovanu politicku situaciju.

Gledaj zvakali smo ovu temu prije par mjeseci. Ukratko kani se Vrapcica i Potoka, kucu trazi Blagaj, Malo Polje, puno bolja hava, bolja zemlja, a ljudi su pogan u koji god dio grada da dodjes.

Mostar toliko pruža za djecu da su i onaj jedan jadni park s pet šest igračaka rastavili da mogu uvaliti Advent, a djeca se mogu igrati u igraonama u Bingu i Hercegocinaprometu
Od 1990 mu svi počeli psovati mrtvu majku , kažu nije valjalo pa upališe svjetlo.

Najvažnije je da i dalje gori :mrgreen: .
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#19 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

teskeredzic_22 wrote: 23/01/2023 13:17
JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:15


Mostar toliko pruža za djecu da su i onaj jedan jadni park s pet šest igračaka rastavili da mogu uvaliti Advent, a djeca se mogu igrati u igraonama u Bingu i Hercegocinaprometu
Od 1990 mu svi počeli psovati mrtvu majku , kažu nije valjalo pa upališe svjetlo.

Najvažnije je da i dalje gori :mrgreen: .
Pregorilo dabogda :D
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#20 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by splinter »

Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#21 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by PM72 »

splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Jesu...od marta do juna i od septembra do oktobra.Ostalo il prži da nemaš zraka ili dere vjetar
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Pa slažem se s onim forumapem što je napisao da je idealan za penzionere (premda pola lijekova nije na listi pa treba penziju trošiti za lijekove koji su u Sarajevu besplatni.

Evo najbanalniji primjer, rasvjeta se gasi u sedam ujutro, zadnjih dana oblačno, ništa se ne vidi, djeca po mraku idu u školu, nitko od odgovornih iz dva komunalna poduzeća i dvije elektroprivrede ne bi pomislio bar kad je oblačno da netko digne tu jebenu sklopku.
Djeca se nemaju gdje igrati, smeće se baca posvuda, građanska kultura samih građana je ne nula nego negativna, plaćanje parkinga je efikasnije uvedeno u Ljubuškom nego u Mostaru, mogao bih do prekosutra, ali nek ovaj što će doseliti iskusi to na vlastitoj koži :D

Ja sam bio umjereni optimist kad je Kordić došao za gradonačelnika jer ga znam kao korektnog čovjeka, ali džaba, čim je netko u toj stranci to ne može biti dobro nego naopako.
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#23 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

PM72 wrote: 23/01/2023 13:22
splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Jesu...od marta do juna i od septembra do oktobra.Ostalo il prži da nemaš zraka ili dere vjetar
Nema zadnjih godina vjetra, barem ne onakvog kakav je nekad bio, rekao bih nazalost
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#24 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by tramvajtrojka »

veoma jednostavno NE koji ces vrag u Mostaru da ti se zgadi zivot od pocetka juna do septembra
splinter
Posts: 7434
Joined: 08/10/2011 12:28

#25 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by splinter »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:26
splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Pa slažem se s onim forumapem što je napisao da je idealan za penzionere (premda pola lijekova nije na listi pa treba penziju trošiti za lijekove koji su u Sarajevu besplatni.

Evo najbanalniji primjer, rasvjeta se gasi u sedam ujutro, zadnjih dana oblačno, ništa se ne vidi, djeca po mraku idu u školu, nitko od odgovornih iz dva komunalna poduzeća i dvije elektroprivrede ne bi pomislio bar kad je oblačno da netko digne tu jebenu sklopku.
Djeca se nemaju gdje igrati, smeće se baca posvuda, građanska kultura samih građana je ne nula nego negativna, plaćanje parkinga je efikasnije uvedeno u Ljubuškom nego u Mostaru, mogao bih do prekosutra, ali nek ovaj što će doseliti iskusi to na vlastitoj koži :D

Ja sam bio umjereni optimist kad je Kordić došao za gradonačelnika jer ga znam kao korektnog čovjeka, ali džaba, čim je netko u toj stranci to ne može biti dobro nego naopako.
A kakav je za posla, obzirom da sm prošle godine birao između novog posla u Mostaru ili da palim vani u Austriju, spletom okonosti i zbog porodničnih problema nisam ništa završio. Što ne znači da neću.
Kakav je samo za prespavati od ponedjeljka do petka ?
Post Reply