Selidba iz Sarajeva u Mostar

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#26 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by _BataZiv_0809 »

Tema je za @n+1 dusu dala :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#27 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

splinter wrote: 23/01/2023 13:29
JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:26

Pa slažem se s onim forumapem što je napisao da je idealan za penzionere (premda pola lijekova nije na listi pa treba penziju trošiti za lijekove koji su u Sarajevu besplatni.

Evo najbanalniji primjer, rasvjeta se gasi u sedam ujutro, zadnjih dana oblačno, ništa se ne vidi, djeca po mraku idu u školu, nitko od odgovornih iz dva komunalna poduzeća i dvije elektroprivrede ne bi pomislio bar kad je oblačno da netko digne tu jebenu sklopku.
Djeca se nemaju gdje igrati, smeće se baca posvuda, građanska kultura samih građana je ne nula nego negativna, plaćanje parkinga je efikasnije uvedeno u Ljubuškom nego u Mostaru, mogao bih do prekosutra, ali nek ovaj što će doseliti iskusi to na vlastitoj koži :D

Ja sam bio umjereni optimist kad je Kordić došao za gradonačelnika jer ga znam kao korektnog čovjeka, ali džaba, čim je netko u toj stranci to ne može biti dobro nego naopako.
A kakav je za posla, obzirom da sm prošle godine birao između novog posla u Mostaru ili da palim vani u Austriju, spletom okonosti i zbog porodničnih problema nisam ništa završio. Što ne znači da neću.
Kakav je samo za prespavati od ponedjeljka do petka ?
Za samce i parove je isto jako dobar, sve možeš pješke manje više, dostava milijun, blizu ti more, blizu ti Sarajevo, blizu planine. Ima urbane scene, imaš doduše kudikamo više narodnjaka, cijene su tu negdje sa Sarajevom. Mi na poslu imamo ljudi koji su došli iz Bosne, oni su zadovoljni životom ovdje i kupili su stanove. Sad, moguće da sam ja samo nadrkan zbog djece, a da je Mostar raj na zemlji :D
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#28 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

PM72 wrote: 23/01/2023 13:22
splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Jesu...od marta do juna i od septembra do oktobra.Ostalo il prži da nemaš zraka ili dere vjetar
Stručnjak i za Mostar. Veze ti nemaš. Najugodnije mjesto za život. Prave zime i nema, dnevna temperatura ove godine nije pala ispod 8 stepeni. Nažalost, vjetar više nije kao prije i nema ga skoro nikako, a on je razlog da se Mostar ne guši u smogu. Što se tiče vrućina 7 i 8 mjesec su najtopliji i ne znam čemu kuknjava, ljeto je i treba biti vruće, ali i Sarajevo je ljeti preko 34 stepena i to u onom betonu uz onu kanalizaciju od riječice. Sam položaj Mostara je idealan jer do Sarajeva je 2 sata vožnje, kad bude autoput jednog dana bit će sat vremena, a do mora sat vremena ili čak i kraće. Manji grad i bolji uslovi života, manje vremena se troši u prevozu od posla do kuće, manje razdaljine itd.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#29 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by splinter »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:33
splinter wrote: 23/01/2023 13:29

A kakav je za posla, obzirom da sm prošle godine birao između novog posla u Mostaru ili da palim vani u Austriju, spletom okonosti i zbog porodničnih problema nisam ništa završio. Što ne znači da neću.
Kakav je samo za prespavati od ponedjeljka do petka ?
Za samce i parove je isto jako dobar, sve možeš pješke manje više, dostava milijun, blizu ti more, blizu ti Sarajevo, blizu planine. Ima urbane scene, imaš doduše kudikamo više narodnjaka, cijene su tu negdje sa Sarajevom. Mi na poslu imamo ljudi koji su došli iz Bosne, oni su zadovoljni životom ovdje i kupili su stanove. Sad, moguće da sam ja samo nadrkan zbog djece, a da je Mostar raj na zemlji :D
Pa dok sam u Mo naravno da sam samac :lol:
Mislim da će izgradnja onih slinih saobraćajnica i obilaznica rasteretiti saobračaj i da će i to doprinjeti poboljšsnju kvalitete života dole.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#30 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:26
splinter wrote: 23/01/2023 13:21 Pišete o Mostaru kao da je u najmanju ruku Kalesija ili Trnovo.
Hajde malo objektivnsti. Mislim da su uslovi za život dole sasvim solidni.
Pa slažem se s onim forumapem što je napisao da je idealan za penzionere (premda pola lijekova nije na listi pa treba penziju trošiti za lijekove koji su u Sarajevu besplatni.

Evo najbanalniji primjer, rasvjeta se gasi u sedam ujutro, zadnjih dana oblačno, ništa se ne vidi, djeca po mraku idu u školu, nitko od odgovornih iz dva komunalna poduzeća i dvije elektroprivrede ne bi pomislio bar kad je oblačno da netko digne tu jebenu sklopku.
Djeca se nemaju gdje igrati, smeće se baca posvuda, građanska kultura samih građana je ne nula nego negativna, plaćanje parkinga je efikasnije uvedeno u Ljubuškom nego u Mostaru, mogao bih do prekosutra, ali nek ovaj što će doseliti iskusi to na vlastitoj koži :D

Ja sam bio umjereni optimist kad je Kordić došao za gradonačelnika jer ga znam kao korektnog čovjeka, ali džaba, čim je netko u toj stranci to ne može biti dobro nego naopako.
Uhhh, ti ga bas ucrni :D ...misli,m sve sto si napisao je tacno, ali opet nije to tako crno kao sto izgleda kao kad procitas t oj post. Jeste, komunalna nisu funkcionalna , ali se ipak kupi smece....parking, pa eto bolje je nego sto je bilo, meni licno je najgora ta gradanska nekultura ali nije to sad obiljezje samo Mostara. A igranje djece, pa de ce se igrati kad ih roditelji stalno vozaju Cas sa jednog Cas na drugi Kurt ilitiga tecaj.

Meni je najgore zapravo postalo sto su nedelju izbrisali iz sedmice. Kako uvedose da nista nije otvoreno u nedelju, taj dan kao da izbrisao. Lezis I spavas. Mozes jedino u kladionicu ili se negdje zapiti.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#31 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by arman1 »

Čovjek je krenuo u nešto o čem ja već razmišljam i za šta sam daleko dogurao s pripremama. Tema o kojoj znam podosta i s većinom se bar u nećem ne slažem.
Živim u Sarajevu, tačnije Ilidža, a odrastao u Hrasnom. Ni prije rata neke stvari nisu bile zlatne, a sad su odvratne. Zagađenje je iz godine u godinu sve veći problem. Gradski saobračaj je sve samo ne funkcionalan. Obrazovanje je po principu koliko para toliko muzike, ako češ plačati privatno može se steći fino znanje i diploma. Zdravstvo je neuporedivo gore i i ide na gore(nažalost znam iz svog iskustva). Kriminal je na nivou Čikaga iz 80-tih. Nema šta te ne može strefit i nikom ništa (opet vlastito iskustvo).
Od prije rata imam kuću u Potocima koju sam obnovio. Čim podmladak završi studije i ode vani, a to je plan odoh dole. Jedino što u Sarajevu je donekle bolje je mogučnost pronalaska posla, a s obzirom da večina hrvata iz Hercegovine ima putovnicu iz dana u dan sve je više slobodnih mjesta.
Što se Potoka tiće imaju nekakvu ambulantu na koju se familija ne žali. Škola pristojno radi, imaju mlađi kadar koji ne broji krvna zrnaca. Gradski saobračaj funkcioniše za naše uslove pristojno. Nije neka pljačka ali zadovoljava potrebe. Imaju srednje škole i fakultete u Mostaru koji su unutar BH prosjeka ako ne i bolji. Ima dosta izletišta, sportskih klubova, teretana i kupališta. Na gradski/olimpijski bazen koji obečavaju će se sačekati još 100 godina. Ima dosta kafića i restorana ko voli izlaziti. Uz sve to i more je bliže za 2 sata vožnje.
Što se tiće nacionalnog pitanja moji su Bošnjaci(kako se to sad kaže) tu gdje su su okruženi hrvatima i nemaju nikakvih problema, situacija iz dana u dan polako ide na bolje. Obični ljudi sve manje o tom i misle i pričaju, samo kad su utakmice huligani prave sr... . Sve u svemu brojim dane dok definitivno krenem u to.
Mostarska bura udari par dana, a smog guši mjesecima. Uhvati zaklon i bura ti neće ništa, a od smoga ne možeš pobjeći. Za vikendice bolji je dio južno od Mostara, a za života sjeverni. Ima dosta kuća koje je neko počeo praviti pa usput promijenio planove.
User avatar
n+1
Posts: 6881
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#32 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by n+1 »

_BataZiv_0809 wrote: 23/01/2023 13:32 Tema je za @n+1 dusu dala :D
Bolje udisati sto smogova, nego trpiti mostarski mentalitet. Ali što bih ja bio jedini koji se zajebao, nek' čovjek proba. :lol:
PM72
Posts: 17626
Joined: 30/04/2012 16:54

#33 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by PM72 »

doox wrote: 23/01/2023 13:35
PM72 wrote: 23/01/2023 13:22

Jesu...od marta do juna i od septembra do oktobra.Ostalo il prži da nemaš zraka ili dere vjetar
Stručnjak i za Mostar. Veze ti nemaš. Najugodnije mjesto za život. Prave zime i nema, dnevna temperatura ove godine nije pala ispod 8 stepeni. Nažalost, vjetar više nije kao prije i nema ga skoro nikako, a on je razlog da se Mostar ne guši u smogu. Što se tiče vrućina 7 i 8 mjesec su najtopliji i ne znam čemu kuknjava, ljeto je i treba biti vruće, ali i Sarajevo je ljeti preko 34 stepena i to u onom betonu uz onu kanalizaciju od riječice. Sam položaj Mostara je idealan jer do Sarajeva je 2 sata vožnje, kad bude autoput jednog dana bit će sat vremena, a do mora sat vremena ili čak i kraće. Manji grad i bolji uslovi života, manje vremena se troši u prevozu od posla do kuće, manje razdaljine itd.
Može se to i fino napisati,bez pasjaluka.
Mostar je ljepši grad od Sarajeva ali meni ne paše ona vrelina koja se ne može porediti sa sarajevskom i vjetar koji kad krene derat moraš se čuvat za ograde i saobraćajne znakove.
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#34 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by noviforumas »

Jeste da puno zavisi od licnih prohtjeva i potreba, ali tesko da ijedan grad u BiH moze uopste parirati Sarajevu sto se tice kvalitete zivota, iako naravno i Sarajevo ima hiljadu mana. Ja bih dobro odvagao, a moze se valjda i malo van Sarajeva naci neke zemlje, da ti je sve (relativno) blizu a da nisi u grotlu i smogu...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#35 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 23/01/2023 13:38
JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:26

Pa slažem se s onim forumapem što je napisao da je idealan za penzionere (premda pola lijekova nije na listi pa treba penziju trošiti za lijekove koji su u Sarajevu besplatni.

Evo najbanalniji primjer, rasvjeta se gasi u sedam ujutro, zadnjih dana oblačno, ništa se ne vidi, djeca po mraku idu u školu, nitko od odgovornih iz dva komunalna poduzeća i dvije elektroprivrede ne bi pomislio bar kad je oblačno da netko digne tu jebenu sklopku.
Djeca se nemaju gdje igrati, smeće se baca posvuda, građanska kultura samih građana je ne nula nego negativna, plaćanje parkinga je efikasnije uvedeno u Ljubuškom nego u Mostaru, mogao bih do prekosutra, ali nek ovaj što će doseliti iskusi to na vlastitoj koži :D

Ja sam bio umjereni optimist kad je Kordić došao za gradonačelnika jer ga znam kao korektnog čovjeka, ali džaba, čim je netko u toj stranci to ne može biti dobro nego naopako.
Uhhh, ti ga bas ucrni :D ...misli,m sve sto si napisao je tacno, ali opet nije to tako crno kao sto izgleda kao kad procitas t oj post. Jeste, komunalna nisu funkcionalna , ali se ipak kupi smece....parking, pa eto bolje je nego sto je bilo, meni licno je najgora ta gradanska nekultura ali nije to sad obiljezje samo Mostara. A igranje djece, pa de ce se igrati kad ih roditelji stalno vozaju Cas sa jednog Cas na drugi Kurt ilitiga tecaj.

Meni je najgore zapravo postalo sto su nedelju izbrisali iz sedmice. Kako uvedose da nista nije otvoreno u nedelju, taj dan kao da izbrisao. Lezis I spavas. Mozes jedino u kladionicu ili se negdje zapiti.
Ja sam potpuno ravnodušan prema toj nedjelji jer kad je kiša odem u Cinestar koji svakako radi, a kad nije onda sam u điru s djecom pa mi je svejedno. Ali da remeti i to kvalitetu života svakako jest. Što su blagajnice važnije od konobara pa da one imaju osiguran slobodan dan, a konobari ne. Da ne govorimo kako je sumanuto da mesnica ne radi nedjeljom, ali kladionica radi. Nego Splintera to ne dira, on bi bio samo od ponedjeljka do petka :D
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#36 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by doox »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:44
palermo wrote: 23/01/2023 13:38

Uhhh, ti ga bas ucrni :D ...misli,m sve sto si napisao je tacno, ali opet nije to tako crno kao sto izgleda kao kad procitas t oj post. Jeste, komunalna nisu funkcionalna , ali se ipak kupi smece....parking, pa eto bolje je nego sto je bilo, meni licno je najgora ta gradanska nekultura ali nije to sad obiljezje samo Mostara. A igranje djece, pa de ce se igrati kad ih roditelji stalno vozaju Cas sa jednog Cas na drugi Kurt ilitiga tecaj.

Meni je najgore zapravo postalo sto su nedelju izbrisali iz sedmice. Kako uvedose da nista nije otvoreno u nedelju, taj dan kao da izbrisao. Lezis I spavas. Mozes jedino u kladionicu ili se negdje zapiti.
Ja sam potpuno ravnodušan prema toj nedjelji jer kad je kiša odem u Cinestar koji svakako radi, a kad nije onda sam u điru s djecom pa mi je svejedno. Ali da remeti i to kvalitetu života svakako jest. Što su blagajnice važnije od konobara pa da one imaju osiguran slobodan dan, a konobari ne. Da ne govorimo kako je sumanuto da mesnica ne radi nedjeljom, ali kladionica radi. Nego Splintera to ne dira, on bi bio samo od ponedjeljka do petka :D
Zna se da je neradna nedelja uvedena radi pritiska crkve, ali to je već neka druga priča.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#37 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

doox wrote: 23/01/2023 13:46
JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:44

Ja sam potpuno ravnodušan prema toj nedjelji jer kad je kiša odem u Cinestar koji svakako radi, a kad nije onda sam u điru s djecom pa mi je svejedno. Ali da remeti i to kvalitetu života svakako jest. Što su blagajnice važnije od konobara pa da one imaju osiguran slobodan dan, a konobari ne. Da ne govorimo kako je sumanuto da mesnica ne radi nedjeljom, ali kladionica radi. Nego Splintera to ne dira, on bi bio samo od ponedjeljka do petka :D
Zna se da je neradna nedelja uvedena radi pritiska crkve, ali to je već neka druga priča.
Da, lupam, Zenica uvede neradni petak bila bi kmeka samo takva. Licemjerje neviđeno.
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#38 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by HelaS »

arman1 wrote: 23/01/2023 13:38 Živim u Sarajevu, tačnije Ilidža, a odrastao u Hrasnom. Ni prije rata neke stvari nisu bile zlatne, a sad su odvratne. Zagađenje je iz godine u godinu sve veći problem....Mostarska bura udari par dana, a smog guši mjesecima. Uhvati zaklon i bura ti neće ništa, a od smoga ne možeš pobjeći.
Zadnjih godina i u Mostaru je smoga sve više. Tačno se osjeti ugalj u zraku kako stišće nos i štipa oči :(
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#39 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by arman1 »

HelaS wrote: 23/01/2023 13:48
arman1 wrote: 23/01/2023 13:38 Živim u Sarajevu, tačnije Ilidža, a odrastao u Hrasnom. Ni prije rata neke stvari nisu bile zlatne, a sad su odvratne. Zagađenje je iz godine u godinu sve veći problem....Mostarska bura udari par dana, a smog guši mjesecima. Uhvati zaklon i bura ti neće ništa, a od smoga ne možeš pobjeći.
Zadnjih godina i u Mostaru je smoga sve više. Tačno se osjeti ugalj u zraku kako stišće nos i štipa oči :(
Ne može sa Sarajevom ni u priči.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#40 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by splinter »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 13:44
palermo wrote: 23/01/2023 13:38

Uhhh, ti ga bas ucrni :D ...misli,m sve sto si napisao je tacno, ali opet nije to tako crno kao sto izgleda kao kad procitas t oj post. Jeste, komunalna nisu funkcionalna , ali se ipak kupi smece....parking, pa eto bolje je nego sto je bilo, meni licno je najgora ta gradanska nekultura ali nije to sad obiljezje samo Mostara. A igranje djece, pa de ce se igrati kad ih roditelji stalno vozaju Cas sa jednog Cas na drugi Kurt ilitiga tecaj.

Meni je najgore zapravo postalo sto su nedelju izbrisali iz sedmice. Kako uvedose da nista nije otvoreno u nedelju, taj dan kao da izbrisao. Lezis I spavas. Mozes jedino u kladionicu ili se negdje zapiti.
Ja sam potpuno ravnodušan prema toj nedjelji jer kad je kiša odem u Cinestar koji svakako radi, a kad nije onda sam u điru s djecom pa mi je svejedno. Ali da remeti i to kvalitetu života svakako jest. Što su blagajnice važnije od konobara pa da one imaju osiguran slobodan dan, a konobari ne. Da ne govorimo kako je sumanuto da mesnica ne radi nedjeljom, ali kladionica radi. Nego Splintera to ne dira, on bi bio samo od ponedjeljka do petka :D
Osim onih nedjelja kad bi gostovao Željo, tada bih možda ostao :-D
Ali ne znam šta će biti od svega na kraju. Baš sam htio sličnu temu da postavim prije neka 4 mjeseca, onda smetnem s uma, pa eto nikad nije kasno, upućeni nek ostave komentar i svoje mišljenje. Dobro su došlli.
User avatar
n+1
Posts: 6881
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#41 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by n+1 »

Uz sve svoje mane, Sarajevo je jedini istinski grad u državi. Bez uvrede Mostarcima, koji razumljivo vole svoj grad, ali osim kvalitete zraka, ne postoji ama baš nijedan segment života kojim je Mostar uporediv sa Sarajevom.

Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#42 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by noviforumas »

n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Zbog cega? Je li bas toliki raspad sistema?
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by mk ultra »

da je iko noćio u mostaru duže od 2 noći znao bi o čemu se govori

šupalj grad
a to sam već spominjao na drugoj temi

ali to možda nekome i odgovara
daleko više sadržaja i lokacija imaš u zapadnom dijelu...
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#44 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by palermo »

n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Uz sve svoje mane, Sarajevo je jedini istinski grad u državi. Bez uvrede Mostarcima, koji razumljivo vole svoj grad, ali osim kvalitete zraka, ne postoji ama baš nijedan segment života kojim je Mostar uporediv sa Sarajevom.

Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Apsolutno se slazem sa konstatacijom da je Sarajevo jedini istinski grad u drzavi. Ali sa stanovista kvalitete zivota to ti I ne znaci bas mnogo. Ovo da je Mostar grad sa najmanje kvaliteta zivota u kojem si zivio moze vaziti samo ako si zivio u inostranst u pa sa tim uporedujes. Za BiH to sasvim sigurno ne vazi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12167
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#45 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by dr_Evil »

n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Uz sve svoje mane, Sarajevo je jedini istinski grad u državi. Bez uvrede Mostarcima, koji razumljivo vole svoj grad, ali osim kvalitete zraka, ne postoji ama baš nijedan segment života kojim je Mostar uporediv sa Sarajevom.

Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Sta tacno Mostar nema, a Sarajevo ima, osim trole.
User avatar
Didier
Posts: 2166
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#46 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by Didier »

n+1 wrote: 23/01/2023 13:40
_BataZiv_0809 wrote: 23/01/2023 13:32 Tema je za @n+1 dusu dala :D
Bolje udisati sto smogova, nego trpiti mostarski mentalitet. Ali što bih ja bio jedini koji se zajebao, nek' čovjek proba. :lol:
Joj evo ja isto ovo htio napisati. Ne d'o mi Bog gledati ih 24 sata dnevno. Čudan smisao za humor, teški tersovi, misle da su najpametniji, da su svi ostali seljaci itd., a realno obična selendra. Zenica je mentalitetom svijet izmislila za Mostar.
sve cesce razbolijevanje djece je prevagnulo.
Nisu djeca bolesna zbog petnaest dana smoga nego jer ih pretrpavate odjećom, kao i većina Bošnja što radi.
noviforumas
Posts: 2963
Joined: 12/08/2016 22:28

#47 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by noviforumas »

Kako se to zbog odjece neko razboli? :-)
PM72
Posts: 17626
Joined: 30/04/2012 16:54

#48 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by PM72 »

dr_Evil wrote: 23/01/2023 14:09
n+1 wrote: 23/01/2023 13:51 Uz sve svoje mane, Sarajevo je jedini istinski grad u državi. Bez uvrede Mostarcima, koji razumljivo vole svoj grad, ali osim kvalitete zraka, ne postoji ama baš nijedan segment života kojim je Mostar uporediv sa Sarajevom.

Od svih gradova u kojima sam živio, u Mostaru je kvalitet života bio najmanji, bespogovorno.
Sta tacno Mostar nema, a Sarajevo ima, osim trole.
Tramvaj :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#49 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by JohnnyS »

Prije se bar mogla srolati džoja u Marshalla, ali umro Tito...
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#50 Re: Selidba iz Sarajeva u Mostar

Post by mk ultra »

u mostaru ćeš sresti poštenije i zdravije ljude (i mentalno i fizički)
ako mene pitaš jedina prednost


sve ostalo od birokratije, saobraćaja, dijelom trgovine, izbora posla, restorana i izlazaka, izletišta, je na strani Sarajeva
Post Reply